PDA

View Full Version : увредени зъби



munka665
08-20-2009, 13:51
Здравейте на 14 години съм и от около 4 години не съм ходина на зъболекар защото изпитвам неописуема болка.Вече имам за правене 4 кариеса и вадене на постоянен зъб защото е счупен много и е развален и се чудех дали има такава упойка с която абсолютно нищо да не ушещам и ако може да съм заспала.Защото изпитвам панически страх от зъболекари. :-x

ameli
08-20-2009, 13:53
един съфорумник ще ти каже, че е ходил на психолог за страха му от зъболекари .. пробвай и ти .. ще ти се отрази добре и не отлагай повече

ludata90
08-20-2009, 16:35
Няма такава упойка, при която да заспиш(при зъболекар). Но спокойно постоянен зъб се вади с упойка и няма да те боли. 8) 8)

munka665
08-20-2009, 17:30
дано защото последния път така захапах зъболекарката че ся има белег :grin: те и зъбите са ми малко криви горните предни зъби и се чудя ако сложа брекети колко горе-долу ще ми струва :neutral:

amk933
08-20-2009, 18:02
един съфорумник ще ти каже, че е ходил на психолог за страха му от зъболекари .. пробвай и ти .. ще ти се отрази добре и не отлагай повече

аЗ. 8) Само дето не на психолог, а на психиатър точно поради зъболекарофобията и ми даде хапчета, които пия преди да отида на зъболекар, защото съм припадал (буквално) само при сяденето на стола без нищо да ми е правено....На мен ми помага...



Няма такава упойка, при която да заспиш(при зъболекар). Но спокойно постоянен зъб се вади с упойка и няма да те боли.

Това НЕ е вярно. В клиника "Медстом" и в Медицинска Академия, мисля, че срещу 100 лв беше, може да ти работят зъбите с пълна упойка, но, ако си под 18 години трябва и 2та родители да се разпишат. Но от сега ти казвам, че това е вредно, не че и аз не бях стигнал до там...

Така. Има и още една опция - лазерен съболекар. В София има само 2ма - аз ходя при едните и не усещаш нищо, просто защото ти копаят зъба със светлина без да допират нищо или нещо да ти се върти. Това е най-добрият начин и гаранция, че няма да усетиш нищо, но цените от сега ти казвам, че са много високи. На мен ми взимат по 100 - 140 лв на пломба. Най-модерното в света е и най-безвредното. Също така пломбите направени с лазер се водят вечни.

И последната опция е да пиеш успокоителни и отиваш и казваш, че не искаш да ти бият упойката около зъба, ами отзад в основата на челюстта, почти в гърлото. НЕ боли! Отцепва цялата челюст и част от лицето и въобще не можеш да разбереш кой зъб ти работят. Но след нея обикновено 2-3 часа не усещаш нищо в тази част на устата/лицето и всичко, което погълнеш изтича навън без да разбереш. И казваш, че не искаш лидокаин, ами другата там, някакво Форте е (по-силна).

Това е за сега от мен. Ако нещо друго те интересува питай патилото. Дотук всичко е от личен опит. 8)

munka665
08-20-2009, 18:09
незнам какво ще правя защото имам да си правя пломби но за тях не ми слагат упойка и е ужасна агония изпитвам страшна болка просто а като влеза в кабинета и усетя аромата ми идва да умра
8-)

amk933
08-20-2009, 18:12
незнам какво ще правя защото имам да си правя пломби но за тях не ми слагат упойка и е ужасна агония изпитвам страшна болка просто а като влеза в кабинета и усетя аромата ми идва да умра
8-)

Колко познато... 8-) Психиатър ще то помогне според мен, а и да не ти помогне той самия, хапчетата дето ще ти даде ще ти помогнат. Толкова че няма да ти пука и дали си жива, щото ще си умряла за сън. И с флекс да ти разрежат лицето няма да се впечатлиш! 8)

mArMaLaDkA
08-20-2009, 18:13
Аз лично с упойка(бита със спринцовка, хах) пак усещам всичко. Супер ми е изтръпнала цялата челюст, но пак се усеща неприятно чувство.
И аз имах супер страх от зъболекари, но се научих, че трябва да се ходи, след като изтърпях нечовешки болки, когато ми правеха някои зъби, и най-вече, когато ми вадеха нерв на единия зъб(постоянен) и ми слагаха коронка. Тогава да съм била на 8-10. С години се измъквах, ама накрая нямаше накъде да бягам.
Смятай, ти си на 14, малка си, а вече имаш за вадене постоянен зъб и цели 4 кариеса. Отивай на зъболекар, защото после 2-но повече ще те боли и ще съжаляваш, че си отлагала.
Аз помня, че имах много кариеси, като бях с млечните зъби. После ги смених и сега имам точно 2 пломби, които са на постоянни зъби, и са ми от детските години, т.е, откакто съм пораснала нито един кариес не ми се е появявал(да чукам на дърво).
Смени си и зъболекарката(ако изобщо имаш такава). Помня как имах една, която ме държеше буквално по час и нещо на стола, работеше адски некадърно и естествено имах супер лошите спомени. Докато не си намерих друга, която работеше и все още работи супер внимателно, качествено и не случайно затова ходи половината град при нея.

munka665
08-21-2009, 09:45
аз тая кьопавата я смених отдавна и сега съм решена да ида понеделник :cry: ще изтърпя болката в името на красотата 8)