PDA

View Full Version : "Просто приятели?!"



ShtrudeL
08-12-2009, 22:53
...оф оф оф (колко драматично) (както и да е...просто се дразня мъничко на всеобщото, клиширано, банално мнение на средностатистическия тийн (не само по този въпрос,но наистина както и да е. ^^) По темата...

Какво ви е мнението за израза - "Нека бъдем просто приятели."
Как мислите...защото хората го казват? За да разкарат по-мило някой или действително искат да са просто приятели?
Знам,че не можеш да си просто приятел с някой който обичаш...че винаги когато излезете просто приятелски ще имаш и други мисли в главата и ще гледаш на него по различен начин от "просто приятел"...знам и че именно за това повечето се дразнят когато някой им съобщи радостната новина "искам да бъдем просто приятели".....
НО...замисляли ли сте се,че действително човека който ви го казва може да иска наистина да сте приятели...че може да иска да сте в добри отношения... Оо И защо когато ви кажат нещо такова го "зарязвате" един вид...ако толкова харесвате някой какво пречи наистина да сте приятели? Оо Може би много от вас ще кажат и "приятели няма,има само познати"......еми хубаво...и с познати излизате,забавлявате се,общувате си...бъдете познати ако не друго... Оо

П.П Не,не пускам темата от личен опит/моментно състояние/депресия/и ред други лични глупости. Просто се дразня (мъничко ^) от общо възприетото мнение по този въпрос. Оо Забелязала съм го и в други теми и за това пускам моята.


Едит: Ако изпитвате чувства към някой и Ви каже "Искам да сме просто приятели,какво бихте си помислили и бихте ли се опитали да сте такива действително?
Или...Ако някой изпитва чувства към вас,но вие към него не...но просто го харесвате като човек и искате да сте просто приятели бихте ли се опитали също да бъдете такива или ще го кажете само за да го разкарате?

0nem0retIme
08-12-2009, 22:59
Повечето го казват,просто за да те разкарат..но дали след това ще се опитат да запазят добрите отношения,не знам,а и при повечето не се случва,особено като той или тя си намери приятел/ка ии става мазало..

Малко несмислено го написах,ама нещо много ми се спи .. 8-)

Sh@d0w
08-12-2009, 23:03
Ооо щрудел,откъде те налягат тези мисли в 2 през нощта :D

Та значи относно твоите разсъждения мислих и достигнах до извода,че наистина има логика когато някой каже"да бъдем само приятели" да си останат наистина приятели.Но...има едно но:в последно време това клише се е превънало само и единствено в извинение,кагото единия от пъртньорите гледа да претупа работата.За него така е по-лесно.Но наистина не с замисля за другия-как могат да бъдат приятели като има чувства...

melmak
08-12-2009, 23:10
ем в последно време май тая фраза взе да става банална моето менение 4е това е дискретния на4ин да кажеш на някого да не те занимава .. а може да има наистина някои който искат да са само приятели

ShtrudeL
08-12-2009, 23:17
Ооо щрудел,откъде те налягат тези мисли в 2 през нощта :D

ъм...и идея си нямам...от известно време не ми се спи.. ^_^


Та значи относно твоите разсъждения мислих и достигнах до извода,че наистина има логика когато някой каже"да бъдем само приятели" да си останат наистина приятели.Но...има едно но:в последно време това клише се е превънало само и единствено в извинение,кагото единия от пъртньорите гледа да претупа работата.За него така е по-лесно.Но наистина не с замисля за другия-как могат да бъдат приятели като има чувства...

И точно това ме дразни,че се е превърнало просто в извинение...
Ако го кажеш на някой,който те харесва/е влюбен в теб едва ли не ще си помисли "Този/тази пък само ме разиграва.." ...а всъщност може да не е така.
Което пък ме довежда на мисълта..."Тоя човек толкова ли ме харесва и познава,че да си помисли това за мен"...

Tokra
08-12-2009, 23:23
Това "зарязване" може би е един вид защита. Никой човек, който е влюбен в друг, не иска да не са споделени чувствата му, особено, когато са толкова близо един до друг и когато го спира само този израз - "Нека останем приятели"... Особено тежко ще е ако човекът, когото обичаш е с друг/а. Чувството е непоносимо. За това си тръгват хората...

IndependentGirl
08-12-2009, 23:23
"Приятелството може да завърши с любов, но любовта с приятелство - не!" (даа знам.. клиширано звучи, но е факт.. 8-) )

Всъщност не знам защо хората казват тази изтъркана фраза.. за да е по-лека раздялата или защото наистина искат да останат приятели.. но според мен това е много глупаво, защото няма как да останеш приятел с човек, който си обичал.. и някак си невъзможно ми звучи.. единия винаги ще има чувства.. дори и наранен да е.. и няма как да се прави на приятел.. :)

Di
08-12-2009, 23:27
хората казват нека бъдем просто приятели за да не ти кажат направо не те искам..

ShtrudeL
08-12-2009, 23:27
Да де...но да не говорим само за зарязване...
например ако момчето и момичето не са имали нищо общо...т.е не са били двойка...но единия от двамата изпитва чувства към другия...Този който изпитва чувствата,не може да знае какво ще е ако е с другия човек и би било по-лесно предполагам...

ShtrudeL
08-12-2009, 23:28
хората казват нека бъдем просто приятели за да не ти кажат направо не те искам..

Ето това е дразнещото...че повечето мислят така. -.-
За това говоря.

Di
08-12-2009, 23:30
хората казват нека бъдем просто приятели за да не ти кажат направо не те искам..

Ето това е дразнещото...че повечето мислят така. -.-
За това говоря.
така си е ,приеми го

Tokra
08-12-2009, 23:40
Да де...но да не говорим само за зарязване...
например ако момчето и момичето не са имали нищо общо...т.е не са били двойка...но единия от двамата изпитва чувства към другия...Този който изпитва чувствата,не може да знае какво ще е ако е с другия човек и би било по-лесно предполагам...

Ако се замисля, човекът, който е влюбен няма да мисли какво ще стане после, той ще се опита да свикне или да опита да промени нещо, от което и двамата ще са доволни, иначе разделят се... В една връзка се правят компромиси, но всичко зависи от способностите... Това, което искам да кажа е - Не му пука какво ще стане после, важното е да са заедно! Ако мислиш какво ще стане после, то тогава шанс нулев да сполучиш... И въобще защо ще се влюбваш и в последнствие да се обвържеш ако си с таква нагласа? :)

ShtrudeL
08-12-2009, 23:49
Да де...но да не говорим само за зарязване...
например ако момчето и момичето не са имали нищо общо...т.е не са били двойка...но единия от двамата изпитва чувства към другия...Този който изпитва чувствата,не може да знае какво ще е ако е с другия човек и би било по-лесно предполагам...

Ако се замисля, човекът, който е влюбен няма да мисли какво ще стане после, той ще се опита да свикне или да опита да промени нещо, от което и двамата ще са доволни, иначе разделят се... В една връзка се правят компромиси, но всичко зависи от способностите... Това, което искам да кажа е - Не му пука какво ще стане после, важното е да са заедно! Ако мислиш какво ще стане после, то тогава шанс нулев да сполучиш... И въобще защо ще се влюбваш и в последнствие да се обвържеш ако си с таква нагласа? :)

Ама не говорим за връзка...
Последното ти изречение малко не го разбрах,но както и да е...
Защо да не мисли за после? Ето тук е тъпото...че ако кажеш на някой че искаш да сте само приятели,а той си помисли именно че искаш да го разкараш и не се съгласи...ако не е обмислил варианта за евентуално падение/отрязване,излиза че не му пука толкова за теб и че не те харесва толкова колкото твърди...
Не знам дали обясних добре... Оо

l0lz
08-12-2009, 23:51
=D

Щтруделче, доста си се размислила в този късен час..

ShtrudeL
08-12-2009, 23:54
=D

Щтруделче, доста си се размислила в този късен час..

Да бе...не знам к'во ми става... Оо
Ей...и не ми бъркай готинопичовния ник! ^_^

l0lz
08-12-2009, 23:55
=D

Щтруделче, доста си се размислила в този късен час..


Ей...и не ми бъркай готинопичовния ник! ^_^

Кво, кво..? :lol:

"Готинопичовния"?! XD

ShtrudeL
08-12-2009, 23:59
=D

Щтруделче, доста си се размислила в този късен час..


Ей...и не ми бъркай готинопичовния ник! ^_^

Кво, кво..? :lol:

"Готинопичовния"?! XD

Ахъм.
Щрудел,не Щтрудел. ^_^ Т-то някак си обърква пейзажа. Не ме кефи ^^
И айде да не флуудим в гениалната ми тема. ^_^

Tokra
08-13-2009, 00:00
Да де...но да не говорим само за зарязване...
например ако момчето и момичето не са имали нищо общо...т.е не са били двойка...но единия от двамата изпитва чувства към другия...Този който изпитва чувствата,не може да знае какво ще е ако е с другия човек и би било по-лесно предполагам...

Ако се замисля, човекът, който е влюбен няма да мисли какво ще стане после, той ще се опита да свикне или да опита да промени нещо, от което и двамата ще са доволни, иначе разделят се... В една връзка се правят компромиси, но всичко зависи от способностите... Това, което искам да кажа е - Не му пука какво ще стане после, важното е да са заедно! Ако мислиш какво ще стане после, то тогава шанс нулев да сполучиш... И въобще защо ще се влюбваш и в последнствие да се обвържеш ако си с таква нагласа? :)

Ама не говорим за връзка...
Последното ти изречение малко не го разбрах,но както и да е...
Защо да не мисли за после? Ето тук е тъпото...че ако кажеш на някой че искаш да сте само приятели,а той си помисли именно че искаш да го разкараш и не се съгласи...ако не е обмислил варианта за евентуално падение/отрязване,излиза че не му пука толкова за теб и че не те харесва толкова колкото твърди...
Не знам дали обясних добре... Оо

Е да де? Или те оставя, защото се чувства отхвърлен от човека, когото харесва, или не може да изтърпи такова бреме (да е влюбен/а, а нищо не може да направи..).

ПП: Аз съм пиян донякъде и ако нещо не разбираш к'во ти казвам, то значи аз съм виновен и утре ще ти обясня на трезво. :)

ShtrudeL
08-13-2009, 00:11
Да де...но да не говорим само за зарязване...
например ако момчето и момичето не са имали нищо общо...т.е не са били двойка...но единия от двамата изпитва чувства към другия...Този който изпитва чувствата,не може да знае какво ще е ако е с другия човек и би било по-лесно предполагам...

Ако се замисля, човекът, който е влюбен няма да мисли какво ще стане после, той ще се опита да свикне или да опита да промени нещо, от което и двамата ще са доволни, иначе разделят се... В една връзка се правят компромиси, но всичко зависи от способностите... Това, което искам да кажа е - Не му пука какво ще стане после, важното е да са заедно! Ако мислиш какво ще стане после, то тогава шанс нулев да сполучиш... И въобще защо ще се влюбваш и в последнствие да се обвържеш ако си с таква нагласа? :)

Ама не говорим за връзка...
Последното ти изречение малко не го разбрах,но както и да е...
Защо да не мисли за после? Ето тук е тъпото...че ако кажеш на някой че искаш да сте само приятели,а той си помисли именно че искаш да го разкараш и не се съгласи...ако не е обмислил варианта за евентуално падение/отрязване,излиза че не му пука толкова за теб и че не те харесва толкова колкото твърди...
Не знам дали обясних добре... Оо

Е да де? Или те оставя, защото се чувства отхвърлен от човека, когото харесва, или не може да изтърпи такова бреме (да е влюбен/а, а нищо не може да направи..).

ПП: Аз съм пиян донякъде и ако нещо не разбираш к'во ти казвам, то значи аз съм виновен и утре ще ти обясня на трезво. :)

Разбирам...

Hilary_
08-13-2009, 01:06
Според мен е за едното разкарване ... много малко са хората, които биха могли да излязат с чистото намерение "приятелство" от ситуацията ... :?

Друг е въпроса, че за мен няма истинско приятелство между момче и момиче или ако има то е в много редки случаи .. 8)

Sh@d0w
08-13-2009, 03:57
=D

Щтруделче, доста си се размислила в този късен час..


Ей...и не ми бъркай готинопичовния ник! ^_^

Кво, кво..? :lol:

"Готинопичовния"?! XD

Ахъм.
Щрудел,не Щтрудел. ^_^ Т-то някак си обърква пейзажа. Не ме кефи ^^
И айде да не флуудим в гениалната ми тема. ^_^

Lolz just got owned ^^

http://www.forumammo.com/cpg/albums/userpics/10063/Owned-Karate.gif

Иначе по темата на Щрудел:



хората казват нека бъдем просто приятели за да не ти кажат направо не те искам..

Ето това е дразнещото...че повечето мислят така. -.-
За това говоря.

Казват го щото така е по-лесно един вид затварят устата на другия.Плюс това така е по-деликатно и не боли толкова като да ти кажат направо-не те искам... :D

valdesbg
08-13-2009, 05:02
Щруделче - това определено е най-милия вариант да те разкарат. Общо взето означава: "Бе не те харесвам достатъчно, голям си мухъл, ама добре ще пием по едно кафе един два пъти в седмицата ако искаш"
Вариант да иска наистина да сте приятели няма. Щото ако е така..няма да се измъкваш по тоя долен начин от ситуацията.

На мен не са ми го кзвали - държа да се казва истината в очите и усещам когато някой премълчава. Аз също не съм го казвал. Наскоро ми се случи подобна ситуация - с едно девойче се разминахме в чувствата и се наложи д аи кажа че няма да стане. Дирректно. След това си продължихме с досегашните отношения, без много приказки :)

Така че генерално заключение - най-милия начин да те разкарат. Капка истина няма в това изречение.

Sh@d0w
08-13-2009, 05:07
Аз също не съм го казвал. Наскоро ми се случи подобна ситуация - с едно девойче се разминахме в чувствата и се наложи д аи кажа че няма да стане. Дирректно. След това си продължихме с досегашните отношения, без много приказки :)


Браво,Владо,ето така се постъпва мъжки!Само така :D


Шруделче - това определено е ...

Едитни си поста че ще офлуди щото си и объркал готинопичовския ник 8-)

valdesbg
08-13-2009, 05:23
Мерси, Радо. Тоя готинопичовски ник верно е много готинопичовски :)

Amiliq999
08-13-2009, 06:14
на мен ми я съобщиха тази новина "искам да бъдем просто приятели!" преди една седмица. Още не мога да го проумея, но все пак реших че той наистина иска да запазим някакви отношения, а не да се разделяме с гръм и трясък и да не се поглеждаме повече. Донякъде това ме устройва, но аз съвсем ясно осъзнавам, е все още се мъча и се надявам, че нещата отново ще се оправят. Опитвам се и да не мисля за него, опитвам се да не вземам нещата толкова на сериозно и да го отбягна, но това ми вреди още повече. Абе като цяло се лутам в безкраен лабиринт без изход, а това никак не е добре. Затова че понятието "Нека бъдем просто приятели!" е една не добре осмислена глупост, не можеш да бъдеш приятел с някой, след като единия има силни чувства, това е просто мъчение. Казвам го от личен опит, защото виждам какво си причинявам аз в този момент :shock:

lipsvashh_mi
08-13-2009, 06:35
както каза има 2 варианта-или човека да се опитва да ти каже по възможно най-милия начин,че не изпитва същите чувства и връзка не е възможна или наистина да те е харесал ,но нещо да го възпира и затова да е решил,че си му прекалено ценен,за да те загуби ...и така пак се стига до приятелството...
всъщност то в повечето случаи е най-важното...нали,за да е стабилна една връзка тя се гради на приятелство също :)
Но ,че е трудно за този,който изпитва повече от приятелски чувства-да,трудно е,но с времето минава :)

Whyniser
08-13-2009, 10:42
Ще има положение,където е искрено да си останете приятели,другото е да се разкара.Има и положение обаче,както Щруделчето каза , едната страна да е искрена,а другата да разбере,че късат.

Slave4You
08-13-2009, 11:07
Ако лично ако искам да съм приятелка с някого, означава, че не го харесвам достатъчно, за да тръгнем:)
НО има хора, които просто не искат да рискуват и са си изпатили много от любовта, за това не искат да изгубят този човек..
Ама като цяло според мен в повечето случаи това е оправдание... просто няма логика да ти е толкова скъп някой, че да не искаш да имаш нещо с него :?

ShtrudeL
08-13-2009, 11:32
"Щруделче - това определено е най-милия вариант да те разкарат. Общо взето означава: "Бе не те харесвам достатъчно, голям си мухъл, ама добре ще пием по едно кафе един два пъти в седмицата ако искаш"
Вариант да иска наистина да сте приятели няма. Щото ако е така..няма да се измъкваш по тоя долен начин от ситуацията. "

Защоо да е най-милия вариант да те разкарат...ех...И защоо да означава точно това... Имах ситуация в която едно момче (свястно,добро момче) ме харесваше...каза ми че е влюбен в мен... Но аз нямаше как да съм с него... Оо Бях искрена и му казах,че не може да стане нищо м/у нас и че наистина искам да сме приятели,да си останем в добри отношения...Като не съм искала изобщо да се измъквам от ситуацията...както казах бях искрена с него,не с глупави оправдания...
Все пак мисля,че едно приятелство с момче е 100 пъти по-добро от това с момиче... Оо Лично аз винаги съм искала да имам за най-добър приятел - момче... Оо

Whyniser
08-13-2009, 11:37
^^
Може и да е по-хубаво,но определено е доста трудно да се постигне приятелство с противоположния пол.Но най-трудните неща постигнати носят най-много наслада.

valdesbg
08-13-2009, 11:39
Щото щруделче, ако трябва да си директен трябва да кажеш един куп неприятни неща. Т.е. причините поради които не искаш да сте заедно. А това е болна тема за всеки.

Отказала си му - точно защото не си го харесвала достатъчно(или изобщо) в противен случай щеше да направиш и невъзможното за да сте заедно.(под достатъчно имам впредвид наистина достатъчно)

Хубаво е че си била искрена, ама пак си го отрязала нали? Затова говоря.

ShtrudeL
08-13-2009, 11:46
Щото щруделче, ако трябва да си директен трябва да кажеш един куп неприятни неща. Т.е. причините поради които не искаш да сте заедно. А това е болна тема за всеки.

Отказала си му - точно защото не си го харесвала достатъчно(или изобщо) в противен случай щеше да направиш и невъзможното за да сте заедно.(под достатъчно имам впредвид наистина достатъчно)

Хубаво е че си била искрена, ама пак си го отрязала нали? Затова говоря.

Не. Оо Харесвам го като човек. И няма как да направя и невъзможното да сме заедно понеже си имам приятел който наистина обичам.
И вярно,че да си директен означава да кажеш куп неща...но по някога така е по-добре. Защо да те разиграват и накрая да ти кажат,че не става като можеш да си го кажеш направо. Вярно,че ще нараниш човека...но ако го разиграваш той ще хлътне още повече по теб и накрая ще му е още по-гадно...

valdesbg
08-13-2009, 11:56
Харесваш го като човек, но недостатъчно че да тръгнеш с него. това имам впредвид под недостатъчно. А това че имаш приятел не важи. Случвало ли ти се е да ти завъртят главата така че да не можеш да мислиш за друго. И да знаеш че това е точния човек за теб :) Явно не :)

Ми що не каза на човека дето е бил влюбен в теб директно всичко? :)

ShtrudeL
08-13-2009, 11:59
Случвало ли ти се е да ти завъртят главата така че да не можеш да мислиш за друго.

Ахъм. Ужасно е.


Ми що не каза на човека дето е бил влюбен в теб директно всичко? :)

Казах му го. Даже знаеше,че си имам приятел и че няма да го оставя.

ShtrudeL
08-13-2009, 13:38
Шруделче - това определено е ...

Едитни си поста че ще офлуди щото си и объркал готинопичовския ник 8-)


:smt081 :smt083
http://th04.deviantart.net/fs45/300W/f/2009/145/0/0/Sweet_Cloud_by_BabyChibi.jpg