PDA

View Full Version : HELP за фотоапарата ми!



Devastante
08-18-2009, 16:07
Така, значии.. проблема ми е следния:
Имам си аз един смоотан смотан фотоапарат - BenQ DC E300
Батериите на тъпия фотоапарат са близо 5 лева 4 броя и на него като трябва да му сложа 2 батерии да снимам с него, издържа едва 30 минути и не знам що се изхабяват толкова бързо батериите и се изключва просто.. Та помня, че по някакъв начин преди доста време.. го зареждах някак си чрез USB кабела в компютъра. Сега обаче неюо не става смисъл вкарвам USB-то ама фотоапарата не се зарежда през компютъра. Та ако някой има такъв ши*ан фотоапарат или знае какво мога да направя по въпроса, да каже. :-x

doomkillerr
08-18-2009, 17:04
Здравей "Devastante". Преди много време се заглеждах точно по такъв модел фотоапарат - "BenQ DC E300". Впечатление ми направи, че консумира много енергия дисплея и точно за това ти издържат батериите към 30-тина минути. Все пак не само фотоапарата изразходва много ток, но явно изглежда и батериите ти са слаби! Ако съм те разбрал правилно си взела 4-ри батерии за 5 лв? Ако е така - това са "алкални" батерии, които издържат доста повече от обикновенните батерии (ако сложиш обикновенни батерии примерно от 0.70 - 0.80/ стотинки бройката - фотоапарата изобщо няма да тръгне!!!).

По принцип за фотоапаратите е препоръчително (направо задължително) да си вземеш "акумолаторни" (презареждащи се) батерии. Ето ти един модел, който ще ти свършат чудесна работа: http://electronics.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=473&cat=3154&shop_id=94

http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2007/12/12/6409201.jpg

Акумолаторните батерии се различават от другите алкални и обикновенни батерии, не само по това че се презареждат, но имат и определена така да се нарече "мощност" измервана в "mAh" - милиампер часа. Тези от примера са размер "АА" - "1700 mAh". Колкото повече милиампер часа са батериите толкова повече ще издържа фотоапарата! Тези горните са от средна категория някъде! Примерно на моя фотоапарат батериите са "2700 mAh" и издържа много време, но колкото по силни са батериите толкова и цената е по-висока! Трабва ти и зарядно за тях, но ти спомена, че може да ги зареждаш през USB-то?!?! За това не съм много сигурен, че ще стане - но може и да става... На моя фотоапарат има вход за адаптер, чрез който да се зареждат батериите до като са във фотоапарата - но аз нямам такъв адаптер. Ползвам си зарядно за 4-ри батерии.

П.С. - Купи си 4-ри акумолаторни батерии (може и такива каквито ти дадох за пример) и ще си решиш проблемите с издражливостта...

Успех от мен :)

Devastante
08-18-2009, 17:23
Мерси много, обаче моите батерии са едни такива по-тънки от нормалните които са. Тези които съм купувала винаги са онея със зайчетата, не помня как се казваше марката. Но са едни по-тънки, а нямам представа дали изобщо има батерии, такива зареждащи се, как се казваха.. тея дето ти ми препоръча. А другото, което е, когато казах, че преди съм можела да зареждам през USB, ставаше въпрос за фотоапарата, а не за батериите. Просто единия край на кабела го пъхах в PC-то, другия във фотоапарата и там на батерийката просто почваше да се пълни, както си се зарежда по принцип :shock: Обаче вече не става.. И така :?

doomkillerr
08-18-2009, 17:33
Мерси много, обаче моите батерии са едни такива по-тънки от нормалните които са. Тези които съм купувала винаги са онея със зайчетата, не помня как се казваше марката. Но са едни по-тънки, а нямам представа дали изобщо има батерии, такива зареждащи се, как се казваха.. тея дето ти ми препоръча. А другото, което е, когато казах, че преди съм можела да зареждам през USB, ставаше въпрос за фотоапарата, а не за батериите. Просто единия край на кабела го пъхах в PC-то, другия във фотоапарата и там на батерийката просто почваше да се пълни, както си се зарежда по принцип :shock: Обаче вече не става.. И така :?

Щом батериите са по тънки от нормалните значи са размер "ААА", пък щом са и със "зайчето" на тях означава само едно:
http://matt-batt.com/images/alkalni/duracell_basic_aaa.JPG

Тези батерии обаче не са акумолаторни! Точно за това като свържеш фотоапарата с компютъра - те не се зареждат!!! :? А ако почнеш да ги зареждаш "на сила" е възможно и да "експлоадират"!!! Послушай ме и отиди в някой магазин за техника, комтютри, фотоапарати и питай за акумолаторни батерии размер "ААА" - тоест три пъти А. Гледай да са поне 1500 mAh. 8)

Айде със здраве... :)

Devastante
08-18-2009, 18:53
Да абсолютно същите тъпи зайци си купувам :D Еми ще отида значи (: Мерси много. :-)