PDA

View Full Version : Как ви е подредена музиката?



ArrowsOfDeath
08-20-2009, 16:04
Аз лично тегля само албуми, а отделно парче да дръпна е голяма рядкост. Имам си една папка с всякакви албуми и една пълна само с дикографии, защото имам над 50 дискографии.

Jumbie483
08-20-2009, 17:43
Аз от интернет си тегля само отделни песни и всичко блъскам в една папка. Не съм ги подреждала изобщо.. То и без това имам малко свалени песни, та лесно се намира някоя определена из тях :)

SuNsEt
08-20-2009, 18:12
Аз от интернет си тегля само отделни песни и всичко блъскам в една папка. Не съм ги подреждала изобщо.. То и без това имам малко свалени песни, та лесно се намира някоя определена из тях :) +1

bog4eto
08-20-2009, 18:21
Ми имам си папка Музика,в която имам папка на всеки изпълнител,който слушам и вътре е дискографията му(или съответно на група),а ако има нещо отделно ми е в една папка "mixed"..правя си и всеки ден нова папка на днешният плейлист,демек на песните дето ми се слушат (примерно 40-50) .. и така 8-)

DJEB
08-20-2009, 19:06
[b]Аз от интернет си тегля само отделни песни и всичко блъскам в една папка. Не съм ги подреждала изобщо..

therichbitch
08-20-2009, 19:24
ами аз имам една папка music , в нея имам няколко - около 10 с дискографии на измпълнители, които мн слушам, вътре съответно отделните албуми, а иначе другите са ми на отделни песни, всяка от които преименувам :lol: ,защото като изтеглиш примерно в заглавието всяка дума е с главна буква и първо е името на изпълнителя, та аз си ги правя по име на песента, като само 1-та е главна :lol: :lol: :lol: , абе мн претенции, мн нещо, ама иначе ме дразнят
аа да ,замалко да забравя, имам 2 папки с музика- music, за която вече обясних, и bg music- там са само песни- няма албуми :)[/u]

TrustNobody
08-20-2009, 21:09
папка music с дискографии и албуми,отделно няколко папки под името "rock","drugi,"rap". объркано е много,но не ми се занимава да подреждам.като търся някоя песен пускам цялата музика през уинампа и си я намирам чрез jump to file :D

JoNsS
08-20-2009, 21:16
Обикновенно си ги приеминувам.. Различните стилове са ми в различни папки..после по азбучен ред и по изпълнител.Обичам музиката ми / и всички останали фаилове/ да са подредени.. :wink:

Nefarian
08-20-2009, 21:17
Амиииии папка Музика ->

в нея има папки по букви:
A
B
C
D
E

+ папка VA and compilations

Подреждам групите азбучно, а в другата папка слагам всякакви компилации, сплитове и т.н.

Отделно имам папка New music, където се свалят новите неща и се преслушват, а след това биват преразпределени по азбучният индекс... :)

+1

someone_else_
08-20-2009, 22:39
Папка Music и там по жанрове е подредено. :)

stup1fy
08-20-2009, 22:53
Амиииии папка Музика ->

в нея има папки по букви:
A
B
C
D
E

++++

kizametsu
08-20-2009, 23:38
Как ми е подредена? :-D

Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey
Dir En Grey

... е добре де, първа папка сингли на Dir En Greу, втора папка албуми на Dir En Grey, трета папка смесена музика на Dir En Grey, четвърта дискографията им, във втората са ми подредени по-години, от най-ранни, до най-късни албуми, което ме навежда на мисълта че не ми трябва дискографията, защото имам всички песни по два пъти... имам и малко японски рок забутан някъде предполагам.

NikkiTheSlayer
08-20-2009, 23:39
Всичко в една папка :D

storex
08-21-2009, 01:43
Аз от интернет си тегля само отделни песни и всичко блъскам в една папка. Не съм ги подреждала изобщо.. То и без това имам малко свалени песни, та лесно се намира някоя определена из тях :)
+1

vaniliika
08-23-2009, 21:19
lele kat va slusham kvi ste podredeni :shock: .... pyk to ko .. pri mene moji i da otkriesh nqkoq pesni4ka i v papka windows ... imam dosta pesni i ma myrzi da gi razpredelqm .. :D :D :D

zvezdichkaaa
08-23-2009, 21:26
Имам папка Песнички-там са почти всички песни,които имам на компа.Най-слушани песни са мойте любими.И вече имам 3-4 отделни папки на любими групи и изпълнители.

miminkaa
08-23-2009, 22:49
Ми имам папки с различни стилове
:)

SouthStandServiceLad
08-24-2009, 09:37
Папка Музика.
В нея подпапки - имена на групи и изпълнители подредени по азбучен ред. Вътре всичко, с което разполагам на артистите.
Отделна подпапка имам само за ска и скинхед реге - под-под-папките вътре са на артиси, компилации и прочее.
Имам папка архив с архивирани папки с музика готови за качване или току що свалени.
Имам три смесени папки, разпределени по стилове - за пънк/хардкор/ска/реге и пр. ; за други стилове и обща такава.

InnchetO
08-24-2009, 10:01
Моята музика на компа е в една папка всичко.. преди беше по стилове, но сега всичко на едно.. Докато на брат ми музиката в компа е по дати о.0 и във всяка папка с дата, ако има повече песни са на подпапки от където ги знае (някъде, където ги е чул или приятел, който му е казал за песента..) .. Ебати организацията :D

bloodyF
08-24-2009, 11:42
миии имам инглиш,български,чалга и други,...тва е музиката само в мойта папка ,в папката която е обща са по години..90,05,06...или по дискографията на изпълнителя 8-)

BrainlessROCKBABY
08-24-2009, 14:32
ми никак..в D: са ми по-старите албуми и отделни парчета, а в E: по-новите, главно alt & indie..компа ги подрежда по име 8-)

juliee
08-24-2009, 14:44
В една папка , по азбучен ред.

Ballbreaker
08-24-2009, 20:20
Имам папка музика, в която по имена са разделени в отделни папки всички изпълнители, оцелели след форматирането на компа по DVD-та и флашки. Няколко дискографии имам там, другото е почти изключително албуми и буутлези.

В същата папка имам папка с тегленото от торентите, там както падне от торента.

Имам и трета папка, тя пък е тегленото от Soulseek-а, да го намирам по-лесно и да чистя незавършените файлове.

Иначе използвам Foobar2000, където всичко е сканирано и подредено по изпълнители и албуми. Не се ровя в папки и документи, просто си отварям плейъра и пускам това, което ми се слуша.

GreenMimss
08-25-2009, 10:46
Имам папка '' Music '' в нея имам папки на определени групи, изпълнители и дискографии... ама имам и папка за всичко, която е доста голяма, ама мн време ще ми отнеме да я оправя 8-)

LoveRetroMusic
08-25-2009, 13:16
Аз от интернет си тегля само отделни песни и всичко блъскам в една папка. Не съм ги подреждала изобщо.. То и без това имам малко свалени песни, та лесно се намира някоя определена из тях :)

;-)

Dimana99
08-25-2009, 13:46
Не ми е подредена по някакъв специален начин
Просто са нахвърляни в една папка music

casey
08-25-2009, 14:58
И аз си имам папка с музика и вътре са ми разделени по изпълнители и групи и вътре са песните. Иначе и аз тегля само отделни песни!

SuperBadSuperFresh
08-25-2009, 15:13
Имам папка Музика.В нея има две папки-За Winampa и Stomp The Yard (незнам защо се казва така,ама като тегля от DC,та отиват там 8-) ) В първата са ми всички песни,без никакъв ред,а във втората последно изтеглените 20-30.Имам и няколко дискографии

vikipf
08-25-2009, 15:22
На персоналният си компютър имам папка Music, която преди беше разделена на папки за всеки стил, но после ми писна да разделям така музиката и започнах да слагам всичко в папка Drugi. Сега имам папки за различни стилове, папки за различни албуми и папки в папките за различните стилове. Voila! : )
Малко оффтопик: Авторът май нещо се хвали с дискографиите си, вместо да зададе темата ; ) Другият път малко по-скромно. хах

Ballbreaker
08-25-2009, 16:50
Малко оффтопик: Авторът май нещо се хвали с дискографиите си, вместо да зададе темата ; ) Другият път малко по-скромно. хах

С какво се хвали автора? Аз имам дискографиите на:
[b]AC/DC,
Acid Bath,
Alice in Chains,
Atari Teenage Riot,
Big Bad Voodoo Daddy,
Cherry Poppin' Daddies,
Dead Kennedys,
Death in June,
Emilie Autumn,
Envy (Japan),
Faith No More,
Fant

vikipf
08-25-2009, 17:53
За истинския меломан граници няма, това, че поп музиката не се слуша на албуми, а на готово поднесени парчета, е друг въпрос.

Не съм съгласна с това ти твърдение, защото не можеш по никакъв начин да ме убедиш, че слушаш всяка една песен от твоите 35 дискографии (примерно). Има албуми както на Whitesnake, така и на Linkin Park, в които има както и страхотни песни, така и такива, които просто като чуя интрото, ми става лошо. За мен събирането на дискографии си е чиста проба колекционерство, но не и доказателство, че си истински меломан. Това би могло да се докаже, с "притежанието" на няколко харддиска с музика, на които имаш не повече от 5-6 песни от един изпълнител/група, но песни, които наистина харесваш и слушаш.
Към това и беше насочен миналият ми коментар за началото на темата, което не беше никакво начало, ами отговор на въпрос, въртящ се в главата на автора. Просто съобщение за това, че колекционира музиката, за да я има, не за да я слуша.

GossipGirl89
08-25-2009, 18:47
Една обща папка "Музика" и вътре по жанрове ;) А имам и отделна папка с миксове и албуми

Ballbreaker
08-25-2009, 19:11
За истинския меломан граници няма, това, че поп музиката не се слуша на албуми, а на готово поднесени парчета, е друг въпрос.

Не съм съгласна с това ти твърдение, защото не можеш по никакъв начин да ме убедиш, че слушаш всяка една песен от твоите 35 дискографии (примерно). Има албуми както на Whitesnake, така и на Linkin Park, в които има както и страхотни песни, така и такива, които просто като чуя интрото, ми става лошо. За мен събирането на дискографии си е чиста проба колекционерство, но не и доказателство, че си истински меломан. Това би могло да се докаже, с "притежанието" на няколко харддиска с музика, на които имаш не повече от 5-6 песни от един изпълнител/група, но песни, които наистина харесваш и слушаш.
Към това и беше насочен миналият ми коментар за началото на темата, което не беше никакво начало, ами отговор на въпрос, въртящ се в главата на автора. Просто съобщение за това, че колекционира музиката, за да я има, не за да я слуша.

Щом не мога да те убедя съжалявам. Има слаби песни в някои албуми, но все още не съм открил такива, които ме отвращават. Ииии Whitesnake и Licking Parк са точно поп-бандичките, за които говоря - чуваш песента по MTV и дрърпаш MP3.

Не съм слушал всички неща на Nadja, примерно, поради простата причина, че ги имам от по-малко от месец. А твърдението ти за интротата и не знам си какво показва колко 'истински' меломан си - аз 'харесвам' и 'слушам' отделно песни също като теб, но да споменем ли, че те са по 80%-90% от дискографиите.

А буутлезите са чиста проба колекционерство, да. Не стига, че имам студийния запис, не стига, че имам и запис на живо, ами тегля цели концерти. Че и ги слушам. :?

Ужас.

Аз теб няма да те убеждавам - ти си слушаш лигав поп, аз слушам моя музика. Да призная меломанството е чиста доза снобизъм - колкото и толерантен да съм към почти всеки стил, все още съм един сноб към MTV музиката.

А ако искаш да слушаш стойностен поп слушай Sophie Ellis-Bextor.

XxPsychicSuicidexX
08-25-2009, 20:23
Папка MP3, и после папки с имената на групите :)

ArrowsOfDeath
08-25-2009, 22:08
Няма да тръгна да тегля музика, която не харесвам и не слушам. Абсолютно винаги изслушвам всяка дискография, която сваля. И не тегля току-така нечия дискография, щото нямам какво да правя. Щом няколко парчета на музикант/група ми допаднат, свалям всички студийни албуми (не обичам колекциите и албумите на живо) и преслушвам всичко по-обстойно.
А това, че имам толкова дискографии е така, защото не са събрани за няколко месеца, а са натрупани през годините ми на музикално развитие и обогатяване.

Priceless
08-25-2009, 22:18
Ми имам си една папка където саа си само мои работи. Вътре имам още една папка - за снимките .. в тая папка имам други папки в зависимост от снимките, които са вътре .. А за музиката пак така .. папка музика и вътре няколко папки в зависимост от жанровете 8-)

smileforyou12
08-25-2009, 22:22
Еми имам различни папки чалга, сръбско, хаус и други, но от доста време си правя една папка на десктопа и когато дойде време за преинсталация местя в общата папка music.

ArrowsOfDeath
08-25-2009, 22:39
Хахахаха, как само вървят за ръка чалгата и хауса... :D
Така и не разбрах защо всички чалгари слушат и хаус. Защо не започнаха да слушат, да речем, трип-хоп?

Ballbreaker
08-26-2009, 08:08
Хауса е по-проста музичка. Ритъм-бийт-ритъм-бийт. Де ще тръгнат те да слушат трип-хоп, който смесва електронна музика, хип-хоп, псайкъделик, сай-транс, ска пънк, поп и прочее.

MissInd3p3nd3nt
08-26-2009, 09:28
Как ви е подредена музиката? < Как дойде 8-) Всичката музика бутам в едни папки без да подреждам по стилове и по изпълнители и така нататък :-|

MonSitY
08-26-2009, 10:25
дискографиите ги имам на дискове.а иначе имам папка за музика и за всички букви има папка както и за числата.по-лесно се намират :)

Magic_Girl
08-26-2009, 13:38
Тегля си песнички, преименувам ги за по бързо намиране и буф в една папка. :D

vikipf
08-26-2009, 14:57
За истинския меломан граници няма, това, че поп музиката не се слуша на албуми, а на готово поднесени парчета, е друг въпрос.

Не съм съгласна с това ти твърдение, защото не можеш по никакъв начин да ме убедиш, че слушаш всяка една песен от твоите 35 дискографии (примерно). Има албуми както на Whitesnake, така и на Linkin Park, в които има както и страхотни песни, така и такива, които просто като чуя интрото, ми става лошо. За мен събирането на дискографии си е чиста проба колекционерство, но не и доказателство, че си истински меломан. Това би могло да се докаже, с "притежанието" на няколко харддиска с музика, на които имаш не повече от 5-6 песни от един изпълнител/група, но песни, които наистина харесваш и слушаш.
Към това и беше насочен миналият ми коментар за началото на темата, което не беше никакво начало, ами отговор на въпрос, въртящ се в главата на автора. Просто съобщение за това, че колекционира музиката, за да я има, не за да я слуша.

Щом не мога да те убедя съжалявам. Има слаби песни в някои албуми, но все още не съм открил такива, които ме отвращават. Ииии Whitesnake и Licking Parк са точно поп-бандичките, за които говоря - чуваш песента по MTV и дрърпаш MP3.

Не съм слушал всички неща на Nadja, примерно, поради простата причина, че ги имам от по-малко от месец. А твърдението ти за интротата и не знам си какво показва колко 'истински' меломан си - аз 'харесвам' и 'слушам' отделно песни също като теб, но да споменем ли, че те са по 80%-90% от дискографиите.

А буутлезите са чиста проба колекционерство, да. Не стига, че имам студийния запис, не стига, че имам и запис на живо, ами тегля цели концерти. Че и ги слушам. :?

Ужас.

Аз теб няма да те убеждавам - ти си слушаш лигав поп, аз слушам моя музика. Да призная меломанството е чиста доза снобизъм - колкото и толерантен да съм към почти всеки стил, все още съм един сноб към MTV музиката.

А ако искаш да слушаш стойностен поп слушай Sophie Ellis-Bextor.

Дадох ти пример с групи, за които съм сигурна, че си чувал нещо, а не за да ти обяснявам каква музика слушам, защото не мисля, че си чувал харесваните от мен групи. Между пример и изтъкване на групите, които слушам, има голяма разлика. А ти направи точно това. Оправдаваш се за неща, които не съм и намекнала, като потвърждаваш пословицата "Гузен негонен бяга". Не съм от хората, чийто главен интерес е да спамя някакви глупави темички, но отношението ти към "хората харесващи MTV" ми изглежда доста аругантен за човек, наричащ себе си истински меломан. Не те упреквам, че не си такъв, просто изразявах мнението, че като теб има много други, колекциониращи музика, а не наслажвадащи и се. Извинявам се, че отново много се отнесох, но се почувствах някак предизвикана, като наричаш хората с различен от твоя музикален вкус едва ли не - по-нисши.

Ballbreaker
08-26-2009, 15:03
Никъде не съм споменал, че някой е по-низш. Всъщност ти го направи, казвайки че аз не се наслаждавам на музиката, а я колекционирам.

Лек ден.