PDA

View Full Version : Да избягаме в чужбина!



Begletsut2
08-12-2009, 21:12
Има ли хора, които или ги мързи или ги е страх или само отлагат излизането в чужбина? Ако има, хайде да се съюзим и да избягаме заедно! Времето което изминава ни обрича в България все повече и безвъзвратно. Ако се съюзим можем да избягаме по-лесно и в чужбина да се чувстваме по-добре.

gigaherz
08-13-2009, 09:17
Веднага след 12 клас отивам във Виена(засега е такъв планът). Тука стоя само, за да понауча немски и след това казвам ''Сбогом България''!

Momchence
08-13-2009, 11:26
успех в чужбина :D

fee
08-13-2009, 11:34
и аз искам да замина в чужбина след като завърша :)

RichKidsOnLSD
08-13-2009, 15:58
успех в чужбина :D

:lol:

Jumbie483
08-13-2009, 17:18
Има ли хора, които или ги мързи или ги е страх или само отлагат излизането в чужбина? Ако има, хайде да се съюзим и да избягаме заедно! Времето което изминава ни обрича в България все повече и безвъзвратно. Ако се съюзим можем да избягаме по-лесно и в чужбина да се чувстваме по-добре.

само на мен ли тоя "план" ми се струва смешен ???

Dundy
08-13-2009, 20:06
Има ли хора, които или ги мързи или ги е страх или само отлагат излизането в чужбина? Ако има, хайде да се съюзим и да избягаме заедно! Времето което изминава ни обрича в България все повече и безвъзвратно. Ако се съюзим можем да избягаме по-лесно и в чужбина да се чувстваме по-добре.

само на мен ли тоя "план" ми се струва смешен ???
мм не :)

tsoko
08-13-2009, 22:03
Баце вие за мен не сте хора как говорите за родната си страна все едно я няма а просто Господ ви е изтърсил тука само да си земете дипломката и да откинете като кучка от пес.Най лесно е да избягаш.Бягайте но никога няма да избягате от миналото си и един ден ще го разберете но ще е късно.Вместо да се стремим да оправи тая държава най лесно е да избягаш СТРАХЛИВЦИ плюя на такива хора !!!

alex4ety95
08-14-2009, 05:22
Баце вие за мен не сте хора как говорите за родната си страна все едно я няма а просто Господ ви е изтърсил тука само да си земете дипломката и да откинете като кучка от пес.Най лесно е да избягаш.Бягайте но никога няма да избягате от миналото си и един ден ще го разберете но ще е късно.Вместо да се стремим да оправи тая държава най лесно е да избягаш СТРАХЛИВЦИ плюя на такива хора !!!

така си е :? Все пак ние сме бъдещето на тази държава - ако не ние , то кой ще я оправи :x

boog
08-14-2009, 09:11
Какво му се връзвате да го коментирате тоя олигофрен gigaherz вижте , че прави акаунти само за да дразни и провокира убийте идоита с малчание , нека си дрънка квот си ще , глас в пустинята е :smt098 gigaherz > O:)

kristo
08-14-2009, 18:28
:lol: :razz:

Хах, каква жалка историйка - да се съюзим и да избягаме заедно, понеже поединично сме страхливи и мъзеливи мишки, е те тва е върха :razz: :razz: :razz:

tsoko
08-14-2009, 18:29
Ако имах възможност не с мълчание ще го убия а с камъни :o :o :o :o :booooomb:

kristo
08-14-2009, 18:34
Не ти трябва брат - по-добре е такива да се изметат от България, понеже нищо положително няма да й дадат - само реват, оплакват се, а какво се оказва - мързи ги да си размърдат задниците даже и да си вземат билета и да избягат. Даже и затова ги мързи, а после им е виновна България. Та колкото по-бързо се махнат - толкова по-добре за нормалните българи. Даже си мисля, че трябва да им помогнем на такива да се изметат я към САЩ, я към някъде другаде, където си щат.

Dennitsa
08-14-2009, 19:31
Струва ми се,че темата е направена с цел за обратен ефект. Никнеймът на автора и броя на мненията...

tsoko
08-14-2009, 19:34
С квато и цел да е направена лошото е че наистина има такива "българи"
:x

kristo
08-14-2009, 20:47
С квато и цел да е направена лошото е че наистина има такива "българи"
:x
Глобализма и посткомунизма сериозно увредиха съзнанието на много българи... Може би не тях трябва да обвиняваме до известна степен(макар че и те си имат голяма вина, че са без национално възпитание), но в по-голяма степен е виновна системата, която точно това цели - да втълпи антинационално и антибългарско чувство у младите... Всичко е част от схемата, уви, те явно не са дозрели да разберат, че е така. Отдавам го освен на лошото им семейно възпитание, лошото възпитание и обучение в училище и на скромната им възраст...

Дано се осъзнаят един ден, но като гледам са ги обработили от малки, а каквото научиш като малък, след това е много трудно да разбереш, че си бил в заблуда и грешиш. Подлъгват се по финансовото, по лъскавото и скъпото, а не виждат, че то всъщност е фалшиво и ги прави роби. Не разбират, че макари бедни, българите сме много по-свободни (все още) от американци, англичани, французи и т. н. и от чисто човешка гледна точка живеем много по-човешки и по-нормално, защото условията на живот в "прекрасната" на пръв поглед Америка са всъщност отвратителни, че там всъщност свобода няма и един път хванеш ли се на хорото вече си в техни ръце. Оттам те мачкат и манипулират чрез най-различни трикове.

gigaherz
08-14-2009, 21:11
Да kristo. прав си, че сме много свободни, даже - ПРЕКАЛЕНО и това води само до нещастия!

САЩ е отвратителна държава! Не се спряха да водят воини, бе! Пълно е с чудовищна престъпност(както и тука). Никога не бих отишъл там. САЩ причиняват само вреди на човечеството! Но все пак има едно нещо, което ме впечатлява при тях, и то е, че полицията си върши работата, а това е най-важното!

Между другото, самият факт, че повече от два милиона българи вече са в чужбина трябва да ви говори нещо!

tsoko
08-14-2009, 21:32
Да kristo. прав си, че сме много свободни, даже - ПРЕКАЛЕНО и това води само до нещастия!

САЩ е отвратителна държава! Не се спряха да водят воини, бе! Пълно е с чудовищна престъпност(както и тука). Никога не бих отишъл там. САЩ причиняват само вреди на човечеството! Но все пак има едно нещо, което ме впечатлява при тях, и то е, че полицията си върши работата, а това е най-важното!

Между другото, самият факт, че повече от два милиона българи вече са в чужбина трябва да ви говори нещо!
Говори че трябва да другите да останат и да се опитаме да оправим системата мама мъ стар неможе цял живот да бягаш.

gigaherz
08-14-2009, 21:39
Може, може.

То пет човека не могат да оправят системата. ''Бъдещето на България'' е в ръцете на младите, а на младите им е през оная работа какво става с държавата(аз съм от младите, но просто знам, че България не заслужава да се работи за нея).

tsoko
08-14-2009, 21:42
А защо е така защото не осъзнават кои са.Айде да видм нали чакаме промяната с новото правителство ще видим :-o

kristo
08-14-2009, 23:24
Може, може.

То пет човека не могат да оправят системата. ''Бъдещето на България'' е в ръцете на младите, а на младите им е през оная работа какво става с държавата(аз съм от младите, но просто знам, че България не заслужава да се работи за нея).
Ти си пълен глупак - не правиш разлика между България като идеал, като страна и некадърните и крадливи управници на България, който реално НЕ СА България и нямат нищо общо с нея, с национално българското. Те не са българи в по-голямата си част даже. Това ти е кардиналната грешка, но не я осъзнаваш.

gigaherz
08-15-2009, 11:00
tsoko написа:

Айде да видм нали чакаме промяната с новото правителство ще видим Surprised


За четири години това правителство не може да направи достатъчно, че да ми промени мнението. Ако България ще се оправя, то това ще е един много дълъг процес!

amk933
08-15-2009, 11:12
Аз след 3 години със сигурност напускам, защото просто няма как да продължа в България. Самата България си е направила така идиотски образователната система, че не ми дава този шанс. А след това като завърша дали ще се върна - на дали...Да не казвам голяма дума все пак. :)

gigaherz
08-15-2009, 11:38
amk933 написа:

Аз след 3 години със сигурност напускам, защото просто няма как да продължа в България. Самата България си е направила така идиотски образователната система, че не ми дава този шанс. А след това като завърша дали ще се върна - на дали...Да не казвам голяма дума все пак.


БРАВО! САМО ТАКА!

Бягай докато можеш!

amk933
08-15-2009, 11:41
amk933 написа:

Аз след 3 години със сигурност напускам, защото просто няма как да продължа в България. Самата България си е направила така идиотски образователната система, че не ми дава този шанс. А след това като завърша дали ще се върна - на дали...Да не казвам голяма дума все пак.


БРАВО! САМО ТАКА!

Бягай докато можеш!

Аз не бягам, просто в моя случай се налага от разни обстоятелства! И виждам, че ти си много запален по темата, за което няма лошо, но не си мисли, че в чужбина е лесно. Първо трябва да мине много време докато те приемат, второ трябва да си скъсаш г*за от бачкане, за да успееш. :)

gigaherz
08-15-2009, 12:03
amk933 написа:

... но не си мисли, че в чужбина е лесно.


Това съвсем не си го мисля. Бащата на един мой приятел работи като лекар в Германия и знам, че работи нон-стоп, но все пак му плащат и много пари!

А мен не ме мисли - аз мога да си скъсам трибуквието от бачкане. На мене това не ми пречи.

Begletsut2
08-15-2009, 17:52
така си е :? Все пак ние сме бъдещето на тази държава - ако не ние , то кой ще я оправи :x

Знаеш ли настоящите пенсионери са казвали същото преди години. Останали са тука, за да оправят страната. Обаче от да кажем два милиона честни работливи пенсионери само 10-20 са управлявали страната. Тези 10-20 са погубвали държавата и продължават да я погубват до настоящия момент, 2009-а година. Сега питай тези 2 милиона честни пенсионери в България съжаляват ли че нямат пари за лекарства и ядене оставайки тук да оправят страната вярвайки и надявайки се на някакви измислени партии и лидери? Докато германския пенсионер има минимум хиляда евро на месец в джоба, здрав, наяден, уважаван(защото там не се подиграват на старите хора като тука по улиците). Аз не искам един ден да бъда български пенсионер и съм готов да направя всичко което трябва за да избегна това.

kristo
08-15-2009, 18:00
така си е :? Все пак ние сме бъдещето на тази държава - ако не ние , то кой ще я оправи :x

Знаеш ли настоящите пенсионери са казвали същото преди години. Останали са тука, за да оправят страната. Обаче от да кажем два милиона честни работливи пенсионери само 10-20 са управлявали страната. Тези 10-20 са погубвали държавата и продължават да я погубват до настоящия момент, 2009-а година. Сега питай тези 2 милиона честни пенсионери в България съжаляват ли че нямат пари за лекарства и ядене оставайки тук да оправят страната вярвайки и надявайки се на някакви измислени партии и лидери? Докато германския пенсионер има минимум хиляда евро на месец в джоба, здрав, наяден, уважаван(защото там не се подиграват на старите хора като тука по улиците). Аз не искам един ден да бъда български пенсионер и съм готов да направя всичко което трябва за да избегна това.
Май забравяш, че в Германия комунизъм не е имало, затова германския пенсионер получава хиляди евро пенсия, а нас продължават да ни управляват внуците и внучките на същите комунисти и затова мизерстваме. Когато ги изчистим завинаги от властта, което не е невъзможно, тогава и България ще се оправи.

gigaherz
08-15-2009, 18:34
Begletsut написа:

Знаеш ли настоящите пенсионери са казвали същото преди години. Останали са тука, за да оправят страната. Обаче от да кажем два милиона честни работливи пенсионери само 10-20 са управлявали страната. Тези 10-20 са погубвали държавата и продължават да я погубват до настоящия момент, 2009-а година. Сега питай тези 2 милиона честни пенсионери в България съжаляват ли че нямат пари за лекарства и ядене оставайки тук да оправят страната вярвайки и надявайки се на някакви измислени партии и лидери? Докато германския пенсионер има минимум хиляда евро на месец в джоба, здрав, наяден, уважаван(защото там не се подиграват на старите хора като тука по улиците). Аз не искам един ден да бъда български пенсионер и съм готов да направя всичко което трябва за да избегна това.

+1

Сега да ви кажа една случка на тая тема. От 5-ти до 11 юли бях на екскурзия до Виена с хора от моя клас и от 91-ва НЕГ и един ден отидохме на нещо като открита кръчма и ядем, пием и по едно време се настаниха група пенсионери на съседната маса. Като ги видях ми падна ченето - облечени като холивудски актьори. После почнаха да пеят песни и не се спряха - енергични и щастливи от живота. Такова нещо в България не съм виждал.

А сега сравнете минимална пенсия от 1000 евро и 120 лева! После ми колко е страхотна България и колко е прекрасен живота в нея!

kristo
08-15-2009, 18:39
И аз съм виждал и даже познавам български пенсионери, които без да получават 1000 евро пенсия са щастлив, бодри и имат доста сили и енергия, много повече даже от теб и мен взети заедно. Даже им се възхищавам и им се чудя. Не парите те правят щастлив в тоя живот, макари без тях да не може. Но не са най-важното определено - важното е да имаш патриотично чувство, да имаш вяра и достойнство, а те не се купуват и с всичките пари на света.

tsoko
08-15-2009, 18:41
С една дума кво дай да ебем тая националност и тая древна култура понеже нас ни е през уя за тия дето живеят в нея.Кво са направили те за нас та да искам аз да остана.А КАКВО ВИЕ НАПРАВИХТЕ ЗА ТАЯ ДъРЖАВА ТА СТЕ НЕДОВОЛНИ ????!!!!!!!!

gigaherz
08-15-2009, 18:48
Е, да де, ама това са ИЗКЛЮЧЕНИЯ! Много добре знаеш, че главно пенсионерите се оплакват(и то с право) от жалкия живот,който им се предоставя от България!

(Между другото да вметна, че ми е много жал, че във Виена са се настанили български и румънски лайнари, които са развалили и продължават да развалят този изумителен град!)

Begletsut2
08-15-2009, 21:19
С една дума кво дай да е*** тая националност и тая древна култура понеже нас ни е през уя за тия дето живеят в нея.Кво са направили те за нас та да искам аз да остана.А КАКВО ВИЕ НАПРАВИХТЕ ЗА ТАЯ ДъРЖАВА ТА СТЕ НЕДОВОЛНИ ????!!!!!!!!

Не съм обвинявал никого. Казах че управниците са го направили, виж ми постинга още веднъш. Аз високо ценя труда на тези пенсионери, защото те са работили не по-малко от западните си колеги, даже повече от тях, а не получават почти нищо. Казах, че вярвате в измислени партии и лидери както е било винаги досега в България. Някъде четох някой да каже "ми дай да видим ГЕРБ какво ще направи", така в тия 19 години пост комунизъм все се експериментират измислените партии и нищо не става. Това е от 1945 г. даже защото тогава хората са си казвали "ми що да бягам, дай да видим Бай Тошо какво ще направи". Тези хора съжаляват за това че са вярвали в глупостите им. Аз не искам да съжалявам един ден. Защо смятате че изведнъш нещо ще се промени и България ще се превърне в Германия за една секунда? Първо трябва да се промени културата на населението, а тази пошлост по телевизията има за цел точно хората да са прости, ограничени и корумпирани, за да може държавата да бъде източвана от определени кръгове. И повярвай, за да станеш министър председател за да имаш властта да промениш нещо ти трябва да си в тези кръгове и да имаш тяхната подкрепа. А когато станеш мин. председател и ако се опиташ да им спреш начините за източване на пари те са достатъчно силни и богати за да те ликвидират. Ще ти кажа с прости думи че Висшия Съдебен Съвет са хората, които контролират съдебната система на България. По закон тези хора не се сменят докато не умрат. И познай какво? Те всичките са бивши комунисти, и са адски корумпирани. Сещаш ли се кой ще те защити ако има покушение срещу живота ти? Да не говорим, че според мен България се контролира от едни над-национални кръгове и интереси, които прибират парите, а на келеметата комунисти, които изпълняват задачата да източват, дават само малка част от източеното.

Sarge
08-16-2009, 15:58
Баце вие за мен не сте хора как говорите за родната си страна все едно я няма а просто Господ ви е изтърсил тука само да си земете дипломката и да откинете като кучка от пес.Най лесно е да избягаш.Бягайте но никога няма да избягате от миналото си и един ден ще го разберете но ще е късно.Вместо да се стремим да оправи тая държава най лесно е да избягаш СТРАХЛИВЦИ плюя на такива хора !!!

Vseki ima pravo da hodi kudeto iska be smeshnik! Tova che ti nqmash kuraja, ne znachi che drugite sme takiva!

gigaherz
08-16-2009, 21:16
Sarge написа:

Vseki ima pravo da hodi kudeto iska be smeshnik! Tova che ti nqmash kuraja, ne znachi che drugite sme takiva!

+1

Пич, благородно ти завиждам, че си в Дрезден. Може някой ден и аз да дойда. Още не съм си избрал град в Германия.

tsoko
08-16-2009, 21:43
Баце вие за мен не сте хора как говорите за родната си страна все едно я няма а просто Господ ви е изтърсил тука само да си земете дипломката и да откинете като кучка от пес.Най лесно е да избягаш.Бягайте но никога няма да избягате от миналото си и един ден ще го разберете но ще е късно.Вместо да се стремим да оправи тая държава най лесно е да избягаш СТРАХЛИВЦИ плюя на такива хора !!!

Vseki ima pravo da hodi kudeto iska be smeshnik! Tova che ti nqmash kuraja, ne znachi che drugite sme takiva!
Ахахаха вие сте смешни явно или аз съм голям оптимист или вие сте най големите писимисти еми добре ходете къде искате но не ми казвай че не ти е мъчно за България!Я ми кажете какво мислите за хората в чужбина и колко истински приятели имате аз предпочитам да живя в мизерия но с истински приятели и с древна култура и да се гордея с това за вас незнам.

gigaherz
08-16-2009, 21:54
tsoko написа:

аз предпочитам да живя в мизерия но с истински приятели и с древна култура и да се гордея с това за вас незнам.

Еми нали това е същността на спора - всеки иска да си живее живота, както му се иска - ти искаш едно, а аз искам друго. Моите критерии ги задоволяват Германия и Австрия, а твоите - родината ти България.

Sarge
08-17-2009, 07:02
Sarge написа:

Vseki ima pravo da hodi kudeto iska be smeshnik! Tova che ti nqmash kuraja, ne znachi che drugite sme takiva!

+1

Пич, благородно ти завиждам, че си в Дрезден. Може някой ден и аз да дойда. Още не съм си избрал град в Германия.


Hmm, strahoten grad e. Idealen e za jiveene-chist i podreden.

Tsoko- Priqteli mojesh da si namerish navsqkude, vqrvai mi!

tsoko
08-17-2009, 10:29
Е аз така мисля :) но и на теб ти се иска България да е като Германия и Австрия въпроса е че ние не си го правим така :) знаете във Франция какво става когато наорда е недоволен проблема ни е че ние не сме единни 8-) Важното е на мен да ми е добре а на вуте да му е зле !!!

gigaherz
08-19-2009, 17:25
Както бях написал в една друга тема - гледай записите от 10 ноември 1989-та и най-вече от 10 януари 1997-ма. Аз лично се шокирах като видях какво наистина много добре изградено гражданско общество сме имали и как по дяволите нещата са се променили само за 12 години! А за мен принципите на шопите не важат!

Sarge
08-20-2009, 10:45
10.11.1989- Togava ne e stavalo vupros na grajdansko ob6testvo, Tato prosto be6e prinuden da go napravi, ina4e moje6e da posledva Chausesku. Za 97ma-emi togava noja naistina be6e oprql do kokala, problema na bulgarite e 4e 4ak togava se use6tat, kogato stane naistina nape4eno. NE, NE TRQBVA DA STAVA TAKA-tova ob6testvo trqbva da funkcionira mnogo po rano i to4no tova e ogromnata ni razlika s razvitite strani!

gigaherz
08-20-2009, 11:04
Sarge написа:

10.11.1989- Togava ne e stavalo vupros na grajdansko ob6testvo, Tato prosto be6e prinuden da go napravi, ina4e moje6e da posledva Chausesku. Za 97ma-emi togava noja naistina be6e oprql do kokala, problema na bulgarite e 4e 4ak togava se use6tat, kogato stane naistina nape4eno. NE, NE TRQBVA DA STAVA TAKA-tova ob6testvo trqbva da funkcionira mnogo po rano i to4no tova e ogromnata ni razlika s razvitite strani!

Еми нали и аз това казвам - неща като тия от 1997-ма трябва да стават многа по-рано, а да не се чака инфлация от 210% и хората един хляб да не могат да си купят. Станишев още на втората година от управлението трябваше да бъде свален с подобни действия, ама наистина не мога да проумея как от 1997-ма досега толкова се е променило обществото ни. Едвам се съберат 100 човека пред Народното Събрание и толкова.

MaRiYa_86
08-21-2009, 12:41
"Vseki ima pravo da hodi kudeto iska be smeshnik! Tova che ti nqmash kuraja, ne znachi che drugite sme takiva!"

Прав си!Всеки има право да ходи,където си иска.Нека всеки избере най-доброто за себе си,но не намесвай куража,защото примерно аз кураж имам,но желание за това нямам.Имала съм много възможности да се махна и не ми е липсвал кураж,но останах и нямам намерение да напускам.Искам тук да живея.Живота е такъв,какъвто си го направиш.

plmn
08-21-2009, 15:36
И аз съм виждал и даже познавам български пенсионери, които без да получават 1000 евро пенсия са щастлив, бодри и имат доста сили и енергия, много повече даже от теб и мен взети заедно. Даже им се възхищавам и им се чудя. Не парите те правят щастлив в тоя живот, макари без тях да не може. Но не са най-важното определено - важното е да имаш патриотично чувство, да имаш вяра и достойнство, а те не се купуват и с всичките пари на света.

живеят със 100 лева пенсии и са щастливи и бодри?
дали наистина са щастливи? с кво трябва да живеят тия хора? с мечти и идеали? точно парите са едното от най-важните неща, които те правят щастлив. разбира се не трябва да подчиняваш живота си на тая цел и да се самозабравяш, но без тях??? накъде?
патриотични чувства? да, имам такива. радвам се на страната ни. страшно красива е, има невероятни планини, хубаво море и още много прекрасни места. вяра също имам. в какво, вече е друг въпрос.
достойнство? и него го имам. и точно за това не желая да трая всичките циркове, които стават тук. кво се купува с пари, и кво не, е нещо друго. ти имай пари пък после мисли кво ще си купуваш.

Begletsut2
09-05-2009, 20:05
Поздрав за всички с тази песен http://www.youtube.com/watch?v=cOfaYFIHt1g&feature=fvst : D

amk933
09-05-2009, 20:20
Поздрав за всички с тази песен http://www.youtube.com/watch?v=cOfaYFIHt1g&feature=fvst : D

И това какво общо има с темата? :?

А иначе по темата: Аз няма да бягам от тук, както съм казвал и друг път. Просто нямам българско образование, а американското не се признава в България, следователно след като не съм учил българаски и нямам дори диплома за начално образование българска не мога да остана тук. Заминавам за Америка окончателно. Дали ще се върна? Времето ще покаже, но честно казано на-дали. Още повече, че българската политическа система е на път да сътвори най-голямата глупост, премахвайки двойното гражданство и на такива като мен ще им се наложи да зарежат българското, за което вината не е моя, ами на онези в парламента. :-x

montana6
09-05-2009, 20:28
Аз пък съм против двойното гражданство. За мен това са измишльотини. Или се водиш българин, или не се водиш. Ти си решавай дали искаш да си такъв по паспорт или не.

amk933
09-05-2009, 20:39
Аз пък съм против двойното гражданство. За мен това са измишльотини. Или се водиш българин, или не се водиш. Ти си решавай дали искаш да си такъв по паспорт или не.

Ако си мислиш, че едно гражданство те прави повече или по-малко българин е смешно. Знаеш ли този закон колко много умни и читави хора ще принуди да се откажат от българското гражданство. Колкото турци ще помете, два пъти повече добри и интелигентни българи или полу-българи като мен ще помете. Но аз изобщо не изпитвам неудобство, защото в крайна сметка те ме принуждават, така че аз от нищо не се отричам, а те ме отлъчват... :?

Begletsut2
09-05-2009, 20:43
Поздрав за всички с тази песен http://www.youtube.com/watch?v=cOfaYFIHt1g&feature=fvst : D

И това какво общо има с темата? :?



Наистина ли не виждаш това какво има общо с темата? Тази песен не олицетворява ли темата? Не носи ли духа на темата?

amk933
09-05-2009, 20:49
Поздрав за всички с тази песен http://www.youtube.com/watch?v=cOfaYFIHt1g&feature=fvst : D

И това какво общо има с темата? :?



Наистина ли не виждаш това какво има общо с темата? Тази песен не олицетворява ли темата? Не носи ли духа на темата?

Е темата не е толкова бунтарска чак... :) Иначе го схванах още като отворих, но се съмнявам 50% да разберат...

montana6
09-05-2009, 20:51
Ако си мислиш, че едно гражданство те прави повече или по-малко българин е смешно. Знаеш ли този закон колко много умни и читави хора ще принуди да се откажат от българското гражданство. Колкото турци ще помете, два пъти повече добри и интелигентни българи или полу-българи като мен ще помете. Но аз изобщо не изпитвам неудобство, защото в крайна сметка те ме принуждават, така че аз от нищо не се отричам, а те ме отлъчват... :?

Недей да правиш прибързани изводи. Никъде не съм казал, че българското гражданство те прави българин и обратно. Не напразно написах, че се "водиш българин", а не "си българин". Точно това искам да кажа, че ако искаш толкова българско гражданство, си остани с него и не поемай друго. Ако ти е само заради единия документ, избери другото. България не изпуска никой, защото ако си останеш българин по душа и по манталитет, ще можеш да работиш за държавата и без да се водиш неин гражданин на теория.

П.П. И никой не те отлъчва. Това се прави точно заради такива като тебе, които, така като гледам, са само заради едната книжка, в която пише, че си българин. Точно хората ти оставят сам да си избереш дали искаш да си българин или не.

amk933
09-05-2009, 20:58
Ако си мислиш, че едно гражданство те прави повече или по-малко българин е смешно. Знаеш ли този закон колко много умни и читави хора ще принуди да се откажат от българското гражданство. Колкото турци ще помете, два пъти повече добри и интелигентни българи или полу-българи като мен ще помете. Но аз изобщо не изпитвам неудобство, защото в крайна сметка те ме принуждават, така че аз от нищо не се отричам, а те ме отлъчват... :?

Недей да правиш прибързани изводи. Никъде не съм казал, че българското гражданство те прави българин и обратно. Не напразно написах, че се "водиш българин", а не "си българин". Точно това искам да кажа, че ако искаш толкова българско гражданство, си остани с него и не поемай друго. Ако ти е само заради единия документ, избери другото. България не изпуска никой, защото ако си останеш българин по душа и по манталитет, ще можеш да работиш за държавата и без да се водиш неин гражданин на теория.

Да, но аз етнически съм абсолютно разпределен на две равни части. И честно казано ще се издразня страшно много, ако ме принудят да се откажа от едното гражданство и определено ще е българското. И не е въпрос само за документ, ами и за възможности и т.н. Разбирам българското да беше някакво, което ти дава хипер плюсове при пъруване, а то освен в Европа не е особено усложливо в други държави. Абе тъпа е тази идея. За турския вот има толкова други лекове. :)

Begletsut2
09-05-2009, 21:02
Значи засега да обобща отбора, който сме се събрали да бягаме:

gigaherz: другото лято след като завърши
fee: другото лято след като завърши
plm: чуди се
amk933: след три години

Готови сме да приемаме още желаещи, независимо от желаната дата. Днеска, утре, след една година, няма значение. Записването продължава.

montana6
09-05-2009, 21:03
...

Еми ето! Ти сам си каза, че едното гражданство само по себе си не ти носи нищо, така че не виждам проблема. Щом избираш да живееш в САЩ вместо в България, значи не виждам какъв е проблема да се водиш и гражданин на Щатите на хартия.

amk933
09-05-2009, 21:09
...

Еми ето! Ти сам си каза, че едното гражданство само по себе си не ти носи нищо, така че не виждам проблема. Щом избираш да живееш в САЩ вместо в България, значи не виждам какъв е проблема да се водиш и гражданин на Щатите на хартия.

Напротив! Аз казвам, че едно гражданство не те прави българин или не. Но самото решение ще ми издразни много и няма да се водя българин. А едно гражданство, чисто юридически носи в някои случаи доста позитиви. Идеята ми беше, че българското освен за ЕС за нищо друго не служи. ;) Амерканско нямам, но се надявам един ден това да ми е третото или второто ( в зависимост от това дали ще откажа българското или не). Второто гражданство, което влизам в процедура за получаване другата седмица и, което ми се полага етнически по законите на страната, е арменско. :)

montana6
09-05-2009, 21:17
Доколкото виждам, ти сам си противоречиш. Хем казваш, че едното гражданство не те прави българин, хем се ядосваш, че няма да го имаш. Ако се притесняваш само заради плюсовете в ЕС, не мисля, че това е чак такъв проблем ако го нямаш.

Begletsut2
09-05-2009, 21:31
Поздрав за всички с тази песен http://www.youtube.com/watch?v=cOfaYFIHt1g&feature=fvst : D

И това какво общо има с темата? :?



Наистина ли не виждаш това какво има общо с темата? Тази песен не олицетворява ли темата? Не носи ли духа на темата?

Е темата не е толкова бунтарска чак... :) Иначе го схванах още като отворих, но се съмнявам 50% да разберат...

Ами като си разбрал, защо ме питаш какво общо има музикалния поздрав с темата? :)

Надявам се, че на всички ще им хареса, защото аз мисля, че си подхожда с темата.

amk933
09-05-2009, 21:34
Доколкото виждам, ти сам си противоречиш. Хем казваш, че едното гражданство не те прави българин, хем се ядосваш, че няма да го имаш. Ако се притесняваш само заради плюсовете в ЕС, не мисля, че това е чак такъв проблем ако го нямаш.

Не си противореча. Просто не виждам защо трябва да го забранят след като във всички цивилизовани страни с малки изключения е разрешено. Проблемът с турския вот си има своето решение и то не е свързано с гражданстово. А ще се ядосам, защото РБ ми нарушава правото за личен избор и ме принуждава, заради това ще се ядосам, не за друго и затова ще откажа българското, а и, защото на територията на България ще имам екстратериториалност и неприкосновеност. Освен това в Америка в момента Парекордзаган дърпа политическите конци и след като искам да съм там, арменското гражданство ще ми е много повече от полза. ;)

А ти ми кажи защо смяташ, че трябва да се махне двойното гражданство? :-o

montana6
09-05-2009, 21:41
Не си противореча. Просто не виждам защо трябва да го забранят след като във всички цивилизовани страни с малки изключения е разрешено. Проблемът с турския вот си има своето решение и то не е свързано с гражданстово. А ще се ядосам, защото РБ ми нарушава правото за личен избор и ме принуждава, заради това ще се ядосам, не за друго и затова ще откажа българското, а и, защото на територията на България ще имам екстратериториалност и неприкосновеност. Освен това в Америка в момента Парекордзаган дърпа политическите конци и след като искам да съм там, арменското гражданство ще ми е много повече от полза. ;)

А ти ми кажи защо смяташ, че трябва да се махне двойното гражданство? :-o

Не мисля, че РБ ти нарушава правото на личен избор, просто ти го променя това право. Иначе аз съм против двойното гражданство, защото за мен гражданството е просто един документ. Все едно да си напуснеш стария апартамент и да се нанесеш в нов. Няма смисъл да си пазиш стария адрес или да имаш два адреса, при положение, че живееш само в едно жилище. :)

amk933
09-05-2009, 21:48
Не си противореча. Просто не виждам защо трябва да го забранят след като във всички цивилизовани страни с малки изключения е разрешено. Проблемът с турския вот си има своето решение и то не е свързано с гражданстово. А ще се ядосам, защото РБ ми нарушава правото за личен избор и ме принуждава, заради това ще се ядосам, не за друго и затова ще откажа българското, а и, защото на територията на България ще имам екстратериториалност и неприкосновеност. Освен това в Америка в момента Парекордзаган дърпа политическите конци и след като искам да съм там, арменското гражданство ще ми е много повече от полза. ;)

А ти ми кажи защо смяташ, че трябва да се махне двойното гражданство? :-o

Не мисля, че РБ ти нарушава правото на личен избор, просто ти го променя това право. Иначе аз съм против двойното гражданство, защото за мен гражданството е просто един документ. Все едно да си напуснеш стария апартамент и да се нанесеш в нов. Няма смисъл да си пазиш стария адрес или да имаш два адреса, при положение, че живееш само в едно жилище. :)

А не така. Тази логика е много грешна. То в арменския ми паспорт ще пише българския адрес. Ти като се изнесеш от един апартамент и се нанесеш в нов, държавата задължавали те да си продадеш стария? същото и з гражданството. То не е просто една хартия, която трябва да сменяш, когато си поискаш. Тя те определя малко или много като част от една нация (не етнос, а нация). И за хора като мен е проблем това. Аз мога да имам адрес само тук, което го разбирам, но това не значи, че трябва да ме лишават от праваото на личен избор. :)

montana6
09-05-2009, 21:54
...

Логиката за мен не е грешна, но не трябва тя да се приема буквално. Имах предвид, че щом ще живееш в САЩ, то по-добре да се водиш само гражданин на САЩ. И целта на държавата явно е да си държи нацията в рамките на държавата, което го подкрепям. Все още не виждам проблема в това да нямаш българско гражданство. Гледам, че и арменско искаш, ами то не може със 100 гражданства.

amk933
09-05-2009, 22:02
Аз искам арменско, американско и българско. Арменско и американско ще имам. Едното по-скоро другото малко по-късно, а българско в зависимост от това дали го оставят двойно или не. Според законодателствата на Армения и САЩ имаш право на колкото поискаш и така е във всички цивилизовани страни. Просто не ме рабираш, защото нямаш проблема. :) Тъпо ми е, че ме принуждават да се откажа от него след като аз съм и българин в крайна сметка, а ще бъда чужденец в собствената си държава. Що за тъпота? :?

montana6
09-05-2009, 22:03
Така е, нямам го този проблем, но съгласи се, че многото гражданства (дори и да имаш това право) са безсмислица.

amk933
09-05-2009, 22:59
Така е, нямам го този проблем, но съгласи се, че многото гражданства (дори и да имаш това право) са безсмислица.

Сори, че не писах до сега, ама ми изчезна нета.

Смяташ така, защото имаш само българско. Арменското носи страшно много привилегии за пътуване в Азия и бившите съветски републики и освен това носи огромно културно и историческо наследство в себе си. Американското пък носи страшно много привилегии откъм пътуване в останалите части на света. Така че всяко едно от тях има своите предимства и, когато се комбинират 2 или 3 можеш да постигнеш оптимална комбинация за безвизово пътуване навсякъде. А на мен зора за арменското ми е защото съм си полу-арменец и се осъзнавам и като такъв и искам да си знам, че винаги мога да отида там спокойно. :) Така че многото гражданства особено юридически погледнато са привилегия. :)

montana6
09-05-2009, 23:51
Добре, съгласих се. От гледна точка на пътуванията е така.

amk933
09-06-2009, 10:03
Добре, съгласих се. От гледна точка на пътуванията е така.

Има си и негативи, но те са несравними с позитивите, които носи самото двойно, тройно и т.н. гражданство. :) Просто дано не го махнат, защото в България това се прави само заради проблема с Турция, а за него има къде къде по-адекватни решения. Но в крайна сметка каквото сабя покаже. Ако трябва ще се откажа от българското, въпреки че не е доброволно...

montana6
09-06-2009, 10:18
Е, не вярвам само проблема с турците да е причина за тази промяна. Все пак Доган има позиции и надали би допуснал да го метнат така.

amk933
09-06-2009, 10:23
Е, не вярвам само проблема с турците да е причина за тази промяна. Все пак Доган има позиции и надали би допуснал да го метнат така.

В смисъл? Как така да го метнат? То е повече от ясно, че отмяната ще е, за да се премахне турския вот. За какво друго? С какво би навредил човек като мен на държавата, въпреки двойното гражданство? :-o

montana6
09-06-2009, 10:25
Е, не вярвам само проблема с турците да е причина за тази промяна. Все пак Доган има позиции и надали би допуснал да го метнат така.

В смисъл? Как така да го метнат? То е повече от ясно, че отмяната ще е, за да се премахне турския вот. За какво друго? С какво би навредил човек като мен на държавата, въпреки двойното гражданство? :-o

Е как всмисъл... Нали по този начин той получава солидна подкрепа и така ще е един вид прецакан малко или много. Искам да кажа, че е пълна глупост да се премаха заради такива проблеми. Ясно ми е, че политиците ни не са от най-умните, но все пак...

amk933
09-06-2009, 10:30
Е, не вярвам само проблема с турците да е причина за тази промяна. Все пак Доган има позиции и надали би допуснал да го метнат така.

В смисъл? Как така да го метнат? То е повече от ясно, че отмяната ще е, за да се премахне турския вот. За какво друго? С какво би навредил човек като мен на държавата, въпреки двойното гражданство? :-o

Е как всмисъл... Нали по този начин той получава солидна подкрепа и така ще е един вид прецакан малко или много. Искам да кажа, че е пълна глупост да се премаха заради такива проблеми. Ясно ми е, че политиците ни не са от най-умните, но все пак...

Е да де, но не се сещам за нищо друго в момента, достатъчно резонно. Пък и така се говори, че това е основната причина. :) За това според мен е глупост и не виждам реално някакъв проблем.

clever
09-22-2009, 08:18
Има ли хора, които или ги мързи или ги е страх или само отлагат излизането в чужбина? Ако има, хайде да се съюзим и да избягаме заедно! Времето което изминава ни обрича в България все повече и безвъзвратно. Ако се съюзим можем да избягаме по-лесно и в чужбина да се чувстваме по-добре.

само на мен ли тоя "план" ми се струва смешен ???
не само на теб ... споко :D :D :D :D