PDA

View Full Version : Когато всичко е идеално ..на теория



fifinkathefreak
08-18-2009, 16:08
Случвало ли ви се е да правите всичко както трябва?И то не само според вас или утешаващите ви приятели.А според това,което наблюдавате в живота на другите.Това,което ви учи живота.И пак нещата не са така,както ви се иска.

От години се питам защо момчетата ме възприемат или като приятелка,или като майка.Къде е грешката ми - надали знаете,но ако сте имали подобен проблем моля да споделите опита си с мен.

Baby_b
08-18-2009, 16:16
А ти показваш ли им по някакъв начин, че не искаш да си нито едно от двете. Според мен трябва от самото начало да станат ясни отношенията ви. Ако примерно харесаш някое момче и се запознваш с него, то след това му правиш знаци, че не искаш да сте само приятели.

Ако вече сте приятели пак му правиш знаци и се зареждаш с търпение, може да му е малко трудно изведнъж от добра приятелка да станеш гажето му. Само за тва се сещам сега, не съм имала такъв проблем.

fifinkathefreak
08-18-2009, 16:49
Показвам какво чувствам,но въпреки това явно ме възприемат като мил човек,който иска да им помогне.
Или в другия случай - когато съм настойчива и настъпвам смело следва отдръпване...държала съм се странно и са щели да говорят с мен по-късно или когато го казах на един адски близък човек - не искаше да си разваля приятелството с мен.Не сега.Когато и да било.
Не знам вече.

Slave4You
08-18-2009, 18:25
Освен че не си срещнала подходящия човек друго не се сещам кажа :neutral:

w0sh
08-18-2009, 18:27
повече фон дютен.
работи безотказно


Едит: Съжалявам че може би ще съм този, който обира негативите, НО може просто да не си привлекателна за тях (или изобщо)

umri
08-18-2009, 18:28
Ще ти го кажа директно без увъртания... Момчетата харесват момичета, които им харесват на външен вид. Обърни голямо внимание на това. Ако си по-пълна тренирай усилено и се консултирай с диетолог за тренировъчна диета или просто внимавай какво ядеш. Ако имаш възможност си купи по-хубави дрехи и се гримирай, но умерено разбира се. Аз съм на мнение, че нещата, които могат да се подобрят, трябва да се подобрят, а другите ги приемаш такива каквито са. И може би си такава по-душа, ама не бъде прекалено добра с всички. Кофти е някой, който харесваш да дойде да ти плаче на рамото, че "злата кучка" го е зарязала. Не те познавам и не знам как изглеждаш, но обърни внимание на външния си вид и това ще подобри самочувствието ти и късмета с мъжете.

Priceless
08-18-2009, 18:47
^^ Добре ве.. за какво трябва да се променя ако си се харесва и такава ( говоря за външния вид ) ?!
Ако толкова иска човек до себе си, тя ще го намери и без да се прави на такава, каквато не е. И ако той е ..Той ( с главна буква 8-) ) ще си я харесва такава, каквато си е - без да отслабва, без да се гримира и т.н. ... Знам,че външния вид играе главната роля в отношенията между хората, но .. :? :?

MiMcHeToOo
08-18-2009, 18:50
Трябва да намериш баланса между приятелката и майката - жената.

umri
08-18-2009, 18:53
^^ Добре ве.. за какво трябва да се променя ако си се харесва и такава ( говоря за външния вид ) ?!
Ако толкова иска човек до себе си, тя ще го намери и без да се прави на такава, каквато не е. И ако той е ..Той ( с главна буква 8-) ) ще си я харесва такава, каквато си е - без да отслабва, без да се гримира и т.н. ... Знам,че външния вид играе главната роля в отношенията между хората, но .. :? :?
Това което говориш са пълни глупости. Неможеш да разчиташ само на това, че "принцът, който ще ме харесва такава каквато съм" ще дойде, защото това просто не е вярно. Чула ли си някъде жена, която е дебела да си се харесва и да не иска да отслабне ( не говоря за темата а принципно).

Priceless
08-18-2009, 19:05
Аз не съм казала,че трябва да седиш и да си чакаш принца .. :shock:
И честно казано мисля, че не си ме разбрал. Аз не казвам, че не трябва да прави нищо за външния си вид .. просто казвам, че няма смисъл да се променя само, за да угоди на хората и на тези "стандарти за красота" .. :?

cinderella_gugutka
08-18-2009, 19:11
слу4ввало ми се е да направя вси4ко както трябва,да направя вси4ко което мога,да дам вси4ко на другия,но да не е достатъ4но :( 4увството е доста кофти ,ни не
може да определяме съдбата си

Hilary_
08-18-2009, 19:17
Никога нещата не могат да бъдат така както ни се иска ... ако беше така щеше да е много лесно ... :D :D

stup1fy
08-18-2009, 19:35
Съгласна съм с Priceless.
Толкова ли не разбра ,че тя искаше да каже ,че трябва да намери момче ,което да я приема такава каквато е - и не,няма невъзможни неща.Доста хора се пресмиват на дефектите,но други ги превръщат в ефекти.
Момичето трябва да си намери момче ,което да я харесва така каквато е ,а не такава каквато той иска да е.
Колкото и изтъркано и old school да ви звучи - ДА , все още има хора,които не съдят бонбона по опаковката,макар и да намалят с всеки изминал ден!

w0sh
08-18-2009, 19:51
и ТОЙ ще язди бял кон, ще има блестящи доспехи и ще прилича малко на Енрике Иглесиас. Ще има благородно сърце и дълбок джоб.

Замислете се. Момичето иска принца, ама принца дето иска принцеста не му се иска да си купуват легло с подсилена основа.

Hilary_
08-18-2009, 19:56
и ТОЙ ще язди бял кон, ще има блестящи доспехи и ще прилича малко на Енрике Иглесиас. Ще има благородно сърце и дълбок джоб.

нима това е днешната представа за Той ?? :( :( 8-)

По темата: По горе писах, нооо искам да допълня, че не бива да се променяш (да се правиш на такава каквато не си) заради някой си ... :? ДА не отричам, че е хубаво да се грижиш за външния си вид, но да го поддържаш ... не променяш ... който те хареса ще да е, защото си такава каквато си ... 8)

stup1fy
08-18-2009, 20:03
и ТОЙ ще язди бял кон, ще има блестящи доспехи и ще прилича малко на Енрике Иглесиас. Ще има благородно сърце и дълбок джоб.

Замислете се. Момичето иска принца, ама принца дето иска принцеста не му се иска да си купуват легло с подсилена основа.

ПЪРВО ,не помня някой въобще да е споменавал ,че авторката е с наднормено тегло.. А дори да е с наднормено тегло,не виждам кой си ти да я съдиш!
ВТОРО нима мислиш ,че днешната представа за принц е такава?
Никога не съм харесвала хора с подобно мислене на твоето,жалко за хубавата музика която слушаш.
Живота и любовта са нещо много повече от силикон и дълги крака.
God,I pray for the day I'll meet a guy who is not thinking with his fucking dick.

w0sh
08-18-2009, 20:07
Мисля че доста ви наддцених с тоя пост..

Изреченията за принца- пример за неправдоподбни очаквания от реалността.

изречението за подсиленото легло - отдава се пркалено малко значение на факта,че човешките отношения са ДВУстранни. Възможно е и да има хора, които и харесват, но трябва да се замислим дали те също нямат вкусове енд стъф като един средностатистически хомо сапиенс.

Едит: пълнотата беше пример. И хората винаги съдят.. въпроса е дали могат да го признаят пред себе си.

stup1fy
08-18-2009, 20:22
Айде,сега надценил си ни.
Друг е въпроса ти разбира ли за какво ти говоря аз!
Въобще не знам как се стигна до тук ?!
И как по-скоро стигнахте до мисълта ,че на момичето въобще нещо му има на външния вид... Може просто да не допада на момчетата по характер,съжалявам ,но надали някой би искал да е гадже с "майка" си ,например.
Към авторката : Не знам защо ,но мисля ,че ти сама отлично знаеш какъв е проблема , ние можем само да предполагаме.

w0sh
08-18-2009, 20:26
Нека обобщя мнението си:

без метафори ирони и сарказъм.

АЗ смятам, че един човек трябва да е наясно, както в своите възможности, така и в очакванията на другите. Не бива да се заблуждаваме,че живота е приказка, а да си налягаме парцалите.

Човека, който я харесва, каквато е ще я хареса, едва когато тя се покаже като завършена личност без заблудени представи за реалността.

stup1fy
08-18-2009, 20:28
Нека обобщя мнението си:

без метафори ирони и сарказъм.

АЗ смятам, че един човек трябва да е наясно, както в своите възможности, така и в очакванията на другите. Не бива да се заблуждаваме,че живота е приказка, а да си налягаме парцалите.

Човека, който я харесва, каквато е ще я хареса, едва когато тя се покаже като завършена личност без заблудени представи за реалността.

Indeed.

fifinkathefreak
08-24-2009, 16:58
Ехо,някъде се забихме в клишетата.
ДА,знам,че помлих за примери,и може би е моя грешката,но смятах,че това с майката и приятелката ще наведе повече на мисълта за нещо в поведението,не във външния ми вид.
Да,не съм перфектна,но се старая да изглеждам добре и заради себе си,и заради другите.
Да,хубаво принца на бял кон.Нормално е да го търся,дори подсъзнателно.Но става дума да намеря момче,което да е заинтересовано от мен не като тази,която му оправя кашите.И се чудех къде мога да греша в отношенията си към тях.
Нямам предвид,че съм мекошав човек и ме търсят,за да им оправям кашите.Просто с течение на времето(когато видя,че нещата няма да се променят или вече не ми пука) вземам задачата да оправям нечий живот присърце.В началото е само помагане за това или онова.

Надявам се,че така изкарах темата от едно клише.Чакам следващото.Наясно съм,че и аз съм част от клише,но не е най-близкото до ума,за да е по-интересно ;)