PDA

View Full Version : Да си махам ли сливиците



chea7er
08-18-2009, 10:34
Вие какво ще ме посъветвате?Да ги кълцам или не това е въпросът :D

LovelyGirl
08-18-2009, 11:47
Трябва да ти се направят изследвания, за да се разбере дали са ти за махане.

teenmenie
08-18-2009, 13:48
и защо ще си ги махаш? :-o

chea7er
08-18-2009, 15:28
и защо ще си ги махаш? :-o
Ами в годината поне 5 пъти страдам заради тях подуват се,а болката е голяма дори и вода да преглъщаш :smt089 :smt089 :smt089

amk933
08-18-2009, 16:45
и защо ще си ги махаш? :-o
Ами в годината поне 5 пъти страдам заради тях подуват се,а болката е голяма дори и вода да преглъщаш :smt089 :smt089 :smt089

Ееее голямо чудо... След като природата ти ги е дала, значи трябва да са там и не се махат туко-така. Дръж ги докато можеш, защото те не са просто някакви си прости сливици, ами преграда, която спира всякакви вируси и бацили. И ти го казвам като човек, който е страдал страшно много от сливици. Всяка година карах по две ангини - зиме и лете и освен това една зима направих 5 последователни за 3 месеца. И пак го изтърпях и ги опазих. Никакво махане освен ако не е изключително наложително. :)

Kocha
08-18-2009, 19:48
Раждате се с 3-та ръка или с 3-ти крак не ги махайте това ви е дадено от господ... :grin: :razz: родили сте се с пенис на мястото на носа си не го махайте това ви е дадено значи трябва да е там :razz: съвета ми е...щом те боли гледай да ги оправиш до колкото знам на хора който им се надуват сливиците трудно спят...

amk933
08-18-2009, 19:51
Раждате се с 3-та ръка или с 3-ти крак не ги махайте това ви е дадено от господ... :grin: :razz: родили сте се с пенис на мястото на носа си не го махайте това ви е дадено значи трябва да е там :razz: съвета ми е...щом те боли гледай да ги оправиш до колкото знам на хора който им се надуват сливиците трудно спят...

Много умно....Само че това, за което говориш ти се наричат аномалии, а сливиците не са аномалия, а нормална част от човешкото тяло. Не ти се получи сравнението. И поинтересувай се малко от анатомия на човешкото тяло, органи и функции и виж за какво служат, пък после давай умни съвети! 8)

LovelyGirl
08-18-2009, 22:51
Ееее голямо чудо... След като природата ти ги е дала, значи трябва да са там и не се махат туко-така. Дръж ги докато можеш, защото те не са просто някакви си прости сливици, ами преграда, която спира всякакви вируси и бацили. И ти го казвам като човек, който е страдал страшно много от сливици. Всяка година карах по две ангини - зиме и лете и освен това една зима направих 5 последователни за 3 месеца. И пак го изтърпях и ги опазих. Никакво махане освен ако не е изключително наложително. :)

Охх, това като го чуя и направо.. :booooomb:
Понякога сливиците повече пречат, отколкото да помагат.
Явно не си имал достатъчно проблеми с тях, за това така мислиш.
На мен след няколко седмици ще ми ги махат, заради множеството проблеми, които ми създават и създадоха.

Както казах, трябва да ти се направят изследвания.Иди при личната и кажи да ти пусне кръвни изследвания.

MakeMeLaugh
08-18-2009, 23:19
При теб е било, но уви..
поскапал си се от антибиотици, но важното е, че имаш сливици ;д;д;д

amk933
08-18-2009, 23:20
Ееее голямо чудо... След като природата ти ги е дала, значи трябва да са там и не се махат туко-така. Дръж ги докато можеш, защото те не са просто някакви си прости сливици, ами преграда, която спира всякакви вируси и бацили. И ти го казвам като човек, който е страдал страшно много от сливици. Всяка година карах по две ангини - зиме и лете и освен това една зима направих 5 последователни за 3 месеца. И пак го изтърпях и ги опазих. Никакво махане освен ако не е изключително наложително. :)

Охх, това като го чуя и направо.. :booooomb:
Понякога сливиците повече пречат, отколкото да помагат.
Явно не си имал достатъчно проблеми с тях, за това така мислиш.
На мен след няколко седмици ще ми ги махат, заради множеството проблеми, които ми създават и създадоха.

Както казах, трябва да ти се направят изследвания.Иди при личната и кажи да ти пусне кръвни изследвания.

Ти допрочети ли ми поста до края, изобщо, за да разбереш колко съм страдал от тях? И аз също имам 1 махната сливица, но въпреки всички проблеми с тях успях да ги запазя. Ми по тази твойта логика що не си махнеш и апендикса, и единия бъбрек, и някви-си там 3-4 м от червото, като и те по твойта логика са ти в излишък? Като можеш без всичко това защо не го ликвидираш? Винаги трябва да се прави максимума, за да се спаси нещо и чак, ако е невъзможно тогава да се маха и същото важи за сливиците. И след като пита дали да ги маха или не явно проблемът не изисква задължителното им премахване. Айде да не си говорим кой колко страдал от сливици, защото аз много добре знам какво е това...И какво като се надуват и правят ангини и т.н.? Това се лекува. По-добре от колкото пневмонии, а махането на сливиците значи махането на една от преградите за вредни микроорганизми. АНАТОМИЯ!

LovelyGirl
08-18-2009, 23:46
Всяка година карах по две ангини - зиме и лете и освен това една зима направих 5 последователни за 3 месеца.

И мислиш, че това е нормално?!Мислиш, че това значи да се опазят сливиците?

И аз имам една махната.Знам как стоят нещата. Сега ще махна остналите 2, заради проблеми като твоите +някои допълнителни.

Въпреки това и твоето положение не е светущо.

А колкото до останали те ми органи - те са зи здрави, не виждам защо да ги махам.Не ми пречат както сливиците!

MakeMeLaugh
08-18-2009, 23:50
amk933
имам познат УНГ специалист в областта, за цяла Бг не знам как се класира.
И знам някои неща от него.
Това дето ти го каза, си е вредно за твоя организъм, пък ти си прави на компетентен и инати колкото си щеш ;)

Тва е все едно да ти се възпали апендисита (или както се пишеше) и да станеш за рязане, ама ти не не - нека си стоив мен, аз ше си го изтрая.. то в теб, ама в даден момент става вреден за здравето ти.
Сливиците ти също в едийн момент стават като депо складиране на болети за теб.

amk933
08-18-2009, 23:53
Всяка година карах по две ангини - зиме и лете и освен това една зима направих 5 последователни за 3 месеца.

И мислиш, че това е нормално?!Мислиш, че това значи да се опазят сливиците?

И аз имам една махната.Знам как стоят нещата. Сега ще махна остналите 2, заради проблеми като твоите +някои допълнителни.

Въпреки това и твоето положение не е светущо.

А колкото до останали те ми органи - те са зи здрави, не виждам защо да ги махам.Не ми пречат както сливиците!

Да, но след като направих тези 5 ангини за 3 месеца от тогава до сега 5 години не ме е боляло гърло. Може би имунитет, знам ли? Заради това казах, че прибързаните решения не са най-добри! И, ако можеш, изчакай - идва моментът, в който се израства и спира цялата тази история.

MakeMeLaugh, защо реши, че съм се скапал от антибиотици? Аз да не мислиш, че съм пил антибиотици за всяка? Ангина може да се лекува и без антибиотик стига да имаш възможност някой да те изтезава по няколко пъти на ден да ти чопли с йодасепт в гърлото. Ангина НЕ значи антибиотик! ;) И да имам сливици!

amk933
08-18-2009, 23:58
amk933
имам познат УНГ специалист в областта, за цяла Бг не знам как се класира.
И знам някои неща от него.
Това дето ти го каза, си е вредно за твоя организъм, пък ти си прави на компетентен и инати колкото си щеш ;)

Тва е все едно да ти се възпали апендисита (или както се пишеше) и да станеш за рязане, ама ти не не - нека си стоив мен, аз ше си го изтрая.. то в теб, ама в даден момент става вреден за здравето ти.
Сливиците ти също в едийн момент стават като депо складиране на болети за теб.

Мен са ме гледали еди от най-добрите УНГ-та в България и за всичкия ми опит със сливици имам някаква представа какво говоря! Ако не се лекува вреди на сърцето! Но има начини за лечение и екстракцията на сливици е крайна мярка, която много от новите лаишки "доктори" прилагат защо ги мързи да се занимават. Сравнението с апендицит е съвсем не уместно, защото единствено остър апендицит се реже или най-крайната му фаза. Както казах и при сливците това се прави в крайни случаи. Да не мислиш, че някой ще ти извади апендикса, ако е леко възпален? Не няма. Това е все едно да ти махнат червото, ако имаш колит (възпаление на червото). И едни сливци добре лекувани не крият риск за живота или за сърцете, стига пак казвам да не е краен случай. ;) Аз не споря за нещо, което не съм сигурен. Още повече, че този път с ваденето на сливица съм го минал веднъж! :)

LovelyGirl
08-19-2009, 00:00
Чакам от много години да го израста и чакането вече свърши.Само става по-зле.Според всички изследвания, няколкото лекари през които минах и според мен, е най-добре да се извадят възможно най-бързо.
Решението ми определено не е прибързано.Аз не взимам такива.

Ares
08-19-2009, 06:03
Определено ти препоръчвам да ги махнеш !!!Аз като малък,някъде в предучилищната бях,имах 3та сливица,доста възпалена,която ми правеше много проблеми и ми махнаха и 3те.Ами оттогава досега (в момента съм на 16) дишам адски леко и не съм имал почти никакви проблеми с гърлото 8) .Чувствам се по-добре без сливици !!!

chea7er
08-19-2009, 18:55
Един приятел днес ми каза,че дядо му "дърпа" уши и помагало вие какво ще кажете,запознати ли сте с това "дърпане" ?

amk933
08-19-2009, 19:01
Един приятел днес ми каза,че дядо му "дърпа" уши и помагало вие какво ще кажете,запознати ли сте с това "дърпане" ?

Зарежи ги тези лчечители. Това ще ти кажа след всичкия ми опит. И, ако ще ти ги вадят, със отскубване или чрез рязане ще е? :)

ThePowerOfLove
08-19-2009, 22:35
Около 3-4 години (!!) имах проблем с ушите. Постоянно ми заглъхваха, дори не исках да лягам да спа, защото ставаше още по-зле. Случвало се е да чувам доста трудно :? :? След като обиколихме всички лекари, накрая отидохме в София и ми казаха, че е от третата сливица. Още същата есен я махнахме и от тогава минаха почти 5 години. Проблемите с ушите намаляха на 90%! Просто в някои случаи наистина е по-добре без сливици ;)

amk933
08-19-2009, 22:40
^Има бая голяма разлика между 3тата сливица и останалите две. Аз също я нямам, но обикновено точно тя е, която създава проблеми. Аз не можеш да дишам от нея и я изтръгнаха. Авторе, какво реши? Ще ги махаш ли? :-o

BqlaLiniq
08-19-2009, 22:43
Недей - мое мнение.
И аз съм страдала и нашите, а да ги клъцнат, а да изчакат още малко и сега в годината веднъж да се разболея..
На колко си? Аз съм била малка и аз големи мъки с тези сливици, кашлях като магаре, но сега ми е кеф, че си ги имам :D

chea7er
08-20-2009, 07:46
Ами мисля да пусна тези тестове и да видим,а за това "дърпане" на уши какво знаете?

sweety_blondy
08-21-2009, 15:56
АЗ СЕГА СЪМ НА 17,НО КАТО БЯХ НА 6-7-8 НЕЗНАМ НА КОЛКО ТОЧНО ХОДИХ В ХИСАРЯ С БАБА ЗА ДА МИ МАХНАТ ЕДНАТА СЛИВИЦА,НО ТОВА СЕ НАЛОЖИ , ЗАЩОТО ИМАХ ПРОБЛЕМ С ДИШАНЕТО И СЕ ЗАДУШАВАХ .. СЕГА ОТНОВО Е ПОРАСТНАЛА МОЖЕ БИ И ЗА ТОВА ПАК ТРУДНО ДИШАМ ДОРИ И ПРЕЗ НОСА ..

Lyfche_
08-21-2009, 16:21
Виж, наистина иди и си пусни изследвания, ако те покажат, че наистина трябва да ги махнеш ще идеш и ще ги махнеш! Преди 6 години ми ги махнаха на мене, сега съм без сливици, но то честно казано от тях не беше останало много бяха в гной целите, която се насочваше навсякъде по тялото ми най-вече в колената. Е сега зимата по-стриктно трябва да се пазя, но няма как.

kalpazanka
08-21-2009, 17:32
Виж, наистина иди и си пусни изследвания, ако те покажат, че наистина трябва да ги махнеш ще идеш и ще ги махнеш! Преди 6 години ми ги махнаха на мене, сега съм без сливици, но то честно казано от тях не беше останало много бяха в гной целите, която се насочваше навсякъде по тялото ми най-вече в колената. Е сега зимата по-стриктно трябва да се пазя, но няма как.
Гнойта се е разпространявала в кръвообращението? :shock: Или говориш за ревматизъм?