PDA

View Full Version : Кога си е по за ядосване, как мислите?



anonymous485803
08-18-2009, 21:01
Здравейте млади хора. Батко ви Владко се чуди каква глупост да напише преди да си легне и реши да сподели с вас едно нещо което си мислеше днес на връщане от работа в Трамвая /щото не му дават да ходи с колело на новата работа, идвали важни хора в офиса трябвало да бъде представителен/ и решава да я сподели с Вас.
Навярно няма човек на тази планета които да не е бил зарязван, нараняван пренебрегван заради друг. В такива моменти винаги те хваща яд. Ако кажете, че не Ви хваща яд, то е явно заради това, че нямате чувства или партньора Ви Ви е писнал. Обаче нека да изследваме по-честия случая. Обекта на любов Ви зарязва и отива при друг/ друга. Вие сте свикнали имате чувства. Болезнено е. Става така, че Вие косвено или пряко да опознаете другия. И сега е великата Дилема. Кога Ви е по яд, когато другия/та Ви превъзхожда с нещо повече е от Вас, или когато не Ви превъзхожда, т.е. Вие го превъзхождате.
Според моя опит и в двата случая си е за ядосване, но при кои е повече? Как е при Вас я разкажете? Аз като че ли не мога да преценя.
Миналата година бях зарязван заради, човек които наистина имаше повече какво да предложи на девойката, караше нова кола, живее в центъра на София, има вила в Драгалевци /полите на Витоша/, ужасно мил и добър човек, на външен вид повече от симпатяга, висок готин, чаровен. ЕЕЕ, много ме хвана яд наистина, но междувидова конкуренция, какво да се прави.
Преди известно време бях хлътнал много по една девойка. Излизахме няколко пъти, докато една вечер не ми прати смс, от рода на “намерих подходящия човек, не се надявай на нищо вече”. След месец два се запознах с този “подходящ” човек и щях да падна, не можах да повярвам, че се е хванала с такъв. Тя говореше /като 17 годишна/ 3 езика, беше /сигурно и още си е/ много интелигентна, четеше интересуваше се, а той….. Единственото му хубаво нещо беше, че на външен вид беше доста чаровен, но още повече тъп. Трудно връзваше сложни изречения, изразяваше се предимно с междуметия от рода на “Аааа”, “УУУУ”, “ЕЕЕ”. Имаше беден речник, в едно изречение казваше поне по два пъти “бате”, защото явно друго нямаше какво да каже. Силните му страни бяха боя и футбола. На тези теми можеше да се говори малко повече с него. На всичкото отгоре и не лъсваше с благосъстояние, ами беше средностатистически мизерник, дето едвам свързва двата края. Много ме хвана яд. Просто не й отиваше такъв човек, тя е интелигентно момиче, но явно любовта е сляпа. Е тогава няколко дни не можах да осъзная случилото се. Един приятел ми каза, че няма за какво да ме е яд. Ако това е нейния тип мъж то по-добре, че не ме е избрала мене, дори трябвало да се радвам. Въпреки това обаче се ядосвах.
Та как е при вас. Ако имаше някаква скала, мерни единици за яда, кога боли повече, когато другия/та Ви превъзхожда или когато не е с нищо повече от Вас?
Вие сте на ход.

Millita
08-18-2009, 21:32
мeн би ме заболяло повече ако другата ме превъзхожда ... един вид ще го възприема като "проблема е в мен", така да се каже ..
докато ако не ме превъзхожда с нищо, даже напротив, тогава момчето губи .. след като не е оценил какво е имал до себе си 8) 8-)

golqmumnik
08-18-2009, 21:32
Лично на мен ми е все тая,не се сравнявам с никого,щом ме е зарязала-прав й път.Все пак няма незаменими хора и всеки е свободен да търси най-подходящ за него партньор,нещо като в покера,само без кинтите.

umri
08-18-2009, 21:37
Наистина интересна и различна тема. Кара те да се замислиш. И аз не мога да определя кое е по-лошо от двете. И двата случая са много гадни. Но като се замисля по-лошо е да те зареже заради боклук (по-беден,ниско интелигентен и тн.) защото това означава, че ти си я отегчил по някакъв начин с нещо. В случая не търси социалното положение на мъжа, а това как той я кара да се чувства. Търси истинското предизвикателство, интригата, тръпката, които ти неможеш да предложиш заради "добротата" ти. За мен това е по-лошия случай, защото ти си по-добрия във всички аспекти, но в крайна сметка тя те зарязва заради най-големият нещастник. Ако обаче мъжът е с по-добри характеристики от теб (включително и парични) тогава пак е гадно, но осъзнаваш, че жената е иманярка и търси парите. Тогава се утешаваш с факта, че просто той е по-добър, а тя се интересува от парите му. Разбира се те хваща яд, че не си като него, но в крайна сметка не всеки може да бъде богат. Какъвто и да е случая определено оставаш наранен, особено ако си бил влюбен в жената. Не е леко да те зарежат и това със сигурност накърнява мъжкото самочувствие, но за да докажеш на себе си и на другите, че си мъж трябва да си с високо вдигната глава и да не се самосъзаляваш, защото тогава си обречен на провал не само с жените, но всички аспекти от живота си.

GossipGirl89
08-18-2009, 21:43
Мен повече ме е яд, когато виждам, че не може да ми стъпи на малкия пръст ама по нищичко :D Даже последният ми случай беше такъв и наистина много се тюхках ама кво да се прави - живота е радост и тъга :D
Иначе, когато виждам, че някое момиче ме превъзхожда не ме е яд, а точно обратното.. директно си го признавам - "да, тя притежава нещо повече от мен". Мисля че това е съвсем нормално, защото всички хора с малко или с много се различаваме помежду си ... в смисъл че аз например имам определени недостатъци, които на другата мацка ше са и предимства да речем... и обратното - това, което на нея й куца при мен ще е перфектно :)

DekoDenev
08-18-2009, 21:46
ами аз съм имал подобна ситуация .. беше с едно момиче с което бях почти година и накрая какво избяга с някакъв футболист за англия без дори да ме предупреди а ми писа във фейсбук,че е намерила закрилата която аз не съм можел да и дам.В момент като този човек може да си каже само едно явно мацката не си е струвала и така е всъщност и все пак това бяха думи на яд на гняв защото момичето което обичах ме заряза заради някакъв мизерник който просто я е впечатлил с някакъв си план за съвместен живот който в последствие се разпадна :?

n3v3r4z
08-18-2009, 22:01
Мен повече ме е яд, когато виждам, че не може да ми стъпи на малкия пръст ама по нищичко :D Даже последният ми случай беше такъв и наистина много се тюхках ама кво да се прави - живота е радост и тъга :D
Иначе, когато виждам, че някое момиче ме превъзхожда не ме е яд, а точно обратното.. директно си го признавам - "да, тя притежава нещо повече от мен". Мисля че това е съвсем нормално, защото всички хора с малко или с много се различаваме помежду си ... в смисъл че аз например имам определени недостатъци, които на другата мацка ше са и предимства да речем... и обратното - това, което на нея й куца при мен ще е перфектно :)

Абсолютно съгласен съм!

radybt
08-18-2009, 22:51
Имаше беден речник, в едно изречение казваше поне по два пъти “бате”, защото явно друго нямаше какво да каже. Силните му страни бяха боя и футбола.
Ясно ,значи е бил някъв неграмотен селянин.Не искам да убидя футволистите нито по по-здравичките така[щтото и аз харесвам футбол и съм по заякнал] ,но в последна време футболистите станаха някакви побойници ,и тн. Нз от къде идва цялата тая селящина у днешните хора...[предимна футболисти]. И селяните не искам да убидя но си има села за тях! И има за какво да те е яд...на твое място също би ме хванало яд!

LovelyGirl
08-18-2009, 22:51
Мен повече ме е яд, когато виждам, че не може да ми стъпи на малкия пръст ама по нищичко :D
Иначе, когато виждам, че някое момиче ме превъзхожда не ме е яд, а точно обратното.. директно си го признавам - "да, тя притежава нещо повече от мен". Мисля че това е съвсем нормално, защото всички хора с малко или с много се различаваме помежду си ... в смисъл че аз например имам определени недостатъци, които на другата мацка ше са и предимства да речем... и обратното - това, което на нея й куца при мен ще е перфектно :)

Точно казано \:D/

NamelessRomantic
08-19-2009, 18:05
Все ми е едно с кой ще тръгне като ме зареже някоя сладурана...Тя губи 8-)

П.П. Не ми харесва начина по-който се изразяваш за хората в лощо финансово положение :x Много си материалистичен,при това и злобен....помисли ли че може би не е вината в него,а че е от бедно семейство?Умник...

Amateur
08-19-2009, 22:55
Абе кофти е.Зарязвали са ме заради някви който са под нивото ми и то не от моя гледна точка а от гледна точка на всички мой познати и според мен е по гадно да те зарежат заради някои които не е нещо повече от теб..

NaNa_SladuRana
08-21-2009, 15:00
Не е от значение заради кого ме е оставил,а че го е направил. Не знам аз мисля,че всеки е уникален по свой собствен начин и за това е грешно да се сравнават хората...