PDA

View Full Version : За компромисите ... или да простиш, за да страдаш отново ...



Phantasmagoria
08-19-2009, 23:26
Това беше историята от преди година:

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=3475919&highlight=#3475919

От тогава се случиха доста неща.

Накратко: Явно не се промени.

В началото на годината беше командировка, където била и някаква негова колежка, която го харесвала. Та така се случили обстоятелствата, че еднa вечер той се изгубил в града, срещнал я случайно и прекарали нощта в хотел заедно без да правят нищо (според неговите думи).
След това като се върна не спря да ми говори за нея - била много свестен човек, много готина. Бяха се снимали заедно. Тя дори му беше подарила пръстен, който той с цялата си наглост носеше. Признала му, че е влюбена в него й му казала, че не му пречи, че си има приятелка ...
Известно време след като се върна от командировката изчезна за една нощ. И само ми изпрати съобщение да не го търся, че той щял да ми се обади, когато може. Обади ми се чак на следващия ден следобяд. Измисли някаква нелепа история за оправдание... Но случайно в телефона му видях, че същата вечер /когато изчезна/ е звънял 3-4 пъти на някакъв номер, пратил е СМС, а името беше същото като на колежката. Каза, че това била друга колежка ...

Наскоро друго нещо се случи.

Бяхме се събрали компания. По едно верме се обръщам към него и виждам, че държи за ръката едно момиче /гаджето на наш приятел/. След малко станаха и отидоха уж до тоалетната. После тя ми каза, че я бил прегърнал. Той отрече да е било така. Стана голям скандал.

Реших, че ще приключим всичко. Няколко дни не исках да го виждам, въпреки молбите от негова страна. Видяхме се, за да ми върне нещата, които бяха у тях. После ме изпрати до нас, а аз избухнах в сълзи. Той ме гушна, каза, че ме обичал ...

И в крайна сметка пак сме заедно. И отново същите обещания, на които дори не вярвам ...

Не знам вече. Омръзна ми от компромиси. Омръзна ми от нерви и сълзи ... И все пак, нещо отвътре не ми дава наистина да приключа всичко ... Явно съм доста глупава и търпелива ... Шибана работа ...

Кажете ми, до кога човек трябва да прави компромиси в името на любовта? Какво мислите? Бихте ли търпяли такова нещо?

Благодаря за отделеното време.

w0sh
08-19-2009, 23:28
ъъъ чи дългууу.

Ае хора как ги пишете тея теми толкоз късно.

Съвета ми е не се предавай бори се до край нищо не е решено.

любовта е хубава и съществува

Python5
08-19-2009, 23:49
Ти го обичаш, той теб не (чак толкова). Точка. Ако смяташ, че тепърва има шанс да те заобича прощавай.

NamelessRomantic
08-20-2009, 00:39
Ако много прави така гешефти,по-добре тегли чертата отсега..Ако излезе че наистина много кръшка,после ще ти е още по-зле че си направила компромис напразно.За такива хора просто не си струва нито сулието,нито сълзите (: .

thespark
08-20-2009, 01:16
хубавите ябълки се пресетата ги ядът :)

valdesbg
08-20-2009, 05:02
Компромис на базата на едно голо обещание не се прави никога. Независимо дали става дума за любов, приятелство, бизнес и т.н. Точно защото си остава само голо обещание.

Вярно човешко е да се бърка. Обаче да ти проста само щото те обичам няма опция. Постарай се, убеди ме че си струва. Ти си сгафил - ти си човека, който трябва да се доказва. Ако видя че си разбрал греката и си си научил урока - wellcome to my life again. Ако ли не - нищо не може да те спаси.

Генерално заключение:
За да правиш компромиси трябва да имаш основание за тях. Думи + действия е перфектен вариант. "просто го обичам не е основателна причина". Схемата е следната - "гаф -> разговор -> обещание за промяна -> дейвтвия(понякога това е основанието за компромис, не е задължително винаги да е то) -> резултат(това е основанието всъщност) -> компромис -> прошка"

Aicken
08-20-2009, 05:15
С две думи ти си едно добро, наивно , послушно и влюбено момиче последната тема е от 2008 сега е 2009 а преди 2008 сте ходили 1 год и 3 месеца.... това е мноооооого време , а сега ми кажи - той ще се промени ли?Вътрешно в теб знаеш че се ебaл с която докопа а силните думи които казва са некви лъжи за да стоиш с него.от любовта си ослепяла.

LovelyGirl
08-20-2009, 08:18
С две думи ти си едно добро, наивно , послушно и влюбено момиче последната тема е от 2008 сега е 2009 а преди 2008 сте ходили 1 год и 3 месеца.... това е мноооооого време , а сега ми кажи - той ще се промени ли?Вътрешно в теб знаеш че се ебaл с която докопа а силните думи които казва са некви лъжи за да стоиш с него.от любовта си ослепяла.

Много правилно!
То и аз много трая попринцип, но това като твоето не бих го изтърпяла изобщо.
Сама се насилваш да повярваш на думите му.
Момиче, осъзнай се!

fire_cat
08-20-2009, 08:19
Май просто те разиграва. Чак когато може да те загуби той разбира, че си ценна за него. Да му още един шанс, но ако пак изпаднете в подобна ситуация - няма смисъл да опитвате отново, защото само ще си причините проблеми.

lipsvashh_mi
08-20-2009, 08:30
ти си безотговорна към себе си....той те наранява,защото му позволяваш да го прави.Лъже ти,защото е видял,че номера му всеки път винава и фалшивите му сълзи ти действат.Я се стегни малко и го остави тоя мухал,да видиш как живота ще го отрака и ще си намери майстора,а ти си намери момче,което те обича наистина,а не само на думи и дава всичко за теб...колкото и да го обичаш,твоето щастие трябва да е на първо място...

0u7l1n3
08-20-2009, 08:32
о, бейбе, загазила си я

3oPuTy
08-20-2009, 08:51
В другата си тема казваш,че той никога не би ти простил изневяра,но пича явно не осъзнава,колко пъти той самия е изневерил :?
Според мен на него му е през к*ра за теб,но не иска да те загуби,защото си първата му сериозна приятелка,защото вече 2 години сте заедно и защото му вървиш по свирката ... ИЗЛАГАШ СЕ!!!То бива,бива да прощаваш ама т'ва неговото е прекалено :?

MiglenaK
08-20-2009, 09:29
Че ти си му много удобна на това момче- търпиш го, прощаваш му, сигурна си му, що да не ти казва че те обича :D Как така се е изгубил в града....... че той да не е малко дете, много нелепо обяснение. На твое място бих го разкарала, тоя човек явно няма желание да се променя или поне не заради теб.

buffalo88
08-20-2009, 12:31
Как така го търпиш?Тегли му една яка майна и толкова .. Защо си пилееш живота с такъв резил кат тоя???

loveisgonee
08-20-2009, 12:48
Вярно обичаш го, но да търпиш това унижение.. точно след първия опит за изневяра или натискане с някоя си ЩЕШЕ ДА Е БИТА КАРТА при мен.. на такъв човек никога не можеш да имаш доверие,в един момент те обича, а след 2 часа се натиска с някоя пикла извинявай ама точно никога няма да го бъде това... време е да прекратиш тази безсмислица колкото и да те боли ... не залагай на това,че ще е последния защото няма да е.. това да прекараш живота си с такъв човек е чисто самоубийство на психиката ти на самочувствието ти и на всичко, което си спри унижението ... изобщо не е трябвало да позволяваш да се стига до тук.. още след първите две прошки той е знаел,че винаги ще му прощаваш... и си прави каквото иска,защото сгафи ли идва казва ти,че те обича плаче заедно с теб и ти му прощаваш... съжелявам, но не съм съгласна...

ImmortalForever
08-20-2009, 16:03
:-k Рядко използвам сълзливи икони, а щом го правя, значи съм изпитвала същото.. Преди шях да ти кажа: Нормална ли си да седиш с него?!?!Зарежи го!Копелето не става..Но сега когато бях силна и го зарязах, за да не бъда унижавана повече, го искам повече от всякога, така че задръж това, което имаш, щом го обичаш..Ако просто го пуснеш, няма да се върне и ще те боли двойно повече...Тайната е да търпиш....

w0sh
08-20-2009, 16:05
Тайната е да търпиш....

Туй да се чува. Така ний мъжете ще си възвърнем така заслужения контрол.

loveisgonee
08-20-2009, 16:11
:-k Рядко използвам сълзливи икони, а щом го правя, значи съм изпитвала същото.. Преди шях да ти кажа: Нормална ли си да седиш с него?!?!Зарежи го!Копелето не става..Но сега когато бях силна и го зарязах, за да не бъда унижавана повече, го искам повече от всякога, така че задръж това, което имаш, щом го обичаш..Ако просто го пуснеш, няма да се върне и ще те боли двойно повече...Тайната е да търпиш....

Не мисля,че едно себеуважаващо момиче би изтърпяло такова унижение, а как ли пък не да търпя да ми кръшка всеки ден.. точно НИКОГА

ImmortalForever
08-20-2009, 16:46
Човек да не изкаже различно мнение..Добре...как не те е срам, ма?Ти жена ли си или кфо? Обичала го..Аре, ма!Кфо като ще страдаш два пъти повече, я го оставяй!
Доволни ли сте??????

SunShinePearl
08-20-2009, 17:00
о боже мой момиче я се стегни!!!!
Аз прощавам но само 1 път 2-ри няма! А знаеш ако 2-ри път изневери ще има и 3-ти.. и т.н..Нямам думи!!!
Излагаш се много да знаеш

Sweet__Dream
08-20-2009, 19:53
Мила,прочетох всичко,което си написала.Незнам само как може още да си с него...Вярно е,всеки заслужава втори шанс,но ти направо си прекалила.Обичаш го,да.Но трябва ли тази любов да те съсипва всеки ден и всяка нощ???С какво си заслужила това,което ти прави той?Искам само да ти кажа,че ако един човек те обича,той никога няма да те накара да страдаш.Никога няма да го позволи.Ти заслужаваш нещо по-добро.А не човек,който те мъчи и те кара да плачеш.Винаги съм се чудила как е възможно,независимо дали и мъж или жена,така да си играеш с чувствата на някого.Това е направо отвратително.Има такива мъже(ако въобще могат да се нарекат такива),но има и такива жени.А за сметка на тях страдат истинските хора. :? Това е живота за съжаление.Целият свят е обърнат наопаки.
Искам да те посъветвам нещо.НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ ПОВЕЧЕ ДА СИ ИГРАЕ С ТЕБ!Ти също имаш право на живот,да бъдеш щастлива и обичана.Той не е човек,за който си заслужава да мислиш.Потърси нова възможност и съм 200 процента сигурна,че ще бъдеш много по-щастлива.Пожелавам ти МНОГО ЛЮБОВ и много ИСТИНСКИ хора до теб.

Phantasmagoria
08-27-2009, 10:19
Благодаря на всички за коментарите.

Много е сложно всичко... Знам, че тази вразка няма бъдеще. Не намирам и смисъл да продължаваме така, защото постоянно ще се чувствам несигурна в него. Как мога да му имам доверие след всичко? Дали пак ще ме предаде? - тези въпроси постоянно ми се въртят в главата. Но тази любов ще ме съсипе. Обичам го. Той твърди същото. По принцип се държи добре и мило с мен. Приятно ми е да съм в компанията му, но цялата тази болка... Точно, когато нещата тръгнат на добре, се случва нещо, което да ги развали. Нещо необмислено от негова страна, от което много ме боли... Това, че го прави в нетрезво състояние не мисля, че оправдава действията му. А аз не мога да му забраня да пие. Всеки път казва, че ще го прави с мярка, но той явно няма такава. Малко му трябва. Как тогава твърди, че ме обича и че не иска да ме нарани, след като го прави? Болно ми е, че ме предава по този начин. И в същото време нямам силата да го оставя и да продължа напред. Все пак 2 години и 4 месеца не са малко време ... а аз не се чувствам сигурна в тази връзка. Как да му имам доверие и да съм спокойна, че това няма да се повтори?

raia338
08-27-2009, 16:00
явно не те обича толкова много ,след като е направил толкова изневери с др..свикнал е да греши а ти да прощаваш :(
Аз не бих продължила с това момче ,след като толковаа мн пъти е обещавал а не се променя ...

praskovka91
08-27-2009, 22:21
Mnogo se izvinqvam za latinicata no imam tehni4eski problem i ne se sdyrjam da pi6a..to4no v tazi tema:(
Gorkoto momi4e..az bqh sy6tata rabota predi godina,samo 4e ne s alkoholik a s narkoman...v prodyljenie na 2 godini me napravi na ni6to..4ak sa idvali men da zapla6vat zaradi negovite postypki..no az tyrpqh..za6toto go obi4ah..naistina mnogo..za6toto sym mazohist kato teb..i ta da ti kaja razvryskata kakva be6e..zarqza me posredata na pytq mejdu burgas i slyn4ev brqg..s dumite,4e si ima nova..i 4e nikoga ne e uspql da me obikne..trygna s nqkva drusalka kato nego..a dokolkoto sym 4uvala ot ob6ti poznati sega tehnite pla6tat po komuni...iskah prosto da ti razkaja tozi moi otminal ko6mar..za da razbere6,4e vsi4ko minava...znam 4e go obi4a6..i tuka ve4e ne znam kakvo da te posyvetvam da napravi6..za6toto samata az ne mojah da se spravq togava..Uspeh.. :o