PDA

View Full Version : С започването на училище...



doublet
08-20-2009, 21:09
Днес най-случайно чух по радиото, че след 15сеп. ще се забранят внасянето на безалкохолни напитки в училище.
Не чух точно поради какво ще се направи това..но говориме с приятелкта ми за това и стигнахме до извода, че това е в следствие на масовото заталстяване на по-малките деца в България.

Вие каков мислите за това? И изобщо чували ли сте за това?

п.с. Знам че имам правописни грешки..сажалявам! :)

teenems
08-20-2009, 21:16
ебаси тъпнята :?
ем тъпо е .
кво ще си носим само вода
пък и всеки човек определя кво да яде и да пие .
и решава дали иска да затлъстява или не

mrtn
08-20-2009, 21:17
Аз мисля по същия начин като теб! Като гледам в моето училище малки деца как нагъват мазна баница, или някой друг джоб оставам без думи.. и как го яде като свиня в буквалния смисъл! Но и родителите имат вина, че са ги научили да ядът такива пумий.

ArrowsOfDeath
08-20-2009, 21:39
С започването на училището ще се научим на правопис... Даже извинението ти е написано грешно :D
Иначе не ми пука дали ще го забранят това. Аз така или иначе не нося нищо от вкъщи за ядене на училище.

doublet
08-20-2009, 21:45
С започването на училището ще се научим на правопис... Даже извинението ти е написано грешно :D
Иначе не ми пука дали ще го забранят това. Аз така или иначе не нося нищо от вкъщи за ядене на училище.

Прав си ще се научим! 8)

Но по твоя отговор... никой нищо не е споменавал за това някой да си носи от вкъщи.. :)

FuCkInBuBbLeGuM
08-20-2009, 21:46
Е тва пък за кво да го забраняват? Верно, че по-малките деца са доста затлъстели. В предичното ми училище петокласниците бяха огромни топки... буквално. Това за храните трябва да го забраняват родителите... Щом не са предприели мерки срещу затлъстяването на децата им - техен проблем.

Goddess
08-20-2009, 21:46
Със започването на училище да се научим кога се пише "със", кога "във", как да слагаме препинателни знаци... :)

Иначе, да, те по новините казаха, че е заради затлъстяването. За внасянето не чух, де, само че в лавките няма да продават. Не вярвам на всеки да пребъркват чантата, да не би случайно да има кола или чипс.
Не ме грее всъщност. Ако чаак толкова ми се е допило или дояло нещо, ще си взема от магазина до училище. Иначе Bake rolls да има, другото ще го преживея. :-D

JoNsS
08-20-2009, 21:58
Бях чела някъде статия /не се сещам къде/ че се забраняват тестените изделия по лафките..Също така са аут чипсовете..кока-колата и пържените ядки.Забраняват също метъла..чехлите..голите пъпове.. и там още някои неща..

От една страна съм За.. Защото масово се тлъстее от тези неща..но пък от друга страна-то ако ти се яде можеш да си го набавиш отвсякъде :lol:
Таа така де.. по добре да задължават да се ходи на някакъв спорт /както в чужбина/ плуване..футбол..тенис или каквото и да е било само и само да се спортува ..

SuNsEt
08-20-2009, 22:04
Ебала съм ги...и без това не обичам да пия газирано.И все пак-живота си е мой,ще си пия каквото си искам.Не преча на останалите така,че...имат много поздрави. :-o

ArrowsOfDeath
08-20-2009, 22:05
Идеята за спорта ми допада много! Смятам, че ще е много по-ефективна от тази със забраните. Днешните младежи са големи флегми. Радвам се, че не съм станал някакъв отпуснат, който 100м. не може да избяга, без да умре от умора...

LiLGrizzly
08-20-2009, 23:07
Идеята за спорта ми допада много! Смятам, че ще е много по-ефективна от тази със забраните. Днешните младежи са големи флегми. Радвам се, че не съм станал някакъв отпуснат, който 100м. не може да избяга, без да умре от умора...
+1 Напълно те подкрепям ! Тази идея е много по-добра ! Така ще имаме още големи таланти като Стойчков,Гунди,Бербатов,Бо инов,С и М Петров, както и таланти от други спортове ! Такмо ще бъда задължен да тренирам нещо.. и няма да ме е срам да се запиша отново да тренирам футбол ! :lol:

Scarecrow
08-21-2009, 05:50
В моето даскало от 2 години не може да се внася...Първия месец мрънкахме, после не ми пречеше.Няма какво да съжаляваш, че имаш правописни грешки. Просто се научи да пишеш! Има специална тема за правописа.

ifz
08-21-2009, 06:56
От 15 септември МОН забранява продажбата на захарни изделия, чипсове, пържени картофки и газирани напитки в училищните лафки и столове.

Тази нова наредба влиза в сила, понеже застрашително се увеличава броят на децата със наднормено тегло.
Миналата година сред децата в първи клас с този проблем са били 30 на 100 от първокласниците.

Единствената вкусотия, която ще има на лафката е 100% натуралния шоколад. Трябва да забравите за колите, спрайтовете и да пиете предимно здравословни напитки като натурални сокове.

Глобите при нарушение са сериозни - от 100 до 5000лв.
:shock: :shock: :shock: :-o

BrainlessROCKBABY
08-21-2009, 07:34
и кфо, ще ми проверяват раницата ли, ве?! :lol:
Б-Е-З-С-М-И-С-Л-Е-Н-О

faststep
08-22-2009, 06:51
Днес най-случайно чух по радиото, че след 15сеп. ще се забранят внасянето на безалкохолни напитки в училище.
Не чух точно поради какво ще се направи това..но говориме с приятелкта ми за това и стигнахме до извода, че това е в следствие на масовото заталстяване на по-малките деца в България.
Да не си чул газирани? :-o

Moonchild
08-22-2009, 08:48
ебаси тъпнята :?
ем тъпо е .
кво ще си носим само вода
пък и всеки човек определя кво да яде и да пие .
и решава дали иска да затлъстява или не
защо някой трябва да ми казва кво да пия или ям ?