PDA

View Full Version : възмездие?



Nadelina
08-17-2009, 19:53
Чудя се как е възможно да имаме държава, в която няма никакви закони. Никoй не може да бъде защитен по някакъв начин, нито да получи възмездие.

В събота вечерта ми се случи нещо потресаващо. С приятеля ми си седяхме на пейка зад дискотеката, докато не се появиха двама изрода, единия изръси "Ей селяк, ела ми, да ти еба майката" и моя докато стане се започнаха с боксовете. Естествено станах уж да помогна. Единия ме хвана, удари ми 2-3 бокса, шурна ми кръв от носа и се наложи да се махна и да не се опитвам да помагам. Добре че обаче бях успяла да отвлека вниманието на единия от приятеля ми, които за радост беше успял да се справи с другия и той вече беше на земята. Тогава се появи охраната на дискотеката и целия бои приключи. А носа на приятеля ми кървеше като фонтан и всички момичета от насъбралите се си дадоха кърпичките, а кръвта не спираше и мислехме, че дори е счупен. За радост дойде и полицията, закара ни да пишем жалби, после отидохме в "Бърза помощ", където дори не го прегледаха. А веднага след като сме си тръгнали, са пуснали и "побойниците", без да има никакво наказание, а твърдяха, че поне тази вечер ще ги оставят да спят в районното.

Факт е, че минаха вече 3 дни, а лицето ми още е изтръпнало и ме боли при всяка мимика след ударите на някакъв "Голям мъж".

LiLGrizzly
08-17-2009, 19:59
Еми то на всякъде е така.. пропаднала държава сме.. ! Като са голяма компания всички са много отворени ама като са сами мълчат кат мишки.. тез уш големи мъже ! Ама пък колко трябва да си пропаднал да удариш жена.. ?

freziq
08-17-2009, 20:07
преди 2 месеца един приятел отишъл да изпраща едно момиче(не са гаджета) след дискотека.
той е от малък град.
изпратил момичето и когато се връщал към дискотеката в гръб го нападнали 2 мъже и веднага го повалили на земята.
удари и ритници както по тялото така и по-главата.
приятел на момчето се учудил, защо той закъснява и тръгнал да го търси и го видял на земята.
за малко не умрял...
оказа се, че нападателите са 30-35 мъже.
всички в града ги знаят.
родителите на момчето не са подали оплакване в полицията, защото се страхуват...

няма никаква справедливост в тази държава...
един пиян млад шофьор уби 3ма души и все още е на свобода!

OtherDimension
08-17-2009, 20:10
абе ае бе
това като че ли само тука е така....
съжалявам за авторката и гаджето и, ама такива селяндури има навсякъде
в англия потрошават метрото всяка седмица
и какво ?
или и там няма закони и там държавата е пропаднала и корумпирана

TERRORMACHINE
08-17-2009, 20:14
вие сте ни надеждата! вкарайте закон и ред в тази държава!

bulgarche
08-17-2009, 20:27
Малко ти! Къде ти е работата да се буташ между шамарите?! Приятелката ми беше с гаджето на мой приятел в заведението, докато ние се биехме по стълбите и улиците и вече знае че трябва да си е настрани. Винаги ме изчаква някъде 100-тина метра поне. Още съжалявам за един случай, в който момчето го отнесе заради путката си. Бяхме поне 30-тина момчета, а половината получиха шамари от нея, докато обясняваме на младежа че трябва да си ходи и накрая трябваше да го носят, защото след толкова пиене един удар му дойде в повече. Само я дръпнах на страни таз путка и още съжалявам че не я избумках и нея.

Жените нямате работа между мъжете, когато се сбият!

Жалба...подали сте, питай какво е станало, не може всичко за 2 часа да свърши, процедурата е бавна а и не знаеш онези колко са ги дърпали още.

bulgarche
08-18-2009, 08:52
ако някой си позволи да ми посегне,докато съм с момичето ми,няма бъде бит... ще умре просто :)
Това не важи ли попринцип ако посегне?

hardball
08-18-2009, 09:05
Е да ама да седиш и да гледаш пак не е хава. Особено, когато приятелят й дефакто не е искал да се бие.
Ако заради мен някой яде бой много ще ми тежи, да скоча да се заяждам и бия заради момиче се е случвало, ама мъжете и сами се оправят от друга страна...
Абе сложна материя. Ама като скочиш да се биеш няма да ревеш за един нос :D

padnaloblak
08-18-2009, 09:12
бийте се бе бийте се... то ше ви дойде някой ден акъла в главата... тва се отнася за всеки който мисли че боя "изгражда"

padnaloblak
08-18-2009, 09:17
ай да не се обиждаме!

OtherDimension
08-18-2009, 09:23
:lol:

извод - ако не искате да ви бият гаджетата, не ги водете по селските крАчми в сандански :)

Nadelina
08-18-2009, 09:27
Учудена съм, че по този начин гледате на нещата. Явно това е начина в България и явно такива са хората. Според вас всичко си е заслужавало, странно, но факт.

P.С. Никъде не съм казала, че някои от нас е очаквал да се случи, нито че е имало някаква причина или нещо, с което да го предизвикаме.

bulgarche
08-18-2009, 09:36
Винаги има причина! Много го знаеш какво е направил в дискотеката, коя мацка е погледнал или нещо от сорта. Дискотеките са за това - да стават боища и убийства! Колко още десетки примери са ви нужни, за да го проумеете това? В дискотеките сте наркомани, пияници и побойници! Има ли някой в чалготеката, който не отговаря на някой критерий поне?

OtherDimension
08-18-2009, 09:36
нещо не си разбрала, затова ще ти предоставя нещата по възможно най-елементарен начин
безвъзмездно насилие има по целия свят, дори и в страните с железни закони
държавата не ти е виновна, че си изяла една плесница
селяндури и всякаква паплач има навсякъде.... най-вече по чалготеките и кръчмите, където виреят най-големите отрепки
докато ти харесва да се кълчиш под ориенталските ритми ще търпиш и потните козли около теб
това е положението!
особено в сандански положението е трагично, там са помияр до помияр
затова, щом ти харесва, си ходи в долнопробните дупки и се занимавай с глупости

Nadelina
08-18-2009, 09:39
^А защо иначе говорите за Сандански?

SouthStandServiceLad
08-18-2009, 11:51
Винаги България ви е виновна мама ви проста ! Еми емигрирайте ! Отиди в Лондон в центъра на града в някой пъб и наречи някой от местните педал и ще получиш класически пример за една от най-старите законови-парламентарни демокрации. Кънта щеше да каже, че ще ви облеят с вкиснала урина и няма да сгреши.
Отиди в цивилизованата Америка и мини през някой негърски квартал и ако не ти съдерат сливата от расова-толерантна любов пред теб ще си отрежа левия ташак и ще ти го подаря за спомен.
Хората поемат съзнателни рискове. Дискотеката не е място където да се забавляваш качествено, най малкото щото трябва да се озърташ нон стоп дали някой пияндурник не го спуща между филиите на гаджето ти или дали на охраната няма да й скимне че си кофти човек.
Не бе, ебаам се, то е от държавата. Щото полицията е абдикирала навсякъде и е позволила мутрите да ви тормозят. Ама ако дойде ушев и почне да налага за щяло и нещяло ще ревете, че полицията насилва хората нали ? Няма угодия. То не може и к.ра до края и душата в рая.
Следващия път ще отидеш на тихо нормално заведение на нормално място ще пиеш две големи и гаджето ти няма да обикаля болниците цяла нощ вместо да прави медицински оглед на фалопиевите ти тръби.

SouthStandServiceLad
08-18-2009, 20:13
Ама така е с всичко бе човек. Все държавата им е виновна - няма пари - държавата е виновна. Бият ги по дискотеките - държавата им е виновна. Разберете, че убийство в нощно заведение в лелеяните ви Щати дори не се споменава по новините и това не е защото са много повече от нас.
Я питайте бащите и майките си по времето на социализма имало ли е такива изстъпления. Ще ви изпреваря с отговора - нямало е. Еми аре тогава щом е нямало да върнеме бай Тошово време. Искате демокрация - на ви демокрация. Днес тва си говорихме с БатълСкеърт - извадено око е средна телесна повреда. ДОБРЕ ЛИ ЧЕТЕТЕ С ДВЕТЕ СИ ОЧИ - СРЕДНА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА! Това е лелеяната ви демокрация. А пък тия дето искат да им е спокойно в комунизма да си спомнят, кога за последно са лежали в затвора за несподеляне на политически убеждения. И пак ще ви изпреваря - никога.
Просто проблема на БГ народа е, че никога не знае кво иска. И винаги нещо му е криво. БГ народа отива да се бие с полицията, но когато полицията отвръща - реве. Бият ни. Малтретират ни. Когато отиде на дискотека е най-големия гъзар - провокативни дрехи, провокативно поведение, но когато дойде бай Иван който е на половин шише грозданка и му ГРЪМНЕ една щото е голям отвореняк, тогава става страшно - нямаме държава, няма охрана, убиват ни...
Който го е страх от мечката не ходи в гората драги

D12Respect
08-18-2009, 20:17
Не се обиждай ама приятеля ти е виновен. Ся за всяка псувня да скачаме на бой ли ? Ако си бяхте просто тръгнали нямаше да стане това