PDA

View Full Version : Съсипани обувки



Anabella
08-12-2009, 10:24
Здравейте!Значи проблема е,че си купих бели обувки,нещо средно между пантофка и маратонка,много сладки.И понеже нали са бели и се цапат бързо и онзи ден ги изпрах бяха светнали направо,идеално чисти,но като изсъхнаха по плата се появиха кафеви петна,нещо като ръжда.А самата материя е нещо като сатен,мн нежна и като леко лъщяща на слънце.Не можах да обясня точно,ама горе-долу е това..После пробвах с Вениш,но пак така,след като изсъхнат и пак става така.Предложения-с какво да го махна това и какво изобщо е..? :)

Bianca
08-12-2009, 10:28
Не е трябвало да ги переш, това Е ръжда. Предполагам, че е от дупките, където са връзките или от нещо друго метално. Това не се маха. :-|

TheNewReligion
08-12-2009, 10:39
Това НЕ е ръжда, а мръсотията, която е останала в материята, тъй като обувката не е била центрофугирана. Близко е до акъла. Ако може, изпери обувките в пералня и ще се махне.

Bianca
08-12-2009, 10:43
Това НЕ е ръжда, а мръсотията, която е останала в материята, тъй като обувката не е била центрофугирана. Близко е до акъла. Ако може, изпери обувките в пералня и ще се махне.
Убедена съм, че е ръжда, защото ми се е случвало същото. Все пак това са платнени обувки, а не някакви от обикновен материал за маратонка/обувка.

ameli
08-12-2009, 10:50
ти си много зле, честно
обувки НЕ се перат, не можа ли да го забършеш с влажна кърпа :? сега просто си купи нови и да знаеш за напред, да не ги переш :)

hackberry
08-12-2009, 10:51
^обувки не се перат?!

ameli
08-12-2009, 10:55
^обувки не се перат?!

от личен опит ти казвам
изпрах си едно много леки маратонки в пералнята и после да не ви казвам как ги изкарах :? вече само ги забърсвам с влажен парцал и стават като нови :)

gia_sena_mono
08-12-2009, 11:01
А с белина?

Dundy
08-12-2009, 11:05
^обувки не се перат?!

от личен опит ти казвам
изпрах си едно много леки маратонки в пералнята и после да не ви казвам как ги изкарах :? вече само ги забърсвам с влажен парцал и стават като нови :)
e добре ама аз не си ги пера,за да са чисти отвън,а и отвътре.Как обувката отвътре да я изчистя с парцалче?
за проблема на момичето.На мен така ми се получи с едни,но беше от лепилото.Може от много неща да е,но не мога да ти помогна

NeverTheSame
08-12-2009, 11:05
Ммм...
Маратонките,с които ходя на тренировки си ги пера най-редовно ииии за сега са си супер,без никакви поражения,явно зависи от обувката.

Romance
08-12-2009, 11:19
Аз също си пера всички кецове и гуменки в пералнята и са си ок.
Според мен е това, което каза Бианка. Ако "онези дупчици" за връзките са метални значи е ръжда.

TheNewReligion
08-12-2009, 12:17
Това НЕ е ръжда, а мръсотията, която е останала в материята, тъй като обувката не е била центрофугирана. Близко е до акъла. Ако може, изпери обувките в пералня и ще се махне.
Убедена съм, че е ръжда, защото ми се е случвало същото. Все пак това са платнени обувки, а не някакви от обикновен материал за маратонка/обувка.
Момичето не е написало, че имат връзки. 8-) Въпрос към авторката: обувките ти мекички ли са отгоре? Един път на ръка си изпрах един бели спортни обувки без никакви алуминиеви нещица по тях и им се появиха описаните кафяви петна.

amk933
08-12-2009, 12:41
Еххо, какви белини какви чудеса?

Има един страхотен препарат против ръжда, който може да се ползва и на тъкани. Казва се Клири. Само капваш капчица и ръждата ти изчезва пред погледа. На мен много пъти ме се е случвало. Просто капваш и оставаш втрещен. И не е скъп. Потърси го в някой магазин за препарати и кажи Клири против ръжда в едно шише с биберон е отгоре. Действа безотказно. :)

Bianca-е, не плаши така хората! Маха се и то за секунди. :D

gabi_94
08-12-2009, 12:43
възможно е да са пожълтели от слънцето, на мен ми се е случвало, иначе предполагам че е от мръсотията която не си изпрала хубаво на ръка, ако искаш пробвай в пералнята

mysticinside
08-12-2009, 16:28
Не използвай белина защото може да увредиш материята.На магазина продават едни малки сапунчета които са универсални и изпират всякакви петна. Може би до преди 1 година ги нямаше но сега се продават.Натъркаи мястото със сапунчеро и избърши с влажна кърпа и трябва да се оправи.Моята майка така е махала от дрехи олио,кафе и други които уж не се перат :)

Anabella
08-12-2009, 21:46
Еми всъщност възможно е да е ръжда,защото имат връзки и има метални дупки..А според мен няма как да не ги пера,все пак са бели и едва ли ще се изчистят само с влажна кърпа,а и отвътре няма как.Незнам дали да пробвам в пералнята,дали ще стане? TheNewReligion не разбирам какво имаш впредвид под мекички отгоре :D , но материята е някаква много нежна,като сатен :)

А въпросния препарат Клири на каква цена е горе-долу и дали ще го намеря лесно?Както и сапунчетата,марка,цена,нещ ? :) Мерси предварително :)

amk933
08-12-2009, 21:54
Клирито беше 2-3 лв сега 4 да е станало макс. Абе вълшебно е. Не знам дали се намира лесно, но ако е ръжда от 2 -3 капки ти гарантирам, че и плат да е ръждата няма да я има и не уврежда тъканите. :)