PDA

View Full Version : Срещите - как, кога и с кого :)



xplay
08-19-2009, 11:55
Здравейте всички :)

Кака ви Ива се завърна и вдъхновена от батко си Владо, бих искала да доразвия темата за срещите.
А и след вчерашния ми инцидент искам да обърна внимание на някои неща :)
:smt075
Общи приказки...
Не е приемливо момиче да кани момче на среща, за това обръщам внимание на мъжката част. Не всички момичета са тъпи, за да се съгласят на "Айде утре на кафе?" или "К`во ще кажеш някой път да излезем...", но има и такива, които си мислят, че щом тези въпроси са им зададени, то непременно момчето се интересува от тях.

Но не е така. Има и такива задници (с извинение към тях), които предлагат среща и връзват тенекия или след като момичето се съгласи те отменят срещата, защото разбират, че тя се интересува от него. Лично аз направих тази грешка с човек от скайп, който познавах едва от 2 дена, не ми върза тенекия, но закъсня с 20 минути.

Правило номер 1: Опитайте се да опознаете човека, с когото ще излизате на първа среща. Съберете колкото може повече информация за него - кой е, с какво се занимава и с кого излиза попринцип.

Правило номер 2: За да поканите момиче на среща бъдете оригинални. Не използвайте горепосочените примери. Опитайте с нещо като "Мисля, че ако излезем бихме могли да се опознаем по-добре. Съгласна ли си?"

Правило номер 3: Ако момичето ви откаже и не ви даде обяснение, не я питайте защо. Просто не й допадате или не иска да се вижда с вас.

Правило номер 4: Ако има ангажимент не я притискайте. Отложете срещата за друг път.

Правило номер 5: НЕ ЗАКЪСНЯВАЙТЕ! Преценете кога да тръгнете, какво ще правите но така, че да не закъснявате. Добре е да сте на мястото на срещата 5 минути по-рано. Ако е наистина спешно и ви се наложи да закъснеете, обадете и се и й кажете, за да не изпадате и двамата в неловка ситуация.

Правило намер 6: Облечете се подходящо за среща. Не е добра идея да идвате по къси гащи и джапанки, защото няма да направите добро впечатление.

Правило номер 7: Кафето е доста банално място за първа среща, макар че много тийнейджъри го предпочитат. Нама лошо, стига да не е някоя дупка. Но ако искате да направите впечатление на момичето, по-добре я заведете на друго място. Ако сте в морски град - вечерна разходка по плажа. Ако сте в планината - можете да се разходите по скалите. НО все пак ако решите да отидете на кафе е добре да платите цялата сметка!!! Тук не става въпрос дали имате пари или не, става дума за елементарно уважение!

Правило номер 8: Не е задължително да носите цвете на срещата, но имайте прдвид, че това е признак на уважение.

Правило номер 9 (И за двата пола): Когато се срещнете си стиснете ръцете. Дръжте се есетествено и непринудено.

Правило номер 10: НЕ Е ДОБРА ИДЕЯ да я целувате на първа среща. Най-вероятно ще реши, че сте несериозен и целта ви е да преспите с нея. Излезте още няколко пъти и преценете тогава дали искате да сте заедно.

Правило номер 11: Добре е ако имате чувство за хумор да го използвате, но не прекалявайте. Понякога е добре да разкажете някоя своя изцепка в училище или нещо, в което сте се забъркали или... нещо, от което не ви е срам и е комично в същото време. Например как сте заспали в час по английски и госпожата е казала еди какво си, или как сте се подхлъзнали по коридора и после този, който ви се е подигравал също се е подхлъзнал... Така показвате самоувереност, а момичетата харесват това. :)

Правило номер 12 (И за двата пола): НЕ водете други хора със себе си!

Правило номер 13: Когато решите, че срещата ви е приключила, попитайте дамата нещо като "Ще ми позволиш ли да те изпратя до вас?" Ако каже да - значи добре сте се представил. Ако отговора е НЕ, или не мисли да се прибира, или сте се държали като пълен идиот.

И запомнете момичета: Не е нужно да се цапате с един тон гримове и да си правите прическа 2 часа. Външния вид има значение само за първата среща - някои момчета не харесват клоуни. Не се престаравайте с външния вид. :) Просто се отпуснете в неговата компания и бъдете себе си :)

w0sh
08-19-2009, 11:56
дори няма да чета темата.. преди да я заклеймя акто глупава и ненужна.

СТИГА се изживявахте като гуру-та.... аман вече.

Sh@d0w
08-19-2009, 12:00
дори няма да чета темата.. преди да я заклеймя акто глупава и ненужна.

СТИГА се изживявахте като гуру-та.... аман вече.

Има хора,за които е нужна и полезна.Това е тийн форум,в който не всички са "Гурута" като теб.Не всички са родени научени,така че спри се с безсмислените се постове с цел трупане на мнения.Като не ти харесва просто натисни бутончето Х горе вдясно и готово.Никой не те кара да четеш или да пишеш.Пф писна ми от флеймъри :o

xplay
08-19-2009, 12:04
дори няма да чета темата.. преди да я заклеймя акто глупава и ненужна.

СТИГА се изживявахте като гуру-та.... аман вече.

Ти не си човека, който ще ми казва какво да правя. Понеже всяка втора и трета тема е "Първа среща", "Дали ме харесва" и "Какво да правя", се намериха двама човека, соито спокойно да обяснят на достъпен език нещата, които интересуват авторите на подобни теми...

lipsvashh_mi
08-19-2009, 12:05
не съм съгласна,че момчето трябва да плати цялата сметка...лично аз ще се чувствам неудобно и един вид задължена към него..всеки сам си плаща сметката...
за целувката на първа среща,добре си казала,че не е най-добрия вариант-едно 80 процента ако не повече от нас ще се отдръпнат,особено ако познават човека от няколко дена или няколко чата в скайп..
за цветето,след няколко срещи е сладко и е мил жест,но на първа среща плаши по-скоро ...прекалено обвързващ жест за начало...но на 3-4 среща ок ,наистина е готино :)
като цяло темата е добра,но това са стандартни неща,които се пишат във всяка 2ра тема из нета :) Все пак адмирации за старанието

w0sh
08-19-2009, 12:06
Тази информация е всъщност крайно безполезна поради две причини.
1-во: Информацията е крайно субективна и не може да отрази нещата реално. Информацията може колкото да помогне на някого, толкова и да го обърка, да го подведе, илид а го научи да не разичта на себе си.

2-ро. Информацията не е съобразена с личности, а със стереотипи. Ако един човек винаги се стреми на тези "срещи" да бъде като гореспомантия тип всички ще бъдат като изляти от калъп. Ако човек иска да си намери партньор, то не е необходимо да се съобразява с някакви тъпи принципи, а да прави това, което го кара да се чувства добре. Ако това доведе до приятни емоции и у събеседника в срещата... то тогава шансовете на тези бъдещи партньори са много по-реални от тези на "господин и госпожица изряден външен вид"

BlueFace
08-19-2009, 12:10
Прочетох темата и ми се струват прекалено глупави тези правила... :?
Това ,че не приемливо момиче да кани момче на среща е първата голяма глупост!!
Има някой верни неща ,но има и големи глупости които няма да коментирам. Едно е да напишеш тема с насоки друго е с ПРАВИЛА !! :? :? Няма правила за срещите.Има толкова различни хора и методи .За какво пишете изобщо такива простотии ,оставете хората да правят своя избор и съответно да се учат от грешките си :)

Както казах ПРАВИЛА за срещите няма.Могат да се спазват някои начални насоки ,но не правете всичко по учебник .Бъдете себе си. ;)

П.П. Излизането с джапанки и къси гащи изобщо няма да направи лошо впечатление .Това са някакви прищевки на авторката ;)

П.П.2 Ето w0sh ви го каза точно и ясно :-D \:D/

xplay
08-19-2009, 12:10
не съм съгласна,че момчето трябва да плати цялата сметка...лично аз ще се чувствам неудобно и един вид задължена към него..всеки сам си плаща сметката...
за целувката на първа среща,добре си казала,че не е най-добрия вариант-едно 80 процента ако не повече от нас ще се отдръпнат,особено ако познават човека от няколко дена или няколко чата в скайп..
за цветето,след няколко срещи е сладко и е мил жест,но на първа среща плаши по-скоро ...прекалено обвързващ жест за начало...но на 3-4 среща ок ,наистина е готино :)
като цяло темата е добра,но това са стандартни неща,които се пешат във всяка 2ра тема из нета :) Все пак адмирации за старанието

Благодаря. :) Аз по-скоро бих се чувствала задължена ако приятелка плати цялата сметка. По този въпрос може много да се спори.
Във Франция например, хората си правят миниподаръчета на първата среща, дори да нямат сериозни намерения, в знак на уважение към другия ... и винаги се прегръщат и целуват по бузата... такава им е традицията просто. Но не сме там, просто правя срявнението.

xplay
08-19-2009, 12:14
Прочетох темата и ми се струват прекалено глупави тези правила... :?
Това ,че не приемливо момиче да кани момче на среща е първата голяма глупост!!
Има някой верни неща ,но има и големи глупости които няма да коментирам. Едно е да напишеш тема с насоки друго е с ПРАВИЛА !! :? :? Няма правила за срещите.Има толкова различни хора и методи .За какво пишете изобщо такива простотии ,оставете хората да правят своя избор и съответно да се учат от грешките си :)

Както казах ПРАВИЛА за срещите няма.Могат да се спазват някои начални насоки ,но не правете всичко по учебник .Бъдете себе си. ;)

П.П. Излизането с джапанки и къси гащи изобщо няма да направи лошо впечатление .Това са някакви прищевки на авторката ;)


Жалко за теб, неизвестни ми по никнейм младежо. Точно за джапанките и късите гащи си е ... издънка за първа среща. А и имаше доста случаи, в които момчета излизат с най-добрата ми приятелка по джапанки и къси гащи и гова определено не и хареса.
Просто не сте свикнали да ни уважавате, това е.

valdesbg
08-19-2009, 12:14
За двамата "родоотстъпници" - Нещо проблем ли имате?

Прекалено индивидуализирате хората, ама прекалено. А те не са чак толкова различни :) Отделно че правилата са неписани. Никой няма да те глоби ако не ги спазваш. Ваш проблем е че индивидуализма ви е с краката на горе.

Малчо - браво :)

stup1fy
08-19-2009, 12:16
Авторката е направила темата с цел да помогне,но ето ,че за пореден път я нападате.Като не си съгласен с нея - не е нужно да нападаш.
Признавам,от скоро съм регната тук,но от доста време чета.За жалост , не съм засичала все още коментари от твоя страна в които да си дал съвет или да си помогнал на някой.До някаква степен си прав и съм съгласна,но има и дригу начини по които можеш да изразиш мнението си ,без да обиждаш.

LovelyGirl
08-19-2009, 12:18
Честно казано не съм я прочела още цялата :oops: , но не мога да разбера, защо според теб е неприемливо момиче да кани момче?
Не сме 18ти век..То, ако се чака винаги на мъжете доникъде няма да я докараме.Не искам да обидя някой или нещо такова, просто според мен колкото нормално е момче да покани момиче, толкова е нормално и обратното.

xplay
08-19-2009, 12:24
Честно казано не съм я прочела още цялата :oops: , но не мога да разбера, защо според теб е неприемливо момиче да кани момче?
Не сме 18ти век..То, ако се чака винаги на мъжете доникъде няма да я докараме.Не искам да обидя някой или нещо такова, просто според мен колкото нормално е момче да покани момиче, толкова е нормално и обратното.

Неприемливо е, защото накрая ако не се получи ни изкарват все едно не можем без момчето. Представи си поканеното момче се събере с компания и го питат Какво прави днес?
и той да каже "Ми една ми покани на кафе..."

И другото което е: когато момиче покаже, че иска връзка, тогава момчето спира да я преследва, защото разбира, че тя вече е негова, и не представлява интерес за него.

BlueFace
08-19-2009, 12:27
Прочетох темата и ми се струват прекалено глупави тези правила... :?
Това ,че не приемливо момиче да кани момче на среща е първата голяма глупост!!
Има някой верни неща ,но има и големи глупости които няма да коментирам. Едно е да напишеш тема с насоки друго е с ПРАВИЛА !! :? :? Няма правила за срещите.Има толкова различни хора и методи .За какво пишете изобщо такива простотии ,оставете хората да правят своя избор и съответно да се учат от грешките си :)

Както казах ПРАВИЛА за срещите няма.Могат да се спазват някои начални насоки ,но не правете всичко по учебник .Бъдете себе си. ;)

П.П. Излизането с джапанки и къси гащи изобщо няма да направи лошо впечатление .Това са някакви прищевки на авторката ;)


Жалко за теб, неизвестни ми по никнейм младежо. Точно за джапанките и късите гащи си е ... издънка за първа среща. А и имаше доста случаи, в които момчета излизат с най-добрата ми приятелка по джапанки и къси гащи и гова определено не и хареса.
Просто не сте свикнали да ни уважавате, това е.

Не разбрахте ли ,че всички хора на тази планета са различни бе!!!Няма точни правила!!
Разбирам ,че иска да помогне ,но ако всеки почне да следва точно тези "правила" съм сигурен ,че ще има доста разочаровани хора! Тя се опитва едва ли не да напише "Законите на Срещата" ...
Индивидуалността в един човек го отличава от другите и точно за това теми тип "Пътва среща" "Каде да я заведа " са тъпи...Всеки човек трябва да спазва нали някакви насоки за благоприличие и добър външен вид ,но това според мен е всичко.След това трябва да впечатли другия със собствената си личност :)

П.П. Чехлите и Късите гащи (3/4-ти) не са знак на неуважение!При температури 30+ гадруса няма нормален човек който да ти излезе с дънки и маратонки ;) Още повече ,че вас някой все не ва уважава :?

П.П.2 Това са правилата на xplay за срещите ,но те не важат за всички нали се сещаш ;)

w0sh
08-19-2009, 12:28
Понеже се зачекна темата за плащането на сметките.

Едно е да плащаш сметката на дама от уважение, напълно друго е това да се смята за задължително.

За мен е крайно обидно, този тип поведение да се поощрява. Едва ли не мъжете задължително трябва да се бръкнат за да постигнат нещо.
Толкова материални ли станахте?

xplay
08-19-2009, 12:34
Не разбрахте ли ,че всички хора на тази планета са различни бе!!!Няма точни правила!!
Разбирам ,че иска да помогне ,но ако всеки почне да следва точно тези "правила" съм сигурен ,че ще има доста разочаровани хора! Тя се опитва едва ли не да напише "Законите на Срещата" ...
Индивидуалността в един човек го отличава от другите и точно за това теми тип "Пътва среща" "Каде да я заведа " са тъпи...Всеки човек трябва да спазва нали някакви насоки за благоприличие и добър външен вид ,но това според мен е всичко.След това трябва да впечатли другия със собствената си личност :)

П.П. Чехлите и Късите гащи (3/4-ти) не са знак на неуважение!При температури 30+ гадруса няма нормален човек който да ти излезе с дънки и маратонки ;) Още повече ,че вас някой все не ва уважава :?

П.П.2 Това са правилата на xplay за срещите ,но те не важат за всички нали се сещаш ;)

Аамм... не мисля да ти падам на нивото и да продължавам да ти отговарям на тъпите коментари. И не - явно не си разбрал смисъла на темата. "Законите на срещата" са само в главата ти. Щом за теб външния вид е всичко ми е ясно колко си умен. Успех! :)

xplay
08-19-2009, 12:37
Понеже се зачекна темата за плащането на сметките.

Едно е да плащаш сметката на дама от уважение, напълно друго е това да се смята за задължително.

За мен е крайно обидно, този тип поведение да се поощрява. Едва ли не мъжете задължително трябва да се бръкнат за да постигнат нещо.
Толкова материални ли станахте?

И ти не си разбрал какво искам да кажа. На първа среща е ДОБРЕ да платиш сметката на момичето, стига да не прекалява с поръчките... Тук в никакъв случай не става въпрос за материалното.
Ако не ти е по джоба просто не излизай с нея...

w0sh
08-19-2009, 12:42
Така ли стана вече.

Значи кастата на богатите и кастата на бедните.

Ами ако на 3-тия месец не мога да купя колие пак ли да не излизам с нея?

Момичето не ти е по джоба... яко понятие. А казвали, че любовта не се интересува от пари.

Може и да издребнявам като задълбавам в тази тема, но самият въпрос е доказателство колко различно мислят хората по въпроса за срещите.

stup1fy
08-19-2009, 12:44
Абе най-добре е всеки да си плати количката и толкова!
doh...

xplay
08-19-2009, 12:44
Така ли стана вече.

Значи кастата на богатите и кастата на бедните.

Ами ако на 3-тия месец не мога да купя колие пак ли да не излизам с нея?

Момичето не ти е по джоба... яко понятие. А казвали, че любовта не се интересува от пари.

Може и да издребнявам като задълбавам в тази тема, но самият въпрос е доказателство колко различно мислят хората по въпроса за срещите.
Наистина, издребняваш :) никой не ти говори за богати и за бедни, говоря ти, че ако нямаш пари да си платиш сметката в кафето къде изобщо си тръгнал и защо изобщо сте отишли на кафе...

BlueFace
08-19-2009, 12:48
Най са ми забавни такива като тебе дето се мислят за много над другите!Не ме познаваш следователно недей си прави заключения за мен.
Не знам каде съм написал ,че външният вид е всичко за мен ,но сигурно вие които сте с високото ниво четете някъде измежду редовете. Ти имаш някакви изкривени разбирания които се опитваш да наложиш тук.
Как можеш да напишеш "като не ти е по джоба не излизай с нея " :shock: ? Пък уж бяхме на много високо ниво ,а излиза ,че парите са толкова важни. :?

Не смятам да спамя повече в тази тема,но едно ще ти кажа: недей се мисли за нещо повече от останалите,защото не ти определяш кой е умен и кой не. Просто не си дорасла още ,за да поучаваш хората ! ;)

valdesbg
08-19-2009, 12:52
уош и другия неизвестен ник - който има брада ще си купи и гребенче.

Индивидуализирате прекалено много и изопачавате нещата както ви падне.

Нали се сещате че по вашите логики - психология, философия, криминалистика и още един куп науки са лишени от смисъл.

Айде ако обичате ползвайте си мозъците по предназначение.

И да - парите и материалното положение СА от значение когато излизаш и/или живееш с някого. Просто защото на усмивки и целувки няма как да преживявате. Ако не можеш да осигуриш нещо което тя иска - няма да излиза стеб много ясно. като се хванеш на хорото - ще го играеш докрай. Иначе няма да се хващаш.

Чешете си езиците обаче не защитавате нищо от това което казвате. А малката ви слага в джоба си, и дори не го усещате.

Живи и здрави :)

w0sh
08-19-2009, 12:52
Мисля че не успеях да си изразя тезата правилно.

В този форум всеки ден безкористната любов се превъзнася и описва като напълно реална.

Сега тук се появяват в няколко поредни теми "съвети" и "насоки" на това какво поведение да манифестираме.

Моето мнение е, че не бива така да се поставят нещата защото цялостната ситуация за всеки, от целената аудитория заблудени тойнове това ще изглежда като някакъв тип сделка.

Ако той не направи това това и това значи не ме уважава, значи не сме един за друг и значи няма смисъл.

Аз съм убеден че като човешки същества ние можем да не гледаме само външния облик на нещата.

И пак потретвам. Срещата е момента в който хората трябва да разберат дали има елемент на напасване на характери. Влизайки в този калъп това напасване ще бъде илюозрно следователно нереално и няма да доведе до желаните последици.

ЕДИТ:
Нали се сещате че по вашите логики - психология, философия, криминалистика и още един куп науки са лишени от смисъл.
В отговор на това твърдение на Валдес. Мисля че АЗ следвам психология и философия и знам за какво говоря.

lipsvashh_mi
08-19-2009, 13:05
ясно е,че всеки има различен поглед над нещата-няма нужда да спорите или казвате кой -кой слагал в джоба си и подобни..
Вярно,че след като момчето те е поканило на кафе то той трябва финансово да може да си го позволи ...Вярно е и ,че от учтивост е добре да предложи да плати-друг въпрос,че едно уважаващо себе си момиче не би го позволило..жеста е важен! :)
Не смятам обаче,че възгледите ,които има nplay ще са същите след 2-3-4 години....сега все пак е на 15 и има коренно различно виждане по въпроса със срещите и момчетата...както се казва-ще поживеем и ще видим :)

LovelyGirl
08-19-2009, 13:25
Неприемливо е, защото накрая ако не се получи ни изкарват все едно не можем без момчето. Представи си поканеното момче се събере с компания и го питат Какво прави днес?
и той да каже "Ми една ми покани на кафе..."

И другото което е: когато момиче покаже, че иска връзка, тогава момчето спира да я преследва, защото разбира, че тя вече е негова, и не представлява интерес за него.

Аз не съм съгласна с теб.Не е задължително момичето да кани 1во.И, ако го поканиш ти, нима ще те помисли за лесна?! Не смятам.Според мен на момчето би му харесало, ако ти го поканиш първа.Голяма работа като предложиш едно кафе.Да не предлагаш брак?!

3oPuTy
08-19-2009, 13:25
Правило номер 1: Опитайте се да опознаете човека, с когото ще излизате на първа среща. Съберете колкото може повече информация за него - кой е, с какво се занимава и с кого излиза попринцип.

Правило номер 2: За да поканите момиче на среща бъдете оригинални. Не използвайте горепосочените примери. Опитайте с нещо като "Мисля, че ако излезем бихме могли да се опознаем по-добре. Съгласна ли си?"
Ако някое момче ми каже тва с опознаването със сигурност няма да изляза с него :? Ще го сметна за намек,че иска да има нещо повече между нас и ще ми мине мерака да излизам с него :?

Правило номер 3: Ако момичето ви откаже и не ви даде обяснение, не я питайте защо. Просто не й допадате или не иска да се вижда с вас.

Правило номер 4: Ако има ангажимент не я притискайте. Отложете срещата за друг път.

Правило номер 5: НЕ ЗАКЪСНЯВАЙТЕ! Преценете кога да тръгнете, какво ще правите но така, че да не закъснявате. Добре е да сте на мястото на срещата 5 минути по-рано. Ако е наистина спешно и ви се наложи да закъснеете, обадете и се и й кажете, за да не изпадате и двамата в неловка ситуация.

Правило намер 6: Облечете се подходящо за среща. Не е добра идея да идвате по къси гащи и джапанки, защото няма да направите добро впечатление.
Е през лятото как да се облече?!С панталон,риза,вратовръзка и обувки ли :? А и не е важно как е облечен,а що за човек е!

Правило номер 7: Кафето е доста банално място за първа среща, макар че много тийнейджъри го предпочитат. Нама лошо, стига да не е някоя дупка. Но ако искате да направите впечатление на момичето, по-добре я заведете на друго място. Ако сте в морски град - вечерна разходка по плажа. Ако сте в планината - можете да се разходите по скалите. НО все пак ако решите да отидете на кафе е добре да платите цялата сметка!!! Тук не става въпрос дали имате пари или не, става дума за елементарно уважение!
Ей това не го очаквах от теб :? Момичето трябва да е ХИПЕР безотговорно за да се съгласи да излезе на ПЪРВА СРЕЩА с почти НЕПОЗНАТ вечер на пустия плаж или сред природата ... :?
Относно това с плащането на сметката - ако момче ми плати сметката просто ще се наложи да забрави за мен :? Не позволявам на НИКОГО да ми плаща сметката :? Още по-малко на някой непознат!!!

Правило номер 8: Не е задължително да носите цвете на срещата, но имайте прдвид, че това е признак на уважение.
Дано да не се запозная с момче,което на първа среща да ми подари цветя :? Прекалено е изтъркано ... А и старомодно :? Да не говорим,че ако ми се домъкне с някой букет ще реша,че иска да има нещо между нас и ще се чувствам неловко :?

Правило номер 9 (И за двата пола): Когато се срещнете си стиснете ръцете. Дръжте се есетествено и непринудено.

Правило номер 10: НЕ Е ДОБРА ИДЕЯ да я целувате на първа среща. Най-вероятно ще реши, че сте несериозен и целта ви е да преспите с нея. Излезте още няколко пъти и преценете тогава дали искате да сте заедно.

Правило номер 11: Добре е ако имате чувство за хумор да го използвате, но не прекалявайте. Понякога е добре да разкажете някоя своя изцепка в училище или нещо, в което сте се забъркали или... нещо, от което не ви е срам и е комично в същото време. Например как сте заспали в час по английски и госпожата е казала еди какво си, или как сте се подхлъзнали по коридора и после този, който ви се е подигравал също се е подхлъзнал... Така показвате самоувереност, а момичетата харесват това. :)

Правило номер 12 (И за двата пола): НЕ водете други хора със себе си!
И защо да не водим други хора (ако и двамата нямаме нищо против де)?!Аз лично предпочитах (в минало време,защото вече тия запознанства са ми скучни),когато имам среща с някое момче от чата (примерно) да сме по двойки,защото така беше сигурно,че няма да си умра от скука ако пича се окаже някой притеснителен и си глътне граматиката :?

Правило номер 13: Когато решите, че срещата ви е приключила, попитайте дамата нещо като "Ще ми позволиш ли да те изпратя до вас?" Ако каже да - значи добре сте се представил. Ако отговора е НЕ, или не мисли да се прибира, или сте се държали като пълен идиот.
Да беее ... Ще ме изпраща до нас :? Колкото и да ми е било приятно с него не бих му казала още на първата среща къде живея :? Стига му,че ми знае скайпа/телефона и т.н.

И запомнете момичета: Не е нужно да се цапате с един тон гримове и да си правите прическа 2 часа. Външния вид има значение само за първата среща - някои момчета не харесват клоуни. Не се престаравайте с външния вид. :) Просто се отпуснете в неговата компания и бъдете себе си :)
Сори лапе,но с доста от нещата не съм съгласна :? А и не може нещо подобно да е ПРАВИЛО :? Ето на теб например ти харесват тия неща и би искала момчето,с което излизаш на първа среща да се държи така ... За теб това ще е идеалната среща :) Е окей ама аз не съм съгласна с доста от тия "правила" и ако някое момче,с което излизам на първа среща (а дори и да не е първа) спазва точно тези правила не само,че няма да ме впечатли,ами и ще си пропилее шанса за следваща среща :?

LovelyGirl
08-19-2009, 13:30
Ако не ти е по джоба просто не излизай с нея...


Това наистина е глупаво.Ами, ако вмомента момчето има пари само за собственото си питие?Трябва да се откаже от кафето, защото няма пари и за момичето ли?

MakeMeLaugh
08-19-2009, 13:55
Честно казано не съм я прочела още цялата :oops: , но не мога да разбера, защо според теб е неприемливо момиче да кани момче?
Не сме 18ти век..То, ако се чака винаги на мъжете доникъде няма да я докараме.Не искам да обидя някой или нещо такова, просто според мен колкото нормално е момче да покани момиче, толкова е нормално и обратното.

Неприемливо е, защото накрая ако не се получи ни изкарват все едно не можем без момчето. Представи си поканеното момче се събере с компания и го питат Какво прави днес?
и той да каже "Ми една ми покани на кафе..."

И другото което е: когато момиче покаже, че иска връзка, тогава момчето спира да я преследва, защото разбира, че тя вече е негова, и не представлява интерес за него.
Ти в кой свят живееш.
Точно момичета с ей такова мислене като твоето на момента им бия шута.
И ей такива патки, едто чакат на моя джоб да има плащам питиетата мога само среден птъст да им покажа. Ще платя, когато преценя, че ме кефи и че е заслужила, може пък да преценя, че е нагла и да не си и помисля да я включа в сметката (говорим за първите срещи, но аз с такива не излизам).
С 2 думи, ти си ми примера за антипатия в момента ;д

JenataNaShefa
08-19-2009, 15:34
Сори xplay, но имаш твърде изкривена представа за света или живееш в паралелен свят. Тези неписани правила си ги изсмукала от пръстите си и ако очакваш всеки един, с който излизаш да се движи по тях като по часовник ще има доста да си почакаш принца.

Защо да не е приемливо момиче да кани на среща ?
Това е строго индивидуално, има мъже който са по-стеснителни от някой дами и няма лошо да се прехвърли инициативата в ръцете на нежния пол ?!

Нищо лично, но абсолютно не съм съгласна с теб и подкрепям мнението на w0sh, а що се отнася до плащането на сметката има разлика между това да поискаш да си платиш сметката и момчето да не ти позволи и това да стоиш и да чакаш той да плати всичко все едно ти е длъжен. Когато започнеш да изкарваш пари сама и да си плащаш всички сметки сама ще разбереш колко безумно звучи "правилото" ти !

П.П. valdesbg, защо не я оставиш сама да си защити тезата, а не да се включваш все едно ти е протеже ? (Това е реторичен въпрос, не ми отговаряй !)

umri
08-19-2009, 19:01
Сега ще обясня ситуацията, за която съм 99% сигурен, точно това се е случило. Авторката има регистрация в някой сайт за запознанства. Някое момче е решило да и пише. Разменили са си скайповете и след това са си уговорили среща и са излезли, но тази среща е около 5-та или 6-та на момичето и когато нещата не се развият по план тя е разочарована и изпада в истерия. Внезапно решава, че от тази една среща е научила всичко за срещите и какво трябва и не трябва да се прави на първа среща и решава да напише РЪКОВОДСТВО, от което неуките трябва да черпят.

Сега и нещо към авторката. Знам, че неопитен, неук и прост човечец като мен не е правилно да дава съвети на великата учителка, но все пак ще се престраша... Когато си пишеш с някой и по това, което пише го сметнеш за нормален и свестен и ти харесат снимките му просто излизате, ако имаш желание. Глупаво и неправилно е да си пишеш дълго време с някой по скайп и да имате виртуална любов. Просто излизаш с човека и ако не ти допадне спираш контакт с него и не си губиш времето. Докато в противния случаи губиш много време в безсмислени писаници и накрая като се срещнеш с него и не ти хареса?

Тая тема е за триене.

Priceless
08-19-2009, 19:08
Правило номер 1: Опитайте се да опознаете човека, с когото ще излизате на първа среща. Съберете колкото може повече информация за него - кой е, с какво се занимава и с кого излиза попринцип.

Аз какво?! Да го разследвам преди да изляза с него на кафе ли?! :shock:

Правило номер 2: За да поканите момиче на среща бъдете оригинални. Не използвайте горепосочените примери. Опитайте с нещо като "Мисля, че ако излезем бихме могли да се опознаем по-добре. Съгласна ли си?"

От това по-банално накъде?!

Правило номер 3: Ако момичето ви откаже и не ви даде обяснение, не я питайте защо. Просто не й допадате или не иска да се вижда с вас.

За това съм съгласна. Досадно е ;)

Правило номер 4: Ако има ангажимент не я притискайте. Отложете срещата за друг път.

Елементарно... :?


Правило намер 6: Облечете се подходящо за среща. Не е добра идея да идвате по къси гащи и джапанки, защото няма да направите добро впечатление.
А ако някой ми дойде облечен като току що излязъл от "Мъжете в черно" ще го ритам от тук, до мястото откъде се е пръкнал.


Правило номер 7: Кафето е доста банално място за първа среща, макар че много тийнейджъри го предпочитат. Нама лошо, стига да не е някоя дупка. Но ако искате да направите впечатление на момичето, по-добре я заведете на друго място. Ако сте в морски град - вечерна разходка по плажа. Ако сте в планината - можете да се разходите по скалите. НО все пак ако решите да отидете на кафе е добре да платите цялата сметка!!! Тук не става въпрос дали имате пари или не, става дума за елементарно уважение!

Лично на мене ше ми е страшно неудобно, ако оставя момче на ПЪРВА среща да ми плати сметката .. :?


Правило номер 8: Не е задължително да носите цвете на срещата, но имайте прдвид, че това е признак на уважение.

ДА БЕ !! Цвете на първа среща .. Тоооолкова е банална цялата тая история с цветята ...


Правило номер 9 (И за двата пола): Когато се срещнете си стиснете ръцете. Дръжте се есетествено и непринудено.


Защо?! Аз повече бих се зарадвала на една приятелска прегръдка .. Така ще разбера, че наистина се радва да ме види ;)


Правило номер 13: Когато решите, че срещата ви е приключила, попитайте дамата нещо като "Ще ми позволиш ли да те изпратя до вас?" Ако каже да - значи добре сте се представил. Ако отговора е НЕ, или не мисли да се прибира, или сте се държали като пълен идиот.

Не е задължително. Защо трябва да знае къде живея?! Не обичам така .. :?

xplay
08-19-2009, 19:30
Сега ще обясня ситуацията, за която съм 99% сигурен, точно това се е случило. Авторката има регистрация в някой сайт за запознанства. Някое момче е решило да и пише. Разменили са си скайповете и след това са си уговорили среща и са излезли, но тази среща е около 5-та или 6-та на момичето и когато нещата не се развият по план тя е разочарована и изпада в истерия. Внезапно решава, че от тази една среща е научила всичко за срещите и какво трябва и не трябва да се прави на първа среща и решава да напише РЪКОВОДСТВО, от което неуките трябва да черпят.

Сега и нещо към авторката. Знам, че неопитен, неук и прост човечец като мен не е правилно да дава съвети на великата учителка, но все пак ще се престраша... Когато си пишеш с някой и по това, което пише го сметнеш за нормален и свестен и ти харесат снимките му просто излизате, ако имаш желание. Глупаво и неправилно е да си пишеш дълго време с някой по скайп и да имате виртуална любов. Просто излизаш с човека и ако не ти допадне спираш контакт с него и не си губиш времето. Докато в противния случаи губиш много време в безсмислени писаници и накрая като се срещнеш с него и не ти хареса?

Тая тема е за триене.


Грешиш и то много.

umri
08-19-2009, 19:42
ОК, греша... безгрешни хора няма. Аз даже съм един от най-големите грешници, които познавам. Но все пак не си опровергаваш мнението и не казваш, точно за кое не съм прав.

xplay
08-19-2009, 19:54
Грешиш за скайпа и връзката там.

myHeartIsOnlyForYou
08-19-2009, 19:59
Няма правила за срещите.Има толкова различни хора и методи .За какво пишете изобщо такива простотии ,оставете хората да правят своя избор и съответно да се учат от грешките си
Колкото и да четат,а те дори не си правят труда и да отворят поучителните теми..докато не го усетят на своя гръб,повечето не са сигурни дали е истина тов,което им казват "старите кучета" :D .Ама това за джапанките е смехория.Ми ако пък и момичето отиде с джапанки да не би да се получат нови озонови дупки :-D .Това джапанките да не са нещо лошо или бедняшко,или признак за неизисканост и лош вкус?!?По-важното е да са чисти и по-възможност здрави(хайде сега не всички имат щастието да им стигат парите..).То пък лятот момичетата,които не носят токчета какво да обуят - ботушите от зимата ли :lol: ?Освен равни чехли и джапанки не се сещам за друго..А момчетата какво - костюм и врътовръзка ли или нещо по-изискано,да си поръчат смокинг :lol: ..Нали на срещата трябва да бъдем такива каквито сме си..Ако даденият човек ходи с джапанки,трябва специално за случая да си купи обувки(ако искаш от онези издължените..които са доооста грозни :-D )..Неуважение било....Неуважение е момичетата да искат от момчетата да се обличат специално за срещата,да плащат сметката,да ходят по-рано и да ги чакат(като че ли са принцеси),едва ли не да им се кланят...не мислите ли,че по този начин момчето се чувства унизено и някак по-долно ниво от момичето,нейн роб,слуга... :? .Да трябва да има кавалерско държание,но с класа,а не робуване!!!Това означава,че момичето трябва да се чувства добре с момчето,но и на него да му е толкова приятно...Може и да има такива,за които да слугуват на момичетата е удоволствие,но това си е техен проблем :-D .Има и добри съвети.,опа правила си ги нарекла :-D ,но като цяло НА МЕН не ми се нравят тези правила....Прав беше човекът,който каза,че ако всички го следваме ще сме еднакви и индивидуалността се губи.Ако и лошите започнат да се правят на добри,спазвайки правилата ти няма да можеш да ги различиш :?
Не мислиш ли,че w0sh е по-прав,поради факта,че има повече житейски опит,а и следва психология и философия..За мен това са две науки,които много развиват интелекта на човек,позволяват му да мисли в различни аспекти..Все пак психологията изучава човешкото съзнание...а щом като по-добре си го изучил - по-добре го използваш и анализираш....

Stan4o123
08-19-2009, 21:24
Честно казано не съм я прочела още цялата :oops: , но не мога да разбера, защо според теб е неприемливо момиче да кани момче?
Не сме 18ти век..То, ако се чака винаги на мъжете доникъде няма да я докараме.Не искам да обидя някой или нещо такова, просто според мен колкото нормално е момче да покани момиче, толкова е нормално и обратното.

Неприемливо е, защото накрая ако не се получи ни изкарват все едно не можем без момчето. Представи си поканеното момче се събере с компания и го питат Какво прави днес?
и той да каже "Ми една ми покани на кафе..."

И другото което е: когато момиче покаже, че иска връзка, тогава момчето спира да я преследва, защото разбира, че тя вече е негова, и не представлява интерес за него.

BullSh1t...първо,като го питат момчето,той ще каже "бях на кафе"... няма абсолютно никакво значение,кой кого е поканил,важното е,че са излезли.Относно "другото" ... още по-голяма простотия,ти казваш,че момчетата сме роботи,който изпълняват мисията си "да сваля мацката" и когато тя е изпълнена,започваме следваштата.... по тази логика няма да има двойки изобщо...иначе съветите,който си дала са добри и наистина актуални...

Grassh0pper
08-19-2009, 22:58
xplay - темата .... ок , но има неща които найстина не са си точно както трябват ! Съгласен съм за джапанките и късите гащи от гледна точка , че сигурно НЕ е най - подходящото облекло , но ако вън е 40 градуса едва ли ще си сложа дълги дънки ! И също не смятан , че ако момиче те покани ще е смешно , защото в това време на НИКОЙ не му пука.... важното е да имаш среща , а не да стойш във вас да се самосъжаляваш както един галфон пуснал тема "Какво да правя като съм в нас и нямам приятелка ?" ! А й от "Като момчето види , че го интересуваш те зарязва..." - Това са кретени , които го правят за бройката ! Не съм сигурен , но като прочетох темата ми се видя , че си влючила твои : преживявания/гафове.....

-П.С. - Сигурно ще помогне на някой да ДОБИЕ представа , но си е напълно индивидуално !

Hustle
08-20-2009, 00:34
Всичко е до нагласа,как ще възприемеш,човека.
Ако изляза на първа среща с някое момиче и установя,че тя не ми допада,ще я разкарам.Няма да ми направи голямо впечатление,това дали е спазила някакви общоприети правила или не,но това не означава,че трябва да пренебрегваме правилата изцяло.
Същото се отнася и за втория вариант-ако момичето ми допада.
Умна е,притижава красота,хубаво тяло обожавам дупето и в късите тясни гащета,харесват ми и сладките и крачета в тея меки,розови джапанки :P решението ми е:Вземам я! :)
Важен е човекът и неговите отличителни черти,нещата с които ще те впечатли на първата ви среща.А,защо трябва да избягваме целувките на първа среща,целувката е знак,който дава надежда на един от двамата партньори или на двамата,че между тях може да се получи....
.....нали и затова провеждате тая "среща".
Когато отивате на бизнес среща,тогава се съобразявайте с облекло,точност,вратовръзк и,джапанки,стискане на ръце и т.н.

0u7l1n3
08-20-2009, 08:20
Опа, много запознати по темата се изказаха :D Даже не се обосновавате :smt064 :smt064 :smt064 :smt064
Аре комплексираните да си мълчът там. И аз не сам съгласен с някой неща ама кво да се прави, повечето неща са верни