PDA

View Full Version : Брекетчета - нужно ли е да са толкова грозни?



rashi101
08-14-2009, 14:00
Здравейте всички! :-)
Скоро може да си сложа брекети и се чудех дали не мога да си намеря някакви по-интересни,че тези обикновените метални определено не бих искала да ги нося. Гледах някъде едни които светят на тъмно, ама докторката каза че "в България такова чудо нема" :) . Та се чудех дали все пак не мога да си намеря някакви по-интересни...
Пишете ПЛС! И да се надяваме че след годинка-две ще мога да се похваля с чисто нова усмивка 8-)

Dennitsa
08-14-2009, 14:24
http://www.thedental.biz/sitecontent/images/stories/modules.jpg

http://breketinfo.com/

OtherDimension
08-14-2009, 14:34
сложи си керамични, те са бели и доколкото е възможно се сливат със зъбите.
доста по-скъпи са от металните

Bianca
08-14-2009, 14:36
http://www.ivan-rilski.com/images/breket1.jpg
^ Това ли? Изглежда яко.

OtherDimension
08-14-2009, 14:37
да.

Baby_b
08-14-2009, 14:44
Абе грозни били..нали се свиква. Се едно е по-красиво да си с криви зъби

KoRnFlAkE
08-14-2009, 15:12
цветните са гадни. керамичните са в пъти по-добре.

Decu
08-14-2009, 15:14
сложи си керамични, те са бели и доколкото е възможно се сливат със зъбите.
доста по-скъпи са от металните

Чудех се какви са.
И наистина са доста по-незабележими от другите.

babity
08-14-2009, 16:28
Да, ама ще се минеш с тея лайна. По - добре скоби. Едно на ръка, че можеш да излизаш без тях, но и действат на различен принцип. Тези лайна просто ти накланят навън зъбите докато се съберат и подредят, а скобите ти разширяват диаметъра на челюстта. Ако избереш този вариант като свалиш бреките пак ще носиш скоби, а иначе ще си поносиш скобите и ще ти е мирна главата като ги свалиш.

OtherDimension
08-14-2009, 16:47
^ а ако има обратна захапка?
или някое кученце ще я близне и ще и мине...

DimovB
08-14-2009, 17:02
за кво ти е да са интересни
не е тва целта

скоби съм носил 3 години и ефекта е от никакъв до едва забележим
след като спреш да ги носиш зъбите/зъба започват да се изкривяват обратно

jghgh
08-14-2009, 19:59
^скоби или брекети?



Иначе аз съм с белички брекети. :Р Не ги знам керамики ли са, какви са, но като ги сложих и докато не се похвалих на народа, никой не разбра за тях. Яко е. Пожълтяват и се избелват в зависимост от твоя зъб - няма как да са по-бели или по-жълти от собствения ти зъб. 8-)

Наистина са по-добре от металните, въпреки че и металните стоят симпатично ако са с цветове.
Примерно виж, това (http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2994002/2/istockphoto_2994002_dental_braces.jpg)е сладко.

Една моя съученичка с не много големи средства си беше с метални брекети и изглеждаше много сладка, защото все беше с някакви различни цветове 8-)

Стига да си миеш често зъбите всичко е Ок бе, моме. ;)
Не ставаш по-грозен от едни брекети...

lDoLLl
08-14-2009, 20:04
Аз за тия керамичните не знаех досега, супер незабележими са и стоят много по-добре.

MissInd3p3nd3nt
08-14-2009, 20:12
Носила съм скоби две години и от тях нямаше почти никакъв ефект + това зъболекарите казват,че брекети е по-добре ,тъй че не съм съгласна с едно от по-горните мнения и като можеш да излизаш без тях-кога ще ти се оправят зъбите-трябва постоянство .
Носих до края на миналата година брекети и вече са ми прави зъбите
А по темата сега- и аз не съм чувала за "по-интересни"-по -добре си сложи керамични или пък обикновени отколкото някакви да светкат :?

stefity
08-14-2009, 20:17
http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2994002/2/istockphoto_2994002_dental_braces.jpg

Леле тия са супер сладките ако питате мене! :-) 8-)

elito6754
08-14-2009, 20:28
Оф, дали си грозна с брекети?! А с криви зъби по-добре ли е? Да светят, да не светят, да мигат, д ми изписват името като се усмихна?!Какви са тези глупости? Известно време ще изтърпиш с тези неща по зъбите! :?

rashi101
08-16-2009, 05:45
Знаете ли какво,май сте прави - няма какво толкова да се тревожа. Пък и онези розовите наистина са сладки...

babity
08-16-2009, 08:19
^ а ако има обратна захапка?
или някое кученце ще я близне и ще и мине...

Е, да, тогава е разбираемо, но ако случая не е такъв няма смисъл от бреки, при положение, че накрая пак ще легне на скоби.

DimovB
08-16-2009, 11:19
^скоби или брекети?


скоби,
ено време брекетите още не бяха на мода и слагаха умрелите скоби..

RiseGirl
08-16-2009, 11:27
Скоби съм сменила 3 чифта :Д
От първите два имаше голям ефект, предните ми два зъба бяха буквално един в/у друг, вече са подредени перфектно.
Третите, които бяха за кучешките не можах да ги изтърпя, така и не свикнах да ги нося и ги свалих, в последствие стъпих върху тях без да искам и се счупиха. Ходя си с леко кривите зъби сега, но не се забелязва много много, единствено когато се смея като идиот.
8-)

DimovB
08-16-2009, 11:41
хаха,
моите първите скоби ми ги изяде кучето :D
като станах сутринта да си ги сложа ги намерих на платчето му пред сухата храна 8-)

RiseGirl
08-16-2009, 11:53
В тоалетната не си ги изтървал, нали? 8)
Така "починаха" първите, реших че съм се отървала, но на следващият ден за ръчичка и при зъболекарката :/

по темата малко:
Една приятелка беше с такива керамични и наистина почти не се забелязваха.
Носеше ги година и отгоре, когато ги смъкнаха зъбите и бяха като мъниста наредени.
Наложи се обаче да ходи да и ги избелват.

babity
08-16-2009, 13:05
Димов, не си ги носил редовно, пич. На 17 сложих скоби и за близо шест месеца (всъщност са по - малко от шест) разликата ми е на лице. Дори въпреки, че не ги нося по - дълго време, както са указанията на ортодонтите.

DimovB
08-16-2009, 13:23
Димов, не си ги носил редовно, пич. На 17 сложих скоби и за близо шест месеца (всъщност са по - малко от шест) разликата ми е на лице. Дори въпреки, че не ги нося по - дълго време, както са указанията на ортодонтите.

тези за изправянето на зъбите ги носех повече от редовно
2 години съм ял с тях, без да ги свалям

а иначе тези за захапката не можах да им свикна и ги махнах. безполезни бяха.

Decu
08-16-2009, 14:35
От 5ти до 7ми клас носих шини..сигурно на това казвате скоби де. :д
Само че по-скоро ми се развалиха, отколкото да ми с еоправят тъпите зъби..
но пък е и факт, че само първата година бях стриктна в носенето..слагай брекети и да не ти пука.

padnaloblak
08-16-2009, 15:05
аз пък съм чувал за брекети които се слагат от вътрешната страна на зъбите и не се виждат 8-) ако ти е толкова проблемно може да се поинтересуваш за тях