PDA

View Full Version : Получих покана за интервю



SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-12-2009, 09:06
От Алианц България.
Длъжността е Застрахователни съветници и финансови консултанти.
Кандидатствах по обявата, но искам предварително разяснение относно длъжността. В какво се състои и тн. Благодаря предвартелно.

MarkKnight
08-12-2009, 09:11
Не знам как кандидадстваш за рабпта,която дори не знаеш в какво се състои.Занимавал/а ли си е преди със застраховане ?

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-12-2009, 09:15
Не съм. Всичко си има първи път. Щом съм поканен искам да опитам.
Имам бегла представа за длъжността, но искам детайлно по-задълбочен проспект на задълженията.

MakeMeLaugh
08-12-2009, 09:50
В тази криза застрахователния бизнес има глад.
Но като първа работа или една от началните е много добър старт.
Ако те примат - отивай ;)

amk933
08-12-2009, 13:36
Браво! Успех! :)

Заслужава си да работиш в Алианц. А работата доколкото знам не е много трудна. Това са тези, които се занимават с издаването на застрахователни полици, нали? :-o

freziq
08-12-2009, 13:45
уффф извинявай, вярно трябва да се почне от някъде, НО да нямаш никаква представа за това, което ще правиш хич не говори добре...
ако бяхме част от тази фирма, може би щяхме да ти помогнем :)

OtherDimension
08-12-2009, 13:49
абе какво толкова странно има
особено ако момчето е кандидатствало по обява в jobs-a, там инфото е малко
за това са тия интервюта в крайна сметка

иначе, може и да бъркам, това е май да предлагаш застраховки, да търсиш клиенти и май си на процент, твърда надница няма

ако това те устройва...

MakeMeLaugh
08-12-2009, 14:10
Така е, freziq малко се направи на големец и се изсили, но както и да е.
Много са малко обявите, дето пише точно какво ще правиш :)
Затова са интервютата ;)

eveto_xx
08-13-2009, 12:42
Ами, работата на затрахователните агенти е да предлагат продуктите на фирмата. Досадна работа, не е за всеки. Трябва да си нахален, да умееш да омайваш хората . Защото хонорара ти зависи от това колко и какви застраховки си направил. Зависи от агенцията де. Така беше в AIG примерно.Успех :)

RAWRRR
08-13-2009, 14:50
Разяснението е от тях,тук никой не може да ти каже :).
Ще ти обяснят подробно,когато отидеш на интервю.

Само ще те посъветвам да се откажеш, ако работата ти е ти да привличаш клиенти, а не да работиш с тяхни текущи.

Canis_Dirus
08-14-2009, 08:29
Аз съм работил такова. Гадно е. Работата е там, че новаците често ги карат да привличат нови клиенти, а за тожа трябва да си яко нахален и да послъгаш порядъчно. Обаждаш се на разни хора и ги каниш да ги съветваь. Бла бла. После ще им предлагаш различни неща. Договори за какво ли не - застраховка живот, спестовни влогове обвързани с фондове (който има такова покрай тая криза го върнаха яко назад) и тн.


Определено не ми хареса. Не е супер сложно, но с малко мислен се откриват солдини дупки в концепцията да влагаш пари срещу лихва. И то някаква твърда сума всеки месец.

А да - заплатата е в голяма част, ако не изцяло - премии и комисионни. Ако не продаваш много - гладуваш.

RAWRRR
08-14-2009, 12:56
И да кажа, че дар слово и добро отношение няма да ти помогне да привличаш клиенти , за жалост.Предполагам всеки захванал се разчита на това, но истината е, че възрастните не се влияят от тях.

Аз си мислих за същата позиция преди време, но майка ми ми каза, че няма начин някой да я убеди в такава услуга, ако тя самата не я иска.Просто възрастните гледат с друго око на застраховките - и ако не им е задължителна, не се възползват от услугата.

Алианц са добри работодатели,чувала съм все хубави неща за тях,но все пак, ако ти ще привличаш клиенти - по добре се откажи, защото ще си изхабиш времето.

miss_kiss181
08-19-2009, 16:23
Аз също бачках в Алианц 2-3 месеца и е гадно аз не ти го препоръчвам.