PDA

View Full Version : Избор на кученце



DanceGirl
08-12-2009, 18:59
Здравейте!Ужасно много искам да си взема кученце само че не мога да си избера порода...всички са много хубави и сякаш не мога да намеря моето :( Кученцето трябва да не е много голямо и да е късокосместо,тъй като живея в апартамент :) Много ще се радвам да ми предложите някоя хубава порода и ако вие имате споделете каква порода е :)

П.П : Заглеждам се по бигълчета :D И все пак нз дали са мн подходящи за апартамент

Momchence
08-12-2009, 19:05
...и естествено ти сигурно много обичаш животинките. Обаче ше дадеш незнам колко пари за чистокръвен пес вместо да спасиш някое кученце от мъченията в кучкарника или от улицата...

Е тфа му се вика върховно двуличие и снобария...глупачка

PiruBloodz
08-12-2009, 19:10
Мопс

DanceGirl
08-12-2009, 19:34
...и естествено ти сигурно много обичаш животинките. Обаче ше дадеш незнам колко пари за чистокръвен пес вместо да спасиш някое кученце от мъченията в кучкарника или от улицата...

Е тфа му се вика върховно двуличие и снобария...глупачка

Мерси много за определението...не знаех,че човек,който иска да си вземе породисто кученце е глупак...И на мене ми е жал за тези улични кученца,но не мисля,че са подходящи за мен

Boot
08-12-2009, 19:35
Мопсовете много грухтят.
Джак Ръсел териер, примерно?

Momchence
08-12-2009, 19:35
не знаех,че човек,който иска да си вземе породисто кученце е глупак...
вече знаеш

Иве..нищо лично :Р

DanceGirl
08-12-2009, 19:42
Мопсовете много грухтят.
Джак Ръсел териер, примерно?

Този териер наистина е мн симпатичен :)

babity
08-12-2009, 19:57
Може да не грухти, но е изключително енергично куче, а не всеки ще може да му смогне. Препоръчвам мопс, особено ако ще ти е първо куче. Улегнал темперамент имат, което ги прави безпроблемни за съжителство и са мързеливи, което може да ти спести мръзненето навън през зимата. Вярвам, че ще успееш да преглътнеш хъркането и косопада. Така де, не те отказвам,а ама пак да кажа, че джак ръсела е много енергично куче, а едно такова куче, което не може да се набяга и да се умори навън вкъщи си превръща енергията в бели и разрушени мебели.

Boot
08-12-2009, 19:57
Ами разрови се за информация в интернет за джак ръселите и ще прецениш дали става за отглеждане в апартамент и дали ще ти пасне като порода. Аз мога единствено да ти кажа, че са адски кют и мноого енергични (не съм виждала такова куче да стои на едно място).


P.S. бабиту, имам една колежка с женски мопс, който също е ааааадски енергичен и никога не спира да се движи. Никога! Едни съседи също имат и малко се оплакват от хиперенергичността им. Може и да се изключения тези, но просто казвам...

Димо, споко, none taken :)

OtherDimension
08-12-2009, 20:03
нещо ме дразни джак ръсела
или поне този, с който съжителствах 1 месец
супер енергия имат тия гадиним непрекъснато прави нещо и не знам дали е белег на породата(едва ли), ама специално тоя постоянно изпускаше газове и миришеше ужасно...

DanceGirl
08-12-2009, 20:05
Ами всъщност второ кученце ще ми е :) Имах кученце,когато бях 4-ти клас...1 година го гледахме и после го преместихме в баба ми,защото почти нямаше хора в дома и сега като се преместихме в друго жилище пак решихме да си гледаме животно,като този път грижите за него ще извършвам аз!!Мисля че съм достатъчно отговорна,за да се грижа за едно кученце и изобщо не подценявам грижите :) Знам че изисква мн разходки и внимание

П.П : Първото ми кученце беше болонка :)
П.П 2 : И аз мн не съм навита за мопсче :)

babity
08-12-2009, 20:05
По стандарт им е присъщо да са мързеливи, аз нямам лични наблюдения, защото мопс нямам. Обаче дори и да отметнем частта за мързела са лесни "характери" или поне аз мопс "скандалджия" не съм срещала. Това, последното го смятам за изключително важно, защото е много фрапиращо за неопитен стопанин да се сблъска с характера на едно младо куче ако няма опит. Мен французина ме е докарвал до истерично-ревящи кризи, а се водят слабодоминантни. Независимо на каква порода ще се спре мадамата, важно е да не се плясне в първия срещнат магазин или на някоя обява на борса.

Авторке, като избереш порода се наемам да ти намеря координати на развъдчик, не вземай куче от магазин или борса!!!

DanceGirl
08-12-2009, 20:23
По стандарт им е присъщо да са мързеливи, аз нямам лични наблюдения, защото мопс нямам. Обаче дори и да отметнем частта за мързела са лесни "характери" или поне аз мопс "скандалджия" не съм срещала. Това, последното го смятам за изключително важно, защото е много фрапиращо за неопитен стопанин да се сблъска с характера на едно младо куче ако няма опит. Мен французина ме е докарвал до истерично-ревящи кризи, а се водят слабодоминантни. Независимо на каква порода ще се спре мадамата, важно е да не се плясне в първия срещнат магазин или на някоя обява на борса.

Авторке, като избереш порода се наемам да ти намеря координати на развъдчик, не вземай куче от магазин или борса!!!

И на мен не ми се иска мн да е от някой магазин,обаче от развъдниците не са ли към 1000лв.Моите възможности се простират до 400лв.

PiruBloodz
08-12-2009, 20:25
Мопсовете много грухтят.
Джак Ръсел териер, примерно?

Това е яко
когато си правим мопс срещи с мопса на сестра ми е много яко 8-)
особено като се задавят и не могат да си поемат дъх :D

tuzaro
08-12-2009, 20:54
мопс е правилния избор, аз имам от 5 години почти, не са капризни изобщо, по цял ден спи и яде квото му дадеш не отбира 8-)

PiruBloodz
08-12-2009, 21:23
мопс е правилния избор, аз имам от 5 години почти, не са капризни изобщо, по цял ден спи и яде квото му дадеш не отбира 8-)

Всяко куче яде каквото му дадеш, особено моето зверче 8-)

А и нашият мопс е супер енергичен
по 2-3 часа бяга, но после спи поне 5 часа 8-)

Momchence
08-12-2009, 21:27
приятно четене госпожички...


ЦИТАТИ от докладите на обществените медиатори-студенти, осигурявани от Студентски съвети за провеждане на мониторинг в столичния изолатор за безстопанствени кучета
(за съжаление НВМС не предприема никакви мерки
за преустановяване на кошмара в тази преизподня за животните)


- ... малките кучета се евтаназират по принцип веднага, но понякога се оставят за евтаназия на следващия ден. В тези случаи малките кучета се оставят цяла нощ едно върху друго в количката, в която са разтоварени при докарването. По този начин повечето умират (от задушаване или липса на храна и вода) преди да дочакат деня. (обществен медиатор 18-22.04.05 г.)
- ... в петък не бях допуснат до две поредни евтаназии на малки кучета..В последствие д-р Маринов ми вдигна скандал и заплаши, че ще ми "разбие мутрута".....забелязах, че не може да уцелва добре сърцата на кучетата с инжекцията за евтаназия. Конкретния случай, за който говоря е за две болни кучета, които не можаха да умрат от две инжекции "евтаназин" с минути, а това си е истинско мъчение (обществен медиатор 18-22.04.05 г.)
- ... от кучетата тече прясна кръв при докарването им в изолатора (обществен медиатор 25-29.04.05 г.)
- ... куче порода "кавказка овчарка" беше осиновено от приятел на директор. На следващия ден се появи собственикът и поиска да си го получи обратно(кучето е взето от двора му без негово знание, докато е отсъствал от града). Новият собственик поиска 150 лв., затова че го е гледал 1 ден(таксата за осиновяване е 24 лв.) (обществен медиатор 25-29.04.05 г.)
- ... по устна заповед на директора бяха хладнокръвно убити 2 от кастрираните (обществен медиатор 07-11.02.05 г.)
- ... Заварих 2 кучета, умрели от студ, които изобщо не се бяха събудили от упойката и бяха се вкочанили в същата поза, в която в сряда ги бяха хвърлили върху цимента. (обществен медиатор 07-11.02.05 г.)
- ... на 24.02, 01.03, 08.03, 09.03 и 10.03 сутринта са намерени по две умрели през нощта кучета ...... причините.... студа и голямата концентрация на кучета в клетките. Не е осигурен достъп на всички кучета до храната. (обществен медиатор 23.02-12.03.05 г.)
- ... в помещението нахлу доктор Цветанов разпореди веднага да се преустанови дейност и да се отвори хладилната камера с труповете на кучетата, откъдето да бъде измъкнат трупа на кучето на Владо и да бъде скрит.......Миг след това Владо беше въведен отново в изолатора, пуснат да погледне в камерата с труповете, където естествено не откри кучето си. (обществен медиатор 22.02.05 г. Целия доклад можете да видите след цитатите.)
- ... едно от кучетата, които бяха осиновени се оказа, че не е излязло от упойка. Новият му стопанин се обади близо час след като го взе и каза, че кучето му още не се е събудило, а след още час вече беше потвърдена смъртта му........оказа се, че и двамата доктори са му били упойка, а освен това и фелдшерът, за да успее да изкара кучето от клетката преди операцията (обществен медиатор 14-18.03.05 г.)
- ... отделените в самостоятелни клетки "зли животни" биват оставяни да лежат в собствените си фекалии, понеже никой не се наема да почисти......... (обществен медиатор 30.05-03.06.05 г.)
- ... боксовете се оказват пренаселени и тесни за всички животни, не всички достигат до храната. Телесното им тегло видимо намалява. (обществен медиатор 30.05-03.06.05 г.)
- ... в боксовете емного тъмно и осиновителите трудно разпознават своите питомци......... (обществен медиатор 30.05-03.06.05 г.)
- ... пристигат ранени кучета, вследствие на лошото отношение на ловците (обществен медиатор 30.05-03.06.05 г.)
- ... някои кучета са видимо ранени при тяхното докарване в изолатора - от тях тече прясна кръв......... (обществен медиатор 11-15.04.05 г.)
- ... въпреки появилите се дискусии в Националния телевизионен ефир, ..... продължават незабавните евтаназии и боравеното с лопати при разтоварването на кучетата...... (обществен медиатор 11-15.04.05 г.)
- ... беше докарано домашно куче "кокер шпаньол" от квартал "Левски Г" .......поставен в обща клетка. На следващия ден кокерът е бил умъртвен рано сутринта преди моето идване. Два дена по-късно дойде собственичката да търси кокера си, изгубен в кв. "Редута"..... (обществен медиатор 25-29.04.05 г.)
- ... кучета се евтаназираха на основание, че "не са достатъчно големи" (обществен медиатор 17.01-04.02.05 г.)
- ... при разтоварването на кучетата понякога те се хвърлят в клетките, както са упоени. Последното причинява увреждания на животните. (обществен медиатор 05-10.01.04 г.)
- ... условията за транспортиране.....каросери та е напечена от слънцето. Не е снабдена с клетки. Кучетата се стоварват едно върху друго, както са под упойка. При движение кучетата се тресат и могат да се задушат. (обществен медиатор 03-09.07.2004 г.)
- ... при разтоварване кучетата падат от височина на цимента... Едно от кучетата при падането получи контузия на крака и заради това на следващия ден беше евтаназирано. (обществен медиатор 23-25.07.03 г.)
- ... най-ужасяваща е гледката, когато разтоварват малките кученца. И тъй като лесно се хващат и винаги са много, се хвърлят в един метален кош като се хващат за главата...удрят им главите в земята и в коша и едно в друго.... (обществен медиатор - 14.10.03 г.)
- ... гледачът беше ухапан от малко кученце, след което хвана въпросното куче и го удари със сила в земята... (обществен медиатор 23-26.09.03 г.)

ако ви е харесало тука има още
http://www.bulgarian-animals.com/archive/offence.html

tuzaro
08-12-2009, 21:27
мопс е правилния избор, аз имам от 5 години почти, не са капризни изобщо, по цял ден спи и яде квото му дадеш не отбира 8-)

Всяко куче яде каквото му дадеш, особено моето зверче 8-)

А и нашият мопс е супер енергичен
по 2-3 часа бяга, но после спи поне 5 часа 8-)е то е както си го научиш, то кучо по цял ден като е сам кво му остава освен да спи 8-)
иначе аз преди не бях виждал куче да яде домати, зеле, диня, лук... даже съм го научил и студен чай да пие :lol:

Swinkenhoffer
08-12-2009, 21:43
Изолаторите за парвенютата, начело с авторката. :)

Momchence
08-12-2009, 21:44
да ви сера на мопсовете :-x

DanceGirl
08-12-2009, 22:18
То човек да не ви попита нещо...вие ще го нападнете отвсякъде :? Не съм искала информация за това какво става с уличните кучета...не си търся такова...това е просто излишен спам..дори и малко запознатите хора пак са наясно какво става с тях...към Момченце - като толкова искаш си вземи ти улично кученце,тъкмо ще направиш едно добро дело

П.П : Благодаря на хората,които се изказват по зададения от мен въпрос :)

Boot
08-12-2009, 22:37
мопс е правилния избор, аз имам от 5 години почти, не са капризни изобщо, по цял ден спи и яде квото му дадеш не отбира 8-)

Всяко куче яде каквото му дадеш, особено моето зверче 8-)


Абе моя глупендър яде примерно препечени филийки!!! но не яде качествена гранулирана храна. Яд ме е на него.

А извинете, пор, скункс и момченце, разбирам позицията ви, но защо по дяволите човек няма право до избира?? Вие като сте толкова загрижени защо нямате прибрани от улицата котки?? Защото не ги харесвате. А както кучетата и котките са различни - породите също са. Двулично е това, пора има три кучета и нито една котка, Вили също има куче, но не и котка и никога не би си взел дори и да види най-тъжното бебе-коте самотно на улицата. (и не защото имаш куче, което си пази територията). Просто котките не ви кефят. Но когато някой иска да си вземе определена порада куче с изискването ДА Е МАЛКО, ЗАЩОТО НЯМА ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМО ЖИЛИЩЕ значи да си парвеню. Ако си вземеш малко улично куче просто няма как да знаеш колко ще порасне...

Защо някой от вас не даде парите, които иначе харчи за дрехи/фризьор/дискове/автомобили за някое куче, като куцото пред блока и да го заведе на ветеринар? Помислете си над идеята ;)

Аз се извинявам, че обичам пухкави неща и когато търсих куче си платих за такова... so lame.

P.S. Набутах се в някакъв спор, който определени личности със сигурност ще спечелят с своите crazy mind games, но така или иначе - изказах се.

Forester
08-12-2009, 23:08
DanceGirl, кажи какво куче горе-долу искаш, какъв характер? Не можем да ти изберем така кученце, защото предполагам всеки ще си казва любимите породи...

Твоя начин на живот какъв е? Ще имаш ли време да го разхождаш навън повечко, или нямаш такова желание? Искаш ли да става за пазач? Имаш ли амбиции за състезания, изложби? По колко време ще можеш да му отделяш за възпитание, разходки...?

Ако си от по-голям град може да се позаитересоваш ако има училище за кучета и да отидеш за да поговориш с по-добри кучкари, които ще те насочат към някои породи!

Може да разгледаш и този сайт - www.dog.bg

Успех!

DanceGirl
08-12-2009, 23:30
DanceGirl, кажи какво куче горе-долу искаш, какъв характер? Не можем да ти изберем така кученце, защото предполагам всеки ще си казва любимите породи...

Твоя начин на живот какъв е? Ще имаш ли време да го разхождаш навън повечко, или нямаш такова желание? Искаш ли да става за пазач? Имаш ли амбиции за състезания, изложби? По колко време ще можеш да му отделяш за възпитание, разходки...?

Ако си от по-голям град може да се позаитересоваш ако има училище за кучета и да отидеш за да поговориш с по-добри кучкари, които ще те насочат към някои породи!

Може да разгледаш и този сайт - www.dog.bg

Успех!

Ами не искам някое кученце,което да е така да се нарече много сериозно,искам по-игриво :) Ще мога да го разхождам около 1 час сутрин и вечер,когато съм на училище.Иначе през уикендите ще имам повече време за разходката му.Не го търся за изложби или за пазач :) Търся го за мое удоволствие,за удоволствието да имаш малък верен приятел,да го разхождаш,да му се радваш и да се грижиш за него :) В близост до дома ми има голям парк,където мисля,че ще е много доволно да се разхожда.Относно възпитанието не знам доколко ще мога да се справя с това...въпреки че съм имала кученце не мисля,че аз съм човека,който го възпита.Може би то придоби по-голямата част от навиците си,когато се примести при баба ми.И аз си мисля,че ще е хубаво да се посети такова училище,но не съм чувала в моят град да има такова.Аз съм от Велико Търново.Знам за хотел,но за училище...

П.П : Мерси за сайта :) ще го разгледам

EarthShaker
08-13-2009, 05:56
И каква е разликата между дадена порода куче и едно улично?

Във фацата бе, не знаеш ли :)



Преди години прибрах едно улично кученце, хвърлено в торба на около 4-5 дена... Всъщност бяха 8 кутретата... Сега Аргус е на 5 години. 35 килограмовата немска овчарка, която пази къщата ни ;)

Swinkenhoffer
08-13-2009, 08:34
Тва ще прозвучи като самоизтъкване, ама... 8-)
Бууте, знаеш, че прибирам кучета, когато мога. Котка нямам, щото майка ми ги мрази, не живея сама все пак. Инак има няколко квартални, които често храня, и са супер кют. Не си мисли, че и мен не ме кефят някои породи... направо си умирам за басети или териери, ама ми е гадно да давам пари за животно при положение, че мога да съм по-полезна за 1-2 улични песа. :-o

Boot
08-13-2009, 09:39
И каква е разликата между дадена порода куче и едно улично?
установихме вече, че ако искаш малко по размери куче е невъзможно да уцелиш точно такова, ако си вземеш улично.
Също така установихме, че някои породи са по-енергични от други. При уличните няма как да знаеш това.

Както и да е, това е загубен спор. Ясно е че от морална гледна точка да си вземеш куче от улицата е 100000 пъти по-добре. Аз не съжалявам, че дадох еди колко си лева за Ерик!
[-(

Boot
08-13-2009, 09:44
Ти като си избираш жена примерно гледаш все пак да е без пишка и със цици нали? Аууууу, гледаш качества като на мобилен телефон! А тя е живо същество!! Аууу!

Boot
08-13-2009, 10:04
Мойто куче пее. end of story!

PiruBloodz
08-13-2009, 10:19
Не можеш да знаеш улично куче колко наследствени болести има
Ако си го обичаш и то умре след месец как ще се чувстваш?

А най-хубавата храна са гранулите
на уличното не знаеш колко грама да даваш, защото не знаеш колко кг ще стане

PiruBloodz
08-13-2009, 10:24
Добре, де
след малко отивам да прибера агресивните улични кучета, които ми налитат редовно :-k

Swinkenhoffer
08-13-2009, 10:27
Добре, де
след малко отивам да прибера агресивните улични кучета, които ми налитат редовно :-k
Ужас, бе.. то не можеш носа да си покажеш на улицата от подивели зверове. :lol:

ZipFail
08-13-2009, 10:32
Добре, де
след малко отивам да прибера агресивните улични кучета, които ми налитат редовно :-k
Вървиш си по улицата и от ъгъла те напада глутница озверели кучета ?
Правдоподобно, наистина..

Momchence
08-13-2009, 11:22
Не можеш да знаеш улично куче колко наследствени болести има
Ако си го обичаш и то умре след месец как ще се чувстваш?
ти си на принципа "има куче, има проблем, няма куче, няма проблем"

monchy1122
08-13-2009, 12:48
зависи колко големичко искаш ако искаш мъничко ти прелагам мини шпиц , що не си вземеш пак една болонка хем ще знеш всичко за нея :-D кучетата " шар-пей и самоед" са много сладки самоед-а е доста косместо ама незнам аз лично имам ротвайлер обаче е на двора щото сме в къща надявам се да си вземеш много сладурско куче и да си доволна :-)

Forester
08-13-2009, 12:49
По-назад прочетох че си се ориентирала към бигълите. Хубави кучета са, но са малко инатливички и ще трябва повече обучение. Но стига да имаш желание и търпение всичко става, нали знаеш! Много е приятно да обучаваш куче, ако си вземеш и наистина го искаш ще видиш, че е така.
Иначе бигълите и аз ги харесвам, не са лениви, примерно като мопса, аз не си падам по такива кучета, защото за какво ми е куче което по цял ден ще лежи на дивана? Средно големи са и са добри за апартамент. Също обаче те са ловни кучета и не са особено добър избор ако имаш зайче, котка или нещо такова... Много жизнерадостни и игриви.
Щом нямаш амбиции за състезания и т.н може да вземеш куче без родословие ( не от развъдник ) , ще ти излезне по-евтино, но задължително трябва да вземеш от човек, на когото имаш доверие и знаеш че развъжда кучетата добре!
Все пак аз ти препоръчвам развъдника, въпреки, че е по-скъпо, все пак ако е хубав развъдника ще си 100 % сигурна че кучето ти е бигъл (или породата, която си решила), а и ще имаш документ, че е здраво и няма разни наследствени болести.
Иначе специално за бигъли не знам дали в България има развъдници...

DanceGirl
08-13-2009, 13:42
По-назад прочетох че си се ориентирала към бигълите. Хубави кучета са, но са малко инатливички и ще трябва повече обучение. Но стига да имаш желание и търпение всичко става, нали знаеш! Много е приятно да обучаваш куче, ако си вземеш и наистина го искаш ще видиш, че е така.
Иначе бигълите и аз ги харесвам, не са лениви, примерно като мопса, аз не си падам по такива кучета, защото за какво ми е куче което по цял ден ще лежи на дивана? Средно големи са и са добри за апартамент. Също обаче те са ловни кучета и не са особено добър избор ако имаш зайче, котка или нещо такова... Много жизнерадостни и игриви.
Щом нямаш амбиции за състезания и т.н може да вземеш куче без родословие ( не от развъдник ) , ще ти излезне по-евтино, но задължително трябва да вземеш от човек, на когото имаш доверие и знаеш че развъжда кучетата добре!
Все пак аз ти препоръчвам развъдника, въпреки, че е по-скъпо, все пак ако е хубав развъдника ще си 100 % сигурна че кучето ти е бигъл (или породата, която си решила), а и ще имаш документ, че е здраво и няма разни наследствени болести.
Иначе специално за бигъли не знам дали в България има развъдници...

И аз не знам дали тук има развъдници.Наистина искам да си е здраво кучето и поне като ще давам пари да знам за какво ги давам,но просто от развъдниците са наистина много скъпи :( А и не знам дали наистина ще е подходящо за апартамента,защотото то си е малко ловджийско куче...иначе е много симпатично и е по-активно :)

PiruBloodz
08-13-2009, 14:53
Не можеш да знаеш улично куче колко наследствени болести има
Ако си го обичаш и то умре след месец как ще се чувстваш?
ти си на принципа "има куче, има проблем, няма куче, няма проблем"

А ти?
Ако не е от улицата, по-добре да не си вземаме куче?

js7tw
08-13-2009, 17:06
В предишни теми съветвах за Боксер, но не ! Въпреки че мойта е женска, като нея, толкова лудо куче не съм срещал, не ти препоръчвам боксер :D