PDA

View Full Version : Проблем със съня



Bianca
08-16-2009, 11:37
Абе, от миналата вечер ме мъчи нещо... не знам и аз точно какво.
Легна да спя, ама суупер уморена, затварям си очите и някакви картини почват да ми се появяват. :shock: Ама какви ли не, като на филмова лента просто... Не само това, при най-малкия шум подскачам, треперя постоянно, абе... голям страх. Просто имам чувството, че полудявам. Заспивам си после, ама след големи мъки, пък като се събудя на сутринта, все едно нищо не е било. :-o
Някой имал ли е подобни проблеми и от какво може да са те?

zero
08-16-2009, 12:17
Прискунди се 3 пъти преди лягане и сложи 1 прясна чаша вода до главата си :-o
Би трябвало да ти помогне ^^

Di
08-16-2009, 12:38
Прискунди се 3 пъти преди лягане и сложи 1 прясна чаша вода до главата си :-o
Би трябвало да ти помогне ^^
тва е серизно,ма.. селянка..

Bianca
08-16-2009, 14:52
Прискунди се 3 пъти преди лягане и сложи 1 прясна чаша вода до главата си :-o
Би трябвало да ти помогне ^^
Селски думи от рода на "прискунди" не са понятни за мен, съжалявам.
Изебавай се още веднъж по подобен начин, и ще ти се изебава майката, ясно?

umnotodetence
08-16-2009, 15:21
Имала съм нещо подобно.
Виж, мила, мисля, че това се получава, ако не ти се спи много. Когато си лягаш, почни да четеш интересна книга и бързо ще ти се доспи. Или ако се стреснеш през нощта, пак започни да четеш и си мисли САМО за хубави неща.

П.П. Ако се събудиш през нощта и искаш да заспиш, а не можеш - сипи си чашка вино. Мен винаги ме приспива :D
Помага :) :D

Bianca
08-16-2009, 15:27
Точно това казвам, че си лягам СКАПАНА. В началото е добре, унасям си се, ама после почва адът...

Bianca
08-16-2009, 17:20
Впрочем денем само като си помисля, че вечерта пак ще се наложи да легна, ме обзема депресия и онова гадно чувство. :shock: Просто сега умирам от страх, като знам, че след няколко часа отново... :-#
Знам, че ако не мисля за него, няма да стане, но все пак... :booooomb: Моля ви, помагайте.

bloodylips
08-16-2009, 17:28
аз преди като бях на работа и като бях преуморена ми се случваха такива неща като си лягам може би и в стресът и умората е причината опитай се да не се преуморяваш :)

Bianca
08-16-2009, 17:47
Да, ама аз се сепвам през няколко секунди. :-#

umnotodetence
08-16-2009, 18:22
Всичко е въпрос на внушения,мила. Ти сега си втълпяваш, че те е страх и наистина ще те е страх. Мисли за хубави неща, ако като си легнеш пак започне да ти се случва това, мисли си как сама си внушаваш това, че това не съществува, че живота е прекрасен, че нищо не може да ти се случи и само хабиш излишни нерви. Мисли утре какво ще ти се случи. Започни да мечтаеш, представи си дори, ако не се сещаш нищо, една огромна зелена поляна с безброй цветя, мисли за хората, които те обичат.............и т.н. Това помага да се успокоиш и да заспиш.

На мен ми помага. Просто не мисли за страха, ти сама си го причиняваш подсъзнателно :( Не знам дали знаеш, но това, което мислиш - това ти се случва :) {}

Bianca
08-16-2009, 18:28
Мерси много, абсолютно права си. :-)
Но ти виждала ли си какви ли не картини и etc.?

BunnyD
08-16-2009, 19:03
Даммм, познато ми е... :( От стрес е-лично мое мнение :-o

umnotodetence
08-16-2009, 19:14
Мерси много, абсолютно права си. :-)
Но ти виждала ли си какви ли не картини и etc.?
Не точно, но някои път се психирам от разни глупости. Майкъл Джексън като почина и няколко дни не спах и се стрясках много :) Но аз знам, че е на по-добро място :)

Discard
08-16-2009, 21:00
Хм имал съм такива периоди(1-2 седмици обикновено).Да ти се е случвали нещо странно напоследък??имам в предвид шокиращо стряскащо знам ли..може да е станало и от страшен филм ако не ти понасят.Много може да са причините,но най-вероятно е стрес.Защо не пробваш да пийнеш някакъв алкохол преди лягане(за успокоение на нервите,приспиване...).Ако пък продължава така и няма оправяне иди при личния да се посъветваш и с него.Ноо по мое мнение след няколко дни ще си ок :) .

rauwkost
08-16-2009, 22:04
Абе айде моля ви се! На дете алкохол предлагате.. браво бе мишкари после обиждайте законите!
Това е от стрес или някакви вътрешни внушения, заспивай на телевизор 1-2 нощи колкото да ти "говори" някой.

Bianca
08-17-2009, 08:57
Такаам, тая нощ май можах да заспя без проблеми. :-D Просто си мислех за един пич и разни яки работи и нещата станаха. Впрочем цаката не е да мислиш за нещо хубаво, а да мислиш за каквото и да е, но да е съществено.
Отначало го правех насила, но после всичко стана от самосебе си.
Аз обаче не искам да заключвате темата, нещата, които чета тук, са полезни.
Мерси за отговорите. :)

ArrowsOfDeath
08-17-2009, 11:40
Цаката не нито да мислиш за нещо хубаво, нито за нещо съществено (с това е още по-трудно да се заспи), а изобщо да не се мисли. Когато мислиш, мозъка ти се ангажира и не можеш да се отпуснеш и да заспиш.

zero
08-18-2009, 16:27
Хуахухуахуа селски лафове от рода на прискунди се
не ги знаеш тей ли ?
Ххуахуахуа моа ти кажа само, че аз също страдах от безсъние
и страхове с идващата поредна нощ !!!
Само щи кажа, че така вредиш единствено на себе си !!!
Прескунди се исках да кажа - кълбо напред
съмнявам се да не си схванала, но реши да се направиш на малоумна и
интересна, но дет се вика проГлема е твой, не мой {}

Ако нямаш повече проГлеми - наистина се радвам за теб !
И ще добавя, че това се получава от психиката ти
много се натварваш психически опитай се
да не се задълбочаваш толкова много в нещата
бъди малко по-повърхностна и "да не вдигаш яка на всеки вятър" !
Дано съм ти бил полезен, хайде със здраве !

Bianca
08-19-2009, 09:43
Цаката не нито да мислиш за нещо хубаво, нито за нещо съществено (с това е още по-трудно да се заспи), а изобщо да не се мисли. Когато мислиш, мозъка ти се ангажира и не можеш да се отпуснеш и да заспиш.
Ама на мен не ми е проблемът самото заспиване, а времето докато заспя.
На мен пък не ми е добре, когато няма за какво да мисля...

julka91
08-20-2009, 09:39
Ами аз като съм наплашена изпивам 1 валериан и съм си наред...Ама ти на колко си години?Ако не се лъжа ако си над 12 може да изпиеш 1 когато си изплашена.Действа бързо...и е от слабите успокоителни.Ако има нещо пиши на ЛС

mrtn
08-21-2009, 20:03
Преди да си легнеш си представяш, че си на Хаваите и релаксираш, и както всички ти казаха, че може да е от стреса, предположение че цял ден си мислиш как ще легна тая вечер?! Успокой се и това за телевизора помага..аз така се научих да заспивам спокойно! Успех и да се оправяш :)

kaprich0za
08-21-2009, 20:30
Аз СЪМ така..
просто нещо ме мъчи отвътре и край няма спане до нз си колко часа..
Не знам от какво става,според мен е за това,че през деня мислим за нещо..все нещо ни мъчи отвътре..
Поне при мен е така,не знам за теб .. :o

ArrowsOfDeath
08-21-2009, 21:50
Преди да си легнеш си представяш, че си на Хаваите и релаксираш, и както всички ти казаха, че може да е от стреса, предположение че цял ден си мислиш как ще легна тая вечер?! Успокой се и това за телевизора помага..аз така се научих да заспивам спокойно! Успех и да се оправяш :)

Що пък да си представя, че е на Хаваите? Ами ако у тях си е по-добре? :D

Hayashi
08-21-2009, 23:25
И аз бях така минаналата година, направо ме беше страх да си легна. Бях по същия начин по който го описа. Няма избавяне, мисля, че е от жегите. Седиш и гледаш някакъв филм докато не ти се приспи супер много вече.