PDA

View Full Version : Бенка! СПЕШНО



InnchetO
08-11-2009, 22:13
Абе я някой бързо да ми каже какво може да стане ако ти падне бенка?! Смисал имам ухапано от комар точно където имам бенка и като се почесах и я махнах и сега се зачерви и потече малко кръв :o

Нещо може ли да ми стане?! :(

InnchetO
08-11-2009, 22:42
:o

bathory
08-11-2009, 22:56
Еми не съм сигурна, но мисля че нищо не може да стане..
На една позната и беше паднала, но отново се появи..
Не знам как ще е при теб де, ако искаш отиди на лекар просто за консултация..
Успех! :)

Brunetkaa
08-11-2009, 22:57
:shock: паднала ти е бемката :shock: ... отивай на лекар..чудя ти се изобщо как очакваш хората от тук да ти помогнат, а не бягаш в спешното.Според мен трябва да отидеш.

bubinkaa
08-11-2009, 22:59
щом има кръв задължително посети дерматолог(за да ти предпише някакво мехлемче да се мажеш) , защото бенките могат да бъдат изключително опасни!

InnchetO
08-11-2009, 23:05
Квото и да е, което ще правя ЯВНО ще е утре сутрин.. :o

Аз много се бях спекла, понеже бях чувала, че може рак да хванеш... и се паникьосах едно хубаво :o

mokka
08-11-2009, 23:06
Веднага отивай бе, ти луда ли си?! На баща ми така се беше разранила и сега ще го оперират. Тва е супер опасно!

mokka
08-11-2009, 23:09
Квото и да е, което ще правя ЯВНО ще е утре сутрин.. :o

Аз много се бях спекла, понеже бях чувала, че може рак да хванеш... и се паникьосах едно хубаво :o

Еми бенките са ракови образувания по принцип, за това след отстраняването им ги иследват..

bubinkaa
08-11-2009, 23:13
Бенките не са ракови образувания!!! Те са просто скупчвания на меланоцити (клетки, произвеждащи меланин - пигментът, който определя цвета на кожата)!

amk933
08-11-2009, 23:46
Квото и да е, което ще правя ЯВНО ще е утре сутрин.. :o

Аз много се бях спекла, понеже бях чувала, че може рак да хванеш... и се паникьосах едно хубаво :o

Еми бенките са ракови образувания по принцип, за това след отстраняването им ги иследват..

Първо, никоя бенка не е раково образование. Второ, не всяка бенка се изражда в раково образование. НО! Опасно е да се чоплят бенки, особено да се махат, защото това може да ги раздразни, а бенката освен това, което се вижда има и подкожна част. Отивай на дерматолог! Ще те прегледа и ще реши. Иначе има един препарат, който изписаха на баща ми за да се оправи инфектирана бенка. Казва се Банеоцин и помага много. Дори някои беник падат от него. Съдържа 2 антибиотика. :)

mArMaLaDkA
08-12-2009, 00:20
Тя и да иска да прави нещо, надали ще може. Не вярвам в 3 посред нощ да намери дерматолог.

Central
08-12-2009, 06:12
Спокойно, деца.
Първо, съвсем не всяка бенка крие опасност от рак. Но при всички случаи, когато има разраняване, падане на бенка, видими промени в размерите или оцветяването на някоя, е необходимо да се посети лекар.
И още нещо за рака на кожата - когато е хванат навреме (в първи стадий) е един от най-лечимите (около 95% от болните се излекуват). Проблемът е, че заболяването прогресира бързо и затова при всяко съмнение трябва да се ходи на дерматолог. Не подценявайте това, защото в по-късните стадии преживяемостта пада много - ако се хване в последен стадий, шанса да преживееш следващите 5 години е едва 5%.
Мисълта ми е да не се шашкате излишно, но да не спирате да си обръщате внимание и да се грижите за себе си. :)

Bianca
08-12-2009, 06:46
Лелеее, Инче, аз така се панирах на морето... :? При първия възможен случай бягай при доктора!

Аз ще си задам тук въпроса ми за една бенка. Значи, от време на време ми се появяват едни такива образувания по кожата... не баш бенки, но нещо подобно. Прозрачно е или е с цвета на кожата. Та, като бях на морето, видях едно такова и го помислих за песъчинка и взех, че го разчоплих. :o :o :o Ама не много, не знам, не помня... То се отлепи наполовина и стърчеше ей така:
http://i30.tinypic.com/10dfomu.jpg
А преди това МОЖЕ БИ е седяло ето така, но не съм сигурна дали и преди това не е било така:
http://i30.tinypic.com/23iw09i.jpg
Стърча там няколко дена и изведнъж изчезна и на неговото място се появи кафява бенка. :shock: Нормално ли е това? Впрочем май и преди съм си чоплела такива образувания с пинсета и какво ли не, но оттогава не съм забелязвала никакви промени в здравето ми, върху самите образувания и етц.... Обаче много се панирах, преди това да стане на бенка. :-# На някого случвало ли му се е подобно нещо?
Btw това беше по-различно от предните образувания, беше тъмнокафяво/черно на цвят. :-o И беше като някаква люспичка... И на бенка не мязаше баш, абе...

s1NNer
08-12-2009, 06:55
^ Това да не е петно от слънцето?!

Bianca
08-12-2009, 07:07
В смисъл? Какво представляват тея петна от слънцето? Онова си беше сууупер малко.

Jadzia
08-12-2009, 07:17
леле хора .... тия бенки са адски опасни!! повечето са ракови образувания и трябва мн да внимавате с тях! на мен лятото от слънцето ми излизат такива бенки и петна и лунички 8-) така че върви на лекар знаеш ли колко е опасно ако от бенката ти текне кръв! не честно.... ако още е си отишла на лекар бягай!

DeNNichkA
08-12-2009, 08:41
Задължително се консултирай с лекар. Аз тази есен ще ходя да ми махат бенки. Не са сложни операции и ги правят специалисти в областта на дерматологията. Аз искам да ги махна за лично успокоение...

InnchetO
08-12-2009, 11:07
[quote="Bianca"] http://i30.tinypic.com/10dfomu.jpg [quote]

Моята БЕШЕ така. Малко нагоре такова и много внимавах, ама кво го разчесах... сега е сякаш е имало кърлеж там, ако се сещате.. една като мааааааааааалка червена дупчица и 2-3 милиметра зачервено около нея..

Bianca
08-12-2009, 11:12
Лелеее.. :X:X Докарали сме си белята и аз, и ти.

NeverTheSame
08-12-2009, 11:12
Спокойно бееее.Какво ста я наплашили момичето???
Наистина не е много безоасна цялата тая работа с бенките,но в случай,че бенката я няма вече...пууу...рак щяла да фане.
Аз преди имах бенка на стъпалото и какво ми бяха напрайли пришки едни обувки и просто бенката се махна с мъртвата кожа от раничката.
Те са на епидермиса и в твоя случай си я разчесала и е паднала.
Наистина все пак ще е добре да посетиш лекар [дерматолог] за да се успокоиш...ако още не си ходила де.

Kopu
08-12-2009, 11:35
Ако искате да отстранявате бенки http://light.bulboard.com/vt366.html тук има достатъчно информация, по-подробно от лекаря ви :)

bloodyF
08-12-2009, 17:58
Бенките не са ракови образувания!!! Те са просто скупчвания на меланоцити (клетки, произвеждащи меланин - пигментът, който определя цвета на кожата)!

разбира се има и злокачествени ,но едно 95 % са добро качествени

към авторката:иди на лекар!

MidnightStar12
08-12-2009, 19:25
Не панирайте момичето допълнително. Преди време имах пъпка под една бенка, изчоплих я и бенката и тя се махна. След две седмици пак се "появи". Веднага рак и открихте :?

j_adore2
08-12-2009, 19:48
От малка са ме наплашили да не си пипам бенките,защото е опасно.За рак не знам дали можеш да хванеш,но е опасно.Ходи утре на лекър,дори нищо да ти няма,за твое спокойствие :)

Kopu
08-12-2009, 20:13
Задължително се консултирай с лекар. Аз тази есен ще ходя да ми махат бенки. Не са сложни операции и ги правят специалисти в областта на дерматологията. Аз искам да ги махна за лично успокоение...

А знаеш ли че е голям процента в случай на премахване на бенката тя да се появи отново. Ако не те комплексират по-добре недей, но пък ако си решила вече в по-горния ми пост съм дал линк в който е обяснено всичко по процедурата в случай че не си запозната. Успех!

InnchetO
08-14-2009, 23:14
Ами тя съседката е лекар, та я питах, тя вика, че няма нищо.. Пък и вече и следа няма от бенката.. Минах тънко 8-)

Luscious_Heart
08-15-2009, 11:47
От малка са ме наплашили да не си пипам бенките,защото е опасно.За рак не знам дали можеш да хванеш,но е опасно.Ходи утре на лекър,дори нищо да ти няма,за твое спокойствие :)
И мен, и мен.. Никога не ги барам.. Особено като се къпя не ги търкам, ами само ги потупвам :lol: с гъбата и после струята отмива...

А InnchetO, иди на лекар въпреки всичко, така ще си най-спокойна, и дано да няма проблеми! :-)