PDA

View Full Version : Обсесивно компулсивно разстройство



Bianca
08-09-2009, 19:21
http://www.evropea.com/OCD.html
Такаам, страхувам се, че съм болна от това заболяване.
Като си купя някоя дреха, постоянно разглеждам за петънца и дупки, а намеря ли нещо, почва да ме гложди, та не ме оставя намира мисълта. Но като остарее дрехата, ми минава. Същото е с монитори, стъкла и очила. Когато са нови, тъъъркам като луда, дори ставам истерична, ако нещо ми пречи или не може да се изчисти. Ноо мине малко време, и това се оправя. И все пак се притеснявам.
Преди не съм имала проблеми с микробите, но съм забелязала, че отскоро, като пипам нещо по-мръсно, мисълта за това, колко ли микроби минават в момента, минава през мен.
Имам и известен страх относно по-дърти мъже, когато са край мен, чувствам понякога, че искат да се гаврят с мен.
А и относно суеверието... Чак талисмани си нямам, но пък си мисля, че като мисля, че нещо гадно ще се случи, то точно обратното ще се случи. И цял живот живея с тази мисъл. (Всъщност помага.)
Имала съм и страхове за религията си... Неведнъж съм се питала дали наистина вярвам в Бог и тая мисъл е нежелана, пък често ми се е натрапвала така... Но това преди. Казвам и молитви от страх, но пък това не е толкова ненормално, знам ли.
Знам, че трябва да ида на психоаналитик, но преди това ще се обърна към вас за мнение. Болна ли съм от тази болест?
Казаха ми, че е ужасна, бият ти инжекции по 4 пъти на ден във вената и ставаш зависим....

Midi4ka
08-09-2009, 19:52
И ние какво можем да ти кажем... откъде да знаем отиди на психоаналитик и топй ше ти каже.. :)

Outlaw87
08-09-2009, 20:52
Казаха ми, че е ужасна, бият ти инжекции по 4 пъти на ден във вената и ставаш зависим....

деца деца... :grin:

amk933
08-09-2009, 21:07
http://www.evropea.com/OCD.html
Казаха ми, че е ужасна, бият ти инжекции по 4 пъти на ден във вената и ставаш зависим....

Пълни глупости. Ти ще имаш психично разтройство и те ще те правят наркозависим. :lol:

Психиатър е отговорът на твоя проблем. Няма нищо срамно, нищо притеснително. Аз съм ходил заради фобия от зъболекар и много ми помогна. И не се подлъгвай да ходиш при така наречените психолози, които чисто и прости са едни псевдо-доктори. Психиатър. Там е истината. И не го отлагай, защото в един момент ще стане късно. ;)

Sun4o19
08-09-2009, 21:14
Не вярвам на такива глупости :D

BlackWings
08-09-2009, 22:01
Абе Бианке , успокой се и стига си поставя диагнози бе дете :D
Утре ще кажеш че се боиш да не си болна от херния , амнезия , дислексия , склероза , кокоши трън , хемороиди , гръдна жаба , птичи грип ...
Чак пък болестно състояние :-o
Сигурно има и болест включваща като симптом прекомерно миене на зъбите , или невъзможност да се спи с чорапи на краката , или склонност да трепеш комари по тавана с вестник - тогава и аз съм болна :-s

Bianca
08-10-2009, 07:54
Не ми е лесно и на мен, сега май имам шизофрения и раздвоение на личността. (Две различни работи са!) :lol:

mArMaLaDkA
08-10-2009, 10:47
Бианке, МА, ти хептен си се побъркала вече. :shock:
Я, хващай метлата и върви да метеш пред блока, че виж скуката какви неща ти причинява.

Bianca
08-10-2009, 12:07
Някой, който поне малко се е сблъсквал с подобни ситуации, няма ли да се появи?
Стана ми ясно, че трябва да ида на психолог, но това няма да е веднага. Докато ида, искам да разуча още малко.

xplay
08-10-2009, 13:01
YOU ARE NOT SICK!!!
Добре си, спокойно!!!
Нормално е да оглеждаш дрехите преди да ги купиш. Особено ако са по-скъпи...
За петната по очилата - Ок, просто си по-емоционална...

Ми като пипаш мръсно как няма да си мислиш за микробите... това си е заложено! Ако имаш добра хигиена е нормално да се тревожиш за тях...

В днешно време кажи ми на кого можеш да имаш доверие? При положение, че всеки ден слушаш по новините за изнасилвания, побоища и т.н и НАПЪЛНО нормално да се създадеш страх от по-възрастни мъже!!!

В пубертета е НОРМАЛНО да си суеверен, или да вярваш в нещо, което съществува.

Възможно е да си се питала дали вярваш в Бог. Все пак нашата страна си има религия и ти предполагам си се замислила дали съществува Бог. Нормално... Търсила си отговор на въпрос и не си се успокоила, докато не го получиш.

Щом казваш молитви, значи вярваш в религията. НОРМАЛНО!!!

Bianca
08-10-2009, 13:41
Мерси, жива и здрава да си! :-) :D

SweetySmallDevil
08-31-2009, 16:57
обсесивно компулсивното разстройство ... също е и когато си прекалено хлътнал по някой ... с една дума когато се вманиячаваш... пийте ПРОЗАК [prosac] ... :razz:

BlueCat
08-31-2009, 19:04
Не знаех, че има такава болест. Една приятелка също много си оглежда новите неща за петна, драскотини, но на нея не й минава дори като й остареят нещата. Вманиячила се е с микробите, но не е суеверна. Започвам да се притеснявам за нея :-o

ArrowsOfDeath
08-31-2009, 22:28
Или накратко казано чистник-перфекционист :D