PDA

View Full Version : Визи за САЩ



emily_1234
08-12-2009, 20:15
Понеже не съм много запозната може ли някой да ми поясни нещо...?
Ако даден български гражданин получава виза с цел обучение, която му позволява да остане там 4 години да кажем (колкото трае обучението) и се ожени/омъжи през това време за американски гражданин получава ли правото за постоянно пребиваване в САЩ. Ако да отново ли трябва да се издава някаква виза ? Около това не са ми много ясни нещата а излиза че никой от познатите ми не може да ми помогне.
Ако някой знае нещо ще съм много благодарна да чуя мнение :)

Momchence
08-12-2009, 21:03
ти от армията на Никол на Мартин Карбовски ли си?

http://vbox7.com/play:b7ec885c

emily_1234
08-12-2009, 21:18
Не. Но предимно идеята ми дойде от един филм "Зелена карта" се казваше май с Анди Макдауъл, след което една съученичка ми каза че заминава при вуйчо си за САЩ и получава гражданство веднага, защото вуйчо и се е оженил за американка и сега си е ам. гражданин. Както вече казах горе ми стана интересна процедурата след това какво се прави..
Май от тук нататък само ще ме плюят...

Momchence
08-12-2009, 21:34
е да де....явно прояваваш интерес към идеята....няма лошо

нищо не е "просто така" нали знаеш

windowlicker
08-13-2009, 00:56
Когато се ожениш за американски гражданин получаваш зелена карта за 3 години, с която можеш да работиш и учиш. След това кандидастваш за гражданство.

Nakadah
10-04-2009, 23:49
не става..

amk933
10-05-2009, 13:39
Когато се ожениш за американски гражданин получаваш зелена карта за 3 години, с която можеш да работиш и учиш. След това кандидастваш за гражданство.

+1 ;-)

Или не кандидатстваш за гражданство и ти одължават зелената карта. Но като цяло да, можеш да си живееш свободно. Но да се грижиш за семейство и да учиш не е най-добрата идея, меко казано. :)