PDA

View Full Version : Херпес!Спешна помощ моляя ;[[



Amelly
08-19-2009, 18:32
Излезе ми херпес на устната,по принцип съм податлива на такива и мног се притеснявам да не се надуе и почервенее,а и утре нми е специална вечер!
Знаете ли някакъв метод за премахване, за по -бързо оздравяване,моля наистина е много спешно.
Дори и някакви бабини дивитини да са моляя вии,ужасно е :-# :-# :-#

gabi7u
08-19-2009, 18:35
доколкото знам се маже с паста за зъби :) ама не съм сиг

p3tinc3t0
08-19-2009, 18:39
Намажи го с паста за зъби..няма да е толкова червено и бързо ще се махне.. :)

Amelly
08-19-2009, 18:54
Изпробвали ли сте го този метод,да не се влоши мног осе притеснявам :-#
,защото знам,че херпеса оздравява за около 10 дни.
А мога ли да си слагам глан ил червило,на останала част на устните,къето не са засегнати? :-#:-#

lDoLLl
08-19-2009, 18:58
Някакво балсамче или гланц може, не е препоръчително да си слагаш червило точно сега.
За херпес има едно много добро мазило - Фулцинар ( или Флуцинар, все не мога да го запомня 8-) ) в аптеките се продава и наистина има ефект :)

tonie__
08-19-2009, 19:01
имам едно мазило,но е за херпес Симплекс,не на устните и нз дали ще ти помогне :? иначе пастата за зъби е класика

*питай баба си за някакво мазило,обикновено точно бабите имат разни такива мазила,които помагат 8-)

TheGirlNextDoor
08-19-2009, 19:04
аз с едно лекарство се мажа за 2-3 дена ми минава (после само като коричка ама с крем минава и тя лесно) ако се интересуваш ще ти го кажа. : ))
иначе ако е на устната може да си я хапеш лекичко от вътрешната страна (при мен помага)
..а и аз пукам мехура за да мине по бързо
аа сетих се още нещо;d ..парченце лед отгоре можеш да слагаш

xXmagisXx
08-20-2009, 07:20
паста за зъби... мисля, че действа... поне при мен е така :wink:

sexa_na_kompleksa
08-20-2009, 09:30
Паста за зъби, чесън, май и със сода ставаше. xD Аз знам, че от червилото минава по-бързо, пък и не личи толкова. ; )

bloo
08-20-2009, 10:38
мда..
намацай паста за зъби изчакай малко и след това сложи червило.

sweet_bubka
08-20-2009, 11:01
Вземи витамин C и го натруши да стане като прахче след това сложи съвсем малко вода (1-2 капки) и се намажи със сместа,вярно е че щипе ужасно,но помага.
Другия вариянт е памуче с оцен,но не е много за предпочитане не е хубаво да го държиш много,че аз един път така се подредих уж да се махне по-бързо херпеса стоях доста време,че слад това така ми се обърна устната .... чак запреличах на Анджелина Джоли :razz: :razz: :razz: минаха 3 часа докато ми спадне.Затова че витаминчето е по-добър вариянт. :)

thelideto
08-20-2009, 11:39
Паста зъби или гланц :)

mysticinside
08-20-2009, 12:07
Ако не се е разрастнал бягай до аптеката и си купи Фенивир крем специално за херпеси много памага.В никакъв случеи не мокри херпесите! Имах приятелка,която си миеше лицето и херпесите и бяха стигнали бузите от двете страни!

FakeIdentity
08-20-2009, 13:06
Отиваш в някой козметичен салон и козметичката ти го обгаря с един уред(забравих как се казва) и на другия ден няма да имаш нищо.Много по-бързо и ефективно е от кремовете

tonie__
08-20-2009, 13:25
Ако не се е разрастнал бягай до аптеката и си купи Фенивир крем специално за херпеси много памага.В никакъв случеи не мокри херпесите! Имах приятелка,която си миеше лицето и херпесите и бяха стигнали бузите от двете страни!

има различни видове херпеси,специално нейния надалие като този на приятелката ти..и,имах херпес на гърба и дерматоложката не ми е казвала нищо за мокрене-> видове хепреси много ;-)

terawatt
08-20-2009, 18:25
Зъболекарите препоръчват Indextol или прахче Топоцин. Действието им възпрепятва синтеза на белтък в бактериалните клетки,т.е. херпеса спира да нараства и развива, изсъхва и после чакаш да падне.

thirteen
08-20-2009, 18:53
Аз използвах Ацик, преди година беше към 4 лева, сега не знам. Нанасях го 3-4 пъти дневно и за 2 дни се махна. Само недей да чоплиш и чешеш.

thirteen
08-20-2009, 18:56
А мога ли да си слагам глан ил червило,на останала част на устните,къето не са засегнати? :-#:-#
След като използваш червило те съветвам някак си да отстраниш горния слой за да не се заразиш повторно, а и някой друг, ако използва червилото. Попринцип съм чувала, че това е бактерия, така че не използвай гланцове и червила с четки, защото нали се сещаш като мушнеш четчицата отново вътре.

Decu
08-20-2009, 19:02
Аз използвах Ацик, преди година беше към 4 лева, сега не знам. Нанасях го 3-4 пъти дневно и за 2 дни се махна. Само недей да чоплиш и чешеш.

Това нещо страшно много помага! Взех си го за 4,80 аз.
Усещах, че ще ми излезе херпес и веднага отидох до аптеката...нямаше ациклостад 5%, което бях използвала преди, но ацик-а е на същата основа.
Та ми излезе само една точка, която изобщо не се забелязваше..

syntheticgirl
08-21-2009, 10:55
мед, чесън, паста за зъби :D наистина помагат :D