PDA

View Full Version : абе някво животно ме е ухапало..



ElinoOor
08-10-2009, 09:46
гледам хапало ме е само по пръстите на ръцете и китката :-o
сърби като от комар ама отгоре има едни мехурчета с вода
аз ги пукнах де ама сега взе да боли и да се подува..
та въпроса: кво е тва нещо? да не е паяк ? :shock:

ameli
08-10-2009, 09:51
може да те е полазило нещо и да си алергична към него >>> следователно алергична реакция. нормално е, всяка пъпка сърби. намажи се с алергозан или фенистил гел ( въпреки, че на мен не ми помага) :)

ameli
08-10-2009, 09:53
бтв и аз имах такива по едно време... много ситнички мехурчета в основата на пръстите и много сърбеше. може да е от храна. и се намажи с гореказаните :)

ElinoOor
08-10-2009, 09:56
понеже дося не ми се е налагало нямам алергозан 8-)
ще ми обадиш ли на каква цена е да изтичам до аптеката :D

sweet_bubka
08-10-2009, 10:01
да не е нещо изгорено или екзема няква ? :-o :-o

ElinoOor
08-10-2009, 10:07
ми не е изгорено.. :-o
за каква екзема става въпрос :shock:

Sladurchoo
08-10-2009, 10:07
ами можеш да използваш алергозан .. то е и за ухапване от насекоми .. крема мисля, че струва към 4 лв., но не съм много сигурна .. дано да ти помогне :)

Punisherrr
08-10-2009, 10:08
Хмм за сега просто го мажи с алергозан и дано мине.
Наскоро и мен ме заръфа нещо по крака и уж се подуваше в границите на нормалното и си мислех,че е обикновено комарско охапване,но всеки ден ставаше все по-голямо и накрая прасеца ми стана колкото два :( и трудно стъпвах дори.. Та отидох до личната и се оказа,че било ''ааа тва е просто тежка алергична реакция'' 8-) как се изрази само... таа ми каза едни хапчета(не мога да ти ги кажа тук) за такива работи и с тях се оправи за 2,3 дни.
Хмм споделям информативно :Ь само ако видиш,че нещо се подува ( с диаметър колкото длан) :D тогава вече ще трябва да запиташ лекар.
Случва се sometimes 8-)

ElinoOor
08-10-2009, 10:10
мерсим 8-)
отивам за алергозан значи :D :D

Bianca
08-10-2009, 10:20
Лелее, наистина може да е екзема. ;)
http://newsrx.zdrave.bg/images/250/9.jpg
Това? Ако да, ВЕДНАГА бягай при кожен лекар, много са опасни. Някой в семейството ти имал ли е псориазис? (Името на самата болест.)
Не трябва да го чешеш, защото става все по и по-гадно, после остава розовеещ белег. Аз съм имала такова, но за щастие се оправих. Баща ми има тая болест и не се е оправял. И на мен, като остарея, пак може да ми се появят тея петна. Ужасно е...

ElinoOor
08-10-2009, 10:24
тате има псориазис от 14 години и не може да го махне :-o
наистина прилича на тия работи на снимката но са само 3-4 :-o :-o

Bianca
08-10-2009, 10:39
Не искам да те плаша, но е наследствено. Аз съм имала и само по едно, не пречи да са малко.

ElinoOor
08-10-2009, 10:46
:shock: :shock:
А край! Отивам при личната..
/и без тва е на две преки 8-) /
Дано нищо да ми няма.. :-#

ElinoOor
08-10-2009, 10:48
п.п. установих че има и около глезените ](*,) ](*,)

Bianca
08-10-2009, 10:50
Вземи направление от личната и върви на кожен. Ще те прегледа, ще ти предпише мазила и ще ти каже от какво да се ограничаваш (храни, препарати, etc)...
Но за всеки случай питай баща си, за да се увериш, че е такова. Макар че точно такова ми се струва, както ми го описваш.

Dundy
08-10-2009, 11:04
абе не се плаши ами ходи при личната.На мен ми се получиха такива като ме ухапаха бълхи,така че може и да не е толкова сериозно

Brunetkaa
08-10-2009, 12:07
Глупостии...защо плашите момичето толкова.Миналата година и аз имах такива пукнах ги..и сякаш изтича водичка...после боли и стои малко като дупчица нали?
минава...не е приятно, но според мен не е опасно.Аз не ходих на лекар и ми минаха :) ако те е страх отивай и кажи какво е станало :P

ElinoOor
08-10-2009, 12:28
народе всичко е наред 8-) 8-)
пратиха ме при кожния той ме гледа гледа и прихна да се смее :lol:

каза че съм яла нещо и съм се натровила :shock: :D
вярно че преди няколко години направих едни катастрофални обриви по цялото тяло и пак ми казаха че е от храна,така и не разбрах от кое точно съм алергична но както и да е :-D

сега ми изписа 3 крема и антибиотик макар че нищо ми няма и каза ако пак стане така да ходя да ми вземат кръвчица и да разберат от какво е 8-)
айде спокойна съм :-D

Bianca
08-10-2009, 12:35
:-) Извинявай, че те наплаших.

ElinoOor
08-10-2009, 13:04
нищо, нищо :D :-) :-)

Punisherrr
08-10-2009, 14:57
народе всичко е наред 8-) 8-)
пратиха ме при кожния той ме гледа гледа и прихна да се смее :lol:

каза че съм яла нещо и съм се натровила :shock: :D
вярно че преди няколко години направих едни катастрофални обриви по цялото тяло и пак ми казаха че е от храна,така и не разбрах от кое точно съм алергична но както и да е :-D

сега ми изписа 3 крема и антибиотик макар че нищо ми няма и каза ако пак стане така да ходя да ми вземат кръвчица и да разберат от какво е 8-)
айде спокойна съм :-D


с това май темата приключи ;)

stealthyGirl
08-10-2009, 16:38
Ама тоя лекар е много тъп според мен. Защо не ти е направил изследвания? Я, помисли... Нали все пак трябва да знаеш от какво се изриваш, за да не го ядеш пак и да не се изриваш и съответно след това да се наливаш с антибиотици.
Офф, и аз сега ще ходя на лекар, че се чувствам мнпого зле, а ми предстои море. Дано да ми направи изследвания.