PDA

View Full Version : Вегетарианството ..



lazzza
08-09-2009, 09:11
С тази тема искам да разбера какво мислите за вегетарианството . за начина на живот и това дали е по - добре да ограничим месото или е все едно . Аз лично съм от така наречените ' веганци ' тоест приемам храни само от растителен произход, изключвайки освен месото също така млякото, млечните произведения и яйцата . :) за или против вегетарианството сте ?

ameli
08-09-2009, 09:14
против

защото ...

в месото и млечните продукти има съставки и витамини, които няма как да си ги набавиш по друг начин (калций например има в млякото, сиренето, а не в плодовете ) също ти трябват мазнини, белтъчини, въглехидрати и т.н. и ако не си ги набавяш става лошо :? смятам, че съм права, но ако глреша ме поправете :)

ElinoOor
08-09-2009, 09:19
според мен вегетарианците нещо им хлопа :lol: :lol: :lol:

мен да ме убиеш няма да се откажа от месото, да не става и въпрос за кашкавала 8-)
такива хорица направо им увреждат психиката с ревливите клипчета за убити животни
е.. така или иначе и те са животни трябва да ядат месо :lol:

знаем и теорията с витамините .. :-o

sladkish_14
08-09-2009, 09:20
Към авторката : Ти с какво се храниш ?
С готови боклуци ?

Против тези глупости :)

LovelyGirl
08-09-2009, 09:25
Аз не съм вегетарианка и няма и да стана.
Попринцип ям само пилешко месо, другите или ми миришат или ми се струват мазни.Но дори и само това да ям - не искам да се отказвам от него.Риба също обичам.
Айде разбирам месо да не ядете, но и млечни продукти..това вече е прекалено.

lazzza
08-09-2009, 09:25
Към авторката : Ти с какво се храниш ?
С готови боклуци ?

Против тези глупости :)
с плодове и зеленчуци :) и си набавям белтъците чрез варива . ( леща грах царевица и прочие ) макар че ги ям доста рядко

Bianca
08-09-2009, 09:37
Колко си кила сега?
Иначе съм твърдо против веганство / вегетарианство.

ShtrudeL
08-09-2009, 09:41
Еми...все ми е тая...По принцип месо мога да ям само в сандвич или на пица Оо Просто не обичам... Даже ако има една маса с кебапчета,кюфтета,пилета и такива работи (което е обикновено срещано особено по празници Оо) няма да пипна нищо Оо За сметка на тва обожавам картофкии ^__^
Даже дюнерите ги ям без месо (само с картофки и сос ^^) и момчето което ги прави като му казах без месо първия път ме изгледа много странно и учудено ^__^ вече от следващите пъти само като ме видеше и вика "ее ето я мойта клиентка: )" хихи понеже знаеше вече кво ям ^_^ Което м/у другото се оказа доста печено (момчето ;D) и така и се запознахме но тва е друга тема ^_^

Bianca
08-09-2009, 09:43
^__^ ^__^ ^__^ ^__^ ^__^ ^__^
Отвратително е, съвсем приятелски те моля да се спреш!

lazzza
08-09-2009, 09:45
аз в момента съм 38.7 шот бях на някъв лагер ии там храната .. нали се сещаш не мога да ям .. ии така

sladkish_14
08-09-2009, 09:49
А на колко години си :)
Бре , че интересно ми стана :shock: 8-)

Ufff
08-09-2009, 09:50
аз в момента съм 38.7 шот бях на някъв лагер ии там храната .. нали се сещаш не мога да ям .. ии така

а стига бе :-o

LovelyGirl
08-09-2009, 09:58
Някой ще ми обясни ли каква е разликата между веганство и вегетарианство? :-o
За първи път чувам думата вегеанство.

AutumnTears
08-09-2009, 10:01
Мразя месото! Не го харесвам като вкус. Още от малка съм повръщала всяко месо, което дори са ме карали да ям. Повдига ми се само от миризмата на месо или риба...

Swinkenhoffer
08-09-2009, 10:31
Някой ще ми обясни ли каква е разликата между веганство и вегетарианство? :-o
За първи път чувам думата вегеанство.
Имаше няква малоумна тема скоро по тоя въпрос...

Веганство - ядат се само треволяци, не се носят кожи/коприна/вълна, някои се отказават и от мед.

Вегетарианство - ядат се млечни продукти и яйца, без месо и риба!

5-6 месеца упорито бях веган, ама след като на няколко пъти щях да припадна, лекарката ми каза, че имам анемия и да не се занимавам с такива неща. :D
Затова сега не ям само месо+риба, когато мога избягвам млечни продукти и яйца, но не мога съвсем без тях.

Не знам дали е здравословно, не ме интересува... чела съм какви ли не позиции. Правиш каквото си прецениш с ясното съзнание, че ако не ти се отрази добре, може да виниш само себе си. Тва си е личен избор, ебаси.

Да ви светна, че кока-колата не е подходяща за вегета. :D Има някви рибешки работи вътре... стабилизатори или подобно.

Bianca
08-09-2009, 10:33
^ Ама ти в другата тема не се ли беше изказала другояче?

Swinkenhoffer
08-09-2009, 10:35
Aвторката беше супер зле... как няма да се изкажа така. :D

то имаше по-нататъшно развитие в темата.

MakeMeLaugh
08-09-2009, 10:43
Swinkenhoffer, По-добре недей да ни святкаш относно Coca-Cola ®, щото каза голяма глупост ;)

Bianca
08-09-2009, 10:49
SOFT DRINKS REPORT

Unfortunately we have been told that Coca Cola who make Fanta orange (and light), Lilt pineapple & grapefruit (and light), Alive Orange Cascade, Kia-ora Orange & Pineapple (and no added sugar) are not suitable for vegans due to the fact that fish gelatine is used as a carrier for the Beta Carotene. We checked with the company and it is true.
Източник: http://www.veggieboards.com/boards/showthread.php?t=53955
Айде сега умният да си трае.

ShtrudeL
08-09-2009, 10:54
Айм сооу гладна нау! ^_^

Swinkenhoffer
08-09-2009, 11:00
They're all fine for vegetarians, but some are not suitable for vegans because many vegans don't eat fish!
http://www.vegetarian-gourmet.com/fishy_fanta.html

мда, и аз съм го чела това на Bianca.

иначе съм го виждала в сайта им... по спомен - Тъй като някои вегетарианци не консумират и риба (втф?!), сме длъжни да ви осведомим, че някои наши продукти съдържат едисикакво от риба

guinessgirl
08-09-2009, 11:26
всеки да си яде (или да не си) каквото му харесва.

EarthShaker
08-09-2009, 11:31
има тема за месото... припокриват се

LittleFashionista
08-09-2009, 11:38
Към авторката : Ти с какво се храниш ?
С готови боклуци ?

Против тези глупости :)
с плодове и зеленчуци :) и си набавям белтъците чрез варива . ( леща грах царевица и прочие ) макар че ги ям доста рядко хах хах :lol: Ти беше анорексичка, сега пък за да се прикриваш да ядеш само плодчета си вегетарянка :lol: Ех миличка.Кога ще осъзнаеш, че правиш огромна грешка.След няколко годинки ще го разбереш, но ще е късно.
А за тези които питат на колко е авторката. 14 години и около 164 доколото помня :-o

zvezdichkaaa
08-09-2009, 11:56
Не ме разбирай погрешно не съм човекът,който трябва да те съди и да ти държи сметка,но и не смятам,че ти си човекът,който трябва да пусне тази тема.Защооото ти не си веганка,понеже не можеш да ядеш животински продукти,тъй като ти е жал за животните и пр.Теб просто те е страх от храната,а това няма нищо общо с тази тема.

По темата-За вегетариаството.За веганството мисля,че е прекалено преди всичко трябва да мислим за здравето си,все пак!

sladkish_14
08-09-2009, 12:08
Към авторката : Ти с какво се храниш ?
С готови боклуци ?

Против тези глупости :)
с плодове и зеленчуци :) и си набавям белтъците чрез варива . ( леща грах царевица и прочие ) макар че ги ям доста рядко хах хах :lol: Ти беше анорексичка, сега пък за да се прикриваш да ядеш само плодчета си вегетарянка :lol: Ех миличка.Кога ще осъзнаеш, че правиш огромна грешка.След няколко годинки ще го разбереш, но ще е късно.
А за тези които питат на колко е авторката. 14 години и около 164 доколото помня :-o

На 14 , 164 и 38 кила :shock: . :shock: Тези деца ще се самоубият.Не ми е ясно само къде са в момента родителите й.Как може да гледат как едно дете се самоунищожава от капризи и да не правят нищо.С цялото си уважение , братовчедка ми е на 11 години и тежи 45 килограма , не е дебело детето високичка е и са и много добре килограмите.Не искам да си представям как би изглеждало 3 години по - голямо дете с 7 килограма по - слабо.Това не е човешко разсъждаване , а детска прищявка.

ameli
08-09-2009, 14:10
Към авторката : Ти с какво се храниш ?
С готови боклуци ?

Против тези глупости :)
с плодове и зеленчуци :) и си набавям белтъците чрез варива . ( леща грах царевица и прочие ) макар че ги ям доста рядко хах хах :lol: Ти беше анорексичка, сега пък за да се прикриваш да ядеш само плодчета си вегетарянка :lol: Ех миличка.Кога ще осъзнаеш, че правиш огромна грешка.След няколко годинки ще го разбереш, но ще е късно.
А за тези които питат на колко е авторката. 14 години и около 164 доколото помня :-o

точно пък за едно подрастващо дете е вредно да се лишава от месо и млечни продукти заради прищевки :?

lazzza
08-09-2009, 17:05
ами да прикривам се точно така е . и аз незнам защо .. не просто ми е интересно мнението ви . тая седмица се срещнах с доста интересни хора от които повечето бяха вегетарианци и се замислих какъв процент от обществото г/д е с такъв режим и мислене . относно родителите ми аз нямам баща а на майка ми й е доста трудно да се бори с мен .. тъй като тя е минала по същия път преди 20 години просто знае как се чувствам и не иска да ме кара да се чувствам като луда просто като почне да ме влачи по някви клиники и прочие иначе в момента отново започвам да ходя на психиатър и т.н. шот просто виждам че се стремя да свалям още и още .. не искам да ме съжалява някой или нещо от сорта просто темата ми беше за или против вегетарианството нищо повече

YouCantStopMe
08-09-2009, 17:17
Аз не мога да се откажа от месото.

MakeMeLaugh
08-09-2009, 21:45
Но не се ползва в двата вида кола..

RaI4etO
08-10-2009, 07:23
Мразя месото! Не го харесвам като вкус. Още от малка съм повръщала всяко месо, което дори са ме карали да ям. Повдига ми се само от миризмата на месо или риба...
А на мен ми се повдига само от рибата и морските дарове.
По темата - ПРОТИВ ВЕГАНСТВОТО ,а месо само пилешко и пуешко ям.

fee
08-10-2009, 09:27
Аз също не ям месо, просто не го обичам. Иначе нямам нищо против него. Що се отнася до млечните продукти, обичам ги много и присъстват постоянно в менюто ми. :)

Shia
08-10-2009, 20:02
Аз съм против.Жив тормоз над организма.Ям всякакъв вид месо,коiто ми е по вкуса и не смятам да ограничавам организма си от нужните вещества и съм отгледана с месо и то е част от мен и по-скоро бих се разболяла от липса на месо отколкото от липса на зеленчуци.

UnaBletoLoVeU
08-10-2009, 20:08
Блалалал, луди хора :D
Ако не се яде месо, сиренеее, топено сирене, жълто сиренее, всякакво сиренееее, мляко от време на време, айряни по-често, ако не си намажеш една филийка с маргарин някоя сутрин, че ти за какво живееш?!

ri41
08-11-2009, 08:01
колкото и да ми е жал за животните, аз без месо не мога, направо падам ако не съм замезила нещо :-D

Ufff
08-11-2009, 08:31
^ абсолютно :)

GaBiIi__
08-11-2009, 21:53
глупаво е особено в пубертета имаш нужда от всякаква храна все пак човек расте няма смисъл от ограничения

DarkKisss
08-12-2009, 05:36
Жал ми е за животинките, но това е кръговратът в приподата. Като спортист мога да кажа, че това си е пълна глупост с вегетарианството. Огранизъмът на човека се нуждае от месо, белтък, енергия.

Stani46
08-12-2009, 05:54
Блалалал, луди хора :D
Ако не се яде месо, сиренеее, топено сирене, жълто сиренее, всякакво сиренееее, мляко от време на време, айряни по-често, ако не си намажеш една филийка с маргарин някоя сутрин, че ти за какво живееш?!+1

tItEufFf
08-12-2009, 06:39
Нито ми е жал за животните, нито някой може да ме спре да ям месо и други животински продукти.
А и то е толкова полезно... Не ги разбирам вегетарианците, само си вредят.

Liar
08-12-2009, 08:08
Повечето тука говорите на изуст,да си вегетарианец не означава едва ли не да гладуваш.Аз не съм такава,не вярвам и да стана.Наистина ми е жал за животинките,ама много ми се яде...Но и без това ям само пилешко и риба,от другото ми се гади,нe че бих яла заешко,еленско и подобни,то си е грехота.Ама кокошките освен за ядене за друго не стават...

eveto_xx
08-12-2009, 08:22
Против... Съквартиранката ми отрови живота... Не можех да ям на спокойствие в стаята.Пък имаше едно тържество. И казаха да сложим месото в нейния хладилник... Такъв скандал отнесох после аз.... Тя не, че обича животните.Не, че й е жал като види месо.Просто ме тормозеше с "вегитарианството си". Отрови ми живота.Не можех да си седя в стаята,ужасен човек беше.Енергиен вампир ,ако щете. Вече чуя ли за вегитарианец, бягам на далече.
Иначе си има хора, които просто не обичат месо.Познавам и такива.
На мен лично ми е жал за животинките, но вече не го мисля много. Консумирането с мярка не вреди :)
Но пък да не ядеш сирене ...

zevzeck
08-12-2009, 15:24
Тва е свещенна простория бе хора,като не ядете месо,от каде ще си набавите необходимите за организма вещества и витамини! :)

g1rl4eto_
08-12-2009, 15:54
Блалалал, луди хора :D
Ако не се яде месо, сиренеее, топено сирене, жълто сиренее, всякакво сиренееее, мляко от време на време, айряни по-често, ако не си намажеш една филийка с маргарин някоя сутрин, че ти за какво живееш?!

Четеш ми мислите !!! :-)

LadyGaga91
08-12-2009, 16:00
Против... Съквартиранката ми отрови живота... Не можех да ям на спокойствие в стаята.Пък имаше едно тържество. И казаха да сложим месото в нейния хладилник... Такъв скандал отнесох после аз.... Тя не, че обича животните.Не, че й е жал като види месо.Просто ме тормозеше с "вегитарианството си". Отрови ми живота.Не можех да си седя в стаята,ужасен човек беше.Енергиен вампир ,ако щете. Вече чуя ли за вегитарианец, бягам на далече.
Иначе си има хора, които просто не обичат месо.Познавам и такива.
На мен лично ми е жал за животинките, но вече не го мисля много. Консумирането с мярка не вреди :)
Но пък да не ядеш сирене ...
На съквартирантката ти нещо и хлопа май май. :D
Аз съм лакто-ово-вегетарианка от 2-3 години ,но месоядните не ми пречат. В хладилника ми има основно месо. Винаги ,когато имам гости за вечеря готвя нещо с месо ... Трябва да има разбирателство и търпимост. :P

mArMaLaDkA
08-12-2009, 16:06
А на мен пък не ми е жал за "животинките". Хранителна верига му се вика.
Не бих издържала без месо дори и 2 дена.
В разни манджички, скари, супи или порции имам строго определени предпочитания, докато при саламите и суджуците, съм безпристрастна. Кой знае що Шаровци и Маци съм изяла на сандвичи. 8-)

N0_feAR
08-12-2009, 16:12
еми аз не ям месо, по простата причина че не ми харесва. От малка не го обичам, а вече от половин година насам съм го спряла напълно. Просто самия му вкус ми е гаден, иначе си ям мляко, яйца, сирене и такива работи. Не знам, месото просто не ми е от любимата храна.