PDA

View Full Version : Искам да ви попитам нещо :)



Sladurchoo
08-10-2009, 15:02
Здравейте ..

Не съм сигурна, че това е точния раздел, но мисля, че тука са хората дето могат да ми помогнат :-D

Значи от 15.09 ще съм в ново училище и искам да променя нещо в себе си .. не мисля, че е късно .. имам на разположение малко повече от месец .. напълно достатъчно време .. таа става въпрос за самочувствието .. знам, че ако е малко (както в моя случай) ще си направят впечатление за мен и през следващите 5 години ще има хора дет ще се държат ужасно .. така казано ще ме смачкат .. за това искам да си го вдигна малко .. :-D
Моля ви помогнете ми .. в смисъл кажете ми как .. може би можете да ми препоръчате някои филми или книги (най-вероятно тийнейджърски), които да ми помогнат да променя тази част от себе си .. или да кажете някакъв друг начин да стана по-уверена и да създам впечатление на човек, на който не му пука за мнението на другите и който е с високо самочувствие ..



Дано да има хора, които да прочетат темата и да помогнат .. ще съм ви много благодарна :) :)
А и още нещо .. може да има друга подобна тема .. но моля ви не ми казвайте да потърся .. търсила съм достатъчно и не мисля, че има същия като моя случай .. :)

parampy
08-10-2009, 15:06
Книгата на Лууз Хей - Излекувай живота си
Доколкото знам е хубава.Иначе не трябва да ти пука какво мислят другите за теб и за да те харесват първо трябва ти да се харесваш :)
Не съм сигурна, че книгата е точно за това, но май имаше нещо общо.

PurpleDream
08-10-2009, 15:06
трябва само да спре да ти пука за мнението на хората,да станиш по общителна и мисля,че няма да имаш проблем,а и да не успееш преди началото на годината като се опознаеш с класа си ще се промениш,а може и да има хора като теб

Sladurchoo
08-10-2009, 15:20
parampy 10х за книгата .. ще я прочета :)
само искам да добавя, че аз харесвам себе си, но смятам, че за да ме харесват и уважават другите трябва да вдигна самочувствието .. така ще се чувствам по-добре :)

PurpleDream мерси и на теб .. но все пак мисля, че ще успея да се променя .. или поне много се надявам :-D .. не искам да оставам така за това ще се постарая :)

parampy
08-10-2009, 15:21
parampy 10х за книгата .. ще я прочета :)
само искам да добавя, че аз харесвам себе си, но смятам, че за да ме харесват и уважават другите трябва да вдигна самочувствието .. така ще се чувствам по-добре :)

PurpleDream мерси и на теб .. но все пак мисля, че ще успея да се променя .. или поне много се надявам :-D .. не искам да оставам така за това ще се постарая :)
Щом харесваш себе си би трябвало да имаш и самочувствие,Все пак то от там идва :-o :)

Sladurchoo
08-10-2009, 15:32
parampy 10х за книгата .. ще я прочета :)
само искам да добавя, че аз харесвам себе си, но смятам, че за да ме харесват и уважават другите трябва да вдигна самочувствието .. така ще се чувствам по-добре :)

PurpleDream мерси и на теб .. но все пак мисля, че ще успея да се променя .. или поне много се надявам :-D .. не искам да оставам така за това ще се постарая :)
Щом харесваш себе си би трябвало да имаш и самочувствие,Все пак то от там идва :-o :)


ами имам самочувствие ама не е голямо .. а като гледам така няма да оцелея :D .. за тва писах тука и питах за мнения как мога да се променя .. за да може да не ми се отварят някви дет се мислят за повече от мен (а не е така .. все пак всички сме равни :) ) .. и все пак предпочитам аз да нареждам и да имам самочувствието отколкото мен да ме смачкат :D

zoreto
08-10-2009, 15:36
Да не ти пука за мнението на другите,ако на мен винаги ми пукаше ....
като за начало избери като каква искаш да те приемат в новото училище за купонджийка,нормална(въпре ки ,че такива няма) или по зтворена(това съм аз :Д) лично на мен не ми харесва да се правя на това коет не съм и за това не говоря с никой който не ме пита ,чувала съм какво ли не за мен,но винаги намираш нещо в което си добър и почващ да градиш от там и самочувствието товае от мен :)

ecstazy
08-10-2009, 15:38
Ами ако някой ти се отваря...затвори го :lol: .. аз също г/д имам такъв проблем ама нещо...нещо не ми пука много много.. По добре е да не им обръщаш внимание тези които те "мачкат".. така те губят интерес, защото виждат че не ти пука и се оттеглят..поне аз съм на такова мнение... ако не БОЙ :o :lol: бъзикам се за последното разбира се :-D

Sladurchoo
08-10-2009, 15:46
zoreto евала за мнението .. :)
и все пак не съм много сигурна като каква искам да ме приемат .. и от двете, които ти каза по малко :-D .. най-вече искам да бъда себе си, но да не ми пука за мнението на другите и като ми се отварят да ги затварям :lol:
още веднъж мерси много :)

ecstazy маняк аз съм момиче и не съм много добра в боя :-D .. и все пак тва е идея да се запиша на карате :D
мерси и на теб :)

ecstazy
08-10-2009, 15:49
но проблемо ... бай дъ уей момиче съм :-D :lol: най добре не го мисли толкова така или иначе ще дойде 15 септември :( айде успехчета :smt040 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt041

Sladurchoo
08-10-2009, 15:52
мерси много :smt026 :smt026

abv01
08-10-2009, 16:30
И аз ще съм зайче :-D Мисля да съм симпатичното мълчаливо момче на последния чин :oops:

CTOMAHA
08-10-2009, 17:14
когато идеш в новото училище най-важното е да не се притесняваш,гледай децата от твоя клас да те забележат и бързо си намери приятел (не гадже).Да ти каже за хората около теб и за училището..а да и в началото винаги бъди на тяхното мнение.

П.П. Дано съм помогнал.

LittlePrincess
08-10-2009, 17:19
Проблема ти е, че се впрягаш прекалено много за чуждото мнение. Не трябва така. Просто спри да го мислиш и всичко ще се нареди, а и не е толкова фатално какво ще си помислят като те видят. И аз си мислех за тоя и оня, че са не знам си какви, но в последствие се оказа, че съм грешала за някой.

Sladurchoo
08-10-2009, 17:27
CTOMAHA .. мерси за мнението и да помагаш ми .. и изобщо всеки, който си е направил труда да прочете темата и да даде мнението си ми помага .. мерси на всички :) :)



LittlePrincess мерси и на теб :)

AnIcHkAtA
08-10-2009, 17:35
Съгласна съм с всичко написано до тук.
Старай се винаги, когато се поглеждаш в огледалото, да се харесваш-това също повдига самочувствието.Опитай се да се запознаеш с възможно най-много хора-така ще се чувстваш по-отпусната и няма да си мислиш, че всеки зяпа и коментира теб.Бъди общителна, усмихната и всичко ще бъде тип-топ.

Sladurchoo
08-10-2009, 18:11
AnIcHkAtA мерси за отговора :) :)

silwinka
08-11-2009, 09:31
о.О бъди севе си .. , недей се влиай от другите мнения , : )
но е малко по - добре ако си няк'ва по - свитичка , да вдигнеш малко самочувствието , и така .. няма да те мислят за няк'ва издухана , пък ... и момчетата те смазват - като мислят че си безпомощна : )
:?

step_up_right
08-11-2009, 10:04
Имам твоят проблем и те разбирам отлично!също като теб и аз тази година ще попадна в чисто нова среда,чувствам нещо като притеснение(и мъничко страх)-какви ще бъдат хората,как ще ме приемат...но знаеш-надеждата умира последна!!!Едва ли съм ти помогнала особено,но определено ти съчувствам!!!

Sladurchoo
08-11-2009, 11:13
silwinka мерси за мнението :) :)

step_up_right нормално е да се притесняваме .. все пак в тези класове ще сме следващите 5 години .. но все пак както ти каза надеждата умира последна .. така че да се надяваме да попаднем при добри хора :-D
мерси и на теб :) :)

sweetchef
08-11-2009, 13:18
Мнението да другите не трябва да те инт. :) бъди себе си

cucetyy
08-11-2009, 15:02
Виж миличка, не трябва да ти пука за мнението на останалите. Важното е ти да се харесваш. Много хора казват, че когато се харесваш, това се усеща от останалите и те те харесват. Е важно е първото впечатление. Този съвет, който ще ти дам е от мой личен опит - Бъди усмихната, отнасяй се приятелски към всички, но не изпъквай много - ще се намерят хора, които няма да харесат това. НЕ БЪРЗАЙ да се ДОВЕРИШ на някого - всякакви ги има, ще мине месец, може да се скарате и да те замесят в някаква интрига. Пази мнението си за себе си, ако нещо в някой не ти харесва, не го споделяй на никого от класа, просто си го запази за себе си ОСВЕН ако това не е свързано с негативно отношение към теб. Ако някой почне да се заяжда с теб, в началото го приеми като шега и на шега отговори. Ако това не спре, човекът срещу теб стане по-груб просто му кажи да ти обясни какъв му е проблема най-сериозно и да видите дали ще го разрешите. Ако не - просто му тегли една и не му обръщай внимание. Ако почнат заплахи (и такива ги има) не си мълчи. Или ако нямаш желание (а може би и смелост? :oops: ) просто кажи "Нямам намерение да се занимавам с глупости, намери си друг, с който да се заяждаш". Ако продължи можеш да се измееш и отмини. Има ги всякакви - правят те на нищо пред останалите и ти си траеш - това не е решение. Във почти всеки клас си има няколко "лидерчета", които си правят кефа като се заядът с някой. Просто така си вдигат самочувствието. И най-важното - Бъди себе си, но не се разкривай изцяло - пази малко мистерия край теб :) Успехчета миличка :-) :-) :-) :-)

Sladurchoo
08-11-2009, 17:55
sweetchef мерси :)


cucetyy наистина мерси много .. твоето мнение е едно от най-добрите, които прочетох .. :-) :-) :-) :-)

skittle
08-11-2009, 19:04
Виж... много хора имат такъв проблем(в това число и аз от части) но не се притеснявай за това и да не ти пука какво си мислят другите за теб. Тази година и аз ще съм в ново у-ще и също се притеснявам какво впечатление ще направя, но моят съвет е - бъди себе си ще се изненадаш на колко хора ще допадне характера ти ;-) така че СПОКО :) А м/д другото в кое даскало си?

D12Respect
08-11-2009, 20:38
Като давате ще ви тормозят. Как па мене не са ме тормозили? Който е слаб психически се подава на такива базици

Sladurchoo
08-11-2009, 20:47
skittle мерси за мнението :) :)


D12Respect виж ся не съм дала да ме тормозят .. но не искам и да става .. за това направих темата и попитах .. :) просто ме притеснява тва, че самочувствието ми е такаа по-ниско и искам да го вдигна и да се науча аз да затапвам, а не те мен .. не съм слаба психически .. вярвай ми не съм изживяла малко неща :)

bloodymirror
09-03-2009, 09:03
дръж се естествено,и гледай да си имаш много приятели в началото,така всички като те видят теб и останалите ти в компанията и те ще искат да бъдат в твоята. :smt026

l0lz
09-03-2009, 09:08
:ДД Не вярвам да имаш толкова малко самочувствие..

mrtn
09-03-2009, 09:17
Завързваш разговор със всички, с някои ще стане, с някои не. Просто бъди себе си и да не ти дреме, винаги ще се намери човек, който да те критикува, но съм сигурен, че ще намериш човек, с който ще имате нещо общо, а и това не е само твой проблем сигурен съм, че половината ученици от бъдещия ти клас се притесняват, така че няма да си единствената. :)

Tempest
09-03-2009, 09:24
и аз като влизах в новото даскало имах притеснения... всъщност нямах - бях сигурен, че ше съм същия като преди - измет :) но не, всичко се обърна наопаки - както бях притеснителен, сдухан хлапак, се превърнах в забавния тийнейджър, който съм сега... (минутки за реклама)

важното е ти да повярваш, че можеш да се промениш... хората там не те познават, няма да кажат "ае гледай я ква беше, пък на ква се прави"

Ушпек :) :D

love1
09-08-2009, 09:19
Най-важното е да бъдеш себе си, защото ако се представиш за някоя, която не си, после 5 години как ще се справяш. Всъщност ти разбра всичко от предишните мнения. :D И аз съм като теб. В миналото у-ще бях по-свита /не много, но все пак/. Сега трябва да отидеш на 15-ти с високо вдигната глава и да покажеш, че ставаш за приятел и за добра компания. Съвет: Трябва да научиш готини вицове /не много дълги да не ги объркаш/, а ако знаеш още по-добре, та в някоя конфузна ситуация да разведриш атмосферата. Надявам се да съм помогнала поне малко! УСПЕХ!!! :grin:

zagadkataa
09-08-2009, 19:40
И аз ще съм зайче :-D Мисля да съм симпатичното мълчаливо момче на последния чин :oops:

грешнооо :(
симпатично не толкова мълчеливо момче седящо в средата на редицата :razz: :razz: :razz: