PDA

View Full Version : Проблем с рутер. Моля за помощ!



aniani7
08-15-2009, 21:02
Здравейте,

Ще ме извините, ако не мога да обясня правилно, но не разбирам, а и съм...жена :-) .
Рутера ми е ТП ЛИНК. Ползвам го от 2 години, имам стационарен компютър и лаптоп. От известно време връзката на лаптопа все спираше за секунди, на стационарния няма такива спирания. Казаха ми да го изключвам от захранването за няколко минути и като че ли се пооправяше за известно време.

Но сега проблема е друг. Не мога да се свържа от лаптопа с него. Търси ми известно време връзката и накрая не се свързва и долу на мониторчетата изписва един квадрат с удивителна. Заключен е рутера ми и когато се кънектвам, изписваше онези точки, но си влизах. А днес тези точки ги няма, но пак търси, докато на другите заключени рутери с които се опитвам да се свържа, искат първо да въведа паролата и ключ май беше. Виждам, че ИП е сменено, но мога и да греша, аз натисках къде ли не. На другия компютър си има интернет.

Моля ви, помогнете ми!

doomkillerr
08-15-2009, 21:33
Здравей "aniani7" - имам желание да ти помогна за проблема с рутера, но не знам от къде да започна с обясненията.

- Първо да попитам: правиш ли някакви настройки на рутера и знаеш ли как става?

- С парола ли се свързваш към рутера?

- Излъчва ли рутера "wireless" сигнал?


Много е вероятно някой твой съсед да е променил настройките на рутера, ако не си му сложила друга парола - различна от базовата парола! По принцип ако не се налага да задаваш настройки на рутера, можеш да го рестартираш или по-точно да го върнеш към заводските настройки. Това става посредством едно малко бутонче скрито или от задната страна на рутера или от страни... Много е вероятно да видиш само една малка "дупчица" и някъде от страни да пише "Reset". Трябва да натиснеш бутончето през дупчицата с нещо остро, но не силно за няколко секудни. Би трябвало лампичките на рутера да изгаснат и после пак да се включат. Така ще разбереш, че се е върнал, към заводските настройки... Ето така горе-долу изглежда бутона:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/4899098/161013_Full.jpg

П.С. - Първо отговори на въпросите, които ти зададох - преди да си направила, каквото и да било... :wink:

aniani7
08-15-2009, 21:44
Здравей "aniani7" - имам желание да ти помогна за проблема с рутера, но не знам от къде да започна с обясненията.

- Първо да попитам: правиш ли някакви настройки на рутера и знаеш ли как става?

- С парола ли се свързваш към рутера?

- Излъжва ли рутера "wireless" сигнал?




doomkillerr
, благодаря за отзивчивостта ти!
Отговарям на въпросите ти.
настройки на рутера не съм правила, всичко ми направи познат , когато го купих. Значи като се свързвам към него с лаптопа, на едно правоъгълно изписва някакви точки, по точно изписваше, вече не ги изписва и така се свързвах. А сега обясних как е.

wireless сигнал не знам от къде да видя, мигат много лампички
:-o

онази дупчица за ресет я видях къде е

doomkillerr
08-16-2009, 09:40
Проблема на "aniani7" вече е решен и темата може да бъде заключена от модераторите! :)