PDA

View Full Version : Преместване в друго училище.



dee
08-09-2009, 14:08
Никъде не мога да намеря подходящата инфрормация, така че се надявам, че някой тук ще може да ми помогне.

Интересувам се как се процедира при преместване, имам предвид доброволно. Какви документи трябват и т.н. Първо нещо от старото ми училище ли трябва да взема или от това, в което искам да се запиша?

И също така, при положение че съм учила в профилирана паралелка и искам да отида в обикновена, ще трябва ли да държа приравниелни изпити по общообразователните предмети?

Ще бъда 11 клас.

Надявам се някой да може да ми помогне, благодаря предварително.

dan40123
08-09-2009, 14:37
зависи от твоето и от училището дето ше ходиш обмисли много добре своето преместване щото няма връщане назад и както казах отиди питай първо в даскалото дето искаш да се запишеш дали ше стане как ще стане и така нататък... :)

Casualls
08-10-2009, 20:10
зависи от училището ако е гимназия няма да държиш изпити но ако има някви специалности ще държиш изпити само по тях и ако имаш по някои предмет 2ка

dee
08-12-2009, 17:44
Успеха ми е над 5,50. А проблема е, че да кажем съм учила първия срок по 2 час география седмично, втория по 1 и за това се чудя.

А има ли някакъв срок за записване, в случая преместване? Имам предвид в дати.

Di
08-12-2009, 17:47
А какъв е проблема?

dee
08-18-2009, 17:11
Успеха ми е над 5,50. А проблема е, че да кажем съм учила първия срок по 2 час география седмично, втория по 1 и за това се чудя.

А има ли някакъв срок за записване, в случая преместване? Имам предвид в дати.

Nafarforii
08-18-2009, 18:28
Взимаш си отпусното и отиваш в новото даскало при директора.Не е много сложно 8-) А за крайния срок не знам кога е,но съм сигурен,че не е изтекъл така че давай :)

selo_girl
08-19-2009, 10:54
Първо трябва да отидеш в училището, в което искаш да се преместиш и да видиш учебния план и ако си имал/а по-малко часове по даден предмет държиш приравнителен,попълваш заявление за преместване ,след като издържиш приравнителния отиваш в предишното училище взимаш си копие от личния картон с оценките ,мед. картон и отпусното ...може да те накарат да пишеш писмено обянснение защо напускаш и ако нямаш 18 трябва родител ...Това е препоръчвам ти ако не е наложително да не се местиш особенно в 11 клас после можеш много да загубиш ...А датите за преместване зависят от правилника на всяко училище ,по принцип крайния срок мисля ,че трябва да е преди началото на септември ,но не съм сигурна .

drenki
07-20-2010, 14:13
само да ви попитам днес отидох до парва английска да попитам дали ще ме запишат,а там ми обясниха за някакво пъномощно та въпроса ми е какво е това пълнощно и вазможно ли да са ми направили проблем защото отидох сам без родител казаха ми че немога да се местя просто така а ми трябва основателна причина аз също съм от 10 за 11 клас

SmilezZz
07-20-2010, 17:38
само да ви попитам днес отидох до парва английска да попитам дали ще ме запишат,а там ми обясниха за някакво пъномощно та въпроса ми е какво е това пълнощно и вазможно ли да са ми направили проблем защото отидох сам без родител казаха ми че немога да се местя просто така а ми трябва основателна причина аз също съм от 10 за 11 класДА,възможно е..Доколкото знам трябва да отидеш с родител..Може би това е пълномощно (писмено съгласие на родителите) - не знам точно за кое става въпрос..Мисля,че ще ти трябват и документи от училището ти (в което си учил досега)

Charmine
07-03-2011, 07:40
Здравейте на всички, извинете че вдигам стара тема, но не виждам смисъл да отварям нова тема.
Въпросът ми е приравнителните изпити все още важат ли ?
Срешнах едно мнение в форума на бг мама в което се казва, че приравнителните изпити са отпадна ли, но мнението е от 2007.
Ако някой от вас има актуална информация относно преместване в друго учебно заведение ще съм ви много благодарен ако я постнете тук.