PDA

View Full Version : Проблем с левият тестис



kurec001
08-19-2009, 17:35
Здравейте!
Аз съм на 16 години.От 1-2 дена левият ми тестис е по-увиснал от десния...изглежда и по-голям, но всъщност не е... просто самата кожа от лявата страна е по-отпусната. Засега нямам никаква болка, нито проблем със ерекцията или спермата...за щастие. Усещам нещо като лека подутина над левия тестис , съвсем лека (вътре)...не създава дискомфорт.
Искам да ви попитам - най-важно ако някой от вас е имал този проблем да сподели нормално ли е това, как е минало, да ходя ли на лекар. Ако се наложи операция, в какво се състои процедурата, боли ли. И НАЙ-ВАЖНО - какви последствия би могло да има, и има ли някаква възможност да стане най-лошото - да увреди спермата или т.н и да попречи на половия живот в бъдеще.
Хора казват. че било нормално но се пак ще пусна темата. Също моля да пишат хора които са сигурни в това, което казват.

amk933
08-19-2009, 18:14
Най-добре иди на андролог. Както каза ти самият това е симптом за много болести, а може и нищо да ти няма, така че няма как да гадаем просто по описанието в един форум. Един специалист би ти помогнал доста повече от нас. :)

Ilikeliljon
08-19-2009, 18:55
Най-добре да не го плашиш, а да му кажеш (макар че виждам, че не знаеш), че това е нормално. Левия тестис винаги е по-надолу от десния, така е при женските гърди, лявата е по-надолу от дясната. А ако те боли, наистина мини през лекар, но мисля, че ти се спуска тестиса надолу, но все пак аз не съм лекар и отиди за всеки случай.

Neadekvatnia
08-19-2009, 21:16
Най-добре да не го плашиш, а да му кажеш (макар че виждам, че не знаеш), че това е нормално. Левия тестис винаги е по-надолу от десния, така е при женските гърди, лявата е по-надолу от дясната. А ако те боли, наистина мини през лекар, но мисля, че ти се спуска тестиса надолу, но все пак аз не съм лекар и отиди за всеки случай.

+1

kurec001
08-20-2009, 17:39
Най-добре да не го плашиш, а да му кажеш (макар че виждам, че не знаеш), че това е нормално. Левия тестис винаги е по-надолу от десния, така е при женските гърди, лявата е по-надолу от дясната. А ако те боли, наистина мини през лекар, но мисля, че ти се спуска тестиса надолу, но все пак аз не съм лекар и отиди за всеки случай.

+1
e ddz...dano :shock:

iwancho
08-20-2009, 19:56
И аз съм така,а съм на 13 (след 3-4 месеца правя 14) и т'ва е сигурно от 1-2 години при мен,ако не и повече,първо се притеснявах,дори говорих с майка,а тя - с една нейна приятелка,медицинска сестра, но казаха,че е нормално. Споко пич,праскай и не се притеснявай,ако те боли или ти създава дискомфорт - лекар! :)

kurec001
08-21-2009, 10:56
:?

Nitroglycerin
08-21-2009, 20:37
Това е анатомически нормално ,тъй като ако бяха тестисите на едно ниво при тичане щяха да се блъскат един в друг ,което би създало много проблеми.

За блоката ,тя вероятно е или от прекалено много изпразвания или от прекалено много здържане от изпразване.

kurec001
08-21-2009, 21:23
Четох много и опипвах тестисите много. Всички симптоми отговарят на диагнозата "варикоцеле" - разширени вени над тестиса. Прави се операция която трае 30 минути.
Почти сигурен съм, че е това. Ще отида на лекар след няколко дена. Въпросът ми е - от 3 дена имам проблема, и като отида на лекар ще еминало повече от седмица...това много време ли е - имам прдвид може ли да почака лекаря няколко дни ? :?

kurec001
08-21-2009, 21:25
съшо така за тези дни да спра ли мастурбацията ? може ли от това да е проблема

Owner_bg
08-21-2009, 22:06
Виж, понякога става въпрос за усукване на едни връзки там, та се напипват бучки. Ще се изненадаш, но доколкото знам, 50% от момчетата ги имат. Та, тези връзки обикновено създават илюзията за тумори и сякви други стряскащи неща... Въобще не трябва да се притесняваш - щом размерът им е еднакъв и на те боли, това дава индикации, че няма нищо страшно там долу. :D Понякога се получават усложнения, но рядко - прави се операция за 10 минути на местна упойка за "развързване" на връзките. Колкото до това, че единия е по-надолу - нормално е. :D

Та, моят съвет към теб е - не се притеснявай. Ако почне да боли, или става по-голям - бягай при уролог - но по твоите думи, още си далеч от това положение. :)

kurec001
08-21-2009, 23:48
Виж, понякога става въпрос за усукване на едни връзки там, та се напипват бучки. Ще се изненадаш, но доколкото знам, 50% от момчетата ги имат. Та, тези връзки обикновено създават илюзията за тумори и сякви други стряскащи неща... Въобще не трябва да се притесняваш - щом размерът им е еднакъв и на те боли, това дава индикации, че няма нищо страшно там долу. :D Понякога се получават усложнения, но рядко - прави се операция за 10 минути на местна упойка за "развързване" на връзките. Колкото до това, че единия е по-надолу - нормално е. :D

Та, моят съвет към теб е - не се притеснявай. Ако почне да боли, или става по-голям - бягай при уролог - но по твоите думи, още си далеч от това положение. :)

Самият тестис е сякаш "увиснал" по-надолу.

kriskybee
08-22-2009, 08:48
Ужас !!! .. Аз съм така от 3 години някъде, в момента съм на 17 .. и нямам никакви проблеми .. винаги левия ще е по голям от десния нали се сещаш :D Не се притеснявай .. праскай без да се замисляш .. ако наистина те заболи .. ЛЕКАР :shock:

georgi12
08-22-2009, 14:24
Четох много и опипвах тестисите много. Всички симптоми отговарят на диагнозата "варикоцеле" - разширени вени над тестиса. Прави се операция която трае 30 минути.
Почти сигурен съм, че е това. Ще отида на лекар след няколко дена. Въпросът ми е - от 3 дена имам проблема, и като отида на лекар ще еминало повече от седмица...това много време ли е - имам прдвид може ли да почака лекаря няколко дни ? :?
Над 50 % от мъжете имат това заболяване , което просто казано е Разширени вени в торбичката на тестиса . Понякога пречат на размножаването . Евентуално когато жената не може да забременее се прави операция .Не е доказано от какво се предизвиква варикоцелето.Симптомът е болка в тестисите . Ти разбира се отиди на лекар , нека да види .
Съмнявам се , че мануално си поставил точна диагноза , затова - бягай до някой Уролог и след това задължително второ мнение от друг Уролог.

Lyricon
08-26-2009, 21:51
Най-добре да не го плашиш, а да му кажеш (макар че виждам, че не знаеш), че това е нормално. Левия тестис винаги е по-надолу от десния, така е при женските гърди, лявата е по-надолу от дясната. А ако те боли, наистина мини през лекар, но мисля, че ти се спуска тестиса надолу, но все пак аз не съм лекар и отиди за всеки случай.

+1

+1

Boyd
08-27-2009, 21:31
Някой май предпочита да не ходи на училище и да не си чете уроците от 8-ми клас, а?!

Anonimen123456
09-07-2011, 20:30
Да не отварям нова тема , да питам тук - при мен също левия е леко по-увиснал (около 3-4мм.) повече от десния.Нямам нито болка , нито никакви други признаци.Това е от около мисля 4-5 години. Сега съм на 17. Нормално ли е ? Четох , че обикновенно левия е по-увиснал от десния.

kalpazanka
09-08-2011, 09:23
Няма пълна симетрия. Оплаквания имаш ли- нямаш. Какво те тревожи в такъв случай?

Anonimen123456
09-08-2011, 22:43
Просто профилактично :D

kalpazanka
09-09-2011, 06:38
Може да те види лекар за твое успокоение в такъв случай.
Заключвам.