PDA

View Full Version : КАЛАНЕТИКА



ElisaDay
08-12-2009, 13:39
Здравейте. Търсих такава тема, но не намерих.. то с тая търсачкааа..

Много често започнах да попадам на много положителни мнения и отзиви за Каланетиката и специално за програмата " 10 в 10 ". Вие какво мислите? Някой свалял ли я е от нета и пробвал ли я е? Аз си я свалих снощи и мисля днес да я започна. Просто да се разведрявам, иначе мацки от друг форум пишат, че са отслабнали с 12-13кг за 2 месеца, е ограничават се и в храната, разбира се. Ето малко повече информация за тези, които изобщо не са запознати (:

На каланетиката ползите са много- поне според мен.
1. Няма пренатоварване и изхабяване на ставите с упражнения с голяма амплитуда
2. Не се натоварва сърцето, а и целия организъм с интензивни движения
3. Действа релаксиращо поради спокойния ритъм
4. Доказано е благотворно и щадящо въздействие в/у гръбнака
5. Стяга и оформя тялото

Чувала съм, че е хубаво и да се комбинира - каланетика + тае бо ( което също може да се прави вкъщи )

LovelyGirl
08-12-2009, 13:53
Аз ходих на каланетика 2 или 3 месеца някъде.
Честно да ти кажа ефект нямаше, или беше минимален.Ограничавах храненето, лишавах се от доста неща и пак не бях доволна.
Може би, защото тренировката беше само 45мин. , от които 10 загряване, накрая 10 правиш едно като йога и същинската част е малка.

От фитнеса съм по-доволна.

Zaharinka
08-12-2009, 16:57
Интензивнотп тае бо е прекрасен начин да остлабнеш.Тва каланетика и пилатес ужас,толкова флегматично... :shock:

rachel_billson
08-12-2009, 17:07
Интензивнотп тае бо е прекрасен начин да остлабнеш.Тва каланетика и пилатес ужас,толкова флегматично... :shock:
Съгласна съм.Пилатес,йога,каланетик и т.п. те са за оформяне на тялото и поддържане.С тях доста по-късно ще видиш резултат.