PDA

View Full Version : Свръхестествено, Духове, Таласъми, Демони, Митове и Легенди



SWASTIKA
08-09-2009, 22:03
Измислица ли е всичко това?

Виждали ли сте подобно нещо някога? :)

doomkillerr
08-09-2009, 22:40
Не мога да кажа със сигурност дали е вярно или е измислица... Все пак не ми е направило впечатление да стават странни неща покрай мен или с мой близки - причинени от свръх естествени явления (Духове, Таласъми, Демони и т.н). Случвало се е понякога все пак да се "хлопне" някоя врата или прозорец, а е имало и случай нещо да падне - така от нищото (някой предмет в стаята) :shock: и ми изкарва "акъла"! :D

Може би "мъничко" вярвам... :?

amk933
08-09-2009, 22:58
Това е пъклено и девилистично и не вярвам в такива работи (специално за демони, духове, зомбита и т.н.). Иначе митовете и легендите са съвсем отделни неща. :)

Sun4o19
08-09-2009, 23:34
Със сигурност не, щом е написано, доказателства и картини от много хора значи едва ли е измислица...

kristo
08-10-2009, 14:56
Плюс Баба Яга, Кумчо Вълчо, Торбалан и Емилия Масларова...

plmn
08-10-2009, 16:23
не съм виждал, вероятно няма и да видя -> не вярвам.

Nam3less3
08-10-2009, 16:27
За всяко от тези неща има нялолко дефиниции. Като изключим представите за тях, дадени ни от филмите и игрите, то може да се каже, че съществуват. А някой постоянно са около нас.

plmn
08-10-2009, 16:27
За всяко от тези неща има нялолко дефиниции. Като изключим представите за тях, дадени ни от филмите и игрите, то може да се каже, че съществуват. А някой постоянно са около нас.

от къде знаеш, че са покрай нас? знаци ли получаваш?

Nam3less3
08-10-2009, 16:30
За всяко от тези неща има нялолко дефиниции. Като изключим представите за тях, дадени ни от филмите и игрите, то може да се каже, че съществуват. А някой постоянно са около нас.

от къде знаеш, че са покрай нас? знаци ли получаваш?Да, символи, знаци, даже си говорим с тях. Не ми се подигравай, че ей сега ще ти пратя таласъма :D

plmn
08-10-2009, 16:31
8-)

Nam3less3
08-10-2009, 16:37
8-)Но иначе, някой от тия "свръхестествени неща" имат различни дефиниции.
Примерно според някой окултисти и някой християни демоните са духове, които ни носят злите мисли. Т.е. когато се ядосваме или мразим нещо, то това ни е внушено от демон. То това е същността на демона де, а не да е някакво рогато чудовище, макар че е подходящ облик за такова нещо. И за това ангелите ги изобразяват бели, не черни. А други наричат злите ни мисли и енергии с името демони. Ето ти теория, че всеки ден общуваме с повече демони, отколкото с хора :lol:

plmn
08-10-2009, 16:47
интересни теории

въпреки това ще се придържам към добрия стар лаф 'око да види, ръка да пипне' ;д

Nam3less3
08-10-2009, 16:49
интересни теории

въпреки това ще се придържам към добрия стар лаф 'око да види, ръка да пипне' ;дОкото и ръцете лъжат. Човека има и е имал по-силни "сетива", но способностите му са изгубени с времето. Очевидците всъщност може да се окажат слепи :D

bathory
08-11-2009, 01:30
Има ги бе!
Който не вярва да си ебе майката! :? :razz:

devi
08-21-2009, 19:12
Случвало ми се е да виждам неща, които не съществуват, но всяко нещо има своето научно обяснение. Отностно митовете и легендите:Всяка легенда има скрито послание в себе си. Тя крие важна поука, която може да ни помогне в живота. Легендите за мен са измислени, за да може историята да ни направи впечатление и по този начин да запомним поуката по-лесно.

SunnyTime
11-03-2009, 08:11
Ами аз вярвам.

themusicinme
11-05-2009, 10:08
Значи според мен първите четири неща съществуват. А легендите и митовете... Казано е, че във всяка измислица има доза истина, нещо такова. :wink:

Robe
11-06-2009, 10:39
www.realghostvideos.net

Край на темата :)

DessieQueen
11-06-2009, 16:51
Има ги бе!
Който не вярва да си е** майката! :? :razz:

Не,който не вярва е доста ограничен.
Естествено че има.. :-o

DessieQueen
11-06-2009, 22:46
Значи ако не вярвам в баба яга,или не приемам за възможно призрачната манифестация на някакъв умрял дядка да се появи и да се засели в кутията с кафето ми съм ограничен,така ли?

Не говоря за Баба Яга,Кумчо Вълчо,Баба Меца и т.н. . Говоря за оставането на душите на мъртвите в нашия свят... :-o

themusicinme
11-07-2009, 08:29
www.realghostvideos.net

Край на темата :)

Сигурно са истински тези видеа. Да си кажа честно пуснах едно и малко се стреснах и няма да гледам другите. Може когато съм в някакво по-друго настроение. :-o

kindergarden
11-08-2009, 11:00
Бих искала да повярвам,че има такива същества,но не съм виждала.Трудно ми е да ги приема за истина,въпреки че съм много запалена по тези неща :D

themusicinme
11-09-2009, 09:26
Бих искала да повярвам,че има такива същества,но не съм виждала.Трудно ми е да ги приема за истина,въпреки че съм много запалена по тези неща :D

Щом би искала да повярваш - повярвай! Може би тогава възможността да се срещнеш с тия неща е по-голяма.

themusicinme
11-10-2009, 07:34
Значи ако не вярвам в баба яга,или не приемам за възможно призрачната манифестация на някакъв умрял дядка да се появи и да се засели в кутията с кафето ми съм ограничен,така ли?

Не говоря за Баба Яга,Кумчо Вълчо,Баба Меца и т.н. . Говоря за оставането на душите на мъртвите в нашия свят... :-o

Хах,концепцията за душата е насадена на простодушното население от религията.И тъй като религията е нищо повече от една машинация за контрол над масите и цедене на пари от народа съвсем спокойно можем да заключим че :

А) такова нещо като душа НЯМА
Б) след като няма душа,няма как "душите на мъртвите" да остават тук
В) следователно - ако приемем че призраците,духовете и прочее некорпорални манифестации са останки от душевната същност на мъртъвците - не е възможно да съществуват.
Г) а за тези които твърдят че са виждали духове...е,пиянските халюцинации не са вечни,за шизофренията има медикаменти и гъбите са сезонни,така че...

Verminaard, няма смисъл да те убеждавам. Все пак знаем, че няма обективна истина, всичко е субективизъм - може да се подходи и по този начин.

Loshotia
11-10-2009, 19:47
Но темите и в този раздел стават все по- смислени! Хвала!

Lyubeto
11-12-2009, 08:50
http://www.realghostvideos.net/hosted/85/ghost-of-michael-jackson.html


:lol: Не вярвам в такива работи , но въпреки това винаги се плаша като гледам Supernatural 8-)

themusicinme
11-12-2009, 10:00
Да, и аз малко се плаша от тоя сайт, но май нещата там са истински. :neutral:

REPRESSED
11-12-2009, 15:28
Това че не сте виждали не значи, че ги няма, нали се сещате ...

miss_kiss181
11-12-2009, 15:54
Знам, че съществуват, няма да коментирам от къде съм толкова сигорна. :)

AZBEHORA
11-15-2009, 14:45
Сигурна съм че духовете и извънземните съществуват!
Жалко ,че Ванга умря! .. Тя щеше да го докаже,рано или късно!
Случвали ми са се много неща .. като например нещо да падне и да се счупи от нищото , как е възможно това ?! Просто трябва да вярваме!

plmn
11-15-2009, 18:27
Сигурна съм че духовете и извънземните съществуват!
Жалко ,че Ванга умря! .. Тя щеше да го докаже,рано или късно!
Случвали ми са се много неща .. като например нещо да падне и да се счупи от нищото , как е възможно това ?! Просто трябва да вярваме!

:razz:

Ravage
11-15-2009, 22:05
За Извънземните съм 10000000 % че съществуват. Нагло е да мислим че от 265 милиарда планети (открити сигурно има и повече) ние сме единствената планета със живот на нея. Духове таласъми и други неща от това естество съм крайно скептичен

BeezyJey
11-19-2009, 08:19
Плюс Баба Яга, Кумчо Вълчо, Торбалан и Емилия Масларова...

+ :razz: :razz: :razz:

BeezyJey
11-19-2009, 08:27
Амии..не съм много убедена,че има,но това си е мое мнение де.. :)

ZipFail
11-21-2009, 02:53
Хах,концепцията за душата е насадена на простодушното население от религията.И тъй като религията е нищо повече от една машинация за контрол над масите и цедене на пари от народа съвсем спокойно можем да заключим че /бла-бла/

Яко 'простодушно' мнение. Религия ≠ Църква.

summer_moon31
11-21-2009, 04:26
по този въпрос май подкрепям Verminaard :-o ..що се отнася до суперстрашния сайт с видеоклиповете, половината от тях са с лошо качество, другата половина са нагласени.. просто хората фантазират много..! =D

summer_moon31
11-21-2009, 04:27
ако можете, убедете ме, че греша, ама... :?

Spoony
01-01-2010, 06:37
Ограничен човек е този , който с лека ръка отрича неща , които не разбира.Не може просто защото не вярваш в духове да заявяваш , че те не съществуват.Като израз на лично мнение е вече друго нещо.Значи аз лично вярвам в духове и демони , четенето на документални филмчета за подобни явления ми се оформи като един вид хоби в последните години.Абе , общо взето може да се каже , че ме влече мистериозното 8)
Аз да ви препоръчам да гледаме сериалчето ''supernatural'' - естествено тия които се интересуват от подобни неща.Много як сериал 8-)

fr33runner
01-11-2010, 17:35
Аз не вярвам.Може и да съществуват.За инвъземните съм сигурен,че има,просто е твърде "нахално" да смятаме,че ние сме единствените интелигентни същества във Вселената.Винаги съм се чудил защо учените винаги търсят вода когато търсят извънземни.Малко глупаво е да се приема,че щом на нас ни е нужна вода за да оцелеем,че и на другите същества във Вселената им е нужна. :)

Konstantin0000
01-16-2010, 15:33
Отговарям на човека който написа, че съществъването на душата е насадено от религията.
Определено религията е политика още от време оно, когато е трябвало да бъдат приобщени славяни и прабългари и това с помоща на религията за да няма дискриминация и разногласия... Та, да се върна на темата, доказано е че човешкото тяло олеква с 21 грама в момвнта в който настъпи смъртта, също така е доказано, че около земята съществува " информационно поле" в което се съдържа информация за минало, бъдеще и настояще.
За Ванга се знае, че се свързва с душите или както тя ги наричаше "онзе", чрез своатя епифиза, това е закърнял орган в човешкия мозък, който се намира между двете полу-кълба, хората с развита епифиза умат дарбата да бъдат медиуми, в някои случай да местят предмети само с мисъл. Малко се заплеснах, ще извинявате, но има доста неща които са доказани научно, с апаратури, техники и т.н. Само един консервативен човек можа твърдо да каже " Няма такива работи"
Доста научна информация има в Книгите на Ернс Мулдашев, руски учен, издал множество книги, предимно свързани с предишните цивилизации които населявали планетата ни, но из цялата информация има и куп други интересни неще.
По-здрави :-D

Dimana99
01-16-2010, 15:54
Днес точно одобрявах един отговор точно по тази тема. Дано не се сметне за спам - http://kakvomislish.com/za-paranormalnite-qvleniq.htm#comment-3507

Аз лично не вярвам в такива неща, но аз съм си странна птица, така че...

harry777
01-23-2010, 19:52
Аз вярвам и ме е много страх от такива същества. спомням си, че когато баба ми умря до 40 дни се чуваха ужасни звуци в апартамента и ми се превиждаха спранни работи като сянки и тем подобни. Вярвам в духове определено. Също и в извънземни, но за останалото не знам. :)

natity91
01-24-2010, 03:35
естествено , че има духове. като умрем какво става с душите ни. да не са пара, че да се изпарят... а сега кажете, че и души нямаме... преди някой да го е казал,ще защитя тезата си. Невъзможно е да се извърши машинално нещо като чувствата, различните мнения, избора, свободната воля, усещанията на човека към света. Невъжможно е според мен това да се случи чрез мозъка... нали на всички е еднакъв, работи по един начин, защо тогава всички са различни ? Как може мозъка да те накара да обичаш някой, да цениш и уважаваш друго, да плачеш от радост и тъга? В извънземни също вярвам. Прочетох добри причини , така че няма пак да ги пиша. Талъсъми... звучи несериозно. Има измислица, има и истина. Както всяко нещо във вселената - трябва да има хармония.

natity91
01-24-2010, 03:39
Оу и забравих да кажа, че религията и вярата са 2 различни неща. Религията са каноните, а вярата.. би трябвало всеки да я има. Господ е в сърцето ти , ако ти го оставиш да е там. Никоя църква неможе да направи това.

desimikalsen
01-25-2010, 13:21
със сигурност вярвам в духове,защото съм ставала свидетелка на това,как по стълбите в една къща се чува ходене,а няма никой там..малко стряскащо,ама се свиква :D

SoStarstruck
01-28-2010, 23:52
Абе,че има нещо,има,ама какво е..май няма да разберем. :) Пък и по-добре да не разбираме,аз съм с лабилна психика,пък за вас не знам.. 8-)

gogi93
01-29-2010, 10:01
сега като сте написали тези коментарчета се сещам за един филм "Свръхестествено" там ги има и то многоо :razz:

Linns
01-30-2010, 16:52
Не съм била свидетел, но вярвам ..

afi91
08-04-2010, 16:19
Ами за мен съществуват всички тези свръхестествени неща дори и да не съм виждала до сега.... :) всеки сам избира дали да вярва или не :)

YouDontKnowMe
08-05-2010, 23:28
Няма да разберем, защотот сме тъпи и ограничени задници. Вярваме на каквото ни се каже и което ни изнася най-много. Всички сме така. Ужас. Понякога самата не се понасям заради това ^ .

7227
08-06-2010, 17:50
Със сигурност не, щом е написано, доказателства и картини от много хора значи едва ли е измислица...
Щом е тръгнало от някъде едва ли е измислица.Честно казано не искам да знам нищо по този въпрос.Поредните психоатаки! :razz:

sunshinenady
09-03-2010, 09:57
Духове и демони съществуват!!! Никой не може да ме убеди в противното! Дори в Библията го пише. Мога да ви препоръчам един филм, който уж е по действителен случай.. въпреки че малко не ми се вярва всичките неща във филма да са се случили наистина.. Казва се Paranormal Activity. Има и втора част от тази година,но още не е излязла. Гледайте го и после споделете впечталенията си ;)

vIKToriYa
09-12-2010, 15:13
може би и аз мъничко вярвам ..... :D защото за ми се случвали странни неща даже доста :)

PainInTheAss
09-12-2010, 22:40
Знам, че сега всички ще ме нападнат, че се ебавам, но всеки да си мислки к'вот си ще. . .Случвало се е не 1 телевизора да се пуска и спира без причина. . .Звукът да се намалява и увеличава от мин на мах и от мах на мин ;х Да се палят и гасят лампи. . .Да се правят опити за отваряне и бутане на врати. . .Снощи цяла вечер водата на тоалетната шуртеше. . .О.о?!? А до преди 15 мин чувах отваряне и затваряне на вратата на тоалетната (понеже е от плъзгащите се и се чува мн яко) а да не забравя че още от както майка ми и баща ми са се нанесли в апартамента от горния етаж НЕПРЕСТАННО се чуват звуци от местене, тропане, скачане и тем подобни по цял ден и нощ.Чувал съм ги от 12 на обяд до 7 сутринта. . .А мама и тате са живяли тук от горе-долу 15-17 години ;х Всичко това ми звучи тръде измислено и смешно ДОРИ И НА МЕН wtf?!? Оня ден майка ми с еизбазика защото видях нещо червено като комар ама червено и голямо и тя каза ,,хаха тебе не те е страх от оня дет ще ти изяде гъзЪ ми от комарите рофл'' Но все пак аз вярвам че дори и да има нещо такова то никога не би наранило човек най-вече защото няма защо да го прави. . .Вие какво мислите по вапроса?

PainInTheAss
09-12-2010, 22:47
Да допълния и това, че забравих.Преди около месец майка ми остана многоо. . .Как да го кажа. . .Случая беше в 10 сутринта.Аз спах до 11-12 когато майка ми ме попита какво сам искал да я питам.Аз се учудих за какво става въпрос и тя ми каза че когато си лежала чула влизане в стаята и след това на бързо излизане и когато чула че някой излиза от стаята погледнала през отворената врата но видяла само МОЯТ гръб WHAT THE FUCK?!? После станала погледнала в мойта стая видяла ме че спя и до там а КОЙ ДА Е*А е бил това не знам, но не съм бил аз!!! wtf?

BaRcEloNa4
09-13-2010, 07:23
мн филми човек всичко тфа е плод на въображението ти и преиначаване на ситуацията като става тфа всяка вечер взимай гсм и почни да снимаш филм :) но ме съмнява да е така :)

ivan_gr
09-16-2010, 23:28
Някои от вас са безнадеждни.
За други има малко светлина в тунела.


По темата: Ти как мислиш? Щом толкова време хората говорят за това о, 0 :)


Няма да ти разкривам всички хах

Glaser
09-25-2010, 18:32
Да ве мн ясно . вчера играх ЦС със Баба Яга , Турбалан и Лили Иванова.

gabi123
09-25-2010, 18:47
Измислица ли е всичко това?

Виждали ли сте подобно нещо някога? :)
само във извън-земни и таласъми,всичко друга е измислица :?
ако искаш доказателство напиши "Real Aliens във YouTube

DrunDrum
09-28-2010, 23:17
Някои неща не могат да се обяснят , така че и да сме виждали например нещо странно или си мислим , че ни се привижда или не можем да осъзнаем и да повярваме на това което се е случило.Просто нашето съзнание не е подготвено за такова преживяване.Мозъците ни не са толкова развити. ;)

Бих дала пример с философията на Платон за двата свята - света на тъмнината , и на светлината.
И в двата свята живеят хора,но разликата е че в тъмнината хората са оковани и живеят в някаква пещера , виждат само сенки , чуват само звуци.
В другия свят - извън пещерата хората виждат не само сенките,а и техните притежатели,чуват не само звуци,а могат и да говорят.

Таа аз мисля,че ние живеем в този свят на тъмнината и виждаме само сенките на онези създания,които ни надминават по разум и знания , чуваме само звуци,а всъщност те ни говорят.
Мисля,че хората, които имат някакви свръхестествени способности живеят в нашия свят - на тъмнината, но могат да говорят и да виждат хора и създания от другия свят - света на светлината .

Може да кажете,че съм луда да мисля по този начин , но трябва да има и такива хора все пак , да размишляват върху нещо странно :]

RoSKo0o0
10-11-2010, 15:50
Мммм, който вярва ще види, който не - няма. Радвам се, че няма да видя :>

YouDontKnowMe
10-11-2010, 16:27
Както казвах в предната тема- не мога да гадая, нямам доказателства съществуването и несъществуването на такива създания / илюзии .
Заемам неутрална позиция.

Nam3less3
10-12-2010, 02:28
Някои неща не могат да се обяснят , така че и да сме виждали например нещо странно или си мислим , че ни се привижда или не можем да осъзнаем и да повярваме на това което се е случило.Просто нашето съзнание не е подготвено за такова преживяване.Мозъците ни не са толкова развити. ;)

Бих дала пример с философията на Платон за двата свята - света на тъмнината , и на светлината.
И в двата свята живеят хора,но разликата е че в тъмнината хората са оковани и живеят в някаква пещера , виждат само сенки , чуват само звуци.
В другия свят - извън пещерата хората виждат не само сенките,а и техните притежатели,чуват не само звуци,а могат и да говорят.

Таа аз мисля,че ние живеем в този свят на тъмнината и виждаме само сенките на онези създания,които ни надминават по разум и знания , чуваме само звуци,а всъщност те ни говорят.
Мисля,че хората, които имат някакви свръхестествени способности живеят в нашия свят - на тъмнината, но могат да говорят и да виждат хора и създания от другия свят - света на светлината .

Може да кажете,че съм луда да мисля по този начин , но трябва да има и такива хора все пак , да размишляват върху нещо странно :] Платон е прав донякъде, света на тъмнината може да се каже, че е нашата реалност, а другият свят е всичко отвъд нея, до което почти нямаме достъп :D
Иначе всички тия неща съществуват, но не под формата, под която си ги представят повечето хора(инспирирани от филми, книги и игри). Примерно какво е демон? В духовните среди е символ на злите мисли и страсти, а в игрите рогат звяр, което е подходящо за визуализиране на нещо лошо по разбираем за хората физически начин. А иначе реално какво представлява, къде и как съществува, е въпрос на разбиране на световете отвъд нашия. За това се говори примерно в окултизма.

bishkotka
11-02-2010, 21:20
естествено е че съществуват извън - земни
след като се замислих за тея паранормални неща стигнах до извода, че те 100 % и те си съществуват и даже 100 % ние се сблъскваме с тях ежедневно ( нямам в предвид същества като таласъми - така и не мога да си дам точно определение за талъсъм ) имам предвид нематериални неща.
философията на Платон много ми допада.намирам доста смиъл и поне за себе си си ги обяснявам нещата.просто човешкия мозък не е толкова развит, че да може да възприеме всичко каквото става.
даже мога да дам пример и мисля, че се вписва
преди 3 дена някаде .. с едни фр сме и по пътя се разминаваме с един мъж и си говори тихичко нещо.. таа неговата история е .. преди непомня колко години .. пътува си с влака човека..обаче влака излиза от релсите.има много жертви.той е един от малкото оцелели .. и от тогава повтаря разписанието на влака с който е пътувал.място..час,минути.. всичко .. и пак и пак .. и представете си .. вие ако пътувате с влак или автобус ( е поне аз съм така ) едвали ще прочетете разписанието повече от 1 път .. ама тфа е запомнил и от катастрофата вече колко години го повтаря ..
ама тва е друга тема която и няколко души преди мене отвориха .. за фукциите и възможностите на мозака..
вярвам в душата , ама незнам кво става с нея след смъртта на човек ..но едва ли скита насам натам между живите.. не вярвам и в неща подобни на ''шепот от отвъдното''
колкото до полтъргайсти, демони .. незнам дали съществъват ама и несикам да научавам..не и от личен опит :D
по скоро Демона се използва като събирателно понятие за всичко което ни навява лопши мисли и т.н... т.е. че не е материално същество - аз така си го обяснявам.
за феите и великаните - това са митове ( споменавам ги, защото някои беше казал нещо за митовете ) .. и общо взето тва е

FOREVAR_ALONE
11-13-2010, 22:43
от както баща ми умря в нас се чуват странни звуци.на горния етаж се чуваше една вечер как гардероба се отваря и затваря а етажа е заклучен и стъпки се чуваха.и като отидохме да проверим нямаше нищо. :shock:

everythingisrelative
11-15-2010, 15:46
8) Има ле не сте ли гледали ''Ловци на духове'' 8)

alice13
11-09-2011, 17:14
Вярвам в извънземни. Както няколко човека споделиха мнението си и аз мисля че е много егоистично да мислим че от толкова много планети и галактики ние сме единствената форма на живот. А що се отнася до духовете и т.н вярвам. А това за баба Яга и кумчо Вълчо са за да плашат децата ;д :D :D