PDA

View Full Version : Мисля,че отново имам КИСТА !!! ;(



UNITED
08-19-2009, 22:44
Здравейте приятели преди 11 месеца ме оперираха от киста на черния дроб но тъй като нашите лекари в София са големи "специалисти" се оказа,че са ме исписали болен със инфекция на раната :cry: .После дойдох в Испания и ме оперираха отново и испанските лекари ми казаха,че кистата не е напълно премахната и има верояст да се появи отново :? .Е,момента мисля,че настъпи.От един месец насам усещам нещо твърдо в стомаха си което много често ме боли.Незнам,прекарах 3 месеца в болница и ся ако пак трябва да ме оперират дали изобщо ще понеса операцията защото ме оперираха 3 пати за 3 месеца :? .Скоро ще ходя на преглет и ще видим какво става,та искам да питам имал ли някой с подобен проблем киста на черния дроб ( "кучешка тения" ) и дали после не му се е появявала отново ? :( Незнам може да ми се смеете но ме е страх :D

amk933
08-19-2009, 23:05
Има бая голяма разлика между кучешка тения и просто киста. Кое от двете е? Кажи и ще ти кажа каквото знам. :)

UNITED
08-20-2009, 01:12
Еми аз мисля,че е еднакво па де да знам :booooomb: .Имах "киста" на черния дроб,то не е киста а нещо като яйца обясняваха до колкот си спомням дето може да се разнесе по цялото тяло и да иде до мозака,не е ли това кучешка тения :-o ? Та да имах кучешка тения която беше достигнала размера на "бебешка глава" ( :razz: ) и беше притиснала апендисита ми и се наложи него също да го елиминират от организма ми :cry: което всъщност мисля,че е хубаво :?

0u7l1n3
08-20-2009, 08:43
Нищо не мога да ти препоръчам :-o

amk933
08-20-2009, 09:56
Значи виж оправи си заглавието първо. Тези яйца не са киста, а точно кучешка тения. Така, при кучешката тения, колкото и добър да е един доктор винаги има шанс да не я изчисти напълно, защото тя има цикли на разпространение. И това, че сега всичко е изчистено не значи, че утре няма да се появи пак. Ехинококозата, както и е другото име, може също така да попадне и да се засели в бял дроб, и, ако попадне в голямото кръвообращение, може да се разнесе из цялото тяло, дори мозъка. Така че "изчистена" при кучешката тения е много разтегливо понятие и това, че за момент не проявява симптоми след хирургическата интервенция не значи, че наистина я няма в тялото. Аз познавам хора опереирани по 3-4 пъти от кучешка тения, докато се изчистят напълно. Няма от какво да се плашиш. Ще го понесеш. Упойката не е най-полезното нещо, но определено е по-добре от кучешката тения. :) И не се бави, защото колкото по-рано, толкова по-голям е шансът да е само в черния дроб. :)

UNITED
08-20-2009, 19:40
Благодаря за съвета :) Днес бях на прегледи се оказа,че все още нищо нямам :smt002

Dollystar
08-21-2009, 11:36
Нямам никаква представа, но успех дано си здрав и не се налага пак да те оперират.

sweety_blondy
08-21-2009, 14:54
Нямам никаква представа, но успех дано си здрав и не се налага пак да те оперират.


++ :)

ByK
08-21-2009, 15:10
И ти като имаш киста ние виртуално ли да я излекуваме ?