PDA

View Full Version : Как да отслабнем с бягане(съвети,тренировка)



Vali0
08-15-2009, 09:16
Проблемът с затлъстяването, стрии, бирени коремчета и т.н. става все по-разпространен. Затова искам в тази тема да предложа моя начин за отслабване който практикувам от както се помня(6 години вече). Лично аз никога несам ходил на фитнес, всичко в домашни условия и много бягане/футбол. И така:
Както споменах бягане, проблемът идва в издражливостта, при продължително бягане започва схващане на ахилесовото сухожилие за целта най-доброто упражнение, както и за заякване на прасеца е повдигането на пръсти. За по-добър ефект стъпвате с дланата на стъпалото върху книга/дебела летва например и започвате да се надигате до максимално оптягане на прасеца и задържате за секунда. Струва ви се лесно но след 10-тина повторения ще усетите колко голямо напрежение върху прасеца оказва това упражнение особенно, когато сте стъпали върху нещо(за по голям ход)
Важна част в бягането играе и четириглавият мускул/най-големият в човешкото тяло/. Най-добрият начин да се тренира несъмнено е с някаква тежест /10 литров бидон с вода примерно/ зад врата и клякате.
И за последно трениране на корема и по-скоро долната част/най-трудно оформящата се/. Отново най-ефективният начин коремни преси, но със дигане на краката до заставането им в перпендикулярно положение на тялото /когато сте легнали, може и да пробвате на успоредка ма е по-трудно, а и няма смисъл/
Тези три упражнения сутрин, обед и вечер по няколко пъти зависимост колко издържате.
Относно самата тренировка на пътеката лично аз правя две неща: за издражливост и за спринт.
1)Издражливост: какво да кажа тук просто бягате бавничко колкото можете и всеки ден увеличавате обиколките с една. Резултатът ще е бъде обилното, потене водещо до изгаряне на излишни мазнини и увеличаването на вашата издражливост при дългите разстояния.
2)Спринт: тук просто трябва да бягате колкото можете бързо и дълго /едва ли ще успеете повече от 200 метра/. Резултатът както името показва ще бъде увеличаване на вашата скорост при къси разстояния.
ВАЖНО: НЕЗАБРАВЯЙТЕ ДА РАЗТЕГНЕТЕ ВСИЧКИ МУСКУЛИ ПРЕДИ БЯГАНЕТО НЕЗАВИСИМО КОЕ ОТ ДВЕТЕ!!! ПОЧИВКИТЕ НЕБИВА ДА СА ПОВЕЧЕ ОТ 5 МИНУТИ /СЕДНАЛИ/ ИМА ОПАСНОСТ ОТ СХВАЩАНИЯ ТАКА,ЧЕ ПО-ДОБРЕ ДА ВЪРВИТЕ ДОКАТО СЕ ПОЧУВСТВАТЕ ГОТОВИ ЗА СЛЕДВАЩАТА СЕРИЯ.
Лично аз тези две дисциплини ги редувам. Почивки за мен нямат смисал, свикнал съм а и колкото и голяма да бъде мускулната треска едно добро разгряване ще ви позволи поне на половина да направите тренировката си.
Относно храната това си е строго индивидуално всеки си решава колко му се отразява дадена храна. Но така или иначе при това натоваране ще ви се яде много. Така че ви трябва много енергия означаващо задължителни 3-те основни ядения. От там след закуската сутринта 2-3 лъжици мед. Обедът ви да съдържа 2-3 яйца/сварени,пържени/ относно суротовото им употребяване нерискувайте, но ако сте твърдо решени макс. 2 ПРЕСНИ разбърквате ако не ви понасят слагайте захар. 30-60 мин. преди тренировката на пътеката закуска/филии или сладко/ след бягането нещо сладко като вафли/аз лично ям "Чудо" съдържа много енергия, (АКО ТОВА МОДЕРАТОРИТЕ ГО СМЯТАТ ЗА РЕКЛАМА ДА СЛОЖАТ НЯКОЯ ДРУГА ЗВЕЗДА НА ДУМАТА)/. Вечерята каквото си искате тя е най-хубавото от 3-те основни ядения и няма да ви я развалям.
ВАЖНО: НЕПРЕКАЛЯВАЙТЕ СЪС УПОТРЕБАТА НА ЯЙЦА В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА СА ВРЕДНИ ОСОБЕННО СУРОВИТЕ!!! ПРОПУСКАЙТЕ 1-3 ДНИ БЕЗ ТЯХ АКО СЕ НАЛОЖИ.
Не се страхувайте от храната тя е много важна бягането е много изтощително и ако нямате много енергия не ви виждам. Но все пак хората са различни и на вас може да ви окаже обратен ефек големите количества храна.
Хранителни добавки незнам несам взимал важно е менюто на масата да е голямо и да ви е сладко, и да се радвате на живота, а не с изкуствени работи да се храните.
Всичко което съм написал е за домашни условия и ви умолявам да не пускате постове в който се смеетее на някой битови предмети използвани в тренировките, давам идея просто защото не всеки има щанга за клек.
Надявам се да съм ви бил полезен и ако е така темата ми да бъде винаги отгоре в тази секция на форума за да помага и на други. Докато неизлезне някоя по-добра за да ми я измести, няма да се сърдя, единствената ми цел е да помогна на хората да спортуват повечко.

vikc
08-17-2009, 13:29
Много добра тема , но ако един човек е затлъстял и има поне 20-30 килограма отгоре не трябва да тича ,защото ще се натоварят много ставите и може да се получи контузия. Нека първо направи някаква диета да свали някой-друг килограм и тогава да се заеме с тичане. Също 5кг. МЕСЕЧНО се води здравословно отслабване. Не се заблуждавайте с тези диети от типа : 10дни - 10кила. Дори и да свалите толкова за същия период или ще ги качите по-късно в двоен размер ,или ще се чудите какво да наприте с увисналата кожа.

faststep
08-18-2009, 19:10
Когато бягаш, как дишаш? През носа и устата или само през устата и на какви периоди?

LoveRetroMusic
08-18-2009, 20:48
Когато бягаш, как дишаш? През носа и устата или само през устата и на какви периоди?

През носа вдишваш, а през устата издишваш .. така са ми казвали,не точно за бягане, а за дълго ходене. А за периодите бройш до 3. Така ни казваха в училище като бягахме 300 м :-D

ZipFail
08-18-2009, 22:32
Обикновенно дишането става дълбоко и през носа, само че ако не са ти отворени дробовете и не си свикнал сигрно ще ти се наложи и през устата.. ^^

svetlidim
08-24-2009, 06:52
Кажете някаква програма за стегнати гърди, ако знаете :) да се стегна и аз малко.. :D :D :D :-P

Vali0
08-26-2009, 06:36
Кажете някаква програма за стегнати гърди, ако знаете :) да се стегна и аз малко.. :D :D :D :-P
Хващаш дъмбелите в двете ръце и ги разперваш настрани хоризонтално и започваш да си приближаваш ръцете напред(пред погледа ти) докато не се опрят едни в други/НЕ СВИВАИ ЛАКТИТЕ/. Или от отпуснато положение на ръцете ги вдигаш до началото на първото упражнение/мисля че това натовавра също и гърба ако не и повече от гърдите ;)/ има и спец. тренировки за повдигане на гърди но не съм запознат толкова добре.

terawatt
08-26-2009, 06:52
Ще разясниш ли какво имаш в предвид с "Вечерята каквото си искате тя е най-хубавото от 3-те основни ядения и няма да ви я развалям. "

svetlidim
08-27-2009, 10:34
Кажете някаква програма за стегнати гърди, ако знаете :) да се стегна и аз малко.. :D :D :D :-P
Хващаш дъмбелите в двете ръце и ги разперваш настрани хоризонтално и започваш да си приближаваш ръцете напред(пред погледа ти) докато не се опрят едни в други/НЕ СВИВАИ ЛАКТИТЕ/. Или от отпуснато положение на ръцете ги вдигаш до началото на първото упражнение/мисля че това натовавра също и гърба ако не и повече от гърдите ;)/ има и спец. тренировки за повдигане на гърди но не съм запознат толкова добре.

Мерси :grin:

Vali0
08-29-2009, 11:11
Ще разясниш ли какво имаш в предвид с "Вечерята каквото си искате тя е най-хубавото от 3-те основни ядения и няма да ви я развалям. "
Да ядете... говорих за храната с една дума Вечерята си я избирате вие каква да бъде.