PDA

View Full Version : Бог и вярата - Съществува или Не?



SWASTIKA
08-09-2009, 22:00
Въпроса ми е за Бог. Вяра знаем, че има.

Това е тема, която може да се разгледа от по - големите във форума.

Засяга всичко около Бог.

Засяга и атеизма. :)

Sun4o19
08-09-2009, 22:21
Ти като започнеш да пишеш мнения и почти навсякъде да пишеш за Бог вече омръзваш да ти кажа...като си толкова вярващ ходи в църквата, анатема изчезни от форума...вярвам само в Супер Любо :lol:

SWASTIKA
08-09-2009, 22:32
Ти като започнеш да пишеш мнения и почти навсякъде да пишеш за Бог вече омръзваш да ти кажа...като си толкова вярващ ходи в църквата, анатема изчезни от форума...вярвам само в Супер Любо :lol:

:smt017

ShtrudeL
08-09-2009, 22:43
Въпроса ми е за Бог. Вяра знаем, че има.

Това е тема, която може да се разгледа от по - големите във форума.

Засяга всичко около Бог.

Засяга и атеиза. :)

Бог няма.
Никога не съм вярвала в него. По принцип не съм от хората които казват "докато не видя/пипна - не вярвам" ...но никой не може да ме убеди че има бог. Оо
Като ти гледам и подписа... оО

П.П Преди доста време си пишех с един SWASTICA...много зле беше момчето...казваше се Дейв...или поне така казваше ^ както и да е тва е друга тема ^^

doomkillerr
08-09-2009, 22:50
Въпроса ми е за Бог. Вяра знаем, че има.

Това е тема, която може да се разгледа от по - големите във форума.

Засяга всичко около Бог.

Засяга и атеиза. :)

Първо да кажа, че не съм вярващ, но не се определям и като атейст! Повече вярвам на това, което мога да видя или да пипна, но и аз съм само човек - предполагам е естествено и да греша...

След като прочетох за какво става дума в темата се сетих, че веднъж с едно момиче си говорехме цяла нощ точно на същата тематика... Всеки защитаваше своето виждане по отношение на религията, Бог, Исус Христос, Библията и как всичко това се е отразило на историята и в съвремения живот.

П.С. - Луда работа беше оная нощ... :oops:

ShtrudeL
08-09-2009, 22:55
Първо да кажа, че не съм вярващ, но не се определям и като атейст! Повече вярвам на това, което мога да видя или да пипна, но и аз съм само човек - предполагам е естествено и да греша...

Виждал ли си 1 милион долара? На живо? Съвсем истински? Едва ли... но тва не значи че не съществуват. ^^

amk933
08-09-2009, 22:56
Да Бог има! Вярвам, че го има, вярвам и в съдбата! Има висша сила! :)

Относно вярата: определям се като арменски апостолически (най-древното християнство) и български ортодоксален християнин! :)

Едит: полу-българин, полу-арменец съм заради това. Но пък какво лошо има да празнуваш Коледа и Великден 2 пъти. 8-)

ShtrudeL
08-09-2009, 22:57
О.о

doomkillerr
08-09-2009, 23:07
Виждал ли си 1 милион долара? На живо? Съвсем истински? Едва ли... но тва не значи че не съществуват. ^^

Да така е - не съм виждал 1 милион долара, но съм виждал 100 долара на живо! И така по "реда на логиката" мога да си ги представя, как ще изглеждат 100 пачки * 100 банкноти от * по 100$ всяка = 1 000 000 $

"ShtrudeL" - явно вързприе думите ми в предишния коментар твърде буквално!!! Врярвам също така в постиженията на съвременната наука и как тя обяснява явленията и събитията, които преди време не са могли да бъдат обяснени.

П.С. - Повече по въпроси свързани с вярата и религията - не искам да влизам!!! :?

ShtrudeL
08-09-2009, 23:21
Виждал ли си 1 милион долара? На живо? Съвсем истински? Едва ли... но тва не значи че не съществуват. ^^

Да така е - не съм виждал 1 милион долара, но съм виждал 100 долара на живо! И така по "реда на логиката" мога да си ги представя, как ще изглеждат 100 пачки * 100 банкноти от * по 100$ всяка = 1 000 000 $

"ShtrudeL" - явно вързприе думите ми в предишния коментар твърде буквално!!! Врярвам също така в постиженията на съвременната наука и как тя обяснява явленията и събитията, които преди време не са могли да бъдат обяснени.

П.С. - Повече по въпроси свързани с вярата и религията - не искам да влизам!!! :?

Не съм г и възприела буквално...просто много хора твърдят така и са твърде крайни...просто дадох пример...

Sun4o19
08-09-2009, 23:31
Бог има..въпроса се състой в това дали човек вярва или не..когато повярваш в Бог значи вярваш в себе си, защото Бог е част от теб и от твоята вяра, а без вяра на къде (?!?!). Ако нямаше Бог света щеше да си се върти, хората щяха да се убиват и тн..но забележи, че има нещо от рода на - всичко се връща, всеки човек се наказва за грешките си..тоест сам човек няма как да се накаже, демек Бог съди хората за грешките им, хората искат прошка от него..Бог е в нас, в светлината, в душите и сърцата на хората...не случайно са написани 10те Божи заповеди...

Старите хора нямат възможността да помнят, вече забравят дащото са стари и предстои смъртта им рано или късно. За това Бог е направил така, че да не помнят неща от живота си, да не се съдят за грешките си. Реално това е живота на земята. След това погребваме тялото на човека, а душата отива при Бог...тогава той е съдника, ако човек е добър получава втори шанс за живот - прераждането. Ако не живеем за да се преродим в следващия живот, то тогава вие за какво живеете ми кажете? Това е моя теория с всичко написано до тук...ще се радвам, ако ме опонирате..[/b]

ShtrudeL
08-09-2009, 23:51
Боже! (каква ирония ^^)
Колко глупости изписа Оо
Не е нужно да вярвам в бог,за да вярвам в себе си Оо


Ако нямаше Бог света щеше да си се върти, хората щяха да се убиват и тн..

Света си се върти и хората си се убиват Оо Що за логика ^^


но забележи, че има нещо от рода на - всичко се връща, всеки човек се наказва за грешките си..тоест сам човек няма как да се накаже, демек Бог съди хората за грешките им, хората искат прошка от него..

Има хиляди лоши хора които си живеят живота ненаказани. И как така сам човек няма да се накаже? Нали за това са самоубийствата ^^
Хората искат прошка от нищото защото се чувстват виновни или гузни.



Бог е в нас, в светлината, в душите и сърцата на хората...не случайно са написани 10те Божи заповеди...

Стига бе,вярно ли Оо Ако бог беше в мен щях да съм шизофреничка може би Оо... И о какви клишета...сърцето е просто мускул...всичко останало е лиготия колкото и романтична да съм например Оо
10 божи заповеди са пълна глупост... например за лъжата...всеки лъже...ама абсолютно всеки...не ми казвай че ти никога не си..




Старите хора нямат възможността да помнят, вече забравят дащото са стари и предстои смъртта им рано или късно. За това Бог е направил така, че да не помнят неща от живота си, да не се съдят за грешките си....

Старите хора нямат възможността да помнят, имено защото са стари Оо Биология!



След това погребваме тялото на човека, а душата отива при Бог...

Погребваме ги от уважение Оо А душата не отива никъде. Отново биология.


Ако не живеем за да се преродим в следващия живот, то тогава вие за какво живеете ми кажете?...

Живея щото майка ми е е родила. А заради както вече е друг въпрос...но със сигурност не за да се "преродя" Оо

Sun4o19
08-10-2009, 00:44
Говоря за унижтожавана на света, разрушаване на всичко човешко до най-крайна степен. На всеки ще дойде часа когато ще получи наказанието си за злините, които е сторил. Самоубийствата не са признати от Бог, той ти дава живота да го живееш, не да си даваш ти оценка, а той да ти даде. Зависи за каква лъжа говорим, има разлика от благородна лъжа, до лъжа за неща свързани с прекалено големи грехове, които хората прикриват чрез лъжи. Живееш защото ти се е дал шанса да видиш този живот. Оцени живота си...защотото много хора го оценяват, но го загубват, тогава когато са открили смисъла...

plmn
08-10-2009, 07:36
swastika, темата ти се препокрива с моята..

SWASTIKA
08-10-2009, 08:08
swastika, темата ти се препокрива с моята..

Религията е далеч по - различна от вярата и Бог. :)

ShtrudeL
08-10-2009, 08:21
Зависи за каква лъжа говорим, има разлика от благородна лъжа, до лъжа за неща свързани с прекалено големи грехове, които хората прикриват чрез лъжи. Живееш защото ти се е дал шанса да видиш този живот. Оцени живота си...защотото много хора го оценяват, но го загубват, тогава когато са открили смисъла...

...Ахм..значи бог може да прави компромиси за лъжите? Интересно...дали той преценява дали лъжата е благородна или аз?
И още нещо...къде е бог, когато добрите хора умират по абсурден начин?

Промивате си мозъците Оо

Nam3less3
08-10-2009, 09:04
Swastika, не си мисли, че като това е форум за пълнолетни, ще получиш адекватни отговори по тази тема. :(

ShtrudeL не знам кога ще разбереш, но дано да е скоро, че тези с промити мозъци са обезверените като теб. Ако не бях толкова сигурен, щях ли да съм вярващ? Или ти приличам на глупак и се самозаблуждавам?

Sun4o19
08-10-2009, 12:56
Зависи за каква лъжа говорим, има разлика от благородна лъжа, до лъжа за неща свързани с прекалено големи грехове, които хората прикриват чрез лъжи. Живееш защото ти се е дал шанса да видиш този живот. Оцени живота си...защотото много хора го оценяват, но го загубват, тогава когато са открили смисъла...

...Ахм..значи бог може да прави компромиси за лъжите? Интересно...дали той преценява дали лъжата е благородна или аз?
И още нещо...къде е бог, когато добрите хора умират по абсурден начин?

Промивате си мозъците Оо

Добрите хора си отиват рано, това винаги е така. Просто, когато са се доказали с добро Бог ги взима по-рано но незнам защо...

Nam3less3
08-10-2009, 12:58
Зависи за каква лъжа говорим, има разлика от благородна лъжа, до лъжа за неща свързани с прекалено големи грехове, които хората прикриват чрез лъжи. Живееш защото ти се е дал шанса да видиш този живот. Оцени живота си...защотото много хора го оценяват, но го загубват, тогава когато са открили смисъла...

...Ахм..значи бог може да прави компромиси за лъжите? Интересно...дали той преценява дали лъжата е благородна или аз?
И още нещо...къде е бог, когато добрите хора умират по абсурден начин?

Промивате си мозъците Оо

Добрите хора си отиват рано, това винаги е така. Просто, когато са се доказали с добро Бог ги взима по-рано но незнам защо...За да ги оттърве от тоя ад :D

ShtrudeL
08-10-2009, 13:40
Зависи за каква лъжа говорим, има разлика от благородна лъжа, до лъжа за неща свързани с прекалено големи грехове, които хората прикриват чрез лъжи. Живееш защото ти се е дал шанса да видиш този живот. Оцени живота си...защотото много хора го оценяват, но го загубват, тогава когато са открили смисъла...

...Ахм..значи бог може да прави компромиси за лъжите? Интересно...дали той преценява дали лъжата е благородна или аз?
И още нещо...къде е бог, когато добрите хора умират по абсурден начин?

Промивате си мозъците Оо

Добрите хора си отиват рано, това винаги е така. Просто, когато са се доказали с добро Бог ги взима по-рано но незнам защо...

е не...вече ми е крайно смешно :D ^_^
Вече ще знам,че трябва да съм лоша ^_^ Но чакай! Добрите ги взима щото са се доказали с добро...лошите ги взима щото са лоши...наистина интересно...какъв ли трябва да си :lol:
^_^

Sun4o19
08-10-2009, 13:42
Божия работа, не може да казваме защо и как..всеки си има звезда и съдба...и звездата един ден угасва и човек напуска този свят...

Nam3less3
08-10-2009, 13:43
Неведоми са пътищата Господни. Не ставайте нахални :D

kristo
08-10-2009, 14:53
Естествено, че съществува, това е повече от сигурно :)

SWASTIKA
08-10-2009, 17:16
Естествено, че съществува, това е повече от сигурно :)

Именно. :)

EcTeTa
08-10-2009, 17:22
Господин свастика бихте ли казали за хилядите си почитатели какво е вашето гледна точка на казуса: Защо бог единственото съвършено нещо което навярно има юрисдикцията над останалите създадния в безраиния космос , защо бог създаде нас хората най-несъвършеното същество може би съществувало някога

Nam3less3
08-10-2009, 17:25
Господин свастика бихте ли казали за хилядите си почитатели какво е вашето гледна точка на казуса: Защо бог единственото съвършено нещо което навярно има юрисдикцията над останалите създадния в безраиния космос , защо бог създаде нас хората най-несъвършеното същество може би съществувало някогаНие сами се направихме такива. Прочети Стария и Новия Завет и пак коментирай. Създадени сме по образ и подобие на Бог, ако може да схванеш този символизъм.

ShtrudeL
08-10-2009, 18:08
Естествено, че съществува, това е повече от сигурно :)

Именно. :)

Вие сте болни бе. Оо

Sun4o19
08-10-2009, 18:10
Добре кое те кара да не вярваш в Бог?

ShtrudeL
08-10-2009, 18:22
Добре кое те кара да не вярваш в Бог?

Просто няма. О.о Това е като...легенда...или приказка... Какво е бог? Едно НИЩО. Не съм говорила с него (и как ...нали щях да съм психично болна ако беше вярно Оо)
Доверието се печели...с какво бог ще спечели моето като го няма?
Защо да вярвам в него? Това е въпроса.

Nam3less3
08-10-2009, 18:22
Естествено, че съществува, това е повече от сигурно :)

Именно. :)

Вие сте болни бе. ОоБолни били те :lol: Ти си болна явно от една сериозна и трудноличима болест - липсата на вяра. Това, че толкова убедено защитаваме нещо какво те кара да мислиш? Май просто си невежа и нищичко не разбираш от тия теми. Болни били щото вярвали в Бог... ама че глупост.

ShtrudeL
08-10-2009, 18:30
Естествено, че съществува, това е повече от сигурно :)

Именно. :)

Вие сте болни бе. ОоБолни били те :lol: Ти си болна явно от една сериозна и трудноличима болест - липсата на вяра. Това, че толкова убедено защитаваме нещо какво те кара да мислиш? Май просто си невежа и нищичко не разбираш от тия теми. Болни били щото вярвали в Бог... ама че глупост.

Защитавайте го...имате пълното право да го правите,нямам нищо против. Аз също защитавам мнението си.
И имам вяра, НО НЕ В БОГ.

Sun4o19
08-10-2009, 18:31
Добре кое те кара да не вярваш в Бог?

Просто няма. О.о Това е като...легенда...или приказка... Какво е бог? Едно НИЩО. Не съм говорила с него (и как ...нали щях да съм психично болна ако беше вярно Оо)
Доверието се печели...с какво бог ще спечели моето като го няма?
Защо да вярвам в него? Това е въпроса.

Вярата е създадена за да повярваш..не е задължително да видиш нещо и чак тогава да повярваш..съветвам те да изгледаш някои филм на тематика Бог много филми са направени..Вярата в Бог е път към доброто...!!!!!

Nam3less3
08-10-2009, 18:34
Добре кое те кара да не вярваш в Бог?

Просто няма. О.о Това е като...легенда...или приказка... Какво е бог? Едно НИЩО. Не съм говорила с него (и как ...нали щях да съм психично болна ако беше вярно Оо)
Доверието се печели...с какво бог ще спечели моето като го няма?
Защо да вярвам в него? Това е въпроса.

Вярата е създадена за да повярваш..не е задължително да видиш нещо и чак тогава да повярваш..съветвам те да изгледаш някои филм на тематика Бог много филми са направени..Вярата в Бог е път към доброто...!!!!!Така е.

@Shtrudel тогава в какво вярваш? 100% ще напишеш "в себе си" :D

Sun4o19
08-10-2009, 18:39
Еми и да вярва в себе си значи пак вярва в Бог..защото Бог е във всеки човек, той е изградил всеки човек по свой образ и подобие..така че...

ShtrudeL
08-10-2009, 18:44
Вярата е създадена за да повярваш..не е задължително да видиш нещо и чак тогава да повярваш..

Така е. В предната страница сама го казах О.о Но има разлика.
Добре пак ще ти дам пример...
Пирамидите в Египет съществуват,не съм ги виждала на живо,но вярвам/знам че съществуват О.о
В случая бог е Нищо. (за мен) Как да вярвам в Нищото? (не обичам да се повтарям..)

ShtrudeL
08-10-2009, 18:50
Добре кое те кара да не вярваш в Бог?

Просто няма. О.о Това е като...легенда...или приказка... Какво е бог? Едно НИЩО. Не съм говорила с него (и как ...нали щях да съм психично болна ако беше вярно Оо)
Доверието се печели...с какво бог ще спечели моето като го няма?
Защо да вярвам в него? Това е въпроса.

Вярата е създадена за да повярваш..не е задължително да видиш нещо и чак тогава да повярваш..съветвам те да изгледаш някои филм на тематика Бог много филми са направени..Вярата в Бог е път към доброто...!!!!!Така е.

@Shtrudel тогава в какво вярваш? 100% ще напишеш "в себе си" :D

Всъщност никога не съм била и на 100% сигурна в себе си. За тва варианта да вярвам в себе си отпада. ^
Но се е случвало да си казвам в определени ситуации "Вярвам,че тва ще стане" ...Не знам в какво толкова съм имала доверие и защо съм била толкова сигурна в нещо,но просто съм вярвала и съм се надявала...и дори и да не е ставало така както съм искала/мислила/вярвала не съм спряла да вярвам О.о Бог тук няма нищо общо.
Вярвам и че има хора които вярват в бог...но за мен просто е абсурдно.

Sun4o19
08-10-2009, 18:51
Да предположим че Бог е вяра..майка ти е вярвала в Бог и се е зарадвала когато е станала бременна, когато те е родила. Бог ти е дал живот..Бог помага на теб и на семейството ти, на близките ти, на всички хора..това, че ти не го виждаш не значи, че няма..радвай се, че живот ти е даден..благодарение на него..така че това нищо изчезва!!!

ShtrudeL
08-10-2009, 18:55
Да предположим че Бог е вяра..майка ти е вярвала в Бог и се е зарадвала когато е станала бременна, когато те е родила. Бог ти е дал живот..Бог помага на теб и на семейството ти, на близките ти, на всички хора..това, че ти не го виждаш не значи, че няма..радвай се, че живот ти е даден..благодарение на него..така че това нищо изчезва!!!

Хубаво...да предположим...хипотетично че майка ми е вярвала в него (макар и да не е така в действителност) И ето тук грешиш...Не бог ми е дал живот...а именно майка ми. О.о И не бог помага на семейството ми. Семейството си помага взаимно.За това е и семейство. Къде беше бог когато баща ми почина. С чиста съвест мога да кажа че беше адски свестен и добър човек. (не го казвам само сащото ми е баща...тва беше единствения човек на който се възхищавах) бог (дори не заслужава да го пиша с главна буква.) е последния човек,на който ще благодаря за това че съм жива.

ShtrudeL
08-10-2009, 18:56
това, че ти не го виждаш не значи, че няма

това както казах вече...мога да го кажа за много други неща,но не и за бог.

Sun4o19
08-10-2009, 19:06
Живот ти дава майка ти..да но това става благодарение на Бог, защото той ти дава светлина, любов и още...и благодарение на това хората се обичат. Всеки човек има различна съдба и това е фактора когато едни хора напускат този свят прекалено рано..просто съдба..човек не може де промени съдбата си и както казва баба ми "клечката на всеки е драсната, на кои каквото му е писано ще се случи"..реално не може всички да сме богати, за това Бог е направил да има и бедни хора, не можем всички да сме щастливи, красиви и тн..тоест света е разнообразие от различни хора...реално живота няма смисъл, ако хората са еднакви...

ShtrudeL
08-10-2009, 20:41
Живот ти дава майка ти..да но това става благодарение на Бог, защото той ти дава светлина, любов и още...и благодарение на това хората се обичат. Всеки човек има различна съдба и това е фактора когато едни хора напускат този свят прекалено рано..просто съдба..човек не може де промени съдбата си и както казва баба ми "клечката на всеки е драсната, на кои каквото му е писано ще се случи"..реално не може всички да сме богати, за това Бог е направил да има и бедни хора, не можем всички да сме щастливи, красиви и тн..тоест света е разнообразие от различни хора...реално живота няма смисъл, ако хората са еднакви...

Наистина хората са различни...хубаво или не е факт...и наистина има бедни и богати,красиви и не чак толкова.... но защо отново намесваш бог О.о Той тук няма нищо общо...всичко е до ген,средата в която живееш,възпитание и още много други фактори които определят какъв си...



Живот ти дава майка ти..да но това става благодарение на Бог

това става благодарение на баща ми. бог не ми е баща! О.о

SWASTIKA
08-10-2009, 21:51
Май превърнахте разсъжденията и цялата тема в подобие на детинско спорене.

Нека първо да ограничим темата и да се опитваме да се придържаме към зададения казус.

Разглеждаме Висшата сила Бог и вярата в него. Бог не е превъплащение на човешки образ в бяла светлина. Той е сила, която може да се дефинира като положителна енергия или казано малко по - различно: Промяна на действията, който са следствия и причини на други действия в положителна насока (най - елементарно казано).

Атеизма се базира на загубата. Днес губиш твой роднина, утре твоята любов. Кой обвиняваш? Бог. Няма Бог, защото хората губят.
Не може само да получаваш, трябва и да даваш. Мисления ала 11 годишни пикли и пикльовци не са присъщи за тази тема.

Тежко е да загубиш близък човек, но не Бог е виновен за това.

Лесно е да кажеш какво няма, трудно е да докажеш какво има, нали?

Ако беше еднакво лесно щях да се съглася, но...

Ако едно нещо не го виждаш и не го чувстваш, то не съществува на практика, но ако вярваш е нещо, тук ще дам и един пример - Празна маса и 2 - ма души стоят около нея, 1 - вия вижда, че масата е празна, но втория вярва, че на масата има ябълка и тук истината е, че и двамата са прави. Толкова прави, колкото не си представяте.

Първия вижда, че масата е празна, защото съзнателно пречупва това, което визуализира през призмата на реалното, другия вижда ябълката, пречупвайки визуалното през призмата на нереалното.


Защо и двамата са прави?

Единия вижда празна маса като мисли, че пречупва това което вижда през призмата на вярното, другия мисли същото.

Няма теория или закономерност, която да твърди кое е вярно и кое грешно, кое реално и кое нереално.

Нека децата не коментират, ако може. :)

ShtrudeL
08-10-2009, 22:04
Гуугъл е велик. ^_^ А децата ще продължат да коментират ^_^

freziq
08-11-2009, 00:05
не съм много вярваша.
и винаги ми е било много интересно... уж бог е сътворил света, а пък след това се е родил след като вече е имало хора :shock:
не съм много в час..
знам, че има по-висша сила от нас...
даже на скоро се помолих, макар че ми се струва нередно да търся сили от бог при положение,че го търся, когато имам нужна. един вярващ приятел ми каза, че така съм някак смирена и е хубаво да се моля и че това, че го правя, когато имам нужда не е използване....
не знам колко от вас са гледали филма тайната и колко гледат тв канала zone realyti :)
гледайте ги и ще бъдете много объркани :-D

fifinkathefreak
08-11-2009, 00:35
Фрезия

Ако те разбирам правилно в първия случай става дума за Бог - отец,баща на Иисус Христос :)

По темата - да,има Бог.Разбира се,че го има.Има доказателства,че има Бог,които разбира се,мнозина ще нарекат измислени.
Но замислете се - има ли доказателства,че няма Бог?

А тогава от де сме се пръкнали?Вселената е нещо твърде сложно,за да може да съществува и да се управлява от самосебе си.
Помислете за силите на човека,помислете от колко неща сме заобиколени и отговорете честно - ние сами можем ли да създадем такава хармония?

MrBig
08-11-2009, 01:27
Нямам си и на идея съществува ли или не.На хората им харесва да вярват в него,както им харесва да вярват в Дядо Коледа/Дядо Мраз.Всички са митични герои,но понеже ни се иска да ги има ,въпреки,че разума ги отрича,те живеят някъде дълбоко в душите ни и се хранят с вярата ни ,че все пак може и да ги има!

Tokra
08-11-2009, 07:53
Бог не съществува, повече се набляга на вярата. Атеист съм, но не краен, защото всеки знае, че в окопите на фронта всеки вярва в него или поне нещо.

terii
08-15-2009, 11:10
Определено има Бог .. Ако Бог поиска, Той може просто да се яви и да докаже на целия свят, че съществува. Но, ако направи това, тогава няма да има нужда от вяра.
Относно прераждания няма. В Библията се казва не само, че има живот след смъртта, но че има вечен живот, който е толкова славен, че: “Каквото око не е видяло и ухо не е чуло, и на човешко сърце не е идвало, това е приготвил Бог за тези, които Го любят”. Исус Христос, Бог в плът, дойде на земята, за да ни даде дара на вечния живот. “Но Той беше прободен за нашите престъпления, беше съсипан заради нашите беззакония; върху Него дойде наказанието, докарващо нашия мир, и с Неговите рани ние бяхме изцелени”. Исус пое върху Себе Си наказанието, което всеки един от нас заслужава, и пожертва живота Си за нас. Три дни след като умира, Той доказа, че е победил смъртта, като възкръстна от мъртвите в Дух и в плът. Остава на земята в продължение на четиридесет дни и е видян от хиляди хора преди да се възнесе до вечния трон в небето. Въпреки, че в крайна сметка всички хора ще бъдат възкресени, не всички ще отидат в рая. Всеки човек трябва да вземе решение, докато е на земята, къде иска да прекара вечността. В Библията се казва, че на човека е определено да умре само веднъж, а след това му предстои съд. Онези, които са били праведни ще живеят вечно в рая, а невярващите ще бъдат изпратени в ада. Адът, подобно на рая, не е просто състояние на съществувание, а конкретно, абсолютно реално място. Това е място, където неправедните ще понасят безкрайния, вечния Божий гняв. Те ще бъдат подложени на емоционално, умствено и физическо мъчение, и напълно осъзнато ще страдат от срам, съжаление и презрение.
Адът се описва като бездна, като езеро от огън и сяра, където хвърлените в него хора ще бъдат мъчени денем и нощем цяла вечност. В ада ще има плач и скърцане със зъби, което е белег на голяма скръб и гняв. Това е място, където “червеят не умира и огънят не угасва”. Бог не благоволи в смъртта на нечестивия, а желае той да се обърне от пътя си и да живее. Но Той няма да ни накара насила да Му се подчиняваме – ако изберем да Го отхвърлим, не Му оставяме друг избор освен да ни даде това, което сами сме си пожелали – да живеем отделени от Него.

Tokra
08-15-2009, 12:05
Глупости! Какъв е този Бог, който през всичките тези години, когато народности с друга вяра са тъпкали християните и техните земи? Тези, които са вярвали истински в него? Един хубав пример дори и в българската история са кланетата в Оборище и Батак. О да, сигурно ще кажеш "Те не заслужават да живеят в този жесток свят, по-добре ще им е ако са близо до бог". Ами кой заслужава тогава? Човек не се ражда грешен. Ти хубаво ми цитираш откъси от библията, но в библията не се пише само за страданията Христови, ами и за създаването на човека и света. Как са преписали тези качества на природата върху Бог? Я ми кажи колко човека са изстрадали заради греховете човешки? Защо те трябва да са по-различни от Христос? Защо те не възкръснаха и не останаха на Земята още 40 дни? Аз живея праведно, но не вярвам в Бог, и къде ми е мястото? Ще чакам до безкрайност този съд ли? Друго нещо, нали като умреш, ти се отърваваш от тялото, то, заради което изпитваш физическа болка, то тогава може само психическа. Физическото мъчение, дефакто не съществува, т.е и Адът, тъй като това е написано и в Библията. И защо трябва и мъките да са безкрайни, както и гневът Божий? Нали все пак трябва да прощава, ако човек си осъзнае грешките? Т.е. той после ще стане мъченик, мъченик, изтезаван несправедливо от Бог. И к'во излиза на края? Бог е егоист!

babylove
08-15-2009, 21:14
Добре кое те кара да не вярваш в Бог?

Просто няма. О.о Това е като...легенда...или приказка... Какво е бог? Едно НИЩО. Не съм говорила с него (и как ...нали щях да съм психично болна ако беше вярно Оо)
Доверието се печели...с какво бог ще спечели моето като го няма?
Защо да вярвам в него? Това е въпроса.


А защо да не вярваш?
Същност, не знам дали съществува, или не. И същност никой не може да твърди със сигурност, че Бог съществува или не. Просто в едни има вяра, а в други не. Някой във форума беше писал нещо от рода "Ако вярваш съществува, ако не вярваш-не".

Tokra
08-15-2009, 22:24
babylove, за това казвам, че не бог държи човека, а вярата...

devi
08-21-2009, 18:54
От сега да кажа, че съм будистка.
За мен е глупаво да слагаме различни имена на една сила. Не обичам, когато хората разсъждават само от една гледна точка (пример:Християнството), а отричат всички останали. Не можем да гледаме една ябълка и едната страна да твърди, че това е ананас, а другата, че това е круша. Аз вярвам в кармата. Миналите наши мисли, думи и дела, са довели до нашето настояще и сега, и в този момент ние посяваме семената на нашето бъдеще. Изводът е, че не Бог, а самите ние определяме бъдещето си. Всичко се връща рано или късно и както знаете "Всяко действие води до равно на себе си противодействие". Религията ме е научила как да се справям с проблемите си и как да живея пълноценно. За разлика от християнстовото, будизма е неизменно сапътстван с философията, мъдростите и тайните. Колкото и тъпо да звучи за накой хора аз следвам своята вяра и тя винаги ми е помагала в живота.
Ще завърша с една мъдрост:
Най-големия слепец е този, който не желае да гледа.
Джонатан Суифт.

Pavcho001
08-21-2009, 19:03
Лично аз бих се определил като вярващ в духовете и паранормалното. (За пример извънземни)

Най-вече вярвам в науката. Но така или иначе всеки си има неща които ги водят напред.. вярно е че подсъзнанието ни кара да мислим за Бог и всякакви такива но.. аз за разлика от другите съм си приел собствена религия в луната и звездите. Казал съм си. Те ще ми показват пътя към любовта. Мислете ме за луд и какво ли не но.. винаги ми е помагало..

Бтв: Не нямам си молитва нямам си отци и прочие.. всичко се свежда до едно.. кажи че истински го искаш , че го желаеш с цялото си сърце и то ще дойде след време..

Nam3less3
08-21-2009, 19:07
От сега да кажа, че съм будистка.
За мен е глупаво да слагаме различни имена на една сила. Не обичам, когато хората разсъждават само от една гледна точка (пример:Християнството), а отричат всички останали. Не можем да гледаме една ябълка и едната страна да твърди, че това е ананас, а другата, че това е круша. Аз вярвам в кармата. Миналите наши мисли, думи и дела, са довели до нашето настояще и сега, и в този момент ние посяваме семената на нашето бъдеще. Изводът е, че не Бог, а самите ние определяме бъдещето си. Всичко се връща рано или късно и както знаете "Всяко действие води до равно на себе си противодействие". Религията ме е научила как да се справям с проблемите си и как да живея пълноценно. За разлика от християнстовото, будизма е неизменно сапътстван с философията, мъдростите и тайните. Колкото и тъпо да звучи за накой хора аз следвам своята вяра и тя винаги ми е помагала в живота.
Ще завърша с една мъдрост:
Най-големия слепец е този, който не желае да гледа.
Джонатан Суифт.Християнството е същото. Това, че хората не го разбират, е друг проблем.

pepita87
08-23-2009, 17:24
Аз вqрвам,4е има нqкаква сила!Вqрвам в Бог.За мен сътворqването на света,на 4овека...е едно 4удо.Не поддържам теориqта на Дарвин и пр.

Mo0nlight
08-23-2009, 20:14
Не вярвам. :-o

LunaTriCk
08-24-2009, 07:44
Бог е едно хубаво оправдание...за всичко. Влезте в някой магазин и на касата кажете "Аз съм Божие чедо, нека татко плати сметката". Няма да стане, нали ? Или Той не си играе на дребно ?

SWASTIKA
08-24-2009, 13:40
Бог е едно хубаво оправдание...за всичко. Влезте в някой магазин и на касата кажете "Аз съм Божие чедо, нека татко плати сметката". Няма да стане, нали ? Или Той не си играе на дребно ?

Това е най - голямата простотия, която може да бъде дадена за пример.

LunaTriCk
08-24-2009, 18:50
Е как ? Всевишния и всемогъщ Бог ?!? За него нали няма невъзможни неща ? Хората искат да прогледат, проходят отново и с "негова" помощ успяват, пък една сметка не може да ми оправи... :o Да не би да има списък с какво мога и какво не мога да разчитам на него ?

LadyDi
08-24-2009, 19:00
Е как ? Всевишния и всемогъщ Бог ?!? За него нали няма невъзможни неща ? Хората искат да прогледат, проходят отново и с "негова" помощ успяват, пък една сметка не може да ми оправи... :o Да не би да има списък с какво мога и какво не мога да разчитам на него ?
=D>
Съгласна съм. Това е двоен стандарт. :D
Не че не вярвам в Бог, но не може той да ни служи за оправдание, когато се прецакаме.

Brooklyn
08-24-2009, 23:17
Сигурен съм че има нещо горе ! Винаги когато съм се молил искрено ,някак си са ми чути молитвите .. Сънищата абсолютно винаги ми показват ,вярвам че има спасение горе .. 8-)

SWASTIKA
08-25-2009, 05:31
Е как ? Всевишния и всемогъщ Бог ?!? За него нали няма невъзможни неща ? Хората искат да прогледат, проходят отново и с "негова" помощ успяват, пък една сметка не може да ми оправи... :o Да не би да има списък с какво мога и какво не мога да разчитам на него ?

А да ти бърше гъза всеки пък като ходиш на тоалетна?

Да ти дава сутрин по 50 лв джобни?

Да ти зарибява момичета и да ти ги поднася на тепсия?

Земята е сложно устроена.
Ако Бог оправяше сметките, нямаше да има кой да работи, а в такъв случай, щеше да ядеш банани и ябълки като маймуните, разбираш ли?

LunaTriCk
08-25-2009, 09:12
Доста време сме яли банани и ягоди като маймуните, че даже в някои държави все още така правят. Бог е създаден от човека, не обратното. Мислиш ли, че някак ще ти се промени живота, ако Бог действително не съществува ? Бог е едно оправдание, когато нещо не ти харесва...той е виновен ! Дигаш рамената и "Божа работа". Еми, да ама аз не чакам Дядо Коледа да ми донесе подаръците, аз сам си ги правя.

SWASTIKA
08-25-2009, 15:41
Ти си безнадежден случай. :)

LunaTriCk
08-25-2009, 16:36
Той Бог ще ме накаже че не вярвам в него, нали ? Най-вероятно и в Ада ще отида.




П.П. Да разбирам, че не можеш да докажеш тезата си и почна с личните нападки ?

montana6
08-28-2009, 00:15
Няма бог за мен. Само на себе си мога да разчитам, до това заключение съм стигнал, на това ме е научил живота. В бог никога не съм вярвал, вярвал съм в моите любими неща, които са реални и знам, че ги има. Който иска да вярва - да вярва! Не ми пречи... Но препоръчвам на вярващите вместо да се молят и да чакат господ да им помогне, да се хванат и да свършат нещо за себе си.

tochica
09-28-2009, 16:33
има Бог и имам нужда да вярвам в това

dimitar_ak
09-28-2009, 17:41
Вярвам макар и да не познавам много добре православната религия и да живея в грях по много праграфи.

KeepItReal
12-10-2009, 12:32
tvardo NE vqrvam nqam i namerenie :o :x fantazii nekfi . Nqkoi 6e kaje "koi ni e sazdal" ... dree mi na fara koito i da e ako 6te da se me pratili po po6tata se taq . Nali me ima :)

KeepItReal
12-10-2009, 12:35
Няма бог за мен. Само на себе си мога да разчитам, до това заключение съм стигнал, на това ме е научил живота. В бог никога не съм вярвал, вярвал съм в моите любими неща, които са реални и знам, че ги има. Който иска да вярва - да вярва! Не ми пречи... Но препоръчвам на вярващите вместо да се молят и да чакат господ да им помогне, да се хванат и да свършат нещо за себе си. pi4 mnooo si prav kato se precakat nqkolko pati i nikoi ne im pomogne na teq "vqrva6ti" 6e gi vidim na koi 6e raz4itat v toa jivot sek ie sam za sebe si ne sam egoist ili ne6 takoa : vqrvam samo v muzikata i alkohola i ni6to drygo :) :smt006 :smt006 :smt020 :smt033

coollove9
03-16-2010, 13:29
Бог има..въпроса се състой в това дали човек вярва или не..когато повярваш в Бог значи вярваш в себе си, защото Бог е част от теб и от твоята вяра, а без вяра на къде (?!?!). Ако нямаше Бог света щеше да си се върти, хората щяха да се убиват и тн..но забележи, че има нещо от рода на - всичко се връща, всеки човек се наказва за грешките си..тоест сам човек няма как да се накаже, демек Бог съди хората за грешките им, хората искат прошка от него..Бог е в нас, в светлината, в душите и сърцата на хората...не случайно са написани 10те Божи заповеди...

Старите хора нямат възможността да помнят, вече забравят дащото са стари и предстои смъртта им рано или късно. За това Бог е направил така, че да не помнят неща от живота си, да не се съдят за грешките си. Реално това е живота на земята. След това погребваме тялото на човека, а душата отива при Бог...тогава той е съдника, ако човек е добър получава втори шанс за живот - прераждането. Ако не живеем за да се преродим в следващия живот, то тогава вие за какво живеете ми кажете? Това е моя теория с всичко написано до тук...ще се радвам, ако ме опонирате..[/b]
абе съгласна съм с теб :)

beretta92sd
03-16-2010, 17:27
Бог е наи старата измама съществуваща на земята, тои е бил измислен за да има хората с какво да оправдават деиствията си, и в какво да вярват дори и да нее истина.В някои страни Като Америка вярата в Бог е ключова в управлението на страната и по скоро управляващите да манипулират населението си.
Такова нещо като бог просто няма начин как да съществува освен ако с БОГ хората олицтворяват същества които са допринесли за развитието и еволюцията на хората.
Сега някои ще пита що няма начин да е съществувал, разгледаите някаде из нета имаше информация как се е сформирала земята тоест как е възникнала.На кратко при зблъсаци на различни метеорити,астероиди и комети един вдруг в продължение на милиони години, когато вече земята е достигнала някаква големина и се е успокоили зблъсаците с метеорити и други неща са започнали химични реакции довели до създаване на атмосфера, възможноста за валежи и т.н.
Според мен лично живота на земята и по точно хората са доведени от друго място, от друг вече загиващ свят и съществуването на динозаврите и т.н е бил просто един преходен период дали земята е годна за живот за хората.И вече когато динозаврите са станали излишни просто някои ги е унищожил (и го е направил да изглежда така все едно е било случаиност, защото ако беше по някакъв невероятен начин, сега нямаше да се питаме и търсим колко е бил голям астероида а щяхме да се питаме защо тези същества които са ни довели тук са го направили и дали няма да го направят отново)И след това е бил доведен човека и му е бил даден шанс за ново начало.
Всеки говори за бог това бил онова бил, но всъщност никои не го е виждал никога, дори дали има доказатества че реално е съществувал е малко спорно.
Аз лично вярвам че не сме сами във вселената която е необятна с милиони и милиони планети на които дори може съществува живот като на земята с по развити раси които също можеби биват залъгвани с Бог.
Има много материали за това че планетата ни е посещавана :) от по развита раса, а за Бог какво има само вярата без образ без каквото и да било друго.

Както си личи от това което съм написал Хич невярвам в БОГ .

Evidence
06-09-2010, 18:27
:smt104

dominating
06-11-2010, 09:09
...

Почти същото е и моето мнение... 8)

ZipFail
06-11-2010, 12:52
baretta, като сме доведени от друго място, как сме се появили първоначално ? :)

t1n43t0
06-15-2010, 20:39
Преди 11 години останах кръгъл сирак. Оттогава станах силно вярваща. Вярвам, че Бог бди над мене и ме закриля - той е моят родител, който ми липсва от 11 години. Затова всяка нощ отправям молитва към него - да пази и мен, и най-обичните ми. :)

_donna_
07-10-2010, 09:36
вярвам само в Супер Любо :lol:
а'н така!

goodman
07-11-2010, 21:32
Бог има варвам и никога няма да спра варвам и в съдбата ... невярващите - fck off

SemperArdens
07-12-2010, 19:22
Бог има варвам и никога няма да спра варвам и в съдбата ... невярващите - fck off

Повярвай и в правописа!

SolidSnake
07-15-2010, 17:51
Сигурен съм, че има нещо божествено и някаква божествена сила. Но не съм склонен да вярвам, че е същата, както ни е представена от църквата. За мен църквата е просто средство за контрол. Има много факти от историята, които доказват това.

Slamdancer
08-07-2010, 18:12
Въпроса ми е за Бог. Вяра знаем, че има.

Това е тема, която може да се разгледа от по - големите във форума.

Засяга всичко около Бог.

Засяга и атеиза. :)

Бог няма.
Никога не съм вярвала в него. По принцип не съм от хората които казват "докато не видя/пипна - не вярвам" ...но никой не може да ме убеди че има бог. Оо
Като ти гледам и подписа... оО

П.П Преди доста време си пишех с един SWASTICA...много зле беше момчето...казваше се Дейв...или поне така казваше ^ както и да е тва е друга тема ^^

Съгласен съм на 101%

GeniusLoci
08-07-2010, 19:10
Не! Религиите са умело прилаган политически instrument от смутни времена насам. Така погледнато идеята е била почти гениална. И все по-малко приложима в наши дни. Сори, като пукнете, всички ще го духате, ни повече, ни по-малко от смачканата с вчерашен вестник муха.

Anonimen05
08-27-2010, 10:45
Да Бог има, но не винаги изпълнява желанията ни, защото той не е духче, което да ти изпълнява желания. Щом е решил, че трябва да е така значи е по добре. От малка съм научена от мама да се моля и да вярвам. На мен също не ми е помогнал за едно голямо мое желание, но май вече мисля, че така е по добре. Аз хрисянка и се опитвам да следвам божиите заповеди, но както Бог казва няма безгрешни. Много е важно да осъзнаваме грешките си. Бог ми е помагал много, ама много пъти и съм му много благодарна.

ivandimov
09-04-2010, 10:55
Здравейте.

Успях, да прочета само първата страница от темата.За мен всяка религия е създадена с цел пари и власт.Библия/Коран и другите свещени книги са написани от много умни хора.Признавам си, че вярвам, че има нещо по-велико от нас, обаче в Бог, Исус Христос, всичките им икони.Папата наскоро призна, че земята е кръгла... дърпат развитието много назад.Карат ни, да вярваме, че Бог е създал човека от нищото, но науката обяснява друго.Вие на кого ще повярвате, на Еволюцията или на Църквата.


Имам още много,да пиша, но знам че някои се плашат от дълги постове и не ги четата, а и мен ме мързи....

GetHigh1
09-09-2010, 07:10
Какъв БОГ БЕ?! (вярващите да не се обиждат)
Аз съм абсолютна атеистка. Има някаква сила, но това определено не е Дедо Боже...
А като се имат в предвид събитията от времето на Инквизицията и скапаното Османско робство, само като се замисля за това и тотално се отвращавам от цялото това понятие "вяра".
Това е просто една измислица, съчинена, за да са по-лесни за управление глупавите и ограничени, немислещи хора, с промити мозъци (примерно мюсюлманите), защото в някакъв момент вярата и любовта в Бог преминават в някакъв глупав страх, насаден от духовните лица - "Ако не направиш еди кво си, Господ ще те накаже..."
Промитият мозък се поддава на контрол по един или друг начин...
Например мюсюлманите не ядат свинско, защото прасето било мръсно животно, според някой си Мохамед..
Доводите достатъчни ли са?

viqnkababyy
09-10-2010, 07:55
Бог съществува, също и кармата

DarkTemplar
09-10-2010, 08:58
Сложен въпрос. Лично аз съм вярващ, но в съвременната реалност все по-малко хора се осланят на Бога, май преди всичко трябва "да си помогнем сами". ;)

BebYlzZz
09-10-2010, 09:18
аз съм вярваща, но не съм религиозна...вярвам в съдбата

Righteousness
09-18-2010, 23:58
Варвайте си каквото щете бе :)

Аз лично не чярвам че "големия взрив" по магически-физически-биологически начин ме е създал нито съм еволирала маймуна...

И да спорим и да не спорим то си пише, в последни времена нема да стаа по Убаво :) Неверието се увеличава, което е писано че ще стане. Но блажен онзи който е повярвал без да е видял.

И ако заради това съм болен, еми болен съм си :) Вие като сте здрави дерзайте just remember when its too late there is no turning back...

ПС: И ако искате погледнете материално на Словото... С какво то ви прави живота по лош? Със стремежа си да ви направи добри и морални? Ако следвате писанията лош човек ли ще бъдете? Библията може да се определи като един наръчник за правилен живот и границите в който е добре да стоим. Всяко нещо в Библията е добро, и лошо няма - тогава ако се страните от нея вие грешите...

Ekoto
10-05-2010, 17:26
Има Бог!
И знам че всичко се връшта За добрите и за лошите дела един към друг :)

MileKitic88
10-10-2010, 19:14
Има разбира се,иначе за какво сме на земята

RoSKo0o0
10-11-2010, 15:55
Много теории, много истории, много книги. Доколкото знам върху иконите с ликовете на Иисус и всички останали апостоли са били рисувани летящи обекти в небето. Това е една от теориите, че боговете са именно напреднала извънземна цивилизация. Не знам дали има бог, вярвам че има, но във Вселената има голяма сила, която поддържа баланс във всичко.

YouDontKnowMe
10-11-2010, 16:25
Не ме интересува какво и къде има.

Интересува ме живота тук и сега.
Не съм достатъчно напреднала за да коментирам какво може, какво не може да е . Нито духовно, нито научно.

krisinka981
10-16-2010, 15:43
Разбира се че има Бог

CSKAMen1
10-17-2010, 21:07
Според мен бог има,но това което хората възприемат като бог...едва ли е близо до истината.Според мен всеки сам направлява живота си.Мисля че прекаленото задълбаване в религията е грешка,например на мен ми е навредило,че много съм се молил и разчитал на бог-например в 7 клас бях влюбен в една съученичка и се молех всяка вечер да се получи нещо между нас,обаче в същото време нищо не правех,но се надявах да стане от самосебе си,защото това че се моля ще ми помогне,да обаче не стана така,и друг я взе,ако знаех че трябва да разчитам на себе си а не на някой друг,може би нямаше да стане така.

yamaha436
10-20-2010, 14:55
Бог има.
Но учените се правят на специалисти и си мислят че земята е направена от астероид и са слезни зелените човечета и взели почва от тяхната планета и направили всичко което виждаме днес :?

Аз вярвам в бог и би трябвало всички ние да вярваме в него :)

Nam3less3
10-23-2010, 05:00
Бог има.
Но учените се правят на специалисти и си мислят че земята е направена от астероид и са слезни зелените човечета и взели почва от тяхната планета и направили всичко което виждаме днес :?

Аз вярвам в бог и би трябвало всички ние да вярваме в него :)Това дали е направена земята така както обясняват учените(така е създадена, както пише в учебника по физика) или не не противоречи на същестуването на Бог или религията, а и физиката и науката нямат общо с тая тема. А моето обяснение за това как е започнал разумният живот(първите хора) е нещо средно между това от библията, това което казват учените, и това от окултизма.

@CSKAMen1 Бог не е Дядо Коледа. Преди да ти помогнат молитвите, сам трябва да си помогнеш. А и определено не си имал вяра, защо пък Бог трябва да изпълнява твоята молба да се получи нещо между теб и нея, тя може да не иска, или пък може да е вредно за вас и т.н., та това е смешно да се молиш някоя да се влюби в теб.

roshkors
11-05-2010, 23:42
Порнографията "Господ" е започнала мнооого отдавна, когато хората са били толкова тъпи, че не са знаели от къде идва вятара, дъжда, слънцето и тнт. Ако някой може може да превърне водата във кръв или вино моля да се свърже с мен. Не ми е ясно как всички вярващи осещате присъствието на "Господ". Фанатици... Добре, че има хора като вас да поддържат църквите, този божии дом.

perer
11-09-2010, 22:40
Бог има!
Аз вярвам в него и съм сигурен, че ще бъда в рая като умра!

А за тези, които не вярват. Много е просто. Ще горите в ада!

Nam3less3
11-09-2010, 23:57
Бог има!
Аз вярвам в него и съм сигурен, че ще бъда в рая като умра!

А за тези, които не вярват. Много е просто. Ще горите в ада!Хах то и дявола знае, че има Бог, но е далеч от рая. А и начина ти на мислене е доста антихристиянски.

perer
11-10-2010, 23:06
Хм, защо мислиш така?!
Ам, признавам, че предното мнение не беше изказано добре. Просто ми се спеше, а ми беше интересна темата и реших да напиша два реда, но нещо не се получи :P

Моля те, обсяни ми защо мислиш, че начина ми на мислене не е християнски?

DREAM95
11-10-2010, 23:14
Бог има!
Аз вярвам в него и съм сигурен, че ще бъда в рая като умра!

А за тези, които не вярват. Много е просто. Ще горите в ада! :lol: ми то ада тука бе в България , вече ще сме го изживели докато стигнем до ада или рая , а бе св.Петър ще ни върне щото тука е ада . :razz:

Nam3less3
11-11-2010, 10:48
Хм, защо мислиш така?!
Ам, признавам, че предното мнение не беше изказано добре. Просто ми се спеше, а ми беше интересна темата и реших да напиша два реда, но нещо не се получи :P

Моля те, обсяни ми защо мислиш, че начина ми на мислене не е християнски?Щото така написано твърдеше, че щом вярваш ще си отидеш като пич в рая, а всички останали ще горят в ада. А човек трябва да е християнин на дела, само с вяра не става.

everythingisrelative
11-21-2010, 19:08
вярвам че има някава сила ама незнам каква е... :-o

firstdiesel
12-19-2010, 11:54
Религиите са били измислени, за да се вкара ред в света ... сега си имаме конституция и закони за тая работа ;) Не вършат особено голяма работа, но ...
Аз съм атеист, но уважавам вярващите хора и не съм против към нито една религия :)

RoSKo0o0
01-01-2011, 13:32
Аз вярвам в Господ.

perer
01-01-2011, 17:10
Хм, защо мислиш така?!
Ам, признавам, че предното мнение не беше изказано добре. Просто ми се спеше, а ми беше интересна темата и реших да напиша два реда, но нещо не се получи :P

Моля те, обсяни ми защо мислиш, че начина ми на мислене не е християнски?Щото така написано твърдеше, че щом вярваш ще си отидеш като пич в рая, а всички останали ще горят в ада. А човек трябва да е християнин на дела, само с вяра не става.
Прав си, че трябва да си християнин и на дела, но и само с дела не става. Трябва да ги имаш и двете, защото, когато имаш вярата и убедеността, че Исус Христос е твой спасител, то тогава и делата ти ще са християнски.