PDA

View Full Version : Гнойни пъпки-помогнете!



KgToBe
08-13-2009, 15:38
Здравейте Тееn- ове имам един проблем ,койте ме измъчва от май месец.Като мн тийнейджари и аз от началото на побертета имам акне,не си обърнах внимание и се самолекувах с разни спиртове и кремове,но ефект нямаше :? :? но сега ,когато ми излязаха пъпки и на гърдите мн се стреснах ,не са просто пъпки ,а ГНОЙНИ!!!Отидох на дерматолог ,но антибиотика ,който ми предписа още недава ефект,затова ви моля кажете ,ако някой от вас е имал гнойни пъпки какво е ползвал,за да му минат?!
P.S. извинявайте,че ви занимавам с тия гнусотии ,но ми е нужна помощ 8-[ 8-[ 8-[ [/b]

amk933
08-13-2009, 16:03
Дерматологът си знае работата. Аз нямам особени проблеми с акнето, но имах няколко приятели, които имаха много проблеми с това и пиха точно един антибиотик, който им изчисти лицето напълно. Има и на Avene един препарат, казва се Diacneal. Много помага. Като намажеш пъпката в изсушава и гнойта изчезва. Има и такъв измиващ гел. И другото, за което се сещам е Acne Out Active. То също много помага. Друго не се сещам за сега, освен да идеш и на втори дерматолог и да чуеш какво ще ти каже и той. :)

gia_sena_mono
08-13-2009, 18:44
Твърдо Акне аут!!! Пробвай! И аз имах много и болезнени пъпки, но с него лицето ми се поизчисти (да чукна на дърво)! :grin:

justcvu
08-14-2009, 08:51
edno mn dobro zineryt
mn mn mn mi pomogna

ameli
08-14-2009, 09:17
аз ако имам на лицето такова, с голям кеф го изтисквам ... направо ми става такова едно готино :grin: и после го мажа с лусион и на другия ден го няма :grin:

jujit0
08-14-2009, 09:52
и аз стискам моитеееее :grin: ама и да са яко болезнени и да не са ги стискаам здрава да излезе гнойта,после там некфа си течност и накрая докато потече кръв (иначе се възпалява още повече) ии после си мия лицето с Гарниер Пюр 3в1 ии на другия ден пъпката вече е легенда :-P

KgToBe
08-14-2009, 12:30
то и аз ги стискам кат ненормален и затова съм на това дередже :-#
но същината на въпроса ми е КАК ДА СИ ИЗЛЕКУВАМ ГНОЙНИТЕ ПЪПКИ НА ГЪРДИТЕ???аз че ги стискам-стискам ги,ама непрестанно излиза гной на същото място и раничката неможе да зарасне :smt089 :smt089 :smt089
П.С. мерси за предложенията при първа възможност ще ги пробвам,дано са ефикасни...
И само още нещо - опитайте се да не ги стискате [-X [-X [-X аз го правя и сами завяхват и са по добре

Vali0
08-16-2009, 18:07
времето ще те оправи търпение... само спомените ще останат следн яколко години

shoni7
08-24-2009, 07:20
..

pufchooy
08-24-2009, 07:33
тийнейджари [/b]

това най много ме подразни .. :x а иначе за проблема незнам--използвайй някакви по обикновенни неща например сацилилов спирт ,нещо друго за почистване на лице .. на мен ми действат .. и аз имам малки пъпчици които изтисквам с кеф :shock: :D :D айде :P :-)

justviko
08-24-2009, 17:23
Значи тука поне съм доста компетентен ... при мен пуберитета започна доста силно в началото и до преди година имах страхотни проблеми с пъпките ... (сега съм на 17 ) мога да те посъветвам да се консултираш с дерматолог и да престанеш с типичното за българина домашно лечение. Те ще ти минат сами с времето но ако не се грижиш подходящо за лицето си остават белези ... аз лично смених около 4 дерматолога преди да попадна на подходящия ... в продалжение на 3 месеца пих едни хапчета ... в България ги няма и ми ги носеха от Гърция ... и лицето м истана гладко като мрамор ... ако искаш мога да ти покажа снимки преди и след като го пих ... но най - добре се консултирай с надежден дерматолог! Препоръчвам ти да ограничиш стискането им ... гнойниците са като жлези ... смисъл на този принцип са ... като я стискаш и да я махнеш като хората шанса да се запълни наново е много голям. Подържай си хигиената идеална ... внимавай със слънцето то влияе кофти на тоя тип акне ... и пак казвам ... спри домашното самолечение ... тва е най - голямата глупост при акне ! Надявам се да съм ти помогнал :)