PDA

View Full Version : Кожно образувание



Bianca
08-12-2009, 07:19
Значи, от време на време ми се появяват едни такива образувания по кожата... не баш бенки, но нещо подобно. Прозрачно е или е с цвета на кожата. Та, като бях на морето, видях едно такова и го помислих за песъчинка и взех, че го разчоплих. Ама не много, не знам, не помня... То се отлепи наполовина и стърчеше ей така:
http://i30.tinypic.com/10dfomu.jpg
А преди това МОЖЕ БИ е седяло ето така, но не съм сигурна дали и преди това не е било така:
http://i30.tinypic.com/23iw09i.jpg
Стърча там няколко дена и изведнъж изчезна и на неговото място се появи кафява бенка. Нормално ли е това? Впрочем май и преди съм си чоплела такива образувания с пинсета и какво ли не, но оттогава не съм забелязвала никакви промени в здравето ми, върху самите образувания и етц.... Обаче много се панирах, преди това да стане на бенка. На някого случвало ли му се е подобно нещо?
Btw това беше по-различно от предните образувания, беше тъмнокафяво/черно на цвят. :O И беше като някаква люспичка... И на бенка не мязаше баш, абе...

ri41
08-12-2009, 07:39
не се впрягай толко, потърси лекар дерматолог , тук не сме сигурни дали ще имаме точно обяснение, и до колко ще е вярно

Bianca
08-12-2009, 07:46
Ъм, ако беше раково образувание, досега щеше ли да се е проявило като такова? :) Само това питам... (Миналия вторник го видях.)

ri41
08-12-2009, 07:52
ами ако беше раково щеше да е зачервено и раздразнено, спокойно :)

jujit0
08-12-2009, 18:25
хей като моя проблем :grin: само дето аз не го смятам много за проблем щото ми казват че било нормално...на мен ми се появиха 2 или 3 такива нещица...едно на врата,едно под мишничката ии др не помна...ама са некфи мънички и точно с цвета на кожата...и мене супер мн ме дразнят иде ми да ги откъсна ама...не смея гледам да не ги пипам мн...мисля че са като бенките които е нормално да си излизат постоянно нови и нови я от слънцето я от нещо друго..но знам че ако се чопли бенка е възможна поява на рак...НО СПОКО не си единсвената :-)

ThePowerOfLove
08-12-2009, 18:42
Аз имах някакви подобни на бенки, но едното е паднало и ся кожата там стой като по-светла, иначе другите 2 си стоят.. А бяха на около 1 см едно от друго и беше много странно как се появиха :-o

jujit0
08-12-2009, 18:48
Начи кфо излиза ?! ЧЕ ЯВНО Е СЪВСЕМ НОРМАЛНО,щом не се е случвало само на една! Споко мацки ;)

xplay
08-12-2009, 20:09
Потърси дерматолог за всеки случай, той знае най-добре. :)

sexita
08-12-2009, 20:30
Ако е нещо такова http://www.skintagremover.com/Skin_Tag.jpg това e acrochordon, доброкачествени туморчета с размер на зърно ориз, които дерматолозите премахват с различни методи. Не е рак и е безвредно, стига да не стане необичайно голямо или да боли. В тези случаи вероятно става въпрос за друго, фиброми или други видове тумори.

mysterious93
08-13-2009, 18:41
Ако е нещо такова http://www.skintagremover.com/Skin_Tag.jpg това e acrochordon, доброкачествени туморчета с размер на зърно ориз, които дерматолозите премахват с различни методи. Не е рак и е безвредно, стига да не стане необичайно голямо или да боли. В тези случаи вероятно става въпрос за друго, фиброми или други видове тумори.


аз имам едно такова на врата, мишницата и пъпа :D една фр имала подобно, отишла на дерматолог и й предписали някъв мехлем.. изглежда изгаря щото без да иска се докоснала по брадичката с тва мазило и стана ебаси раната.. но поне й се махна.. само дето мазилото било към 15-20 лева..

Bianca
08-14-2009, 12:24
Всъщност и аз имам такива. Ама това, което разчопках, беше по-различно сякаш... Тъмно като бенка беше, с форма на люспа.
Иначе аз преди време видях acrochordon под мишницата ми... и го помислих за пора с косъм....... :lol: И взех да го скубя с пинсета и да се опитвам да го откъсна, ама нищо не стана. Дали съм си направила нещо? Много съм тъпа, ей. ;D
Оф, аз доскоро хиииич не съм внимавала с такива образувания, бая проблеми бих могла да си навлека с това мое немежество.

ri41
08-14-2009, 16:49
Всъщност и аз имам такива. Ама това, което разчопках, беше по-различно сякаш... Тъмно като бенка беше, с форма на люспа.
Иначе аз преди време видях acrochordon под мишницата ми... и го помислих за пора с косъм....... :lol: И взех да го скубя с пинсета и да се опитвам да го откъсна, ама нищо не стана. Дали съм си направила нещо? Много съм тъпа, ей. ;D
Оф, аз доскоро хиииич не съм внимавала с такива образувания, бая проблеми бих могла да си навлека с това мое немежество.
ужс как ще го дърпаш, хора умират от това :shock: :shock:

Bianca
08-14-2009, 18:46
Всъщност и аз имам такива. Ама това, което разчопках, беше по-различно сякаш... Тъмно като бенка беше, с форма на люспа.
Иначе аз преди време видях acrochordon под мишницата ми... и го помислих за пора с косъм....... :lol: И взех да го скубя с пинсета и да се опитвам да го откъсна, ама нищо не стана. Дали съм си направила нещо? Много съм тъпа, ей. ;D
Оф, аз доскоро хиииич не съм внимавала с такива образувания, бая проблеми бих могла да си навлека с това мое немежество.
ужс как ще го дърпаш, хора умират от това :shock: :shock:
Е нали било доброкачествено, мамка му? :shock:

amk933
08-14-2009, 18:51
Всъщност и аз имам такива. Ама това, което разчопках, беше по-различно сякаш... Тъмно като бенка беше, с форма на люспа.
Иначе аз преди време видях acrochordon под мишницата ми... и го помислих за пора с косъм....... :lol: И взех да го скубя с пинсета и да се опитвам да го откъсна, ама нищо не стана. Дали съм си направила нещо? Много съм тъпа, ей. ;D
Оф, аз доскоро хиииич не съм внимавала с такива образувания, бая проблеми бих могла да си навлека с това мое немежество.
ужс как ще го дърпаш, хора умират от това :shock: :shock:
Е нали било доброкачествено, мамка му? :shock:

Истината е, че през форумния микроскоп никой не може да ти каже доброкачествено ли е или не. Така само можем да гадаем. Има дерматолог за тази работа. Ако те притеснява някоя бенка или си разчоплила такава отиваш показваш мястото, казваш каква беля си направила и докторът го оглежда и ти казва доброкачествено или злокачествено и дали трябва да се маха или не. Бенките хич не са шега работа и наистина се умира от тях, ако бъдат третирани неправилно или се изродят и не се хване карцинома на време. :? Не искам да те плаша, но разбери - не са просто някакви си петънца, които можеш да чоплиш без последици. За твое успокоение иди на един дерматолог, но се съмнявам нещо страшно да има. :)

ri41
08-14-2009, 19:00
ами не е препоръчително да го чоплиш, почва да кърви отиваш на операция да го махнат и ако е злокачествено за месци рака се разпространява по цялото тяло и умираш, майка ми има 2 познати които умряха така

Bianca
08-14-2009, 20:07
Леле, при мен не е имало такива неща... Кървене и така нататък... Но отсега нататък ще внимавам суупер много. Дори ще гледам къде ме сърби точно, преди да се почеша. :shock:

ri41
08-15-2009, 10:25
Леле, при мен не е имало такива неща... Кървене и така нататък... Но отсега нататък ще внимавам суупер много. Дори ще гледам къде ме сърби точно, преди да се почеша. :shock:
аз също не се чеша, където имам бенки или такива неща, внимавай като се епилираш под мищниците ако имаш

Bianca
08-20-2009, 13:23
Ако това acrochordon случайно падне, понеже е много крехко, като гледам, може ли нещо да се влоши? :-o
Защото те едва-едва се крепят и има голяма вероятност да паднат...

ri41
08-20-2009, 15:22
майка ми ги има същите от малка и едвам се крепят, до сега няма паднало

Bianca
08-26-2009, 10:58
Хмм, имам едно такова под мишницата и по принцип е прозрачно, но сега гледам, че е потъмняло доста. :-o Опасно ли е?

Bianca
08-26-2009, 12:23
Моля виии, помогнете.

amk933
08-26-2009, 13:19
Хмм, имам едно такова под мишницата и по принцип е прозрачно, но сега гледам, че е потъмняло доста. :-o Опасно ли е?

Промяната на цвета може да е знак за много неща, но горещо ти препоръчвам да отидеш на един дерматолог. Смятана на размера и пигментацията на едно такова образувание не се шега работа! НИкой не може да ти каже през един форум какво точно ти е защото няма как да го видим. На дерматолог да хвърли една лупа да го види. Може да ти даде да го мажеш с нещо. И не си мисли глупости, че е меланом и т.н.! :)

Bianca
08-28-2009, 11:01
Ама на някого случвало ли му се е?

Petya93
11-04-2017, 21:11
Здравейте, преди ден ми се появи странно образувание на горната част на крака. Въпросното образувани е под формата на кръг и едновременно и боли и сърби, също така е и твърдо. Благодаря предварително за отговорите.
http://i65.tinypic.com/308w0uw.jpg