PDA

View Full Version : Дебитни карти



UnaBletoLoVeU
08-14-2009, 21:59
Искам да си направя/извадя или както там се казва дебитна карта. Таква, където да са ми паричките. И понеже хал хабер си нямам как става и дали има нещо по-специално с избирането на банката, искам да питам има ли значение от коя банка е, началната сума и така нататък? Освен това плаща ли се и колко, за да си извадя и за колко време става?

UnaBletoLoVeU
08-14-2009, 22:07
Ама тия промоции за какво са? По-евтино ти излиза да си я извадиш или?

LiLGrizzly
08-14-2009, 22:36
Ем отиваш с ваще и вадиш ! :)

MakeMeLaugh
08-14-2009, 22:41
Общо взето едни простотии казахте.
Промоции а у - да няма да теглиш кредит..
Да имало повече техни банкомати - че от всеки може да теглиш - май таксата за другите беше 50 ст без ддд или нещо от сорта.. да бъхтиш път до уж най-близкия банкомат за 50 ст.. евала
Ваденето става за минути, а до няколко часа сработва картата.
Преди имаше талса към 10 лв сега втая криза не знам дали имат :)
Обикновено където започнеш работа и ти превеждат пари по банков път самата фирма ти открива сметка, но не навсякъде е така.
А за Ескпрес банк какво станало не разбрах?
За момента най-коректни и точни са според мен и познати - Централна кооперативна банка :)

Momchence
08-14-2009, 22:43
първа инвестиционна са баси тъпаците..

а за теглене от чужд банкомат е различно, но е около лев, лев и нещо

такси за изваждане няма или са символични...толко са жадни за клиенти, че...

MakeMeLaugh
08-14-2009, 22:49
3 лв беше 62-ра големия сняг ;)
какво е педератското обяснение за Експрес-а, че аз съм на тях и ми стана интересно?
ПИБ са гладни и имат мнооого нисък кредитен рейтинг затова се опитват да дават уж по-изогдни условия. Ама да имаш сериозно кинти и да разчиташ на ПИБ е страшно ;р

Momchence
08-14-2009, 22:52
аз имах един много куриозен случай с райфайзен банк..

Имам функцията интернет банкиране и си проверявам колко ми е сумата по сметката.
Та проверявам си аз рано сутринта дали са ми превели пари и виждам, че пари има. Тръгвам аз към 8:30 с таратайката и спирам да зареждам на некъф тъп шел дето няма банкомат. Викам си аз съм тарикат ше плата с картата през пост терминала. Сипвам си аз за 20, отивам да плата и КУР. В брой имам точно 1.20.
Звъна на телефона от гърба на картата да питам кфо става...хъката-мъката, потвърждават че имам пари по сметката, до 10 мин ше може да платите. Чакам 10 мин, пробвам да плата КУР. Звъна пак...хъката-мъката след 15 мин ше ви се обадим да ви кажем кво става. След 20 мин ми се обаждат да ми кажат, че не мога да се разплащам с картата до 10:30ч. и че проблема бил в БОРИКА.

Оказва се, че понеже парите са ми преведени миналия ден вечерта, чак на другия ден в 10:30 се осалдяват и можеш да се разплащаш с картата. Дефакто излиза, че имам пари, но не мога да права нищо с тях..

та седях до 10:30 на бензиностанцията и барх срам...

MakeMeLaugh
08-14-2009, 23:04
еми от коя към коя банка е 3 лв.
просто я избягвай и толкова.
аз не съм забелязъл разлика от Експрес-а и Обб банкомати повече от левче :)


и това ли беше чудото.

майка ми ползва банката от години - доволна е.
и аз я ползвам сега от няколко месеца заради работата ми - няма наблюдения. Ползвал преференции доста добри :)

аз мислих, че е нещо сериозно.

Pliok0019
08-14-2009, 23:08
Просто информативно да попитам - някой знае ли каква е минималната сума, която е възможно да се внесе за откриване на депозит?

MakeMeLaugh
08-14-2009, 23:10
По-скоро е грешка от твоята информираност.. толкова си се позаинтересувал.
И все пак доста кофти се е получило. 2 в 1

Правиха реклама скоро не знам на коя си банка, че депозита вече бил с определна от теб сума.

MakeMeLaugh
08-14-2009, 23:24
Яко тръпка.
Що не разчита на Visa Electron тогава или то е едно и също :)

XceSS
08-14-2009, 23:24
^^ Последно си вадих на ДСК, беше 5 лв+3 кинта такса за банката.

RAWRRR
08-18-2009, 06:46
Когато си в чужбина и теглиш пари се плащат две такси :

1. такса за транзакция
2. такса за превалутиране (която е 3 % от изтеглената сума).

За дебитна карта няма кой знае какви разлики в банките.
Първо трябва да си откриеш сметка в банката (става за 10 мин.) , после да попълниш един формуляр за дебитна карта. Такса обикновено няма.

Когато внесеш / получиш за пръв път парички, 10 лв/евро обаче трябва да останат там,като минимално салдо по сметка.

Аз пък ще препоръчам Alpha bank, защото са първата банка,която сменя старите карти БОРИКА с нови пластики, и ако си взмеш на друга банка , ще ти се наложи скоро пак да чакаш, докато ти пристигне нова пластика.

Условията на Алфа банк за транзакции са:
- до септември месец - безплатно теглене отвсички банкомати на всички банки.

- след септември - безплатно теглене от банкоматите на Алфа банк и 3 лв. за теглене от други банкомати.

- можеш да я използваш в чужбина без проблем, но се плащат горните 2 такси, можеш да я изплзваш като разплащателна в ПОС - терминал (в магазините), но мисля, че не може да плащаш по интернет с нея.

Аз имам още една карта на Сосиете Женерал, там когато теглиш от чужд банкомат е 1.20.


аз имах един много куриозен случай с райфайзен банк..

Имам функцията интернет банкиране и си проверявам колко ми е сумата по сметката.
Та проверявам си аз рано сутринта дали са ми превели пари и виждам, че пари има. Тръгвам аз към 8:30 с таратайката и спирам да зареждам на некъф тъп шел дето няма банкомат. Викам си аз съм тарикат ше плата с картата през пост терминала. Сипвам си аз за 20, отивам да плата и "мъжки полов орган". В брой имам точно 1.20.
Звъна на телефона от гърба на картата да питам кфо става...хъката-мъката, потвърждават че имам пари по сметката, до 10 мин ше може да платите. Чакам 10 мин, пробвам да плата "мъжки полов орган". Звъна пак...хъката-мъката след 15 мин ше ви се обадим да ви кажем кво става. След 20 мин ми се обаждат да ми кажат, че не мога да се разплащам с картата до 10:30ч. и че проблема бил в БОРИКА.

Оказва се, че понеже парите са ми преведени миналия ден вечерта, чак на другия ден в 10:30 се осалдяват и можеш да се разплащаш с картата. Дефакто излиза, че имам пари, но не мога да права нищо с тях..

та седях до 10:30 на бензиностанцията и барх срам...

В твоя случай ,проблема е,че входящите преводи отиват по сметките след 10 и 30, а ти си опитал да теглиш парички преди това. Получава се една ситуация в която парите вече са ти изпратени,а не можеш да ги теглиш.

Това с 10 и 30 е нещо като правило за всички банки и е трябвало да го знаеш, т.е проблема не е в Райфайзен.


Просто информативно да попитам - някой знае ли каква е минималната сума, която е възможно да се внесе за откриване на депозит?

1000 валутни единици. Ако искаш да е левов депозита - 1000 лв, ако искаш евров - 1000 евро. - обикновено такава е минималната вноска, но пак зависи от банката.


Прегледай сайтовете на банките за депозитите и лихвите по тях и си избери най-подходящата оферта, като имаш предвид колко срочен искаш да е депозита.

OtherDimension
08-18-2009, 08:13
айде сега малко истини :
1.таксата при теглене на пари е стотинки, нито ти дерат кожата, нито е един лев., бе ззначение на банкомата. Пише ли борика отгоре, проблемът ти е никакъв
2. обикновено такса за изкарване няма, просто ти искат 5 лв., за да активират картата, но те не се губят, те са си твои
3. при закриване на сметката на някои места има такса, но тя не е голяма. Авторката да помни, когато изгледите са, че повече тая карта няма да я използва веднага да отиде, да си изтегли оставащата сума и да я закрие!

п.с. информацията я давам, тъй като наскоро ми се е налагало да си изкарвам карти от 2 различни места, едното беше между другото ДСК и такса за отварянето на депозит не са ми искали

RAWRRR
08-18-2009, 08:36
Искам да кажа че нещата от банка до банка са различни..

Когато теглиш пари от банкомат на друга банка ти взимат такса и тя може да е стотинки,може да е лев,може да е и 3 лв.

Има такса за закриване на сметка и тя е около 10 лв.Трябва да си закриеш сметката,ако няма да я ползваш, защото ако ти е на 0 лв,в края на годината ще получиш уведомително писмо, че дължиш няколко лева такса за "подържане на сметка".

Парите, които се вкарват в картата или сметката НЕ СА депозит.
Депозит е да предоставиш определена сума пари за ползване на банката. В периода на депозита банката може да ползва твоите пари,като за това ти изплаща лихва.Можеш да изтеглиш предсрочно главницата на депозита си (внесената от теб сума), но ще загубиш лихвите начислени до този период.А тях можеш да теглиш,когато си искаш.Депозити се правят с минимум 1000 лв (в повечето банки)