PDA

View Full Version : Частни уроци



mrtn
08-13-2009, 07:45
Здравейте, от Добрич съм и искам да уча фармация.Интересува ме сега частните уроци.Има ли добри учители по химия и биология в Добрич, и какво точно аз ще правя там? Веднъж моята учителка по химия ми каза, че като отидеш при някой учител ти ще задаваш въпросите, а тя просто ще ти обяснява.
П.П Нека да пишат хора от Добрич или тези, които поне знаят нещо все пак :)

LovelyGirl
08-13-2009, 07:53
Според мен е трябвало да почнеш миналата година.Трудно се взимат химия и биология за една година.Аз съм специалност биология и много хора от моя клас ще кандидатстват с това.
Попринцип е най-добре да се ходи в 11 клас на химия, а 12ти на биология.
Моя съученичка ходи на курс по химия миналата година.Той траеше 3 или 4 часа.Там госпожата ти преподава, диктува ти теми, които трябва да научиш и след това те изпитва в/у тях(т.е. пишеш ги).Тази година ще ходи на биология и май ще е същата процедурата.Но там е курс и са по 4-5 човека, не знам дали е същото, ако си само ти.
Помоли някоя от госпожите ти да те насочи към частна учителка, няма как да не знаят :)

mrtn
08-13-2009, 08:02
Забравих да отбележа, че сега ще ставам 11 клас, моя е грешката.От тая година ще почвам по химия, догодина по биология.Това за курсовете ми хареса, ако е така много ще е хубаво!А моята учителка ми предложи едни учители, уж чувам добри отзиви за тях, но да видим.

fifinkathefreak
08-13-2009, 09:48
Във Варна ли ще кандидатстваш?Ако да,препоръчвам ти да учиш две години биология,и една - химия.
А,и да ти кажа - парите,които ще дадеш за био,ще са много,много грешни.Сядаш и научаваш.Имаш си учител в училище,нали?Винаги можеш да попиташ,макар лично аз да смятам учебниците за написани като за прогимназия,но..уотевър.
Няма да ти е от полза :)

Химията...добре е да си намериш човек,за когото си чувал,че знае да СТРУКТУРИРА МАТЕРИАЛА.
Тука му е цаката.
Успех!

LovelyGirl
08-13-2009, 10:13
Е, щом тази година ще си 11ти, ще имаш време да се подготвиш.Аз лично предпочитам индивидуалните уроци, вместо курсовете.Но, ако на теб ти харесва този начин-провери за курс, въпреки че, методът на преподаване и изпитване може да не е същия, като този който аз ти казах :)

mrtn
08-13-2009, 11:09
Във Варна ли ще кандидатстваш?Ако да,препоръчвам ти да учиш две години биология,и една - химия.
А,и да ти кажа - парите,които ще дадеш за био,ще са много,много грешни.Сядаш и научаваш.Имаш си учител в училище,нали?Винаги можеш да попиташ,макар лично аз да смятам учебниците за написани като за прогимназия,но..уотевър.
Няма да ти е от полза :)

Химията...добре е да си намериш човек,за когото си чувал,че знае да СТРУКТУРИРА МАТЕРИАЛА.
Тука му е цаката.
Успех!
Да във Варна ще уча, но за фармация е удачно в София въпреки, че ще откриват новия факултет по Фармация във Варна.Незнам сега за частните уроци ми е аз даже мисля по биология да не ходя тей като тя ми е по лесна от самото начало, а по химия си имам пропуските, особено по неорганична.. и все пак благодаря за мненията :) Ако някой знае нещо нека пише :) :)

Boyd
08-14-2009, 12:30
Не се залъгвай, че ти трябва повече време по химия за подготовка. По химия нещата се учат за 4-5 месеца, докато по биология е далеч по-различно. Темите не спадат под 5 страници. И трябва буквално да ги знаеш на изуст. Наблягай повече на биологията, химията са задачи и е по-лесно, ако не ходиш в Пловдив. Започвай от сега да пишеш теми, ако щеш и на уроци ходи, за да можеш да се подготвиш и ЕВЕНТУАЛНО да влезеш от първия път.