PDA

View Full Version : Защо децата предпочитат да споделят в интернет???



SWASTIKA
08-11-2009, 16:41
Въпроса ще се разгледа и от телевизията.

Защо децата предпочитат да споделят за проблемите си в интернет, а не на 4 очи? :)

stefity
08-11-2009, 16:44
Просто е. Винаги е по-лесно да напишеш нещо, отколкото да го кажеш на някой очи в очи. Затова и толкова много хора са смели в нета и на думи, но се превръщат в съвсем други хора, когато нещата се развиват лице в лице. Другото което е, че децата търсят някой непознат, който не ги познава, защото си мислят, че приятелите им, или близките им може да им се скарат, подиграят или нещо от сорта.

ameli
08-11-2009, 18:18
защото ги е страх, а в повечето случаи в нета е анонимно :)

ShtrudeL
08-11-2009, 18:21
Въпроса ще се разгледа и от телевизията.

Защо децата предпочитат да споделят за проблемите си в интернет, а не на 4 очи? :)

Защото е по-лесно.

woshata
08-11-2009, 18:23
Щот не обичам да споделям с майка ми, за тва.
Сега сигурно извиква въпроса как така некви хора в нета са ми по-близки от собствената ми майка на която по протокол би трябвало да имам най-голямо доверие :) И отговора е, че не са ми по-близки, но е по-лесно щот не ме ебе кво ше ми отговорят, а майка ми принципно ше ми направи кофти.. За останалите нз, тва си е моето разсъждение над нещата.

mArMaLaDkA
08-11-2009, 18:29
Сигурно, защото родителите/баби, дядовци/всякакви други роднини не говорят с тях, а само им казват какво да правят, все едно са някакви роботи?
Никога пък не ми е било по-лесно да споделям на някой задклавиатурен мафиот, отколкото на баща ми/приятелка.

EritYy
08-11-2009, 18:31
kak zashto za da ne bydat razocharovani mn qsno.. ako go spodelish s nqkoi blizak ili priqtel ima veroqtnost da bydesh predaden,no ako go kajesh na nqkogo kogoto ne poznavash i kogoto nqma kak da ti navredi -hem ti olekva che si spodelil s nqkoi hem ne se pritesnqvash ot nishto 8) tvaaaa e..tva si e samata istina

Nafarforii
08-11-2009, 18:41
Анонимност...

ShtrudeL
08-11-2009, 18:46
Глупости. Не ми пречи това, да споделя с най-добрата си приятелка например...(не ме интересува дали ще ме разбере или не,дали ще ме упрекне или ще ми помогне,така или инече проблемите си остават мои) Просто съм човек който трудно умее да изразява емоциите си с думи (на живо). Тук действително ми е по-лесно,но няма да тръгна да споделям толкова лични работи,понеже си е именно моя работа.

Snickers
08-11-2009, 18:58
Защото е по-лесно да говориш открито за проблемите си, но да си анонимен. За някои е така, за други не. Някои споделят, защото точно в този момент няма на кой, а искат да им олекне. Защото хората са(сме) маскирани и отвън сме едни, а отвътре - други, и не искат, да разкриват истинската си същност при някой близък за него човек и им е по-лесно, да разкрият своите чувства пред непознат за тях.

InnchetO
08-11-2009, 20:23
Просто е. Винаги е по-лесно да напишеш нещо, отколкото да го кажеш на някой очи в очи. Затова и толкова много хора са смели в нета и на думи, но се превръщат в съвсем други хора, когато нещата се развиват лице в лице. Другото което е, че децата търсят някой непознат, който не ги познава, защото си мислят, че приятелите им, или близките им може да им се скарат, подиграят или нещо от сорта.

+49274927394723947


Иначе при въпроса ми дойде идеята как 13 годишно момиченце отива при майка си и казва "Мамо... спах с едно момче и ми свърши на корема мога ли да забременея?" или "Мамо... как се прави свирка?" .....

Assshley
08-11-2009, 21:08
Просто е. Винаги е по-лесно да напишеш нещо, отколкото да го кажеш на някой очи в очи. Затова и толкова много хора са смели в нета и на думи, но се превръщат в съвсем други хора, когато нещата се развиват лице в лице. Другото което е, че децата търсят някой непознат, който не ги познава, защото си мислят, че приятелите им, или близките им може да им се скарат, подиграят или нещо от сорта.
+1

SWASTIKA
08-30-2009, 12:27
Тъпотии. :)

Neopitom3na
08-30-2009, 12:31
По- лесно е..

YouKnowImBetterThanYou
08-30-2009, 13:25
Ами защото не мислят, че родителите им ще ги разберат или пък защото сред връсниците си търсят главно одобрението на групата и ги е страх да споделят открито своите проблеми. Анонимността в интернет е приоритет за всеки, не само за малки, но и големите се възползват от нея, когато искат да споделят много интимен проблем.

aresmurt
08-30-2009, 17:14
Защото са комплексирани и затворени постчернобилчета http://ibox.bg/forum/img/bigok.gif

SunnyTime
08-30-2009, 17:16
Ами защото се чувстват някък си по спокойно знаят че могат да споделят всичко без да се страхуват че някой близък ще им се смее или такива работи защото всико е анонимно

DimovB
08-30-2009, 17:16
защото е по-трудно и спичащо на 4 очи

aresmurt
08-30-2009, 17:34
Ами защото се чувстват някък си по спокойно знаят че могат да споделят всичко без да се страхуват че някой близък ще им се смее или такива работи защото всико е анонимно
Що бе, аз и така си се смея на 90% от потребителите тука :lol: :lol: :lol:

Jumbie483
08-30-2009, 17:42
Защото, когато разговора се води на 4 очи, човек може да се смути от реакцията на човека срещу него. Било то намръщване, смях, объркан или присмиващ се поглед. Има още милиони неща, които да смутят споделящия и той да се засрами или да се притесни и да млъкне.
В Интернет той не вижда на кой споделя и каква е неговата реакция. Нито знае дали го познава или не. Приема всички за непознати.. Докато на 4 очи, все трябва на някой познат да сподели. Това от части също много влияе. Какво отношение има човека и с какво впечатление е останал от споделящия. А споделящия може би се чуди дали, ако сподели нещо по-пикантно няма да развали вече направените впечатления или пък някое приятелство, връзка и т.н.
В крайна сметка май стигнах до извода, че повечето споделят в Интернет, защото нямат доверие на близките си и гледат да скрият някои неща от тях. Или пък може би, защото тук в мрежата можеш да получих съвет от различни хора с различни разбирания. А на живо можеш да получиш съвет само от този на когото си се доверил.. и съвета ще е такъв, какъвто той си го разбира.
И още нещо ;D В Интернет не се притесняваш дали този, който знае "тайната" ти няма да я каже на човек, който не трябва да я разбира..

bEbsI
08-31-2009, 07:14
Мога да отговоря с цитат,нали?

Всички глупости, които говорят по телевизията за общуването и изразяването на чувствата, са лъжа.Никой не го е грижа какво искаш да кажеш.

Cut
08-31-2009, 07:25
Защото са анонимни. Толкова е лесно..

mmKamm
08-31-2009, 15:07
Да бе..щото са анонимни :lol: :lol: :lol: Защото не им стиска да кажат някоя дума от рода на "пишка" пред някого. Не бе... по лесно е да го напишеш според някои хора. На мен лично ми е по-гот да си кажа квото имам да споделям :)

PurpleDream
08-31-2009, 15:38
защото в интернет могат да получат много повече мнения и то все различни

hardball
08-31-2009, 20:27
^ Ххахах :D

y0uRfav0ritedRuG
08-31-2009, 22:58
Защото е по- лесно :!: