PDA

View Full Version : грешки в миналото



freziq
08-12-2009, 13:47
всеки знае, че не може да върне времето назад, но споделете какви са вашите грешки в миналото?
когато човек сам си прости за собствените си грешки едва тогава може да продължи да живее пълноценно.
всяка една грешка ни кара да се замисляме ''ами ако бях направил нещо друго...''
в крайна сметка.. каквото е трбявало да се случи, се е случило:)
не съжалявайте за грешките, а си простете :)

YakUZa777
08-12-2009, 14:25
всеки знае, че не може да върне времето назад, но споделете какви са вашите грешки в миналото?
когато човек сам си прости за собствените си грешки едва тогава може да продължи да живее пълноценно.
всяка една грешка ни кара да се замисляме ''ами ако бях направил нещо друго...''
в крайна сметка.. каквото е трбявало да се случи, се е случило:)
не съжалявайте за грешките, а си простете :)
Единствената за която ме е яд е, че преди няколко месеца блъснах жестоко колата, но и това мина ... Има още доста грешки да правя.

SummerRain
08-12-2009, 19:45
Много грешки съм правила, като не всички мога да забравя...но не искам да конкретизирам.

Ilikeliljon
08-12-2009, 22:19
Много грешки съм правил, но за съжаление не мога да ги върна назад. Една от последните и за която най-много съжалявам беше по отношение на бившата ми приятелка. Ако можех да върна времето назад надали щях да действам по начина, по който действах, въпреки че поради други причини надали и това щеше да има някакъв смисъл. :-o :-o

Tokra
08-12-2009, 23:27
И аз наптавих много грешки, но човек се учи от патило, не от старило. И тъй, еволюират само тези, които обхващат бъдещето с двете си разперени ръце, готови за нови предизвикателства, не тези, които гледат в миналото.

EarthShaker
08-13-2009, 06:50
Тъпото е, че не мога да си спомня нищо... Явно съм ги преодолял 8-)

deFakto
08-13-2009, 19:05
правил съм малко грешки ,но стойностни ..
част от тях ме доведоха до пристрастяване,загуба на 3 годишна връзка и смърт на приятел от детство ..
Времето не се връща нито секунда назад ,после остават само отвратителните самоупреци и депресията ..

cherinka
08-13-2009, 21:17
Тъпото е, че не мога да си спомня нищо... Явно съм ги преодолял 8-)
+

дефинирайте ми "грешка"?
Може би е нещо, което ти е съсипало живота до някаква степен?
Уау.
В такъв случай не се сещам да съм допускала грешки...

RiseGirl
08-13-2009, 22:04
не обичам да гледам назад в миналото
това отговаря ли на въпроса?

malone
08-13-2009, 22:56
Грешки всички правим,но от тях по добър учител в живота няма.Има ги и при мен,но не са били фатални по -скоро поучителни.

doomkillerr
08-13-2009, 22:57
не обичам да гледам назад в миналото
това отговаря ли на въпроса?

Аз съм същия! Е от време на време мога да си спомня нещо хубаво от миналото, но за грешки не мога да се сетя. Явно и да съм правил такива, вече съм ги преодолял и не си ги спомням :)

Lorane
08-13-2009, 23:31
О, прекалено са много за да ги изброявам. Да речем че откакто завърших училище всеки ден по няколко пъти си пожелавам да има машина на времето.

Rofl4e
08-14-2009, 07:31
не мисля ,че има нещо за което съжалявам.. ;)

пък и грешка която да ми е съсипала живота до някаква степен.. мисля,че нямам

EndlessNights
08-14-2009, 07:33
say WUT

leprechaum
08-14-2009, 18:14
Ми намира се едно нещо, за което може да се каже, че малко съжалявам. И все пак вярвам, че няма да е фатално, и ще бъде забравено скоро. :)

freziq
08-14-2009, 19:58
хммм никой не каза, конкретни грешки и се радвам за тези, които са се справили с тях :)
аз ще кажа... бях на 14... баба ми живееше в съседен апартамент до нас. отидох да й занеса обяд, а на нея и беше много лошо. бях сама вкъщи. звъннах на майка и тя се прибра. дойде линейка. стоях на прозореца и гледах как откарват баба ми с линейката.
вечерта майка ми се прибра от болницата и каза, че е добре. легнах да спа много притеснена.
на сутринта майка ме събуди да ми каже, че днес ще е погребението на баба ... много я обичах, но никога не й го казах :cry: :( все още не мога да си го простя...

харесвах едно момче от класа, но никога не му казах. исках да танцувам с него на бала, но не го направих...

Sham
08-14-2009, 20:01
Да съжалявам - не, яд ме е само, че съм позволила на разни хора да присъстват в живота ми неоправдано.

galaxy29
08-15-2009, 12:22
яд ме е само, че съм позволила на разни хора да присъстват в живота ми неоправдано.

Iria
08-16-2009, 21:10
Няма неща, за които съжалявам... :)

sh3_1s_7h3_0n3
08-17-2009, 04:22
Не е важно дали си правил грешки, а дали си се поучил от тях.

miss_kiss181
08-18-2009, 10:58
Правила съм много грешки, но вече са в миналото и да се тормозя няма как да върна времето назад. Просто продължавам напред и винаги мисля преди да направя нещо. :) :)

OtherDimension
08-18-2009, 10:59
Да съжалявам - не, яд ме е само, че съм позволила на разни хора да присъстват в живота ми неоправдано.
съжаляваш за първия си път? :(

Wrathchild
08-19-2009, 11:34
Ако можех, нямаше да се захвана с бившия.
Battlescarred, прав си обаче.

scacas
08-20-2009, 05:21
Всеки човек се учи от грешките си.
Не съжалявайте,че сте ги направили,а благодарете,че са станали за да не се налага да изживеете същото пак.

FCB
08-20-2009, 15:58
Сещам се за една грешка,но е по-добре,че я допуснах.От нея научих доста неща за живота и за хората.И вече знам,че трябва да имам доверие само на себе си 8)

mila_pila
08-20-2009, 23:59
Съжалявам за пълни глупости, гледам назад, депресирам се, после има периоди, в които не ми пука за нищо, после пак съжалявам и се обвинявам. Може би най-голямата глупост, за която се сещам е как като бях малка (към 7-8 ) ядях някакъв шоколад и забравих да дам на брат ми и той като ми каза, че съм егоист, супер на сериозно го взех, та чак го помня до сега пх. Днес съжалявам, че разкарах момчето, което ме заговори в парка. По "глобални неща" да речем са, че не проучих добре информацията за унитата в Германия, и ако го бях направила, можеше след няколко седмици да заминавам за там. Съжалявам, че премълчах какво изпитвам към един момък, поне ако ме беше разкарал както си му е редът, щях да съм сигурна, че нямам шанс, а сега съм убедена, че като стана на 60, ще си давам парите за психоаналитик хаха. Съжалявам, че се напуших на бала.. Изобщо списъкът е дългичък, обаче след известно преразглеждане на миналото и правене на равносметки повечето неща ги определям като позитивни, доста изгодна тактика, точно за страхливци, но поне гарантира временен душевен покой.

Seattle
08-30-2009, 03:56
Може би единственото нещо за което съжелявам е че нямах приятели до себе си, точно в период в който най-много ми бяха нужни. Но това не е по моя вина, даже не е ничия вина, просто така се случи.

Mooo6no
08-30-2009, 08:14
Не бих ги споделил публично. Само ще спомена, че най-добре е не просто да се учите от собствените си грешки (което доста хора не правят), а да се учите от чуждите грешки. Не е нужно да ви се случи на вас, за да си вземете бележка. :-o

Jumbie483
08-30-2009, 14:24
Mooo6no много добре казано.

Аз също не мисля да споделям публично грешките си. Единствената, която мога да я изтъкна е, че преди време говорех много без да мисля. И така се получаваха много кофти ситуации, а понякога съм съжалявала, че съм казала това и онова. За мое щастие се научих да мисля, преди да говоря. Сега не бера срам пред познати и непознати :)
Като цяло гледам от всяка грешка да си извадя поука и да не я повтарям.

Stelcho
08-31-2009, 20:36
Много грешки съм правил, но за съжаление не мога да ги върна назад. Една от последните и за която най-много съжалявам беше по отношение на бившата ми приятелка. Ако можех да върна времето назад надали щях да действам по начина, по който действах, въпреки че поради други причини надали и това щеше да има някакъв смисъл. :-o :-o

+1 .. не те познавам, ама съм абсолютно съгласен с теб...

HardcoreSyndrome
09-01-2009, 09:38
Правила съм грешки, но не искам да връщам нищо назад! :booooomb:

Impche
09-14-2009, 15:44
Всеки прави грешки дори и най умните хора :) няма как да върнем времето назад по старайте се да не грешите повече :)

Sashakiss
09-14-2009, 19:10
1.
На 9 години опръсках един по-голям от мен, без да искам. Става дума за изстискване на парцал от 11-ия етаж. Той ме видя и в първия момент, когато ме срещна, ме обгради с дружината си. Отървах се само с предупреждения. На другия ден пък ме обгради брат му, заедно със своята дружина и ме унизиха много здраво. После щеше да дойде и самият той, заедно с неговата и щях да ям бой, но добре че един приятел, вместо да гледа и да ми се смее, се качи и извика братята ми. Спасиха ме. Впоследствие не смеех да излизам навън. Може би и затова сега водя затворен и леко самотен живот. Ако бях изстискал парцала над мивката или 2 секунди по-късно...

2.
На 15 думи се бях влюбил до върха на космите на косата ми в една съученичка. Тъй като тогавя бях тъпунгер, изразих чувствата си прекалено комерсиално. Имах усещането, че всъщност съм обидил момичето. Отношенията ни в момента са напълно нормални.

Има и други неща, които от време на време ме гриат, но в момента не се сещам за тях. Но така или иначе човек се учи от грешките си. Затова ги има.

LizZz
09-19-2009, 11:39
Грешките са инвестиция в ценен опит...

стига сте се самосъжалявали :lol:
Много правилно.

DevilWish
11-02-2009, 17:31
Че съм пушила, че съм пила, наркотици, някой секс преживявания. . Някой път съм се държала с не достатъчно уважение към майка ми.Това е.

Iria
11-02-2009, 18:25
Не съжалявам за абсолютно нищо.

b0Nb0n
11-03-2009, 00:10
едва ли има ден в които да не направа грешка

iiirish
12-04-2009, 07:17
Каквито и грешки да съм допускала, всяка една от тях ме е доизградила като човек и характер.

miShle
02-08-2010, 22:48
Мразя да гледам назад .. така или иначе това което се е случило няма как да бъде променено така че има ли смисъл да се съжалява.. живота просто си продължава :)

KO3
02-08-2010, 23:24
Животът щеше да е мн скапан ако не правим грешки.Грешки съм правил много,но след всяка си вземам поука виждам кво съм сбъркал и повече не я повтарям,тва ме прави мн по-силен.Не е въпроса в тва да не грешиш, а да не повтаряш същата грешка.

Emilen
02-09-2010, 10:50
Поздрав за добрата тема първо!
От позиция на времето(отдааавна не съм "teen") човек все пак се налага да си даде равносметка. Жалко, че в живота няма бутон "Undo"... Преди няколко дни седнах точно, за да си направя равносметка за грешките... И какво се оказа в крайна сметка?... Трябвало е повече да внимавам с приоритетите. Поне при мен всяка грешка се дължи точно на факта, че целенасочено съм работел за постигане на определени цели, без да ги степенувам адекватно. В един момент привидно всичко е както трябва-целите са постигнати, отстрани погледнато би трябвало да съм супер щастлив: занимавам се с престижна дейност, имам определени възможности, на междинните фази целите са преодолени. Не съм имам никакви пороци, освен жените. Там пък е малко онова, което не съм успял да направя. Опитал съм много интересни неща. Но междувременно се поражда съмнение, че не всичко е толкова розово... Защо? И аз не знам. Цената на някои от успехите, както и някои от нещата, които съм жертвал по пътя си, изглежда в крайна сметка ще натежат...
Конкретни грешки, от teen-, че досега:
1. Не трябваше да губя две години, за да тичам след момичето, което наистина обичах, след като видях, че сме наистина само приятели.
2. Не трябваше да губя две години, за да постигна само една целувка от първото момиче, което пожелах.
3. Не трябваше да реагирам по начина, по който го направих, след като видях, че нищо няма да се получи с това момиче.
4. Не ми трябваше първото момиче, с което спах.
5. Не ми трябваше и второто.
6. Третото пък по-добре да бях заобиколил на километри.
7. Май същото важи и за четвъртото.
8. Не трябваше да пропилея ПЕТ години от моя живот и от живота на първото момиче, с което имах наистина сериозна връзка. Тук имам доста съмнения как трябваше да постъпя. Поне знам, че в момента тя е относително щастлива.
9. По-добре никога да не ми беше дошло на ум да разбера защо се държи странно преди края на връзката ни, поставяйки подслушвателно устройство в дома й.
9. Не трябваше да реагирам на залитането й по начина, по който го направих.
10. Не трябваше да злоупотребявам с приятелството на колежка. Не беше честно от моя страна да се захващам с нея, след като знаех, че тя не е безразлична, а аз ще съм до първия път, когато се получи. Много грозна постъпка.
11. Не знам дали трябваше да се захващам с девствено момиче и да се стигне до това, до което се стигна, при положение, че вече схващах, че от моя страна не може да разчита на нищо по-сериозно от секс...
12. Не трябваше да се захващам с комшийка само за единия път. Това май не е чак такава грешка. Никой не беше обиден и сме отлични приятели и до днес.
13. Трябваше да кажа на родителите си, че не отивам в чужбина на екскурзия, а за да се оженя и остана там...
14. Трябваше да избера България за мястото, където да живее семейството ми след брака.

Сериозен списък, нали? А дори не посмях да спомена най-големите... Всичко е ясно. Само бутончето “Undo” го няма... Имам още много време за нови грешки. Предразположени сме да подозираме за грешките, които правим, но да нямаме волята да ги предотвратим...

Kmet4e
02-12-2010, 22:59
Бях се засилил да пиша за мойте грешки обаче те са като капка в морето сревнение с малката част от грешки който е написал потрбителя преди мен ! Евала за което ... Отвори ми очите малко и ме накара да се замисля за много неща .

Pustinqchka
02-14-2010, 15:34
Страшно много грешки съм правила, но все пак човек от грешките се учи. Не гледам в миналото, а в бъдещето и се стремя да правя по-малко грешки.

dominating
02-16-2010, 08:51
На мен пък всичките ми грешки са свързани с пари... Още от 13 годишен залагам на всякакви видове мъжки футбол. Толкова много пари потроших по тези мачове, че груба оценка отдоло показва минимум 20 хилки... Всеки път си казвам стига толкова голям и зрял човек съм вече и след месец-два същите тъпи неща :( Толкова пари похарчих за глупости и толкова ненужни работи съм си купувал, че просто не искам да се сещам. Надявам се един ден да порасна и да спра с горепосочените грешки в които имам доста богат опит вече.

speechless
02-17-2010, 00:46
Много хубава тема БРАВО.

Ще се присъединя към повечето потребители : От грешките се учим затова сме хора за да грешим.

DonMikelle
03-17-2010, 00:23
Всеки греши, но важното е да се учим от грешките си и да не ги повтаряме. Аз за моите 24 години имам много грешки, за повечето дори ме е срам да си помисля. Но ето двете ми може би най-големи грешки в живота:

1. Че пропуших
2. Най-голямата. Секс на пияна глава без презерватив и... сега съм горд татко на момиченце-на 21 Март ще стане на годинка и 1 месец. Не си мислете, че съжалявам за това, че имам дете, напротив годеницата и дъщеричката ми са най-ценното в моя живот. Единствено винаги ще ме гризе съвестта, че заради мен годеницата ми(21 годишна) не е могла да изживее младостта си.

dimitar_ak
03-17-2010, 10:41
Едно нещо ме мъчи и това е, че връстниците ми вече са с по 2 деца.

BlackWings
03-17-2010, 16:23
Винаги съм опитвала да избягвам мисленето в стил "Ами ако бях " , "Ами ако не беше " , "Можеше да е така ако .." , по отношение на някое решение , взето от мен , след което нещата са поели в една или друга посока. Винаги си казвам , че със съжаления , разсъждения и анализи , за нещо което е минало , до никъде няма да стигна , и с нищо няма да си помогна. А и строга дефиниция за "грешка" във всеки един случай и ситуация не съществува.

Sunny_stz
05-22-2010, 22:53
не мисля ,че има нещо за което съжалявам.. ;)

пък и грешка която да ми е съсипала живота до някаква степен.. мисля,че нямам

+1

PyCoKoCkA93
05-25-2010, 12:02
Виждам,че форума е за пълнолетни,аз все още не съм такава,почти на 17 съм,но ми се иска и аз да напиша нещичко...Попринцип аз съм реалист и фрази от рода на "Ако можеше/имаше/нямаше..." т.е всичко,което започва с "АКО" не могат да ме впечатлят...Времето не се връща назад...Аз също съм допускала грешки,било значими,било и не чак толкова...но това ме е накарало да се замисля за живота си в бъдеще и как да не ги повтарям..има една поговорка която гласи "Глупавият човек се учи от своите грешки,а умният от тези на другите". Аз не съм много съгласна с нея,защото ако не изпиташ нещо на собствен гръб,не можеш да разбереш какво е.Да гледаш отстрани и да си представяш какво е е едно,а да си го изпитал лично е съвсем друго..Предпочитам да направя 100 грешки и да се поуча от тях,отколкото непрекъснато да се стремя към съвършенство...По-добре е да се научиш да приемаш реалността такава каквато е,защото това е истинският живот,бил прекрасен или не!!!

Linns
05-27-2010, 22:58
По принцип не е грешка това което те кара да се чувстваш добре, значи съм си простила всичко без едно.. Това, че оставих момчето което обичам никога няма да си го простя колкото и години да минат, но продължавам напред..

BgHtH
05-27-2010, 23:58
Единствената грешка за която съжалявам е съм разплаквал майка ми,и изобщо че създавах толкова проблеми вкъщи.Оцених какви прекрасни родители имам чак след като заживях сам.С момичетата,за двайсете си години не съм имал сериозна връзка ,наранявал съм момичета (каде волно ,каде неволно),обаче винаги съм действал както съм намирал за правилно и не съжалявам за нищо.

MimiKalcheff93
05-29-2010, 00:43
Повечето тук са по-големи от мен..както и да е
за скромните ми почти 17 години съм направила доста грешки , които ...ех не са били толкова фатални за да променят живота ми коренно, но са спомогнали за изразстването ми като личносст ( до колкото може да се каже ) и до изграждането ми като характер . Правила съм много грешки , повечето от които са били свързани с момчета , и по-точно с това да започна ''връзка'' за кратко време , колкото за бройка.Не... твърде строга съм към себе си , може би бях по-наивна и добричка и се доверявах повече на всички.Мислех ,че всички имат добри намерения , но ... истината боли , а реалността е коренно различна от детските ми виждания и схващания . Та съжалявам ,за това , че пропилях година и три месеца за да съм с някого , когот се оказа, че не познавам.Съжелявам, че трябваше да загубя толкова много време, за да осъзная какво имам . Грешки съм правила много и различни , и ще продължа и да правя със сигурност. уча се от тях и гледам да не ги допускам.Може би големи грешки , които не са променили моя живот ,а са променили нечий друг , са тези , в които съм убидила ,или наранила някого с нещо.
Ах... толкова много неща съм правила. Но не.... не съжелявам за грешките си , уча се , старая се да се уча от тях! Яд ме е , че понякога въпреки ,че осъзнавам нещо ,че е грешка го правя.но с времето ставам по-издръжлива и успявам да контролирам всичко - емоции , чувства , мисли. :)
Та както казах все още съм на 16 почти 17.... колко още много има да видя и преживея...

YouDontKnowMe
05-29-2010, 18:19
Нещо на мен темата не ми допада, доста често я преглеждам,и все пак ...


всеки знае, че не може да върне времето назад, но споделете какви са вашите грешки в миналото?
когато човек сам си прости за собствените си грешки едва тогава може да продължи да живее пълноценно.
всяка една грешка ни кара да се замисляме ''ами ако бях направил нещо друго...''
в крайна сметка.. каквото е трбявало да се случи, се е случило:)
не съжалявайте за грешките, а си простете :)

Автора е много прав тук "когато човек сам си прости за собствените си грешки едва тогава може да продължи да живее пълноценно."

Може би леко греши тук "всяка една грешка ни кара да се замисляме ''ами ако бях направил нещо друго...''" , ако съдя по себе си - след като извърша "грешка (грях, гаф)" рядко ми остава време да мисля- "ако бях направила друго, ако не го бях направила и т.н." , тъй като съзнанието ми е така устроено, че веднага почва да търси начин да оправи кашите . Не знам, но това да се чудиш, да мислиш какво би се случило, ако не беше постъпил така, както си, е излишно губене на време , най-често в мечти от рода "ух, ако не бях "сгафил", дали щеше да ми по-добре, дали щеше да е по-зле и т.н.".

"в крайна сметка.. каквото е трбявало да се случи, се е случило:)"

Да ... Това е един вид утеха - (примерно) Не си учил , не си се трудил, накрая на 50г. възраст не можеш да издържаш семейството си, защото си общ работник, а дъщеря ти се готви за поредното чалга парти, циганско парти, панаир (сиреч бал или сватба, празнувани по нашенски) и ти дрънчи пари за излишни глупости като рокли, екскурзии, коли, бижута , или просто джобни, ама като заплатата ти е 500лв макс. как ще платиш това? (то по-лошото е, че керката е възпитана така, ама карай) . Какво ти остава- не може да не угодиш на гълъбчето, теглиш заеми, ядеш хляб и сол месеци, години. Какво обяснение ще те накара да се почувстваш по-добре в цялата тази мизерия ? Ами, именно , че някой друг е виновен, не ти. Та нали, ако приемеш, че сам си си надробил кашата, това ще те изяде отвътре, няма да ти даде минутка покой. По-лесно е да кажеш - "Господ си знае работата" , "Тия управниците са виновни" , "Така е писано", или както е написал автора на темата "Каквото е трбявало да се случи, се е случило".
Изключвам варианта , когато човек си каже "Аз съм виновен за всичко", защото след това следва - 1.Ще се поправя, ще се опитам да направя нещо.
2.Безсилен съм => тормози се=>съвестта почва да го убива =>
а) приема, че все пак Господ е несправедлив.(управниците, майка му и т.н.)
б)пропива се и умира от цироза.
в)просто и лесно - тегли си ножа.
^все безотговорни постъпки.

Ако говорим за грешка, грях - трябва да ги дефинираме, или да откроим няколко вида. Нещо много сухо ми се вижда иначе.
Моята дефиниция : грешка е деяние , което е извършено противно на :
1.Твоите лични разбирания, ценности, интереси, права и т.н. от теб или другарчето.
2.Чуждите разбирания, ценности, интереси , права и т.н. от теб и/или другарчето.
3.Или пък просто нещо противозаконно.
4.Нещо, което според някакви правила, факти , е неточно, невярно.

Дефиницията ми , предполагам, е непълна. Но в момента друго не хрумва.

Все пак, след като всички за изписали километрични мнения за това какви грешки са правили - евалата на всички, че са толкова малко на брой, и че не са толкова сериозни.

За разлика от Emilien - за мен порок не са "жените" (мъжете, интимните отношения и т.н.) , не съдя хората по любовният им живот. Нещата(или грешките), които е изписал всъщност присъстват в живота (или по-скоро в миналото, настоящето и бъдещето) на всеки един от нас. Аз не ги определям като грешки. Емилиене, задавал ли си си въпроса, кой щеше да си , ако не беше направил всичко, което казваш, че не е трябвало да извършваш? Щеше ли да си ти? Щеше ли да разсъждаваш по този начин ? Може това мое изказване да звучи клиширано, ама човек не трябва да се отрича от действията си, да си осъжда , та по този начин той се отрича от себе си . Не харесваш "грешките" си ? Ами, или ги поправи, или просто ги приеми , без да им лепваш неприятни определения.

Pustinqchka - всички сме правили страшно много грешки. Макар, че някои от нас не го осъзнават, или пък преувеличават. "Грешка" за ме е субективно понятие и ми е трудно да използвам тази дума когато изписвам мнение в такъв малък обем.

dominating - не се надявай, а спри от днес да харчиш. Хазарта е зависимост , която не може да се преодолее заради безсилие, което от своя страна е единственият порок за мен - мързелът, безсилието.
Не си мисли, че от самосебе си ще "порастнеш" и ще спреш да харчиш - трябва да положиш усилия за това. Нищо в този живот не се дава на готов, без да се трудиш за него, а ако се даде - то човек рядко го оценява, и то най-вече, след като го загуби, защото тогава оценява точно какво е притежавал (което също звучи страшно клиширано, но според мен е факт.)

DonMikelle , dimitar_ak - на тази страница вашите мнения бяха единствените , които с нищо не ме подразниха.
DonMikelle- жива и здрава да е душичката ти, пожелавам ви всичко най хубаво на теб и на семейството ти.
dimitar_ak- мога да ти пожелая само здраве и щастие, каквото и друго да кажа, ще е излишно.

BlackWings - съгласна съм с теб.

PyCoKoCkA93- Никой не иска да те впечатли .. Иначе, мнението ти е пълно с разни пословици, с част от които няма как да не се съглася.
"По-добре е да се научиш да приемаш реалността такава каквато е,защото това е истинският живот,бил прекрасен или не!!!" - ако ми дефинираш думата "реалност" в какъв смисъл я използваш мисля, че цитата някак ще се приближи повече до обикновените хора като мен.

MimiKalcheff93 - и ти като русокоската си нахвърляла разни силни слова на едно място. Иначе, освен тях, всичко друго е част и от живота на всички околни, не е нещо ненормално.

Ммм, защо темата не беше за любовните грешки ... То хората явно само такива допускат. За никого не е грешка това, че вместо да учи , се занимава със всичко друго , това, че живее на гърба на родителите си, това , че няма време да ги оцени, 'щото не сме оперирани от егоизъм. Явно според разбиранията ви това не са грешки, или просто не допуксате от този вид.

Хубав ден на всички и ви пожелавам да грешите по-малко




:D

Lyubeto
06-05-2010, 00:32
Има някои грешки , които съм допускала преди. Но продължавам да ги допускам и сега дори и като осъзнавам ,че наистина са грешка още преди да съм ги направила. Сама не мога да се начудя на себе си . Май детското в мене още е живо.

Spoken
06-05-2010, 01:30
Всеки прави грешки някои дори ги повтарят,а аз дори ги потретвам.Според мен поговорката е вярна три пъти мери един път режи.Иначе най-голямата ми грешка е да се върна 3-пъти при бившата но сега вече няма как да стане :).Сам е по-добре имаш право на всичко и то по неопределн начин.А да и пропусна университета заради тъпа кифла може би това бие първата грешка въпреки че е направена само веднъж.Яко Зле а? :shock:

Brook
06-06-2010, 07:47
Нямам още пълнолетие но все пак реших да пиша. Допускала сам страшно много грешки в моя живот за моите крехки години.Може грешките ми да не са фатални като на някой от вас ,нос тия мои постъпки съм наранявала страшно много хора както и рацочоровала и създавала грижа,но най-вече провалям сама моето бъдеще заради едни долни хора.Съжелявам,че винаги допускам една и съща грешка зради моята безхарактерност ,мекота и наивно мислене.Съжелявам,че вярвам в доброто на хората и че могат да се променят и най-вече съжелявам че съм наранила толкова много хора с мекото ми поведение особено татко който имаше и продължава да има ядове с мен в училище заради моята безхарактерност да поставя някой хора на мястото им,както ,че почти през цялото време си изкарвам гнева и се държа ужасно с нашите.Вярвам,че ще се променя животът ми е пред мен все още и ще се науча на много.Човек не може да не е допуснал поне една грешка няма такъв човек тези грешки ще са му обеца на ухото за да се поучи и да се опита да не ги повтаря.Все пак един път се живее и не се заслужава да изпуснем преживяванията които ни предстоят заради грешките ни които са отминали но е хубаво да ги помним и като сме пред дилема да се помислем за тях и да видим как сме постъпили тогава грешно в дадена ситуация и помвече да не го правим.

Brook
06-06-2010, 08:13
Нямам още пълнолетие но все пак реших да пиша. Допускала сам страшно много грешки в моя живот за моите крехки години.Може грешките ми да не са фатални като на някой от вас ,нос тия мои постъпки съм наранявала страшно много хора както и рацочоровала и създавала грижа,но най-вече провалям сама моето бъдеще заради едни долни хора.Съжелявам,че винаги допускам една и съща грешка зради моята безхарактерност ,мекота и наивно мислене.Съжелявам,че вярвам в доброто на хората и че могат да се променят и най-вече съжелявам че съм наранила толкова много хора с мекото ми поведение особено татко който имаше и продължава да има ядове с мен в училище заради моята безхарактерност да поставя някой хора на мястото им,както ,че почти през цялото време си изкарвам гнева и се държа ужасно с нашите.Вярвам,че ще се променя животът ми е пред мен все още и ще се науча на много.Човек не може да не е допуснал поне една грешка няма такъв човек тези грешки ще са му обеца на ухото за да се поучи и да се опита да не ги повтаря.Все пак един път се живее и не се заслужава да изпуснем преживяванията които ни предстоят заради грешките ни които са отминали но е хубаво да ги помним и като сме пред дилема да се помислем за тях и да видим как сме постъпили тогава грешно в дадена ситуация и помвече да не го правим.

xWandereRx
06-06-2010, 15:35
има няколко неща които съм казала и не съм казала за които съжалявам и ми се иска да не беше така, всичките са свързани с любов 8-)

pitfall
06-14-2010, 16:16
фатални грешки не мисля, че някога съм правила.. по скоро съм имала гафове, от които съм си взимала поука.. най-големият може би беше да вървя по акъла на момче.. :D звучи тъпо, но последната една година само това правех, сега си взех поука

t1n43t0
06-14-2010, 21:34
Щом съм жива и в добро здраве, значи фатални грешки не съм правила. Да - ужасно груби. Да - такива, от които и досега като си спомням, боли ужасно. Да - такива, които са преобърнали живота ми. Но фатални - не. "Това, което не ни убива, ни прави по-силни", все пак. :)

umri
06-15-2010, 22:41
Много, но нищо, за което да съжалявам.

ilia_92
07-08-2010, 15:07
@Emilen Направо ми разби представите за ядрена физика, човек :shock: . Само едно не ми стана ясно - при положение че имаш точна представа и оценка на ситуацията - ЗАЩО? Според мен имаш нужда от сериозно побутване, някой да ти се скара или нещо такова - не съм ти на годините да те съдя.

Относно мен - Никой не може да те прецака повече от теб самия!; Емануела - Всичко се връща . Всеки ден правя глупави грешки, но като цяло съм неебателен оптимист и се връщаме на горния цитат. Най-гадни са грешките с които прецакваш други хора (още повече ако са група), иначе за друго според мен няма за какво да се тревожите ;) , забелязал съм че човек винаги има втори шанс, винаги има ИЗБОР, независимо от начина по който го постига.

Надявам се да не съм прозвучал изтъркано като връстниците ми, но и да съм не ме е*е.

ПП - Колкото повече "остарявам" толкова по нещастен ставам - при вас как е?

plmn
07-08-2010, 15:34
ПП - Колкото повече "остарявам" толкова по нещастен ставам - при вас как е?


When I reminisce ignorance was bliss,
Back in the days where the magic exist
Never be the same as it was, 'cuz the way it was
Just another day in the maze of a myth
Had a lot of fun living life on the run,
Never had a chance to pause to get a better glance
Everything was free and everything was fast
Never even thought it wouldn't last

http://www.youtube.com/watch?v=iVyI7S_Yqe0 ;)

strave
07-08-2010, 17:34
ПП - Колкото повече "остарявам" толкова по нещастен ставам - при вас как е? Знаеш ли че и при мен в известен смисъл е така. Човек греши доживот иначе нямаше да е човек.Честно казано добре,че грешим,защото така може ще успеем да поправям и да се защитим от нови.

pepita87
07-27-2010, 17:29
Е,от както се обърне каруцата,пътища много!Няма безгрешен човек.А и да споделя грешките тук(което ми се струва крайно неуместно) едва ли ще ми олекне...

afi91
08-04-2010, 16:14
Ами съм правила много грешки в живота си и слид това съм съжалявал а, но съм си вадила поука от всяка една моя грешка и занапред гледам да не допускам глупави грешки. :)

TPAKTOPUCTA
08-17-2010, 15:25
Твърде се доверих на бивше гадже ... отпределено това е грешка която нямам намерение да повтарям ... иначе за друго не се сещам

vIKToriYa
09-12-2010, 15:20
и аз имам адски много грешки .... и страшно много съжалвям за това.. ноо всичко рано или късно се връща :(

6sense
09-29-2010, 10:46
че съм учил в тета (техникум по електроника и електротехника ) и бая ми провали бъдещето :(

mimencety9009
10-26-2010, 16:55
еми аз през целия си сазнателен живот сам правила грешки като се замисля и то доста големи но въпреки това не сажалявам защото човек се учи от грешките си и
все пак.
1. супер ама супер много сам наранявала родителите си
2.забърквала сам се с няколко момчета от които трябваше да стоя на хиляда светлинни години (но сега имам щастлива връзка от 2 години маи ще следва сватба) :grin:
3.наранявала сам доста момчета до себе си понеже имах период в които не зачитах нищо и никои
4. до ден днешен почти не говоря с родителите си или говеорим и се караме но за това маи повече вина имат те
5. изгубила сам много пари в последните 2 години и като казжам много са над 20 хиляди което за днешно време са много пари
6. заради мен и заради това че пр ми ме обича (смея да твардя ) се скара с родителите си
7.разделяла сам не 1 или 2 момчета с приятелките им и само защото на мен ми е било кеф
8.пропилях шанса в живота си да имам чисто нов обзаведен апартамент да карам чисто нова кола и да имам доста печеливш бизнес само защото избрах човека до себе си да бъде този, но за сметка на това сега имам човек с когото сам щастлива не толкова печеливш бизнес и не много нова кола
9.заради мен обраха опартамента на родителите ми защото се бях забъркала с неподходящ човек

маи това са главните ми грешки които аз все пак сам преодоляла и хората са казали "човек се учи от грешките си"

толкова от мен надявам се някои ако го прочете това да вземе пример и да не прави сащите грешки като мен