PDA

View Full Version : банки....



OtherDimension
08-11-2009, 16:47
така, моля за информация
казусът е следния : имам сметка в английска банка и имам преведена голяма сума, която ако тръгна да я тегля от банкомати ще стане дълга и широка, тъй като имало проблеми с английските сметки. а сметката не е и на мое име
въпросът ми е мога ли да намеря инфо дали тази английска банка има отношения с някоя наша и дали мога да изтегля цялата сума наведнъж от пос терминала?

RAWRRR
08-11-2009, 16:55
Как така имаш сметка а не е на твое име?


Връзката става лесно,трябва банков превод от сметка в една банка в сметка в друга.Има някаква комисионна около 3 лв.После при теглене ще те одерат с повече и ще трябва да попълваш декарации,ако сумата е над 30 хиляди.

Лошото е,че ако парите вече са в сметката,само титуляра може да ги изтегли и да ги изпрати в българска банка.Титуляра е човекът на когото се води сметката (по паспорт или лична карта)..

Трябва да направиш следното:
1. Откриваш си спестовна сметка в бълг. банка (ако нямаш)
2. Караш титуляра на английската сметка да прати сумата в твоята сметка в българска банка (чрез банков превод)
3.Теглиш касово срещу лична карта от сътветната бълг. банка,където си разкрил сметка.

и съвета ми е , да искаш пълномощно за английската сметка от титуляра или да предупредиш да не ти се пращат повече пари там..

Ако английската сметка се води на твое име,няма как да изтеглиш парите,ако ти сам не наредиш прехвърляне в бълг. банка,което не можеш да го наредиш,ако не отидеш в съответния клон на банката,където е разкрита сметката..т.е в Англия (или не опълномощиш човек,който живее там,да го направи).

LiLGrizzly
08-11-2009, 20:46
Мисля че "RAWRRR" даде предостатъчно инфо !