PDA

View Full Version : Любовкикът/любовницата



rubi
08-19-2009, 01:01
Нека да разискаме темата: Какво ни подтиква да си търсим любовник/ца?Случвало ли се е на някого досега да бъде или да си има любовник/ца и как се е чуствал?
Какво е мнението ви за изневярата и какво приемате под думата изневяра?

DimovB
08-19-2009, 01:25
скуката

OstraPisalka
08-19-2009, 08:48
съгласен съм с тянко +1

Wrathchild
08-19-2009, 11:30
Ограниченията. За излизания, за това с кой излизам и т.н.
При мен най-сигурният начин да ме вкарат в леглото на чужд мъж, е да ме ограничават. Вече дали ще е само за една нощ или ще има продължение, зависи от много фактори.

x3eme
08-19-2009, 11:47
Моногамността.В една връзка не може да няма развлечения и да се прави едно и също.Именно това подтиква хората да изневеряват,но е само едно от нещата поради които го правят.В един момент ти става скучен секса да речем,а искаш да опиташ нещо ново,нещо което не си пробвал до сега.И кво правиш ако партньора ти е консервативен?Или се разделяте или си намираш любовник/любовница.
Ако връзката е дълга и проблеми има много.Дългото време прекарано заедно води до липсва на внимание,просто свикваш с човека до себе си и не предприемаш нищо за да разведриш обстановката.Почва да ти липсва флирта,играта на котка и мишка (образно казано) и пак се опира до третото лице.

SummerRain
08-19-2009, 12:05
Причнините може да са много-някакви липси във връзката, по-слаби чувства към партньора, желание да се опитат нови неща, просто заради тръпката да се направи нещо непозволено, дори за "отмъщение" ако щете.

LunaTriCk
08-19-2009, 12:52
доста неща
факта, че въобще можеш да изневериш. скуката, алкохола дори...

MakeMeLaugh
08-19-2009, 15:03
каквото и да си говорим на някои им е в кръвта.
каквото и момиче да имат и всичко да получават пак ги влече.
познавам няколко такива 'индивида' ;д

другата част е от скука във връзката, или партньора не се раздава достатъчно.

понякога се случва и от просто проблеми в живота и от нямане на време за грижите за връзката намалят.

май това са вариантите :)

miss_kiss181
08-19-2009, 15:27
Когато не намираш нещо в партньора си, което за теб е важно нормално започваш да го търсиш на друго място. Но аз съм против изневерите, не съм изневерявала, но е супер подло и гадно да го причиш на човека на когото си казвал колко го обичаш. Аз действам така: ако нещо не ми достига в една връска говоря с партньора си на първо място, за да видя дали мога да променя нещатата. Ако не стане просто му казвам, че не се чувствам добре и това е. Като се разделиме в повечето случеи зарязаните са силно наранени, но по-добре така от колкото болката от изневяра.
За мое щастие вече 3 години съм с човека, когото обичам и разговорите вършат много добра работа. :) :) :)

SWASTIKA
08-19-2009, 22:44
Най - вече курвенските идеали и путьовщината. (Извинявам се за директните думи, но все пак раздела е добре характеризиран, че е за потребители навършили 18 годишна възраст.)

На някой не му харесвало нещо - търси любовник/любовница?

На някой му е скучно - същата работа?

Няа някой му се ака, но си мисли, че му се трака и си търси пак същото?

Малко са причините, които могат да те накарат да го правиш. Ще се опитам да ги разгранича в няколко реда.

1. Ти си дете на възраст между 15 - 17 години и си яко под действието на пубертета.

2. Ти си момиче на възраст над 18 години, което вече е пълна к*рва.

3. Ти си момче над 18 години и си истински п*тьо.




Защо?


Много просто. Пубертета и несъзряването водят до такива малоумни идеи. След пубертета тези идеи се превръщат в много лоши неща, които вече споменах.


Трябва да си голям п*тьо за да идеш и да изневериш на приятелката си, просто защото:

1. Те е страх да и кажеш, че вече не ти е по вкуса.

2. Не те задоволява.

3. Те е страх да не я нараниш.

Ако си мъж или момче на място ще и кажеш, че не искаш да си повече с нея и ще си хванеш друга.

Трябва да си голяма к*рва за да идеш и да изневериш на приятеля си, просто защото:

1. Те е ядосал и искаш да си му го върнеш.

2. Не те задоволява достатъчно.

3. Те е страх да не го нараниш.



Това е общо взето.

Изневярата е другия начин да кажеш на някой: "Аз съм нищожество и ме е страх да ти призная"


Поздрави. :)

LovelyGirl
08-20-2009, 09:00
Има много фактори, които могат да подтикнат към изневяра:

1.Липса на дсостатъчно внимание
2.Еднообразие
3.Загуба на интерес
4.Ако не получаваш, това, от което имаш нужда
5.Неразбирателство м/у двамата и т.н.

batko19
08-20-2009, 22:33
@SWASTIKA - Изневярата е другия начин да кажеш на някой: "Аз съм нищожество и ме е страх да ти призная" Мдаа, радва мнението ти определено. По темата - твърдо против и донякъде споделям гледната . на SWASTIKA.

mitternacht
08-21-2009, 21:26
Тука има ли омъжени/женени? Ако има-тогава има изневяра икуълс на любовник или любовница.
Иначе... са лапешки работи.Дори пак да се нарече изневяра не е толкова фатално, колкото да имаш деца, общо жилище и прочее...
Не че дори в тоя случай изневярата е нещо хубаво. :-o Според зависи.

sh3_1s_7h3_0n3
08-22-2009, 03:16
Тука има ли омъжени/женени? Ако има-тогава има изневяра икуълс на любовник или любовница.
Иначе... са лапешки работи.Дори пак да се нарече изневяра не е толкова фатално, колкото да имаш деца, общо жилище и прочее...
Не че дори в тоя случай изневярата е нещо хубаво. :-o Според зависи.

Честно казано на първо четене и аз това си помислих. По-фатално е, ако се изневери в случай, че имаш семейство и деца. Сега са някакви детски истории, в пубертета... има милион и един фактора, които могат да те провокират към изневяра. Виж, ако си вече съзрял възрастен... предполага се, че би трябвало да си улегнал, сериозен, отговорен и т.н, тогава вече идва проблемът от кръшкането.
Поне аз си мисля, че бих приела изневярата на приятеля ми и на бъдещият ми мъж по различен начин. Може би е просто въпрос на нагласа, т.к. де факто е едно и също и в двата случая, но просто за мен има някаква разлика. :)

Jeuelle
08-22-2009, 13:58
Въображението

malone
08-22-2009, 18:11
Изневяра ще има докато човек се води от животинските си инстинкти.Проблема тук е тоа че в много семейства го има този проблем,а когато е с деца нещата изглеждат още по-сложни.Лично аз винаги ще се противя на мъж или жена който е способен да помисли първо за любовник/ца да хвърля парите си за нея а за децата каквото остане.

DollLyyY
08-23-2009, 00:43
Липсата на разнообразие.

kalpazanka
08-23-2009, 09:18
Комплексарщината и желанието да се доказваш пред противоположния пол.

Jeuelle
08-23-2009, 09:44
http://www.youtube.com/watch?v=4ewszd9n1CU

Не се сдържах :smt040

eveto_xx
08-23-2009, 12:31
Нямам против изневярата. Стига човека да си изпълнява всички отговности, да си гледа децата , да кара съпруга/та си да се чувства добре, да не го/я унижава , връзката му с другия/та да не рефлектира върху семейните отношения. В такъв вид съм я приела.

SWASTIKA
08-23-2009, 14:04
Нямам против изневярата. Стига човека да си изпълнява всички отговности, да си гледа децата , да кара съпруга/та си да се чувства добре, да не го/я унижава , връзката му с другия/та да не рефлектира върху семейните отношения. В такъв вид съм я приела.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LovelyGirl
08-23-2009, 17:42
Нямам против изневярата. Стига човека да си изпълнява всички отговности, да си гледа децата , да кара съпруга/та си да се чувства добре, да не го/я унижава , връзката му с другия/та да не рефлектира върху семейните отношения. В такъв вид съм я приела.

Ти такъв живот ли искаш да водиш?Да си щастливо омъжена с деца + любовница за съпруга ти.Нали ти и децата ти си получавате всичко, от което имате нужда, какво от това, че мъжа ти ти изневерява..
Не мога да повярвам, че някой може да мисли така.
Не вярвам след години да си на същото мнение ;)

blo0dangel
08-23-2009, 19:47
и мъжете както жените обичат да ги ласкаят да им казват колко са добри и т.н. и щом партньорката на може да му погали самочувствието е съвсем нормално да тръгне да се доказва пред други... също и омаловажаването на всичко направено от силната половинка мойе да е достатъчна причина за изневяра.. то не че е задължително да има причина за една забежка де :-D

LunaTriCk
08-24-2009, 08:13
Най - вече курвенските идеали и путьовщината. (Извинявам се за директните думи, но все пак раздела е добре характеризиран, че е за потребители навършили 18 годишна възраст.)

На някой не му харесвало нещо - търси любовник/любовница?

На някой му е скучно - същата работа?

Няа някой му се ака, но си мисли, че му се трака и си търси пак същото?

Малко са причините, които могат да те накарат да го правиш. Ще се опитам да ги разгранича в няколко реда.

1. Ти си дете на възраст между 15 - 17 години и си яко под действието на пубертета.

2. Ти си момиче на възраст над 18 години, което вече е пълна к*рва.

3. Ти си момче над 18 години и си истински п*тьо.




Защо?


Много просто. Пубертета и несъзряването водят до такива малоумни идеи. След пубертета тези идеи се превръщат в много лоши неща, които вече споменах.


Трябва да си голям п*тьо за да идеш и да изневериш на приятелката си, просто защото:

1. Те е страх да и кажеш, че вече не ти е по вкуса.

2. Не те задоволява.

3. Те е страх да не я нараниш.

Ако си мъж или момче на място ще и кажеш, че не искаш да си повече с нея и ще си хванеш друга.

Трябва да си голяма к*рва за да идеш и да изневериш на приятеля си, просто защото:

1. Те е ядосал и искаш да си му го върнеш.

2. Не те задоволява достатъчно.

3. Те е страх да не го нараниш.



Това е общо взето.

Изневярата е другия начин да кажеш на някой: "Аз съм нищожество и ме е страх да ти призная"


Поздрави. :)

Искаш да кажеш, че само непълнолетните и непорасналите п*тьовци изневеряват ?
За изневяра може да се говори само в сериозна връзка. Тези тийнейджърски хлътвания не ги брой. "Той ми казваше, че ме обича/ама в друга си го натика" и т.н. са глупости. Изневярата е егоистична постъпка породена от вече посочени причини. Не може да се говори за изневяра, ако още преди това не ти е пукало много-много за този човек. А това няма как да стане за 2-3 месеца.

hottie
08-25-2009, 08:49
Най - вече курвенските идеали и путьовщината. (Извинявам се за директните думи, но все пак раздела е добре характеризиран, че е за потребители навършили 18 годишна възраст.)

На някой не му харесвало нещо - търси любовник/любовница?

На някой му е скучно - същата работа?

Няа някой му се ака, но си мисли, че му се трака и си търси пак същото?

Малко са причините, които могат да те накарат да го правиш. Ще се опитам да ги разгранича в няколко реда.

1. Ти си дете на възраст между 15 - 17 години и си яко под действието на пубертета.

2. Ти си момиче на възраст над 18 години, което вече е пълна к*рва.

3. Ти си момче над 18 години и си истински п*тьо.




Защо?


Много просто. Пубертета и несъзряването водят до такива малоумни идеи. След пубертета тези идеи се превръщат в много лоши неща, които вече споменах.


Трябва да си голям п*тьо за да идеш и да изневериш на приятелката си, просто защото:

1. Те е страх да и кажеш, че вече не ти е по вкуса.

2. Не те задоволява.

3. Те е страх да не я нараниш.

Ако си мъж или момче на място ще и кажеш, че не искаш да си повече с нея и ще си хванеш друга.

Трябва да си голяма к*рва за да идеш и да изневериш на приятеля си, просто защото:

1. Те е ядосал и искаш да си му го върнеш.

2. Не те задоволява достатъчно.

3. Те е страх да не го нараниш.



Това е общо взето.

Изневярата е другия начин да кажеш на някой: "Аз съм нищожество и ме е страх да ти призная"


Поздрави. :)

Не съм съгласна с теб. Това, че изневеряваш не те прави к*рва или лош човек. Не винаги. Има много други причини. Аз смятам, че в много случаи изневярата те кара да осъзнаеш, че Любомият не е за теб. Аз съм имала любовник докато бях с едно момче 2 години. Обичах си приятелят, но любовникът ми даваше нещо съвсем друго и различно. Нещо, което не успях да намеря в мъжа до мен. За щастие сега намерих мъж, който съчетава всички тези качества, но тогава още търсих и просто го намерих при двама различни мъже. Разбира се през цялото време се стараех да не нараня, нито единия, нито другия. Така и стана. Бившият ми не разбра, а любовникът знаеше всичко, но се постарах да направя така, че отношенията ни да останат на чисто "повърхностно" ниво. По този начин научих повече за себе си, пазейки и другите. И други пъти ми се е случвало да се отклонявам и в тези моменти съм разбирала, че явно не обичам приятеля си и късам. Просто в такъв момент осъзнаваш какво се случва около теб.
Иначе е вярно, че изневеряваш защото нещо ти липсва. Било то на сексуално ниво или нещо друго.

minimalist
08-25-2009, 14:18
бацета, обикновено постовете ми винаги са в духа на хумористично-сатиричния стил, но темата в момента подхожда да бъда сериозен. естествено изказвам лично мнение и не искам да заангажирам никого с него.
от една страна, замислете се - като хора които живеем в 21ви век, дали самите вие бихте могли да си зададете въпроса "вярвам ли наистина в моногамността?" и "бих ли могъл да споделя живота си само и единствено с един човек?" и честно, ама моля ви се - отговорете си наистина честно пред себе си. било то системно или касаещ единичен случай, "третия" /образно, освен вас двамата, щото може след време да дойде 4, 5 и т.н./ човек рано или късно се намесва в живота. и това е НЕИЗБЕЖНО. тая идея и концепция за "пърфикт уърлд" просто се цепи на малки парчета, издиша, няма такова нещо просто. дори и на мен ми се иска да има, но няма начин. напора на времето просто си казва своето. за 12+ години сексуален опит и начина на мислене, и възгледите върху развитието на една връзка са ми еволюирали толкова много, че в момента нямат нищо общо с началните. все повече с изминаване на годините човек наистина идва на мнение че физическия контакт, вкарването и изкарването като самоцелен акт без чувства са нищо. трудно е дори да се нарече изневяра.
от друга страна обаче, стигне ли се до системни физически контакти, било то и без чувства, значи нещо между двамата наистина не е в ред и трябва да се поговори, ако естествено хората са разбрани и могат да говорят на такива теми без да ги е страх. и ако се види че изход няма и връзката/бракът е изчерпан/а да се разделят като нормални хора.
ако в ситуацията обаче са намесени и деца, и то в ранна детска възраст, моето лично мнение е че поне за пред тях трябва да се "имитират" някакви семейни отношения, поне докато не станат на възраст, която да им позволи да им бъде обяснено по елементарен начин как стоят нещата. щото в противен случай, такива психологически травми нанесени им точно в тия години, рефлектират един ден в бъдещето върху самите тях. научо и психоогически доказано е...

LadyDi
08-25-2009, 14:36
Нека да разискаме темата: Какво ни подтиква да си търсим любовник/ца?Случвало ли се е на някого досега да бъде или да си има любовник/ца и как се е чуствал?
Какво е мнението ви за изневярата и какво приемате под думата изневяра?

Виновно ли е виното червено,
че ти си слаб и бързо те опива?
Една жена в легло на друг отива,
когато у дома й е студено.

Една звезда над дявола изгрява,
когато ангелът добър не я разбира.
Една любов, любов на друг намира,
когато недолюбена остава.

Това мъжете го забравят,
дори и сред житейските задачи,
че вино и жена изневеряват,
когато нямат истински пиячи.

:)

SWASTIKA
08-25-2009, 15:40
Най - вече курвенските идеали и путьовщината. (Извинявам се за директните думи, но все пак раздела е добре характеризиран, че е за потребители навършили 18 годишна възраст.)

На някой не му харесвало нещо - търси любовник/любовница?

На някой му е скучно - същата работа?

Няа някой му се ака, но си мисли, че му се трака и си търси пак същото?

Малко са причините, които могат да те накарат да го правиш. Ще се опитам да ги разгранича в няколко реда.

1. Ти си дете на възраст между 15 - 17 години и си яко под действието на пубертета.

2. Ти си момиче на възраст над 18 години, което вече е пълна к*рва.

3. Ти си момче над 18 години и си истински п*тьо.




Защо?


Много просто. Пубертета и несъзряването водят до такива малоумни идеи. След пубертета тези идеи се превръщат в много лоши неща, които вече споменах.


Трябва да си голям п*тьо за да идеш и да изневериш на приятелката си, просто защото:

1. Те е страх да и кажеш, че вече не ти е по вкуса.

2. Не те задоволява.

3. Те е страх да не я нараниш.

Ако си мъж или момче на място ще и кажеш, че не искаш да си повече с нея и ще си хванеш друга.

Трябва да си голяма к*рва за да идеш и да изневериш на приятеля си, просто защото:

1. Те е ядосал и искаш да си му го върнеш.

2. Не те задоволява достатъчно.

3. Те е страх да не го нараниш.



Това е общо взето.

Изневярата е другия начин да кажеш на някой: "Аз съм нищожество и ме е страх да ти призная"


Поздрави. :)

Не съм съгласна с теб. Това, че изневеряваш не те прави к*рва или лош човек. Не винаги. Има много други причини. Аз смятам, че в много случаи изневярата те кара да осъзнаеш, че Любомият не е за теб. Аз съм имала любовник докато бях с едно момче 2 години. Обичах си приятелят, но любовникът ми даваше нещо съвсем друго и различно. Нещо, което не успях да намеря в мъжа до мен. За щастие сега намерих мъж, който съчетава всички тези качества, но тогава още търсих и просто го намерих при двама различни мъже. Разбира се през цялото време се стараех да не нараня, нито единия, нито другия. Така и стана. Бившият ми не разбра, а любовникът знаеше всичко, но се постарах да направя така, че отношенията ни да останат на чисто "повърхностно" ниво. По този начин научих повече за себе си, пазейки и другите. И други пъти ми се е случвало да се отклонявам и в тези моменти съм разбирала, че явно не обичам приятеля си и късам. Просто в такъв момент осъзнаваш какво се случва около теб.
Иначе е вярно, че изневеряваш защото нещо ти липсва. Било то на сексуално ниво или нещо друго.

Курва си не, защото търсиш да си чешеш оная работа при друга четка, курва си, защото те е страх двете четки да не се видят. Разбираш ли?
Това е курвенско. Да не кажеш, че не ти е кеф с него - също.

Но на мен не ми пука какво мислиш. :)

hottie
08-25-2009, 16:10
Напротив, не ме е страх. Направих го, за да не го нараня и за да не го прогоня. Не знам - може би са ти изневерявали, за да имаш подобно отношение(което е разбираемо), но трябва да гледаш по-обективно и широко скроено на нещата..

Kostadin_682
08-25-2009, 22:09
Нека да разискаме темата: Какво ни подтиква да си търсим любовник/ца?Случвало ли се е на някого досега да бъде или да си има любовник/ца и как се е чуствал?
Какво е мнението ви за изневярата и какво приемате под думата изневяра?
Според мен (а и не само) е еднообразието, охладнели чувства.
До сега не съм имал любовница (не искам и да имам)

montana6
08-28-2009, 00:33
Изневярата не я приемам аз. Ако двама души са си омръзнали да се разделят и толкова! Аз не съм ревнив, така че оставям приятелката ми да прави каквото иска, но ако я хвана да ми изневерява й бия шута веднага. Аз лично никога няма да изневеря!

rubi
09-25-2009, 17:39
Добре а дали можем да приемем че изневеряващите търсят нещо, което човека до тях го няма и биха изоставили половинката си след като го намерят :) Винаги съм се питала такива неща и ми е интересно....Много моля да ми отговарят хора над 18 с повечко опит :)

dimitar_ak
09-26-2009, 06:52
Нека да разискаме темата: Какво ни подтиква да си търсим любовник/ца?Случвало ли се е на някого досега да бъде или да си има любовник/ца и как се е чуствал?
Какво е мнението ви за изневярата и какво приемате под думата изневяра?

Подтикват неизгладените конфликти във връзката. Могат да са най-различни, но ако те се загърбват и не се решават рано или късно се стига до изневярата. Всеки човек или е изневерявал или си е помислял за това. Не всеки би си признал.

dimitar_ak
09-26-2009, 06:57
Добре а дали можем да приемем че изневеряващите търсят нещо, което човека до тях го няма и биха изоставили половинката си след като го намерят :) Винаги съм се питала такива неща и ми е интересно....Много моля да ми отговарят хора над 18 с повечко опит :)

Мога да ти отговоря през моята камбанария (доста над 18 съм). Аз за да погледна настрани значи нещата във връзката ми са станали вече много зле. Имам обаче един приятел, който го прави просто за спорта. При него истинското удоволствие от секса идва когато го прави с жена, която не познава. Тръпката е в новия партньор. Прави го 2-3 пъти след, което тя вече му е писнала и търси нова. Същевременно си има приятелка с която живее от 2 години.

monka
09-26-2009, 09:06
Добре а дали можем да приемем че изневеряващите търсят нещо, което човека до тях го няма и биха изоставили половинката си след като го намерят :) Винаги съм се питала такива неща и ми е интересно....Много моля да ми отговарят хора над 18 с повечко опит :)

Мога да ти отговоря през моята камбанария (доста над 18 съм). Аз за да погледна настрани значи нещата във връзката ми са станали вече много зле. Имам обаче един приятел, който го прави просто за спорта. При него истинското удоволствие от секса идва когато го прави с жена, която не познава. Тръпката е в новия партньор. Прави го 2-3 пъти след, което тя вече му е писнала и търси нова. Същевременно си има приятелка с която живее от 2 години.

И аз имам един познат, който също така изневерява за спорта.Изневерява постоянно!!!И в същото време си има приятелка от 3години...Ей такива хора не разбирам.Да не получаваш това, което искаш, да е на привършване връзката-мога що годе да го приема...но ей така, защото ти е кеф :? Тогава какъв е смисъла изобщо да си с този човек и едва ли не да му губиш времето 2,3,5 години.Изобщо за какво ти е тази "сериозна връзка"...

dimitar_ak
09-26-2009, 09:19
И на ози ти въпрос имам отговор. Иска да има и нещо сигурно при което да може да се върне.

monka
09-26-2009, 10:11
И на ози ти въпрос имам отговор. Иска да има и нещо сигурно при което да може да се върне.

Да, може и това да е причината.И все пак що за човек трябва да си, постоянно да лъжеш и да нараняваш уж любимия си...

Rebirthing
09-29-2009, 18:26
Все още се опитвам да разбера тези хора които изневеряват, някои започват да търсят нещо ново след което се оплитат в лъжите си и не могат да признаят че вече връзката им е към края...и после следват скандалите и това да те разкрият :-o .

iiirish
10-02-2009, 10:13
Хората са казали, че когато нещо не го намираш в къщи, го натърсиш навън. И все пак има хора, на които изневярата им е в кръвта. Може всичко да имат, всичко да им се дава и пак да са извън пътя.
Аз съм моногамен човек - мога с години да съм на една и съща работа, с години да съм с един и същи човек, за изневяра не мога и да помисля. Флиртувам естествено, но подмятанията и бъзиците в никакъв случей не могат да се нарекат изневяра.

gia_sena_mono
10-20-2009, 22:36
Eднообразието :(

moneycomeme
10-21-2009, 09:06
Всяка ,,причина,,всъщност е оправдание от истината,че вече е дошло време за раздяла :) Против изневерите..!

Vain
10-27-2009, 20:18
Скука, навик, липса на нещо.
Не ми се е случвало нито да имам, нито да бъда в ролята на любовница за мое щастие. Не одобрявам изневерите, доста подло ми е.

Opium_Like_Me
11-21-2009, 20:50
А бихте ли простили ''секса за една вечер''?

iiirish
12-04-2009, 07:15
А бихте ли простили ''секса за една вечер''?

Трудно е да се каже, когато не ти се е случвало. Аз мога да кажа сега много неща, но не знам как бих постъпила в действителност. Възможно е да е точно обратното на казаното, независимо кое от двете бих написала сега.

Chiana
01-04-2010, 22:36
В сериозната връзка няма място за изневяра, според мен. Да не говорим за брак и семейство.. Аз лично мога и съм била напълно моногамна, до степен на отричане на всякакви социални контакти с други мъже. Дори на кафе не бях излизала. Но тук визирам най-сериозната си връзка. Била съм и в позицията на любовница на момче, което си имаше приятелка от 2 години. Виждахме се 1 месец, не криехме връзката, защото учим в един град, а живеем в друг. Честно казано не ми беше гадно, защото той се държеше на ниво с мен и не споменаваше приятелката си пред мен. Даваше ми нежност, прекарвахме си добре. Гадното дойде в момента, в който той се реши да остане с приятелката си... Тогава дефакто ти липсва това да си на първо място.
Но съм на мнение, че изневярата е плод на недостатъчна обич. Когато наистина обичаш някого, просто другите изчезват от полезрението ти.
Но смятам все пак, че при мъжете е различно. Както казва един приятел: "Е като си имам приятелка да не съм скопен :D" Жените много бъркаме чистия секс с чувствата. Но все пак всичко е индивидуално.

Magic_Girl
01-05-2010, 13:15
Ми изневярата е лошо нещо. Лично аз не бих я простила. Щом моето момче е пожелало друга дори за миг да си ходи с нея. Както аз съм вярна, такъв трябва да е той. Относно любовниците .. на мен не ми пречи да съм на някого, стига да си нямам проблеми. Иначе ако мъжът ми примерно има любовница.. да се готви за развод. :D

Psychoman
01-05-2010, 19:36
Отвратително е да изневеряваш. Нагла и долна постъпка.

Linns
01-08-2010, 12:33
Изневярата е това системно да си с друг ад гърба на човека с който си.. Но погледнато реално ако един път целунеш някой, това изневяра ли е? Би била доста тъпа детска логика ако и това се приема за изневяра.. Може би, на 14-15 ок, но над 18 да кажеш, че целувката е изневяра и да сложиш край на връзка заради такава глупост си е смешно ..

krem4et0
01-12-2010, 12:53
Да, изневяра е и целувката. Не защото като акт е кой знае какво, а защото изневярата не се корени само в действията, а и в намеренията за такива. Едва ли е причина за раздяла, но нарушава най-важното във връзката - доверието. На мен ми бяха нужни няколко седмици да простя, няколко месеца да спра да натяквам и вече 5 години да забравя една единствена негова целувка с друга, която чистосърдечно си призна. Не заради самия акт, а заради нарушеното доверие между нас.

Wrathchild
01-14-2010, 22:47
Именно за това съм против признаването на изневяра. Хубаво, сгрешил си, но не обременявай и другия с твоите глупости.
И да, права си, че по този начин се нарушава доверието. Но пък намерението... и аз съм имала намерения, друг е въпросът дали съм ги осъществявала. И не смятам, че съм изневерявала по този начин.

krem4et0
01-15-2010, 07:39
И аз съм имала намерения към друг. Почувствах се като изневерила, защото просто ме привличаше. Реших да не обременявам половинката с терзанията си и реших да не гоня дивото. Не сбърках. Но дълго време след това ми тежа, че съм била привлечена от друг, въпреки че дори не съм го докоснала. Въпрос на светоусещане си е. Аз се чувствах дълго време измамница, защото съм харесала друг. Той пък бил целувал друга на някакъв купон. Призна ми. Каза, че не искал, а го нападнали, че не я харесва и прочие. След тази случка не ходи на купони без мен :D , а ако отиде все ми стои страха, че може някоя друга да го "нападне". В случая не знам кой е по-изневерил. Дали той заради 2 минутна целувка или аз заради множеството дни мисли и за друг.
Иначе аз не знам дали искам или не искам да науча. Би ме заболяло, ако ме е лъгал, би ме заболяло и от изневярата. Все ще е гадно. Надявам се да не ме боли по този начин. Аз също не искам да го нараня и не бих му изневерила. От години и в мислите си не съм му изневерявала.

Wrathchild
01-15-2010, 07:45
Хм, аз пък си имам и страничните привличания, но това си е просто от полигамната ми природа, не че не го обичам.
Ако приятелят ми ще ми изневерява, поне да го прави по начин, по който да не разбера. Никой не го е карал да си събува гащите, ако се чувства виновен - ОК, но да не обременява и мен с кофти чувства.

alex4o
01-15-2010, 09:40
Ограниченията. За излизания, за това с кой излизам и т.н.
При мен най-сигурният начин да ме вкарат в леглото на чужд мъж, е да ме ограничават. Вече дали ще е само за една нощ или ще има продължение, зависи от много фактори.

+1 Ограничението е най-лошото в една връзка. Не съм имала любовник обаче,защото приятелят ми не ме ограничава..Излизам когато и с когото искам,а той ми има доверие :)

krem4et0
01-15-2010, 10:44
На мен ми е гузно. Явно просто не съм полигамна. А иначе би ме накарало да си хвана любовник:скуката, липсата на внимание и на любов. Но по-скоро това са причини за раздяла, а не за друг човек. В обратния ред да ми се случи...трудно с моята си природа.

Opium_Like_Me
01-22-2010, 09:58
Именно за това съм против признаването на изневяра.

Aз също съм против!

Opium_Like_Me
01-22-2010, 10:00
Spam

В този раздел се толерира мисленето и изразяването на собствена позиция, а не цитирането на друг и пляскането на емотиконки под цитата. Ако си неспособен/а да се включиш пълноценно в дискусиите, моля, заповядай в раздел "Кофата", където подобно поведение се толерира. Тук няма да стане.


Raybeez

krem4et0
01-22-2010, 11:53
Raybeez, аз за това казах, че съм се чувствала зле, само защото мисля и за друг, без дори да предприема някакво действие спрямо него.
Но увлечението просто се случва - не можеш да го предвидиш, да си забраниш някой да ти харесва или да си наложиш да не мислиш за него. Това, което можем да контролираме са действията. За това не мога да си дам вярна преценка, кое е по-зле - да изпитваш нещо, неподвластно на разума ти, но да не си позволиш нещата да минат някаква граница или да направиш нещо (което е можело да избегнеш), без емоция, но наранявайки друг. Защото аз бях съсипана след тази случка, а той дори и не разбра, че съм била увлечена по друг.

Лично на мен и в двете ситуации би ми било изключително тежко. И двете неща на този етап за мен са непростими. Тогава простих, защото 2-те събития съвпаднаха във времето и се чувствах гузна и виновна. Сега не бих простила изневярата под каквато и да е форма.

YouDontKnowMe
01-22-2010, 21:24
Всеки си разбира нещата по различен начин... :)
Именно. Понякога изневярата е индикатор,показващ края на връзката . Но може и да е моментна неразумна постъпка, под влиянието на алкохол или силни емоции. Може да простиш , може и да не простиш. Може да ти простят , но може и да те пратят по дяволите.
Приемам изневярата,когато е предварително регламентирана в отношенията между партньорите.(когато нямат сериозна връзка)
Но когато човек е влюбен, няма нужда от нея ...

Wrathchild
01-23-2010, 10:29
Raybeez, аз в целувките влагам много повече чувство, от колкото в секса. В този ред на мисли съм абсолютно съгласна с теб.
Знаете ли, когато започнах връзката си със приятеля ми смятах, че не бих простила изневяра, случи ли се - край. Сега, след почти 3 години, прекарани с него, мнението ми май вече не е толкова крайно. Първо, че дори да ми изневери, не бих захвърлила всичко, градено до сега, заради инцидентен секс. Доверието ми, обаче, ще трябва да си го спечели отново. Бих останала и разочарована, че хем изневерява, хем явно и не умее да се прикрива така, че да не разбера и да не остана аз потърпевша от неговите грешки.
За съжаление разбрах, че има много по-страшни неща, които могат да се случат в една връзка, от една изневяра...

krem4et0
01-23-2010, 11:36
Кое за теб е по-страшно от счупеното доверие?
Аз мога да твърдя, че моето мнение също се промени, но в обратната насока. В началото не бях сигурна като цяло в себе си, в него, в нас. Бях по-склонна да простя...или просто нямаше да ме заболи толкова. Сега е просто абсурд. Не заради секса, не заради целувката или нещо от този сорт, а защото сме си станали много близки, органически свързани и просто не мога да приема, че той не чувства същото единение и че за него едночасовото удоволствие е по-важно от нашата връзка. Не като отношения, а като изживяване. Да не говорим, че си познавам човека, и знам че изневери ли СЕГА, то ще е защото не ме харесва, не ме обича, не ме иска. Той също е много краен в мнението си по въпроса и за него изневярата би значела край. Аз съм се опитвала да му кажа, че има изневяра и изневяра, обстоятелства и други такива. Не - била съм с друг, нямам работа при него. Насади ми тази своя крайност и сега му отвръщам със същата монета - няма право на грешен ход в това отношение. Не знам, за мен да си вярваме, да сме честни 1 спрямо друг, да сме откровени когато не се искаме или има проблеми, са най-важното, което съградихме с цената на много усилия. Аз не бих го разрушила и за най-хубавия секс на света. Вярвам, че той ме обича и уважава достатъчно, за да не ми причини това. По-ценно от доверието, уважението и обичта в 1 връзка за мен няма. А изневярата показва, че поне 1 от тези неща куца. А в такъв случай по-добре да нямаме връзка. Говорила съм му - ако не си сигурен, че може да си само с мен още 30-40 години, ако смяташ, че си изпуснал нещо в сексуално отношение, ако това след 5 години ще те гложди, по-добре си върви сега, а не когато нещата станат много сериозни.
Чисто психологически не бих преживяла фактът, че друга го е докосвала, целувала, че той за миг е предпочел друга...дори и само физически.

Wrathchild
01-23-2010, 17:48
За мен просто сексът без чувства си е нещо нормално и ако го направи няма да сметна, че не ме обича, но определено ще се замисля къде е проблемът, че да се стигне до там.
А кое за мен е по-страшно... ако искаш бих могла да ти разкажа на ЛС...

Nich
03-17-2010, 15:19
Когато започнат да те възприемат за даденост, когато тръпката изчезне, когато проблемите станат повече, когато ти показват незаинтересованост, може да показваш жажда за внимание по този начин... много фактори има, но не е задължително да се стига до любовници. в крайна сметка ако нещо не върви не може ли просто да седнете и да поговорите, да опитате да се промените, или да сложите край дори ако няма друг начин ? вярно че има адреналин в това да лъжеш и да се опитваш да не те хванат, но лично за мен е самоунижение и не бих стигнала до там :)

CSKAMen1
10-16-2010, 13:30
Търсенето на любовник/любовница се появява когато мине първата фаза на любовта-на лудото влюбване-когато тръпнеш преди срещи,вълбуваш се като видиш любимия човек,когато това нещо отмине и любовта към партньора ти стане братска-тогава ти го обичаш,свикнал си с него,но няма никаква тръпка,всеки ден ти е един и същ-работа или училище,среща с любимия човек и вкъщи
Аз уча в медицински университет и от познанията ми,ще ви кажа че медиатора,който ни доставя удоволстие се нарича допамин,той се отделя в големи количества когато сме лудо влюбени,в началото на връзката,кара те да се чувстваш прекрасно,след време обаче(нак-често година-две),той престава да се отделя,това значи че я няма страстта,а всъюност каквото и да правиме ние-го правиме с цел да извлечем допамин за да ни стане хубаво-когато правиш нещо необичайно,различно от стандартното-тогава той се отделя в по-големи количества-представете си например,всеки ден едно и също...и в един ден изненадващо решавате да отидете някъде на митинг да речем,на концерт,ще се почувствате по-добре.
Това същото вечествто кара и зависимите към наркотици да ги употребяват,защото им извлича допамин директно,а в нормалния живот-този хормон се отделя когато го заслужиш-при добре свършена работа,при секс,и т н
Така че причината за намирането на любовници е,че след време няма вече допамин,няма ли допамин-това означава скука-има ли допамин има удоволствие.Това е