PDA

View Full Version : Изпитвали ли сте пеперудите в корема? Как бихте го описали?



Psychic
08-18-2009, 14:47
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Glavno zadavam vyprosa zashtoto mnogo hora daje ne sa go izpitvali i v KOREMA a samo psihichesko i go otyjdestvqvqt s tova chvustvo, mi ne, tova ne e lubov, tova ne e da obichash, tova ne e i orgasm ne e i sex.
Tova e tipichno chuvstvo v korema, kogato leko ti te svie i ima tam naprejenie- pone ot tova koeto az chuvstvam, i se poqvqva ot stress, strah, ot naprejenie predi sreshta i tn. povecheto puti. primerno....
(sorry za krilicata)

ganjaaa
08-18-2009, 14:55
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?
Е казват, че това чувстваш, когато някой силно те привлича, но не знам.. Странно беше и много за кратко.. За ситуации - ами например първата целувка с нея.. :)

DeViLgIlrL16
08-18-2009, 14:58
както когато имам разтройство... :D :D
шегата на страна... ми когато видя любимият човек някак се едно всичко в мен се съживява и прсто немога да дишам... когато се присегне да ме прегърне или целуне... когато просто седи до мен и ми говори... абе няма определен брой просто сега какво хронометър или календар да си сложа... :D не е като напрежение... просто е някак приятно нещо което не се случва примерно ако целунеш приятелка или нещо подобно... не е същото, секи го усеща по различен начин... :oops: :-)

stup1fy
08-18-2009, 14:58
1во - Изпитвали ли сте пеперудите в корема? Как бихте го описали?
ьахьха,е ,това ме разби :D :D :D :D
Ами как бих го описала...освен ..като пеперуди в корема?! :D :D


Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?
Изпитвала съм,макар и не доста често.Например когато видя някой,който ме вълнува и спре и ме заговори :D Хм,наистина рядки случаи.
В моите случаи напрежението не е само в корема :lol:

Moonchild
08-18-2009, 15:00
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?
Ми няколко пъти,притеснение предполагам,според мен това е най-хубавият период от цялата връзка :-)

stup1fy
08-18-2009, 15:02
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?
Ми няколко пъти,притеснение предполагам,според мен това е най-хубавият период от цялата връзка :-)
Кой говори за връзки? :-o

Jumbie483
08-18-2009, 15:05
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Днес специално го изпитах над 3 пъти 8-) Когато наблюдавам любимия човек например се появява това чувство..
Не знам как бих го описала, но честно казано за мен няма нищо общо с пеперуди.. и още по-малко в стомаха :D По-скоро като някакво присвиване, което те кара да се усмихваш..

ShtrudeL
08-18-2009, 15:10
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Много.Тва се получава при огромно вълнение и не са никакви пеперуди,а цялото ти същество/тяло сякаш започва да тупти и и сърцето ти още малко ще изкочи,изпадаш в еуфория и устата ти се разчеква от усмивки.
Сякаш множество малки звездички топлят и огряват вътрешно гръдния ти кош. Оо А краката ти се подкосяват...ех...хубаво чувство. ^

sweet4esf
08-18-2009, 15:18
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Glavno zadavam vyprosa zashtoto mnogo hora daje ne sa go izpitvali i v KOREMA a samo psihichesko i go otyjdestvqvqt s tova chvustvo, mi ne, tova ne e lubov, tova ne e da obichash, tova ne e i orgasm ne e i sex.
Tova e tipichno chuvstvo v korema, kogato leko ti te svie i ima tam naprejenie- pone ot tova koeto az chuvstvam, i se poqvqva ot stress, strah, ot naprejenie predi sreshta i tn. povecheto puti. primerno....
(sorry za krilicata)

мдам случвало ми се е с преятеля ми :oops: :-D

а как да го опиша нз като приятно чувство на влюбване можеби :-D

FiRe_LaDy
08-18-2009, 15:20
Много пъти съм го изпитва:когато дълго време не съм виждала приятеля ми,когато нямам търпение да го видя,когато се скараме,когато се притеснявам,когато се случва нещо ново и странно за мен.Ама незнам как да го опиша.Който го е чувствал - знае.Другите - ще разберат все някога и те. :D

Psychic
08-18-2009, 15:28
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Много.Тва се получава при огромно вълнение и не са никакви пеперуди,а цялото ти същество/тяло сякаш започва да тупти и и сърцето ти още малко ще изкочи,изпадаш в еуфория и устата ти се разчеква от усмивки.
Сякаш множество малки звездички топлят и огряват вътрешно гръдния ти кош. Оо А краката ти се подкосяват...ех...хубаво чувство. ^

A opisanoto ot teb spored teb do kakvo stepen e metaforichno i do kakva stepen si go izpital 1:1 bukvalno?

ShtrudeL
08-18-2009, 15:32
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Много.Тва се получава при огромно вълнение и не са никакви пеперуди,а цялото ти същество/тяло сякаш започва да тупти и и сърцето ти още малко ще изкочи,изпадаш в еуфория и устата ти се разчеква от усмивки.
Сякаш множество малки звездички топлят и огряват вътрешно гръдния ти кош. Оо А краката ти се подкосяват...ех...хубаво чувство. ^

A opisanoto ot teb spored teb do kakvo stepen e metaforichno i do kakva stepen si go izpital 1:1 bukvalno?

-Момиче съм.
-Говоря съвсем буквално,като изключим звездичките,просто така бих го описала най-добре ^
-Пиши на кирилица. Оо
-ъм и да...изпитвала съм го както го описвам Оо

ThisIsMe
08-18-2009, 15:33
аз го чувствам,като силно желание да бъда с него,да не се откъсвам от него :) усещала съм това чувство,когато се гледаме в очите, усмихвайки се и той нежно ме докосва по устните и лицето,много е приятно :)

ShtrudeL
08-18-2009, 15:41
Glavno zadavam vyprosa zashtoto mnogo hora daje ne sa go izpitvali i v KOREMA a samo psihichesko i go otyjdestvqvqt s tova chvustvo, mi ne, tova ne e lubov, tova ne e da obichash, tova ne e i orgasm ne e i sex.
Tova e tipichno chuvstvo v korema, kogato leko ti te svie i ima tam naprejenie- pone ot tova koeto az chuvstvam, i se poqvqva ot stress, strah, ot naprejenie predi sreshta i tn. povecheto puti. primerno....
(sorry za krilicata)

Звездичка* Говориш несвързано/неясно. *премиг* Оо
От къде си толкова сигурен,че много хора не са го изпитвали? Чувстваш вместо тях ли?
И какво... о,какво общо има корема?...освен,че тва с пеперудите е банално и клиширано и се използва просто за израза...
И не,не е само психически.
И защо да не е любов? Когато се вълнуваш и това чувство се появи...преди срещата с любимия човек например?...
кхъм...та какво има в корема? напрежение ли? В корема или няма нищо съществено от това което си го има от както си се родил,..или има смляна гадна храна. ^^

Psychic
08-18-2009, 15:52
Glavno zadavam vyprosa zashtoto mnogo hora daje ne sa go izpitvali i v KOREMA a samo psihichesko i go otyjdestvqvqt s tova chvustvo, mi ne, tova ne e lubov, tova ne e da obichash, tova ne e i orgasm ne e i sex.
Tova e tipichno chuvstvo v korema, kogato leko ti te svie i ima tam naprejenie- pone ot tova koeto az chuvstvam, i se poqvqva ot stress, strah, ot naprejenie predi sreshta i tn. povecheto puti. primerno....
(sorry za krilicata)

Звездичка* Говориш несвързано/неясно. *премиг* Оо
От къде си толкова сигурен,че много хора не са го изпитвали? Чувстваш вместо тях ли?
И какво... о,какво общо има корема?...освен,че тва с пеперудите е банално и клиширано и се използва просто за израза...
И не,не е само психически.
И защо да не е любов? Когато се вълнуваш и това чувство се появи...преди срещата с любимия човек например?...
кхъм...та какво има в корема? напрежение ли? В корема или няма нищо съществено от това което си го има от както си се родил,..или има смляна гадна храна. ^^

Dear Shtrudel,

Чувството не напразно се казва Пеперуди в Корема, името му е възникално заради чувството и се опитва да го опише най-добре. Хората могат да усещат хиляди емоции и може лесно да се объркат като отъждествяват едни с други и тн защото като цяло емоции и обяснение е адски трудна категория. Специално за пеперудите , чувството е положилтелно, главно предизвикано от адреналин и хормона на стреса Кортизол, чувството е доста типично. Не може когато изпитваш цялосното телесно напрежение заради любимия човек да кажеш че го изпитваш, нито когато си в еуфорично шастие и умираш от кеф, това не е това чувство тва са други чувства. Важното е разграничението. Естетвено някои от цялосните състояния и други емоции могат да го включват това чувсто като бонус, но то самото главно е в корема.

ShtrudeL
08-18-2009, 15:57
Glavno zadavam vyprosa zashtoto mnogo hora daje ne sa go izpitvali i v KOREMA a samo psihichesko i go otyjdestvqvqt s tova chvustvo, mi ne, tova ne e lubov, tova ne e da obichash, tova ne e i orgasm ne e i sex.
Tova e tipichno chuvstvo v korema, kogato leko ti te svie i ima tam naprejenie- pone ot tova koeto az chuvstvam, i se poqvqva ot stress, strah, ot naprejenie predi sreshta i tn. povecheto puti. primerno....
(sorry za krilicata)

Звездичка* Говориш несвързано/неясно. *премиг* Оо
От къде си толкова сигурен,че много хора не са го изпитвали? Чувстваш вместо тях ли?
И какво... о,какво общо има корема?...освен,че тва с пеперудите е банално и клиширано и се използва просто за израза...
И не,не е само психически.
И защо да не е любов? Когато се вълнуваш и това чувство се появи...преди срещата с любимия човек например?...
кхъм...та какво има в корема? напрежение ли? В корема или няма нищо съществено от това което си го има от както си се родил,..или има смляна гадна храна. ^^

Dear Shtrudel,

Чувството не напразно се казва Пеперуди в Корема, името му е възникално заради чувството и се опитва да го опише най-добре. Хората могат да усещат хиляди емоции и може лесно да се объркат като отъждествяват едни с други и тн защото като цяло емоции и обяснение е адски трудна категория. Специално за пеперудите , чувството е положилтелно, главно предизвикано от адреналин и хормона на стреса Кортизол, чувството е доста типично. Не може когато изпитваш цялосното телесно напрежение заради любимия човек да кажеш че го изпитваш, нито когато си в еуфорично шастие и умираш от кеф, това не е това чувство тва са други чувства. Важното е разграничението. Естетвено някои от цялосните състояния и други емоции могат да го включват това чувсто като бонус, но то самото главно е в корема.

Глупостии! (ех щастливия ми ден...най-накрая да намеря с кой да споря. ^_^)
Ти да не би да си имал БУКВАЛНО пеперуди в стомаха и те БУКВАЛНО да са си пърхали из стомашния ти сок,че да знаеш какво е и да го описваш точно така чрез общото разбиране на всички...? Оо
*стана ми смешно* ^^
-(не се заяждам)
Би ли описал какво точно става буквално в теб когато се появи въпросното чувство,че ми стана интересно?..Оо

l0shata
08-18-2009, 17:42
сещам се ... Веднъж на едн0 участие .... жидях 1 м0мче ... сладк0 ... страшн0 мн време г0 наблюдавах без т0й да знае ... след 0к0л0 седмица ... разбрах че е 0т м0ет0 училище ... влюбих се ужасн0 мн .... пепруди ли бяха птици ли бяха незнам ... след 0к0л0 3 месеца уж скайп уж в даскал0 ... най накрая излязахме на среща ... :D и След т0Ва тръгнАхме ... г0дина и п0л0вина ... люб0в и все 0ще има .. пеперуди ...

w0sh
08-18-2009, 17:45
Туй да ядеш пеперуди е вредно, щото заради прашеца.
Тъй ами.
Аз само кселини получавам у стомахо като съм нервен.

l0shata
08-18-2009, 18:08
аууу да .... :-D 89217473842782903523798 дена нит0 м0жех да ям нит0 да спя нисщ0 .... :? :razz: :razz: :razz:

Neopitom3na
08-18-2009, 18:15
ем... като пеперуди в корема :grin:

Ka7iU
08-18-2009, 18:18
Пеперуди не съм усещала,но когато съм щастлива,сякаш огромен балон се надува в гръдния ми кош и ще се пръсне. В същото време една идиотска усмивка се разлива по лицето ми и нищо друго не ме интересува... :)

TheGirlNextDoor
08-18-2009, 18:26
това ми е едно от любимите неща..мн мн приятно чувство http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/liebe/a030.gif

fc
08-18-2009, 18:41
Хаххааа не.

mysticinside
08-18-2009, 18:47
първите "пеперуди" изпитвах когато се влюбих в сегашния ми приятел но беше все още онзи момент в който незнаех дали ще сме заедно или не дали мисли за мен или не и като го видех тея пеперуди ме пращаха на небето и обратно :-) :-) :-) а сега година и половина по късно тези пеперуди са по кротки и спокоини сега около мене летят пеперудите на щастието и любовта :oops: :oops: :-) :-)

Hilary_
08-18-2009, 19:20
Ммм само към едно момче съм го изпитвала ... дори когато се разминавахме (още в началото) по коридорите на даскалото ... :oops: Обаче на мен заедно с "пеперудките" ми се подкосяват краката, изменя ми се гласа, изчервявам се адски много, получавам сърцетуп ... :grin: :grin: :lol: ХУбаво е да се изпитва ама е рядко ... или поне при мен ...

Kostadin_682
08-18-2009, 19:34
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Glavno zadavam vyprosa zashtoto mnogo hora daje ne sa go izpitvali i v KOREMA a samo psihichesko i go otyjdestvqvqt s tova chvustvo, mi ne, tova ne e lubov, tova ne e da obichash, tova ne e i orgasm ne e i sex.
Tova e tipichno chuvstvo v korema, kogato leko ti te svie i ima tam naprejenie- pone ot tova koeto az chuvstvam, i se poqvqva ot stress, strah, ot naprejenie predi sreshta i tn. povecheto puti. primerno....
(sorry za krilicata)
1 път само...
породено от любов може би...
не бих могъл да го опиша с думи, просто моменто постоянно състояние, в което колкото и да си нервиран, колкото и да имаш ядове, просто те отиват на втори план...

sulley
08-18-2009, 19:39
Когато виждах ей така случайно първата си истинска любов.Беше точно като пеперудки в стомаха,наистина беше супер приятно чувство,истинско,чисто,лек .. :) :)
За съжаление е така,само при първата любов..

cinderella_gugutka
08-18-2009, 19:57
изпитвам го всеки път като видя 2-те мом4ета които страшно много оби4ах преди време.Ве4е не ги оби4ам,но 4увството незнам защо не се е махнало :o

TheNewReligion
08-18-2009, 20:38
При мен е като гъсеница...дано някога се превърне в пеперуда, ама да е най-красивата! :smt003

AFT
08-18-2009, 21:42
Мен въобще не ме кефи тва чувство. Изнервям се, говоря несвързано и странно, изчервявам се, хиля се като дебил, понякога и замръзвам на място... ужас направо!

Kostadin_682
08-18-2009, 21:46
Мен въобще не ме кефи тва чувство. Изнервям се, говоря несвързано и странно, изчервявам се, хиля се като дебил, понякога и замръзвам на място... ужас направо!
AFT Къде се изгуби бе? Никаква те няма 8-) 8-)

AFT
08-18-2009, 21:49
Апф, тук съм, ама рядко се навивам да пиша, нищо не ми е на нивото хахаха ^^

PurpleDream
08-18-2009, 21:52
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?


всеки път като видя МОМЧЕТО ...ама не мога да го опиша точно,като ГО видя не мога нито да мисля, нито да говоря, понякога не мога и да вървя...веднъж в даскало за малко да се сблъскаме и така ми омекнаха краката като ми се усмихна, че една приятелка ми държеше ръката докато се приберем в стаята :D

Kostadin_682
08-18-2009, 23:47
Апф, тук съм, ама рядко се навивам да пиша, нищо не ми е на нивото хахаха ^^
Е кво да се праи, не сме толкова умни като тебе 8-)

BlueFace
08-18-2009, 23:48
Не ама веднъж много яко ме удариха с топка в корема ...Може ли да съм бременен? :shock: :shock:

Hilary_
08-18-2009, 23:49
Не ама веднъж много яко ме удариха с топка в корема ...Може ли да съм бременен? :shock: :shock:

Мног овероятно даже да са тризнаци ... :( :(

П.С. Искам аз да ги кръщавам ... :oops: :lol: :lol:

BlueFace
08-18-2009, 23:53
Не ама веднъж много яко ме удариха с топка в корема ...Може ли да съм бременен? :shock: :shock:

Мног овероятно даже да са тризнаци ... :( :(

П.С. Искам аз да ги кръщавам ... :oops: :lol: :lol:

Даже можеш и ти да ги родиш ако искаш :oops: :oops:

Kostadin_682
08-18-2009, 23:53
Не ама веднъж много яко ме удариха с топка в корема ...Може ли да съм бременен? :shock: :shock:

Мног овероятно даже да са тризнаци ... :( :(

П.С. Искам аз да ги кръщавам ... :oops: :lol: :lol:

Даже можеш и ти да ги родиш ако искаш :oops: :oops:
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Python5
08-19-2009, 00:26
За последен път преди 3 дни. Погледите ни се срещнаха, но този път не беше както обикновенно - някакво чувство сякаш премина между нас.

А може просто уискито да си е казало думата ... знае ли човек :D.

LizZz
08-19-2009, 08:17
Много е хубаво тва чувство. :)

balon4eee
08-19-2009, 08:36
хаха Ако от тялото ми се отделят 3-4л вода чрез пот начи е ясно 8-)

GodLovesYou
08-19-2009, 08:54
аз му викам сиянието 8)

Riva
08-19-2009, 09:23
Изпитвали ли сте пеперудите в корема?<<А ако една пеперуда се влюби,какво ще изпита тя в корема си?

ShtrudeL
08-19-2009, 11:19
Изпитвали ли сте пеперудите в корема?<<А ако една пеперуда се влюби,какво ще изпита тя в корема си?

Дано не се влюбва,че като си представя какъв корем ще има сигурно ще се пръсне. ^__^ http://www.msnhiddenemoticons.com/Library/colorful_classics/sugar/default/girl.gif

bubsy_f
08-19-2009, 17:43
Ами на мен ми се случи последно преди около месец..бях в едно кафенце ама то нали късно някъде към 1p.m. иии.. дойде едно момче, което аз мн харесвам..е да..беше "на градус" ..и братовчед му знаеше, че го харесвам и го накара да ме целуне..е по бузата..ама изтръпнах цялата...беше неописуемо..е ..все още го искам момчето ама...е...идиот :smt022 а др път бях у един на гости ..и той беше легнал в леглото пък аз седях острани и изведнъж той ме издърпа и ме гушна при него.. :-) и тоя мн го харесвах ама и той не е "стока" ... :x а и преди седмица изпитах нещо подобно ама не беше мн силно :D

YouCantStopMe
08-19-2009, 17:51
О,чувството е прекрасно.
Ех...Ами не знам как да го опиша.
Изпитвам го в приятен момент..Когато ми е хубаво.
Сякаш изтръпваш за малко и не можеш да свалиш усмивката от лицето си.Става ти странно,но приятно.В корема ти сякаш пърхат пеперудки.

cookie_master
08-19-2009, 20:07
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Много.Тва се получава при огромно вълнение и не са никакви пеперуди,а цялото ти същество/тяло сякаш започва да тупти и и сърцето ти още малко ще изкочи,изпадаш в еуфория и устата ти се разчеква от усмивки.
Сякаш множество малки звездички топлят и огряват вътрешно гръдния ти кош. Оо А краката ти се подкосяват...ех...хубаво чувство. ^точноо :-)

0u7l1n3
08-20-2009, 08:31
Когато имам пепелуди в корема се чувствам все едно имам пеперуди в корема. :razz: :razz: :razz:

a3c1M
08-20-2009, 11:10
пеперуди в корема WTF?! :grin: внимаваите кат варвите с отворена оста че не само пеперудки ча са напъхат вътре

thespark
08-20-2009, 11:12
тва се нарича язва :razz:

moon_flower
08-20-2009, 11:21
Когато имам пепелуди в корема се чувствам все едно имам пеперуди в корема. :razz: :razz: :razz:
ахахаха..голям майтап..много умно и оригинално.
Иначе чувството е уникално.Аз се чувствам така,когато видя любимия си човек.И след толкова време пак се чувствам по този начин.И преди мен някой каза,че не можеш да свалиш усмивката от лицето си.Много е вярно.

portokalka1994
08-20-2009, 13:31
Колко често сте изпитвали това чувство? А от какво е било провокирано и в какви ситуации? Как най-точно бихте го описали? Като напрежение в корема ?

Много.Тва се получава при огромно вълнение и не са никакви пеперуди,а цялото ти същество/тяло сякаш започва да тупти и и сърцето ти още малко ще изкочи,изпадаш в еуфория и устата ти се разчеква от усмивки.
Сякаш множество малки звездички топлят и огряват вътрешно гръдния ти кош. Оо А краката ти се подкосяват...ех...хубаво чувство. ^

Толкова добре описано... ;-) жалко че не съм се влюбвала от 1 година :cry: /сега си дадох сметка за това :shock: /

sweetchef
08-20-2009, 13:34
Случвало ми се е когато видя човек който харесвам или когато ме докосне 8-)

rozovsluncho
08-20-2009, 15:29
Изпитвали ли сте пеперудите в корема?

Да изпитвала съм го..


Как бихте го описали?

...ъъ като пеперуди в корема :neutral:

marti93
08-20-2009, 16:02
не ми се е случвало ,когато сам нервна преди среща немога да си обуя обувките щот треперя ,корема не ме свива ,свива ме мозъчето от там идват вс пеперудки :-o

titkaaa
05-12-2011, 19:42
оххх обожавам го това чувство.То е сякаш някой ти хваща сърцето и нещо там те стяга..поне мен..дори когато си помисля за него..апък като го видя или ме заговори треперя на лист..:Д много е приятно чувството получавам сърцебиене абе страхотно е просто се разтапям..<3 :grin:

againstyou
05-12-2011, 20:25
Мда,изпитвала съм го.И не е пеперуди в стомаха,а по-скоро някакво присвиване,омекват ти колената,сърцето ти ще изкочи ..

Josefinne
05-12-2011, 20:27
Не. Мразя това сравнение. Не съм гълтала никакви пеперуди, за да ги усещам в стомаха си.
Който не се е влюбвал от пръв поглед, има още да поживее. На мен ми се случи в тоя живот. Беше много хубаво.