PDA

View Full Version : за RAGGA стила и за Хората с Расти : )



silwinka
08-13-2009, 20:05
Хей , тук давайте мнения за Рага / Реге стила , снимки на някои хора с расти и тем подобни :grin:

Jamalska
08-14-2009, 09:07
Dreadlocks,брато!запомнете го най-сетне.

s1NNer
08-14-2009, 09:09
Интересното е, че човек с текст от чалгия в подписа си пита точно за рага и dreadlocks .. 8-) Нещо аз не успявам да съчетая двете неща ама как и да е ... :lol:

ifilin4ica
08-14-2009, 09:48
Супер як стил...а растите са весели. Обичам хора с расти :D

thelideto
08-14-2009, 09:52
Мнуу радват :P

Pliok0019
08-14-2009, 10:10
Много капацитетни мнения.

А авторката се насра да пише теми как щяла да си сменя цвета на окото с крем, за колко боли пиърсинг и всичко останало.

Леле мале.

OtherDimension
08-14-2009, 10:11
смешни са :)

hackberry
08-14-2009, 10:44
повечето не ме кефят.
доста гнусно ми изглежда.

Jamalska
08-14-2009, 10:44
Много капацитетни мнения.


Йес,капацитет съм.

rauwkost
08-14-2009, 11:15
Не разбрахте ли, че "rasta" е култура, не прическа? Dreadlocks, както каза Jamalska е самата прическа.

Pliok0019
08-14-2009, 11:21
Много капацитетни мнения.


Йес,капацитет съм.
Знаеш, че имах в предвид

Мнуу радват :P
:-D

EarthShaker
08-14-2009, 11:27
мноу ма радват, мноу са сладички.. ама ми бяха казали, че после трябва да си отежеш цялата коса и ми стана мн сад :/ иначе са големи сладурковци! :-) :-)

Jumbie483
08-14-2009, 11:28
На музиката не се кефя особено много, а прическата не на всеки стои добре.

silwinka
08-14-2009, 11:41
Много капацитетни мнения.

А авторката се насра да пише теми как щяла да си сменя цвета на окото с крем, за колко боли пиърсинг и всичко останало.

Леле мале.

аве тев к'во те ебе к'во искам ве? :D

roksana_1
08-14-2009, 12:09
много ми харесва такъв стил. познавам 3-4 растафаряни и са много яки и много ме кефат и радват :grin: :)

sHaDy_sOuL
08-14-2009, 13:20
Растафарянството е култура, лайфстайл, религия.. за да си раста трябва да го носиш в сърцето си, независимо дали имаш дреди на главата.
В България се превърна в мода – всеки се плете ‘щото е много яко и мацките се кефят като видят някой ‘растаман’, а не защото споделят идеите на тази култура. Едва ли много хора знаят кой е Джа и кой е Хайле Селасие..
И все пак има хора, които знаят защо го правят и са истински отвътре!

ra43ty
08-14-2009, 13:51
радват :)

Bianca
08-14-2009, 14:04
Супер гнусните отрепки.

vampire_girl_
08-14-2009, 15:08
Супер гнусните отрепки.
Обоснови се.


Растафарянството е култура, лайфстайл, религия.. за да си раста трябва да го носиш в сърцето си, независимо дали имаш дреди на главата.
В България се превърна в мода – всеки се плете ‘щото е много яко и мацките се кефят като видят някой ‘растаман’, а не защото споделят идеите на тази култура. Едва ли много хора знаят кой е Джа и кой е Хайле Селасие..
И все пак има хора, които знаят защо го правят и са истински отвътре!

Познавам едно семейство и двамата са растафаряни,и много им се кефя.Много готини хора,които са истински,както ти каза.
Тъпото е,че вече всеки взе да се плете,защото е...модерно.
Но когато попиташ за религия и начин на живот,най-много да получиш в отговор - к'ви пет лева,бе!?

Иначе на повечето момчета им стои яко,но съм виждала само едно момиче на което му отива.

OtherDimension
08-14-2009, 15:45
99% не знаят какво значи това, просто разни там скейтърки и всякакви такива пикли им се кефят и плетат
умирам като се запознавам с такива утрепки да ги питам знаят ли нещо за тая култура и винаги отговора е : "еми... не"

бял с раста е супер смешната работа.... паплач

KoRnFlAkE
08-14-2009, 15:54
мразя дредове.

DarkKisss
08-14-2009, 16:00
мноу ма радват, мноу са сладички.. ама ми бяха казали, че после трябва да си отежеш цялата коса и ми стана мн сад :/ иначе са големи сладурковци! :-) :-)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ri41
08-14-2009, 16:55
абе тия стилове и глупости бъдете естествени, не робувайте на емо, раста, чалга и квото и да е, просто бъдете себе си, безмислено е всички са еднакви!

DimovB
08-14-2009, 17:07
реге сампли с няква по-съвременна музика ме блазнят повече
в днб или дъбстеп примерно

silwinka
08-14-2009, 18:53
абе тия стилове и глупости бъдете естествени, не робувайте на емо, раста, чалга и квото и да е, просто бъдете себе си, безмислено е всички са еднакви!

ми , мила .. всеки има различни предпочитания към стил музика , и стил : ) , така че щом ти не рубуваш , сигурно има няк'ви дет рубуват , даже и те да не си знаят :-D

guinessgirl
08-14-2009, 19:01
пхахаххаха,некой хора са много зле,значи...

Bianca
08-14-2009, 20:23
Супер гнусните отрепки.
Обоснови се.


Растафарянството е култура, лайфстайл, религия.. за да си раста трябва да го носиш в сърцето си, независимо дали имаш дреди на главата.
В България се превърна в мода – всеки се плете ‘щото е много яко и мацките се кефят като видят някой ‘растаман’, а не защото споделят идеите на тази култура. Едва ли много хора знаят кой е Джа и кой е Хайле Селасие..
И все пак има хора, които знаят защо го правят и са истински отвътре!

Познавам едно семейство и двамата са растафаряни,и много им се кефя.Много готини хора,които са истински,както ти каза.
Тъпото е,че вече всеки взе да се плете,защото е...модерно.
Но когато попиташ за религия и начин на живот,най-много да получиш в отговор - к'ви пет лева,бе!?

Иначе на повечето момчета им стои яко,но съм виждала само едно момиче на което му отива.
Егати гнусните отрепки.
Казах.
Какво да се обоснова, че са ми гнусни ли?

koshtramba
08-14-2009, 20:28
реге сампли с няква по-съвременна музика ме блазнят повече
в днб или дъбстеп примерно

Май фейвърит.

Като песничките в профила ми : www.myspace.com/syringe_ds

DimovB
08-15-2009, 10:57
браво, че не слушаш простотии, а яката музика 8)

sHaDy_sOuL
08-15-2009, 13:31
абе тия стилове и глупости бъдете естествени, не робувайте на емо, раста, чалга и квото и да е, просто бъдете себе си, безмислено е всички са еднакви!

Ами точно това е, че някои хора го правят именно заради т'ва, че е модерно.. ами като му мине модата, к'во?! Ще си отрежем растите и ще си сложим едни цайси "щори" и ще се клатим под звуците на хауса и транса :)
И все пак не слагай всички под общ знаменател, 'щото някой хора не робуват на стил и не се правят на други.. те са себе си и се чувстват раста :)
Ах, колко глупости наблъсках в тоя пост само, но се надявам да сте ме разбрали :D

KeInEnAmE
08-15-2009, 13:39
na mene li4no ne mi har

DimovB
08-15-2009, 13:43
Не са глупости, точно така си е.
Повечето "расти" в България са фейкъри, просещи си внимание. Най-често си пускат лайнцата докато си фанат гадженце, което се подмокрая по дредки и след това ги режат и вече са баси гъзетата, "аз съм бил раста, ала-бала..." Глупости на търкалета. Да не говорим, че повечето изобщо не са запознати с раста културата, а го правят заради гъзарията. Най-малкото дори и музиката, която слушат не е растафарска. Няма да се учудя, ако има и чалгари с дреди вече.

koshtramba
08-15-2009, 14:23
Да, именно. Много си прав. Малко са хората, които си остават расти за повече време. А и философията на растафарите е доста особена.. Щото нали все пак и Христос е бил на расти (( естествени )).

sHaDy_sOuL
08-15-2009, 14:25
Еми до там стигна света, че всички се влияят от модата прекалено много. Интересно ми е друго - ако утре стане модерно да се носиш като клош, ще си метнете ли по едно скъсано палто и ще нахлузите ли по едни галоши, само защото е модерно?!.. (Примера е малко смешен и краен, но то к'во друго остана :-x )

koshtramba
08-15-2009, 14:30
Много хора биха го направили сигурно.Тва са някви крехки мозъци, даже да не кажа, че имат потенциал на едноклетъчно.Конкретно примера ти наистина е доста краен, но съм почти сигурна, че ако нещо в модата се измени, едноклетъчните ще се изменят и те, в плюс към новата мода. :razz:

DimovB
08-15-2009, 14:31
най-отчаяните ще си метнат първи палтото, на които най-малко обръщат внимание
безинтересните хора се опитват да привлекат внимание с въшния си вид

иначе растафарянството според мен може да се отнесе към няква форма на православното християнство. Джа и Исус са изобразявани като един и същи човек с различни имена.

sHaDy_sOuL
08-15-2009, 14:44
Ми аз лично преди бях доста запалена по растафарянството и четях доста материал.. Чела съм, че религията им включва схващания от юдеизма и християнството, но си е всепризната религия до колкото знам, 'щото някои го представят за секта (Йеховисти).

Pliok0019
08-15-2009, 14:52
Много капацитетни мнения.

А авторката се насра да пише теми как щяла да си сменя цвета на окото с крем, за колко боли пиърсинг и всичко останало.

Леле мале.

аве тев к'во те е** к'во искам ве? :D
След като го пишеш във форум мога да си коментирам колкото искам. И това което искаш, и това което не.