PDA

View Full Version : Ще тръгне ли..



suitable
08-12-2009, 16:14
Някой ще може ли да ме посветне относно Windows Vista, дали ще тръгне и ще върви ли успешно на конфигурацията ми, защото ми писна от това XP.. може и да си работи идеално, но просто е ужасно остаряло и тн. Ето и инфо за комп-а ми: AMD Sempron 2800+ 1,60GHz, 768 MB RAM, видео картата - 128MB. Ако ще стане - има ли някакви по-различни неща, при инсталирането на Vista от това на XP или си е долу-горе същото.. Пише ли си всичко при инсталацията и тн. ? Коя е най-добрата версия на Vista до момента и ако може link.. мерси предварително..

Maskata
08-12-2009, 16:19
Ако си навит да не правиш нищо затормозяващо pc-to ДА!
Но иначе всяка игра иска 2но рам на виста...само като ти видях тази част от конфигурацията ми стана ясно,че няма да е много удачно :)

suitable
08-12-2009, 16:20
Ами аз точно игри не играя.. обаче ще е глупаво да ми лагва на места и тн. пък и най-вероятно няма да ми върви гладко, защото верно комп-а ми е доста старичък..

doomkillerr
08-12-2009, 19:01
Ами аз точно игри не играя.. обаче ще е глупаво да ми лагва на места и тн. пък и най-вероятно няма да ми върви гладко, защото верно комп-а ми е доста старичък..

Че ще ти варви Вистата е почти сигурно, но отделен е въпроса как?!?! На такава машинка си е супер XP-то! За какво искаш Виста? По скоро ще си я сложиш и след няколко минути ще ти писне от ЧАКАНЕ! Работил съм с Виста на един служебен компютър, който имаше малко по добри характеристики от твоя и с 1 GB рам - и много се дразнех, когато се налагаше да чакам по много време за да се отворя нещо! А пък за игри и дума да не става - така и не съм го опитвал, защото нямаше никакъв смисал... :?

П.С. - Направи си сметка! :)

suitable
08-12-2009, 20:21
Знам, че ще е така.. ама просто ми писна от стари неща.. и това XP.. толкова да ми е..тцтц.. :Рр.. всичко ме дразни в него.. толкова е едно недодялано.. вярно, че работи добре и всичко, обаче ми напомня на, когато бях на 10.. Оо..

doomkillerr
08-12-2009, 20:45
Знам, че ще е така.. ама просто ми писна от стари неща.. и това XP.. толкова да ми е..тцтц.. :Рр.. всичко ме дразни в него.. толкова е едно недодялано.. вярно, че работи добре и всичко, обаче ми напомня на, когато бях на 10.. Оо..

Нали знаеш, че има различни програми, с чиято помощ можеш да "поразкрасиш" старото XP и да го поразчупиш малко.
Нещо подобно на това да гримираш стара мома... :D

suitable
08-12-2009, 20:57
Последното нещо, което правих с компа беше, че му преинсталирах Windows-a и си сложих само това, което му трябваше и всичко работи перфектно, всяка една програма, всяка една опцийка.. и съм го "гримирал" така, че да изглежда възможно най-добре.. просто няма какво повече да се иска, но не ми стига.. това е.. :Рр..

MakeMeLaugh
08-12-2009, 21:05
А бе ще ти върви, ама няма да ти е кеф..

Иначе, ако сложиш Windows 7 ще си преедоволен - доста по-лека е от Виста-та ;)

suitable
08-12-2009, 21:11
А бе ще ти върви, ама няма да ти е кеф..

Иначе, ако сложиш Windows 7 ще си преедоволен - доста по-лека е от Виста-та ;)
Е как така ?.. Точно пък той не е ли още по-тежък ? :shock:

MakeMeLaugh
08-12-2009, 21:30
Не!
Върви много по-стабилно и лекичко ;)
Само има проблематики с кракването - или става или не става :) Трябва да изпълняваш стъпка по-стъпка.
Ама честно.. 7-цата ме донакара да си взема нов комп.., че моя е за хр ;д

suitable
08-12-2009, 21:32
Ясно.. решението е, че ми трябва нов комп.. :? ..точно до този извод се опитвах да не достигам отново.. ами мерси все пак за информацията.. : )

doomkillerr
08-12-2009, 21:49
...просто няма какво повече да се иска, но не ми стига.. това е.. :Рр..

Решението в този случай е да преминеш на Linux!!! :)

suitable
08-12-2009, 21:53
...просто няма какво повече да се иска, но не ми стига.. това е.. :Рр..

Решението в този случай е да преминеш на Linux!!! :)
Пробвах.. бях си сложил Ubuntu, ама само като ми наискачаха хиляда нови работи и като разбрах, че няма версии за тази OS на програмите, които си ползвах и направо си заобичах XP-то, ама сега отново съм в период на омраза.. :Рр

MakeMeLaugh
08-12-2009, 21:59
Alexandra93, не ти се получава ;)

suitable
08-12-2009, 22:00
Абе ако ей това нещо проклето ми кажете как да го разкарам - няма нужда от Vista.. ;D ..ето това: http://www.prikachi.com/users/suitable/131R.jpg

tuzaro
08-12-2009, 22:24
Alexandra93, не ти се получава ;)

Кое да ми се получава?!тъпа си, хем незнаеш, хем пак спориш.
иначе до автора и вистата ше ти омръзне след няколко месеца, не е чак толкова интересна. Аз единия лаптоп си го взех със сложена виста и нали беше на аванта реших да карам с нея, ама така цепи... хем е 2гб рам и 2х1,7 процесор, не ти трябва виста. Новата 7-ца е интересна.

tuzaro
08-12-2009, 22:30
Alexandra93, не ти се получава ;)

Кое да ми се получава?!тъпа си, хем незнаеш, хем пак спориш.
иначе до автора и вистата ше ти омръзне след няколко месеца, не е чак толкова интересна. Аз единия лаптоп си го взех със сложена виста и нали беше на аванта реших да карам с нея, ама така цепи... хем е 2гб рам и 2х1,7 процесор, не ти трябва виста. Новата 7-ца е интересна.

Ти пък си хитър като гъсеница :-D :-D :-Dаз си знам че не съм много навътре с компютрите, ама да се пънеш на MakeMeLaugh, за такива неща и телефони... не можеш на малкия пръст да му стъпиш.

suitable
08-12-2009, 22:39
Ей ама където се обадя - все ми осирате темите начи.. 8-)

doomkillerr
08-13-2009, 00:04
Абе ако ей това нещо проклето ми кажете как да го разкарам - няма нужда от Vista.. ;D ..ето това: http://www.prikachi.com/users/suitable/131R.jpg

Аз не разбрах за какво да гледам на скрийншота дето си посочил? :neutral:


иначе до автора и вистата ше ти омръзне след няколко месеца, не е чак толкова интересна. Аз единия лаптоп си го взех със сложена виста и нали беше на аванта реших да карам с нея, ама така цепи... хем е 2гб рам и 2х1,7 процесор, не ти трябва виста. Новата 7-ца е интересна.[/b]

Каквото и да си говорим новия Windows 7 - много наподобява на Vista! Аз лично очаквах много по добре да го направят, но уви пак не ми се сбъдна желанието... Да разбира се, че 7-цата върви много по гладко (поне тестовите версии до сега) иначе ще видим за напред.

П.С. - А относно това:



Alexandra93, не ти се получава ;)

Кое да ми се получава?!

И аз не схванах, какво не и се получава на "Alexandra93"? :oops:

suitable
08-13-2009, 00:09
За screenshot-а.. имах впредвид това, дето е около "Уенди".. :Рр.. мрежичката, която се появява от време на време и ме дразни ужасно много.. : )

MakeMeLaugh
08-13-2009, 12:00
Това ми напомня на една опция от Контрол панела и по точно за мишката.
Като нариснеш CTRL и ти подсказва къде ти е курсора.
Но не съм сигурен какво си си причинил точно ;р
Може да е някаква опция от инсталиран софтуер или драйвър на мишка, или скайп ефект.
Аз си ползвам старата версия все още :)

suitable
08-13-2009, 12:58
Не, това си е от скапания XP.. когато натиснеш Ctrl и ти показва кое последно си натиснал.. и стои така около файловете и дразни.. вас може и да не ви прави впечатление, ама мен ме дразни ужасно много.. все ми изкача и някак.. пак ще се разровя из опцийките, ама не ми се вярва да го разкарам.. така, че ако изкочи нещо - пишете.. ; )

Outlaw87
08-13-2009, 18:23
пич това не е игра, че да ти омръзне. това е ОС. като не играеш пердаши 1 linux и бъде доволен. бил си с убунту и не ти харесало дрън дрън. пробвай Kubuntu сега излезна KDE 4.3. Пробвай OpenSuse. Пробвай...К*р за windows