PDA

View Full Version : Една тема за размисъл



jakito0o
08-20-2009, 06:55
Вчера гледах един филм и много се замислих.Във филма се разказваше за живота на хората в Африка.Те нямат пари за храна,лекарства,дрехи и всеки ден умират толкова много хора,а нас само ни интересува дали момчетата/момичетата ни харесват,дали носим маркови дрехи и косата ни е изправена.ТЕ НЯМАТ ДОРИ ДРЕХИ. :cry: Помислете над това :-o

harabelka
08-20-2009, 07:01
Но ние с какво можем да помогнем? Аз с какво мога да помогна?

Goebbels
08-20-2009, 07:06
Но африканците се възпроизвеждат в геометрична прогресия, нали?
Без това светът е пренаселен )

MadeOfWater
08-20-2009, 07:35
Права си. :-o Добре че известните намират да им дадът по някой лев :D


Но ние с какво можем да помогнем? Аз с какво мога да помогна?
Ми поне бъди съпричасна :o

faststep
08-20-2009, 07:45
Но африканците се възпроизвеждат в геометрична прогресия, нали?
"Възпроизвеждат се", защото има голяма смъртност сред децата. :-o

Swinkenhoffer
08-20-2009, 07:46
На мен не ми пука, честно казано.
И не, не на всички приоритети ни в тоя живот са да носим маркови дрехи и да си изправяме косите. Излиза, че трябва да се чувстваме виновни, че имаме какво да сложим на гърба си, а хората в Африка нямат... :-o
Съчувствието на повечето хора се изразява в сдухване за 10 минути + няколко сопола, евентуално, и толкоз! От голяма помощ е, нЕма що.

Bianca
08-20-2009, 07:59
Пор става моят личен съветник! 8-) Почти винаги съм на нейното мнение, хахаха.

Loshotia
08-20-2009, 08:14
Но африканците се възпроизвеждат в геометрична прогресия, нали?
Без това светът е пренаселен )

Да, виж ти ме накара да се замисля за формулата за геометрична прогресия

Goebbels
08-20-2009, 08:14
Но африканците се възпроизвеждат в геометрична прогресия, нали?
"Възпроизвеждат се", защото има голяма смъртност сред децата. :-o
Има смъртност, защото има глад. Иначе идват на талази в Европа и живеят на социални.

EarthShaker
08-20-2009, 08:56
като навремето не са се хванали с другите да ходят на север..

Canis_Dirus
08-20-2009, 08:59
Вчера гледах един филм и много се замислих.Във филма се разказваше за живота на хората в Африка.Те нямат пари за храна,лекарства,дрехи и всеки ден умират толкова много хора,а нас само ни интересува дали момчетата/момичетата ни харесват,дали носим маркови дрехи и косата ни е изправена.ТЕ НЯМАТ ДОРИ ДРЕХИ. :cry: Помислете над това :-o
И кво като нямат дрехи? То там е 40 градуса на сянка. Да им купим по един анорак ли?

Които си въобразява, че с външна намеса ще оправи живота на африканците е яко зле.

Nam3less3
08-20-2009, 11:54
Вчера гледах един филм и много се замислих.Във филма се разказваше за живота на хората в Африка.Те нямат пари за храна,лекарства,дрехи и всеки ден умират толкова много хора,а нас само ни интересува дали момчетата/момичетата ни харесват,дали носим маркови дрехи и косата ни е изправена.ТЕ НЯМАТ ДОРИ ДРЕХИ. :cry: Помислете над това :-oВсеки с живота си. Може поне да си благодарен, че каквито и проблеми да имаш, не си толкова зле.
Иначе гледах веднъж някви англичани пратиха експедиция до Африка за да спасяват горилите от хората, които са гладни и няма какво да ядат. Наистина Африка има много да си го връща на Англия още от едно време, ма тяхната наглост няма край. Вместо хората, спасяват горилите...
Иначе самите местни африканци и сами са си виновни, само се избиват едни други и живеят ден за ден. Всъщност вината е и на онези държави, правещи "черен" бизнес в Африка, на бившите колониални и експлоататорски сили, и на климата. Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

EarthShaker
08-20-2009, 12:17
по-скоро зависи от житните култури и животните, които отглеждат

но си прав - те от своя страна зависят от климата

Goebbels
08-20-2009, 12:18
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol:

Nam3less3
08-20-2009, 12:24
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol:Не е ли така? Най-важни са климатът и географското положение. Сравни африканците с народите от севера(от които произлизат и германските племена, и англичаните и т.н.)в исторически план и ще видиш.

DimovB
08-20-2009, 12:27
като имаме пари, що трябва да се ограничаваме

DimovB
08-20-2009, 12:28
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol:Не е ли така? Най-важни са климатът и географското положение. Сравни африканците с народите от севера(от които произлизат и германските племена, и англичаните и т.н.)в исторически план и ще видиш.

всички сме тръгнали от 1 място

Nam3less3
08-20-2009, 12:29
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol:Не е ли така? Най-важни са климатът и географското положение. Сравни африканците с народите от севера(от които произлизат и германските племена, и англичаните и т.н.)в исторически план и ще видиш.

всички сме тръгнали от 1 мястоИ така да е, сме отишли на десетки други места, откъдето са се формирали расите и народите с характеристиките им.

DimovB
08-20-2009, 12:31
и в какво точно се изразява тази зависимост, за която говориш? защо са по-силни на север?

Nam3less3
08-20-2009, 12:34
и в какво точно се изразява тази зависимост, за която говориш? защо са по-силни на север?Студеното и сурово време прави хората издръжливи, силни, много бойни(викингите), абе изобщо стимулира ги да станат по-силни народи. Докато около екватора и там, където е горещо, хората се чувстват така, както ние в най-големите жеги - неспособни на доста неща.

DimovB
08-20-2009, 12:37
жегите също са изтощаващи за организма, дори повече от студа

Nam3less3
08-20-2009, 12:38
:razz:

любопитен въпрос тогава:

Къде са люлките на цивилизациите, на културата, изкуството, науката - от древността и до днес?В умереният пояс - нито е прекалено студено, нито горещо :D Но е факт, че колкото от по-студено място произлизат корените на някой народи, толкова по-силни стават те. Не Африка е експлоатирала Европа, ами Европа Африка.

Nam3less3
08-20-2009, 12:39
жегите също са изтощаващи за организма, дори повече от студаАми явно студът помага обаче, викингите са завоювали из цяла Европа, от Дания и Скандинавия произлизат народите, създали Великобритания, Франция, Германия примерно, които са командвали целия свят.

Mooo6no
08-20-2009, 12:46
Аз съм чувал теория, че проблемът с ниското развитие на Африка спрямо Европа е, че Африка е била плодородно място, където е било нужно само да се качиш до дървото, за да си вземеш банана. Докато Европа е била пълна гора и за да оцелеят, хората са се благоустройвали и така малко, по-малко докато задминат отвсякъде Африка. А пък във времето Африка се е пренаселила и от едно време нататък вече бананът горе не стигал за населението. И от там идва проблемът с изхранването. А кой кого е експлоатирал, обяснението е същото - в даден момент европейците са били далеч по-развити от африканците, за да могат да ги покорят.

Едит: Всъщност теми като тази показват, че не сме най-зле, както сме свикнали да говорим. Може и да сме най-зле, но в Европейския съюз, а светът не се изчерпва с ЕС. Обективно погледнато, по-зле от нас са цяла Африка, почти цяла Азия и голямата част от Южна и Централна Америка, или по-голямата част от света, но някои хора го забравят това и не спират да се оплакват и мърморят колко са зле, което е доста досадно.

Nam3less3
08-20-2009, 12:47
Аз съм чувал теория, че проблемът с ниското развитие на Африка спрямо Европа е, че Африка е била плодородно място, където е било нужно само да се качиш до дървото, за да си вземеш банана. Докато Европа е била пълна гора и за да оцелеят, хората са се благоустройвали и така малко, по-малко докато задминат от всякъде Африка. А пък във времето Африка се е пренаселила и от едно време нататък вече бананът горе не стигал за населението, и от там проблема с изхранването. А кой кого е експлоатирал, обяснението е същото - в даден момент европейците са били далеч по-развити от африканците, за да могат да ги покорят.Именно, трудностите примерно на географското положение и климата стилумират хората да се развиват и еволюират. Основен закон на вселената. :D

SuNsEt
08-20-2009, 12:51
Вчера гледах един филм и много се замислих.Във филма се разказваше за живота на хората в Африка.Те нямат пари за храна,лекарства,дрехи и всеки ден умират толкова много хора,а нас само ни интересува дали момчетата/момичетата ни харесват,дали носим маркови дрехи и косата ни е изправена.ТЕ НЯМАТ ДОРИ ДРЕХИ. :cry: Помислете над това :-oВсеки с живота си. Може поне да си благодарен, че каквито и проблеми да имаш, не си толкова зле. +1

Винаги има някой,който да е по-зле от теб...

DimovB
08-20-2009, 12:55
може би е така, но да не забравяме за империите на Ацтеките, Инките, Маите, китайците, персите и т.н. които са били далеч по развити от всички европейски цивилизации за времето си.

Goebbels
08-20-2009, 12:57
Аз съм чувал теория, че проблемът с ниското развитие на Африка спрямо Европа е, че Африка е била плодородно място, където е било нужно само да се качиш до дървото, за да си вземеш банана. Докато Европа е била пълна гора и за да оцелеят, хората са се благоустройвали и така малко, по-малко докато задминат отвсякъде Африка. А пък във времето Африка се е пренаселила и от едно време нататък вече бананът горе не стигал за населението. И от там идва проблемът с изхранването. А кой кого е експлоатирал, обяснението е същото - в даден момент европейците са били далеч по-развити от африканците, за да могат да ги покорят.

5 милиона африканери успяха да направят в Южна Африка една уредена държава с наука и индустрия, но откакто на черните им дадоха права лека-полека затъва.

Pliok0019
08-20-2009, 13:04
Както вече написах - не ме ебе за африканските деца.

Нека да поговорим първо за съпричастността. Не е ли тя твърде фалшива, щом проливаме сълзи чрез форумна емотиконка зад някой лдс монитор? Всеки ден ли, докато ядеш/докато обличаш дрехите си (купени за толкова с колкото можеш да купиш литри вода) мислиш за децата в Африка? Какво би дала от себе си, за да помогнеш?

Този път, колкото и да е крайно ще кажа, че хората в Африка наистина залсужават съдбата си. Огромна популация, която няма как да се изхрани. Всъщност имат вода. Просто не могат да я изкопаят и да я използват. Получавали са достатъчно помощи, които не са използвали рационално. Ако това бе станало - нямаше да им се налага да гледат как децата им умират. Докато чакат нови.

А само в Африка ли е тази несправедливост? Само там ли умират хора от глад? А ти какво правиш щом видиш просяк на улицата. Какво е отношението ти към клошара, жадно чакащ да изхвърлиш плика си с боклук в контейнера?

Lucho
08-20-2009, 13:14
Престани с тези глупости. Помня моята учителка по История какво казваше - Хубаво, виждат тези родители че са гладни, че не могат те да живеят, ще ми нараждат деца...хубаво, потомство трябва да има, ама роди си едно дете, пък го гледай нормално него бе, да му се невиди. А не роди 10 деца и тичай за държавна помощ. Е, няма. Съжелявам. Не става. Сами са си забъркали кашата, сами ще си я сърбат. Така стоят нещата.

Goebbels
08-20-2009, 13:36
И кое е то?

Nam3less3
08-20-2009, 14:56
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol: 8-)Така си е, и се доказа вече. Когато всичко ти е наготово, нямаш причина да се развиваш.

Canis_Dirus
08-20-2009, 15:10
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol: 8-)Така си е, и се доказа вече. Когато всичко ти е наготово, нямаш причина да се развиваш.

Обясни сега защо не е така при ескимосите, чукчите, лапландците тн.


Обясни също така за египтяните, персите, индийците и инките.

Nam3less3
08-20-2009, 15:13
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol: 8-)Така си е, и се доказа вече. Когато всичко ти е наготово, нямаш причина да се развиваш.

Обясни сега защо не е така при ескимосите, чукчите, лапландците тн.


Обясни също така за египтяните, персите, индийците и инките.Тях не ги включвам в моята теория.

Canis_Dirus
08-20-2009, 15:27
Обясни сега защо не е така при ескимосите, чукчите, лапландците тн.


Обясни също така за египтяните, персите, индийците и инките.Тях не ги включвам в моята теория.[/quote]

Значи от всички налични цивилизации си избираш тези, които подкрепят теорията ти?

Типично за теб.

Nam3less3
08-20-2009, 15:32
Обясни сега защо не е така при ескимосите, чукчите, лапландците тн.


Обясни също така за египтяните, персите, индийците и инките.Тях не ги включвам в моята теория.

Значи от всички налични цивилизации си избираш тези, които подкрепят теорията ти?

Типично за теб.[/quote]Избирам фактите, а теорията обяснява за Северна Европа и Африка.

DimovB
08-20-2009, 15:32
аххаа, доста тъп отговор
теорията ти не струва

Nam3less3
08-20-2009, 15:36
аххаа, доста тъп отговор
теорията ти не струваМен ме задоволява, и ми обяснява историческите факти.

Canis_Dirus
08-20-2009, 15:42
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.

Bianca
08-20-2009, 15:43
Вижте, че най-мощните народи в историята произлизат от север(студено), а най-слабите са на екватора(жега). Когато постоянно е горещо, хората стават по-слаби.

:lol: 8-)Така си е, и се доказа вече. Когато всичко ти е наготово, нямаш причина да се развиваш.

Обясни сега защо не е така при ескимосите, чукчите, лапландците тн.


Обясни също така за египтяните, персите, индийците и инките.Тях не ги включвам в моята теория.
:D :D :D :lol:

Nam3less3
08-20-2009, 15:43
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

casualhooligans
08-20-2009, 15:45
Абе какво очаквате ?!? Там да носят венчета и крокодилчета ли?
Не разбирам какво ви пука за печките :D . Като имат проблем да си го решат сами ..... не е нужно целия свят да го е грижа за тях :shock: .

Canis_Dirus
08-20-2009, 15:45
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

И какво? Всичко се свежда до фактора "температура" ли?

Аз се сещам и за поне едно 10 други фактори, но айде. Нали ти е широк мирогледа. Май ти е толкова шивок, че вече не виждаш важните неща.

woshata
08-20-2009, 15:46
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед. 8-)

Canis_Dirus
08-20-2009, 15:46
Абе какво очаквате ?!? Там да носят венчета и крокодилчета ли?
Не разбирам какво ви пука за печките :D . Като имат проблем да си го решат сами ..... не е нужно целия свят да го е грижа за тях :shock: .
Там си има оригинални венчета и крокодилчета.

Nam3less3
08-20-2009, 15:47
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

И какво? Всичко се свежда до фактора "температура" ли?

Аз се сещам и за поне едно 10 други фактори, но айде. Нали ти е широк мирогледа. Май ти е толкова шивок, че вече не виждаш важните неща.В този случай говоря за климат и географско положение, абстрахирайки се от другите фактори. Но тези 2 фактора явно играят роля при тези цивилизации, за разлика от останалите, които изброи.

Canis_Dirus
08-20-2009, 15:51
В този случай говоря за климат и географско положение, абстрахирайки се от другите фактори. Но тези 2 фактора явно играят роля при тези цивилизации, за разлика от останалите, които изброи.

Абе ти си нереално тъп. Показваь някаква теория за зависимоста на температурата и развитието на цивилизация.Аз ти дажам 5 примера, че такава зависимост не съществува, а ти продължаваш да настояваш, че един частен пример я доказва. Търсиш прости връзки във сложна система. Не става!

Nam3less3
08-20-2009, 15:55
В този случай говоря за климат и географско положение, абстрахирайки се от другите фактори. Но тези 2 фактора явно играят роля при тези цивилизации, за разлика от останалите, които изброи.

Абе ти си нереално тъп. Показваь някаква теория за зависимоста на температурата и развитието на цивилизация.Аз ти дажам 5 примера, че такава зависимост не съществува, а ти продължаваш да настояваш, че един частен пример я доказва. Търсиш прости връзки във сложна система. Не става!Реално не съм тъп, за нереалното не знам :D
Тази зависимост определено има някакъв ефект. Инките и персийците са имали временни силни държави, поради липсата на друга голяма сила в региона. Великобритания и другите западноевропейски страни са колонизирали целия свят, не инките.

casualhooligans
08-20-2009, 15:57
В този случай говоря за климат и географско положение, абстрахирайки се от другите фактори. Но тези 2 фактора явно играят роля при тези цивилизации, за разлика от останалите, които изброи.

Абе ти си нереално тъп. Показваь някаква теория за зависимоста на температурата и развитието на цивилизация.Аз ти дажам 5 примера, че такава зависимост не съществува, а ти продължаваш да настояваш, че един частен пример я доказва. Търсиш прости връзки във сложна система. Не става!

Canis_Dirus е нерално прав :D

Canis_Dirus
08-20-2009, 16:02
Реално не съм тъп, за нереалното не знам :D
Тази зависимост определено има някакъв ефект. Инките и персийците са имали временни силни държави, поради липсата на друга голяма сила в региона. Великобритания и другите западноевропейски страни са колонизирали целия свят, не инките.
Временно силни е няколко века. Западната цивилизация също е силна от няколко века (5), което не значи, че ще пребъде.

Извинявам се на коня с капаци, че го сравних с теб.

DimovB
08-20-2009, 16:03
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

първо говореше за горещите места и Екватора, в които попадат и много други цивилизации, по-развити от европейските по това време

Nam3less3
08-20-2009, 16:04
Реално не съм тъп, за нереалното не знам :D
Тази зависимост определено има някакъв ефект. Инките и персийците са имали временни силни държави, поради липсата на друга голяма сила в региона. Великобритания и другите западноевропейски страни са колонизирали целия свят, не инките.
Временно силни е няколко века. Западната цивилизация също е силна от няколко века (5), което не значи, че ще пребъде.

Извинявам се на коня с капаци, че го сравних с теб.Стига му прави комплименти.
Иначе за Африка в голяма сила важи климата, ако беше много студено, 100% нямаше да са на това дередже :D

casualhooligans
08-20-2009, 16:04
Реално не съм тъп, за нереалното не знам :D
Тази зависимост определено има някакъв ефект. Инките и персийците са имали временни силни държави, поради липсата на друга голяма сила в региона. Великобритания и другите западноевропейски страни са колонизирали целия свят, не инките.
Временно силни е няколко века. Западната цивилизация също е силна от няколко века (5), което не значи, че ще пребъде.

Извинявам се на коня с капаци, че го сравних с теб.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Nam3less3
08-20-2009, 16:05
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

първо говореше за горещите места и Екватора, в които попадат и много други цивилизации, по-развити от европейските по това времеПоради липса на други, а и са били доста зле технически, като са дошли лошите европейци.

Nam3less3
08-20-2009, 16:06
Реално не съм тъп, за нереалното не знам :D
Тази зависимост определено има някакъв ефект. Инките и персийците са имали временни силни държави, поради липсата на друга голяма сила в региона. Великобритания и другите западноевропейски страни са колонизирали целия свят, не инките.
Временно силни е няколко века. Западната цивилизация също е силна от няколко века (5), което не значи, че ще пребъде.

Извинявам се на коня с капаци, че го сравних с теб.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:Аз му казвах да не прави комплименти на коня с капаци.

casualhooligans
08-20-2009, 16:10
Значи в Африка хората са по-зле щот температурата им ступява и без това подчовешките мозъци ли :D е това е то температурния фактор :razz:

DimovB
08-20-2009, 16:10
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

първо говореше за горещите места и Екватора, в които попадат и много други цивилизации, по-развити от европейските по това времеПоради липса на други, а и са били доста зле технически, като са дошли лошите европейци.

кои от лошите европейци са отишли в Персия

Nam3less3
08-20-2009, 16:11
Nam3less3, в сравнение с теб конете с капаци имат невъобразимо широк мироглед.Моя мироглед е толкова "широк", че даже минава и извън Вселената. Говоря за частния случай между Северна Европа и Африка.

първо говореше за горещите места и Екватора, в които попадат и много други цивилизации, по-развити от европейските по това времеПоради липса на други, а и са били доста зле технически, като са дошли лошите европейци.

кои от лошите европейци са отишли в ПерсияАлександър Македонски и компания.
@casualhooligans разгледай предишните страници на тази тема, в тях е обяснено.

woshata
08-20-2009, 16:12
човече, замълчи си 8-)

Nam3less3
08-20-2009, 16:14
човече, замълчи си 8-)Не виждам да съм написал нещо кой знае колко грешно.

Canis_Dirus
08-20-2009, 16:16
Не виждам да съм написал нещо кой знае колко грешно.

:shock: :shock: :shock: :shock:

такива наркотици НЯМА!!!

woshata
08-20-2009, 16:18
човече, замълчи си 8-)Не виждам да съм написал нещо кой знае колко грешно.А, да, извинявай, твоите теории винаги са абсолютно правилни и никога не грешиш.. мда съжалявам, че се обадих. Дълбок поклон :lol:
Пишеш някви нелогични глупости, с такива разсъждение си служат децата, които размишляват по някви въпроси и си възпроижвеждат някакви обяснения само за да имат някакъв отговор на въпроса си. Ти правиш същото. :-)

DimovB
08-20-2009, 16:27
След преминаването на Карпатите, хуните подчиняват местните германски племена. Те изграждат система за управление на подчинените народи (алани, гепиди, руги, сармати, славяни, остготи, лангобарди, херули), като специални служители имат задачата да контролират събирането на данъците в отделните области.

а лошите хуни какво са сторили на свръхразвитите германски племена :D

Mooo6no
08-20-2009, 16:30
Само дето Александър Македонски и компанииката му са ходили до там 1000, ако не и повече, преди разцвета на Арабския халифат. И не съм много сигурен, че като е отишъл там положението е било лошо.

FockidyFockFock
08-20-2009, 16:33
аре да си мажеме зърната с лед, че станеме безсмртни

padnaloblak
08-20-2009, 17:00
ужас..потресен съм как една тема породена от съчувствие се превърна в помийна яма... прочетох първата страница и се отвратих честно ... така ли няма капка състрадание у вас бе хора? да .. някои от нас нищо не могат да направят .. но и не се опитват ... да не говорим в тези мащаби .. не африка .. хайде за вашия град да говорим .. ако видите майка с дете целите в дрипи да просят по улицата кво ще направите? бас ловя че повечето ще ги подминете! защото ще кажете вие че може да е лъжкиня. да.. а ако не е? кво ще се случи с нея ако всеки я подминава?

KoRnFlAkE
08-20-2009, 17:01
как ги обичам тези лицемерни темички..
ми, като ти е гадно за дечицата, както казаха вече, продай си нещата и заминавай в Африка, а не пускай такива теми, при положение, че ще си забравила цялата случка след една седмица. ;)

graceless
08-20-2009, 17:52
и в какво точно се изразява тази зависимост, за която говориш? защо са по-силни на север?
Представи си че гледаш едно дърво 50 000 години
Едно единствено дърво цели 50 000
и то е единственото дърво в твоята държава
Знаеш ли колко дървета има в по-южната ни държава?
Милиони,милиарди
Сега по-просто-когато имаш едно дърво е по-лесно да мислиш 50 000 години и да измислиш печатната машина,отколкото да имаш милиони дървета,които гледаш всеки ден и да не ти хрумва нищо,понеже имаш толкова много дървета,че не ти трябват повече
А в по-северната ти съседка дървото ги е накарало да измислят печатната машина,докато в южната съседка с милиарди дървета са си пиели спокойно фреша и са се наслаждавали на изгрева-демек мързелували и за какво им е да мислят?

DimovB
08-20-2009, 18:00
ам южните нямали ли са нужда от печатна машина :lol:

vikatavili12
08-20-2009, 18:30
На мен не ми пука, честно казано.
И не, не на всички приоритети ни в тоя живот са да носим маркови дрехи и да си изправяме косите. Излиза, че трябва да се чувстваме виновни, че имаме какво да сложим на гърба си, а хората в Африка нямат... :-o
Съчувствието на повечето хора се изразява в сдухване за 10 минути + няколко сопола, евентуално, и толкоз! От голяма помощ е, нЕма що. аз съм на същото мнение :)

therichbitch
08-20-2009, 18:44
Права си. :-o Добре че известните намират да им дадът по някой лев :D


Но ние с какво можем да помогнем? Аз с какво мога да помогна?
Ми поне бъди съпричасна :o
то хубаво съпричастност, ама не да е само на думи, а на дела, а ако не можеш на дела, поне не си прави труда да говориш празни приказки, защото ако се замислиш е гадно и унизително за тези хора /това не конкретно към теб де, разбра ме :)/
та с 2 думи много мразя хора, които се пишат много добри и само дрънкат, за да се покажат колко са човечни, т.е. гледат само лустрото, но не и да помогнат наистина

Bimmer
08-20-2009, 18:45
Ами за жалост истината е, че всеки си гледа своя г*з. За жалост, от части и аз съм така. Такъв е живота, така и ще бъде в близкото бъдеще. А за тяхното положение не може да се чудим как можем да им помогнем, а доколко някои "велики" сили са такива.

dan40123
08-20-2009, 19:06
има си хора за тая работа да помагат нарича се хуманитарна помощ като тази помощ не сме ние другото което е има и биологична причина ама нема обяснявам

DimovB
08-20-2009, 19:13
плс, обясни биологичната причина

Riot
08-20-2009, 19:17
Едни имат други-не... такава е системата.

TellMeYourName
08-20-2009, 20:43
Неймлес, как глобалното затопляне повлиява на северните народи? :razz:

Decu
08-20-2009, 20:47
^ градусите се покачват, ледовете се топят, следователно мечките нямат прехрана, защото тюлените няма как да седят на повърхността.
Всъщност така влияе на северните мечки, не народи, както и да е. :D

TERRORMACHINE
08-20-2009, 21:52
^ градусите се покачват, ледовете се топят, следователно мечките нямат прехрана, защото тюлените няма как да седят на повърхността.
Всъщност така влияе на северните мечки, не народи, както и да е. :D важното е, че влияе

Nam3less3
08-21-2009, 00:20
Неймлеса е от най-горещите точки на Африка и затова теорията му е ВЯРНА!!!Теорията ми е вярна за един от факторите, играл основна роля в развитието на северноевропейските и африканските народи в един аспект.

@TellMeYourName Глобалното затопляне вече няма значение, защото тези народи са развити достатъчно, и климатичните фактори не им оказват сериозно влияние на еволюцията им.

DimovB
08-21-2009, 07:53
Теорията ти не е вярна, защото когато Египет, Вавилон и Персия са били развити цивилизации на север някакви варвари са се удряли с брадви по главите... ;)

..а след това и Арабския халифат. точно щото им е било горещо, затва са били на 3 континента. 8-)

hardball
08-21-2009, 08:12
Не ви ли писна да размишлявате, за втори път тая седмица тъпи теми...
Колкото и да мислиш ако не направиш нещо не постигаш нищо. Най- лесно е да си тъпа съчувстваща крава и да гледаш с големите си нежни очи тъпо, докато пада атомна бомба.

ЗАМИСЛЕТЕ СЕ.

MillionDollarBaby
08-21-2009, 09:43
Ам :) то и да помагаш положението на кенийците и всички там чернилки не може да се оправи с хоп,бум и тряс

Celence
08-21-2009, 10:36
Аз не разбирам какъв е пойнта да си изпродадеш всичко и да отидеш в Сомалия да им "помагаш". С какво точно мога да им помогна като съм там, като ги тупам по гърба, че "не са сами"?