PDA

View Full Version : Проблеми със съня



Dollystar
08-21-2009, 07:26
Откакто се помня спя като пън поне по 10 часа. Напоследък обаче ставам много рано, заспивам ацки трудно и се събуждам през ноща. Вечер ако си легна в 10:30 заспивам чак към 12, върта се в леглото най-малкия шум ме дразни и ми пречи, спя настрани и едното ухо ми е на възглавницата, а върху другото си слагам ръката, защото иначе дори само някоя кола да мине и веднага ми се отспива. Почнала съм да пия много кафе и се притеснявам, че е от това, но майка ми каза че ефекта от кафето е 2-3 часа, а аз го пия най-късно към 4. Нещата не се връзват просто. Възможно ли е да се дължи на някви хормнонални промени или нещо такова?
И не се бъзикайте моля ви щото за мене тва е голям стрес, сега започнах да пия още повече кафе, защото пък немога да си доспа и и тва е вредно.

Bianca
08-21-2009, 08:15
Преди да си легнеш, пиеш ли някакви безалкохолни, чайове, алкохоли, etc.? И от това може да е.

mrtn
08-21-2009, 08:28
Ами спри го това кафе, ако мислиш че ти помага жестоко се лъжеш или отиди на невролог има си такива терапии за подобряване на съня,а и може да се дърлжи на хормонален дисбаланс както ти каза, влия също ако пушиш или пиеш прекалено много. Но най-добре се съветвай с лекар-специалист! Успех :)

Dollystar
08-21-2009, 10:57
Не пия изобщо безалкохолни, алкохол много малко, но напоследък не съм пила, то на тия жеги :D :D Пуша, но не вярвам да е от това. Кафе изключено да не пия и преди съм пила по много, но не съм имала такива проблеми, възможно ли е да е нервна основа?

mrtn
08-21-2009, 11:08
Не пия изобщо безалкохолни, алкохол много малко, но напоследък не съм пила, то на тия жеги :D :D Пуша, но не вярвам да е от това. Кафе изключено да не пия и преди съм пила по много, но не съм имала такива проблеми, възможно ли е да е нервна основа?
Разбира се, че може.Дядо ми изобщо неможе да спи точно от нерви, ама ти си млада съмнявам се да е тва! Пък и как разбра, че неможе да е от цигарите, те влияят на всичко вътре в тебе..разучи малко :)

Dollystar
08-21-2009, 11:14
Не вярвам да е от цигарите, напоследък си имах проблеми с много вече стари приятелки и ми разбиха нервната система, майками ми е свидетел колко съм ревала и със и без повод. Пък и разни проблеми с майка ми по какви ли не въпроси, но наистина едва ли е на нервна основа.
А относно цигарите ..... сега вече наистина се обърках .... :( :(

Dimana99
08-21-2009, 11:16
Трябва малко по-малко да си оправиш режима. За да стане това трябва да не спиш един ден :)

Dollystar
08-21-2009, 11:28
Е да ама за да стане това трябва да напраиме купон ау иначе как цела нощ ще будувам у нас, ще пукна от скука, пък и тия купони дето ги праат мойте фр не са особено интересни и аз си бегам рано, щото нема кво да праа, не ми е интересно само да пия цела нощ :?

mrtn
08-21-2009, 11:36
Това е много лошо, една приятелка има същия проблем и тя е така като тебе.. не и е много забавно и си ляга в 7 сутринта и се събужда към 3-4 въпреки че е имало дни в които нарочно не спи да заспи рано но пак нестава номера, затова консултацията с лекар ще ти е най-полезна..успех !

Dollystar
08-21-2009, 11:39
Мерси ще видя ако и тази вечер немога да заспя ще ида на лекар, въпреки, че днес ще ходим на дискотека и най-вероятно като се измора ще заспа лесно и нещата ще се подобрат, но ако не стане утре веднага отивам до личната.

mrtn
08-21-2009, 11:50
Еми отивай и се разбий там! :) Пък сега се сетех, че на мен лично от бирата ми се приспива, опитай и ти :D

mArMaLaDkA
08-21-2009, 11:58
Пробвай цял ден да се разхождаш напред-назад. Идеята е да вършиш нещо през деня, и то по много, а не да се застояваш вкъщи.
Въпреки, че на мен и това не ми помага.
Нервите наистина влияят супер много на съня, нищо, че преди 2 месеца ми потичаха сълзи от смях, щом ми го кажеха.
Аз лятото не мога да спя нормално. Заспивам към 7-8-9 и се събуждам към 3-4. Отвратително е. И сега, както са ми опънати нервите докрай, за сън вечер даже и не си помислям.
Не ми се получава.
Нещата се урегулират, чак когато почна училище.

SomewhereInTime
08-21-2009, 13:01
Познат ми е проблема..Аз си мисля, че не можеш да спиш, заради тези твоите приятелки, майка ти, там всичките проблеми, които си имала напоследък. Аз също съм прекарала много безсънни нощи заради човек, който изобщо не го заслужава. Лошото, е че чак сега го разбирам. Така, че съвета ми е да се успокоиш, да помислиш над всичко, излизай, забавлявай се, трябва да си разсееш вниманието от всичките проблеми, да видиш и хубавата страна на нещата, за да се поуправиш, другото - с времето, спокойно :)

Dollystar
08-21-2009, 13:20
^ Права си (извинявай ако си момче) всъщност това е живота радост и мъка, неможе само хубави моменти от време на време трябват и малко сълзи и нерви, ама ше ги преодолея. Ако не те убие ще те направи по-силен

SomewhereInTime
08-22-2009, 13:36
^ Права си (извинявай ако си момче) всъщност това е живота радост и мъка, неможе само хубави моменти от време на време трябват и малко сълзи и нерви, ама ше ги преодолея. Ако не те убие ще те направи по-силен

Ако имаш предвид мен, момиче съм : ). И да, точно това исках да ти кажа. Просто много си се ядосвала и тормозила напоследък, затова трудно заспиваш. При всеки човек е различно, но на мен ми трябваха около два месеца да се оправя напълно ( съня ). Иначе все още ми е гадно за това, но го приех и ми е по-лесно. Зависи с теб какво се е случило и как си го приела. Давай воля на чувствата си, плачи, когато ти се плаче, говори за това с някого..Дано да се оправиш по-бързо от мен : ). А и аз същото си мислех, че има и лоши, и добри моменти, и и това ще мине. Няма страшно, ще си вземеш поука и другия път ще си по-издръжлива и няма да ти пука толкова много, за хора, които не заслужават, това е добрата страна : ).

Zaharinka
08-22-2009, 13:45
Миналата година имах абсолютно същия проблем най-малкия шум ме събуждаше.Всичко идваше от това,че мързеливах по цял ден вечер да се разходя малко и тва е.Откакто почнах по-усилени тренировки и спорт вечер само като помириша възглавницата иии отивам в други светове :D

Dollystar
08-23-2009, 11:34
Миналата година имах абсолютно същия проблем най-малкия шум ме събуждаше.Всичко идваше от това,че мързеливах по цял ден вечер да се разходя малко и тва е.Откакто почнах по-усилени тренировки и спорт вечер само като помириша възглавницата иии отивам в други светове :D
Това не важи за мен, като се захлади излизам и докато се стъмни карам колело по махалта, на бачиново или вечер ходим по кафета, така че не е от куфеене :D :D :D

eveto_xx
08-23-2009, 11:37
Никакво кафе, никаква кола. Сутрин и вечер (към 8) тичане (минимум час) , или при баба на село в градината и вечер ще си труп. Без вълнения, без мъже. Без алкохол. Не се шегувам.

Dollystar
08-23-2009, 12:23
Никакво кафе, никаква кола. Сутрин и вечер (към 8) тичане (минимум час) , или при баба на село в градината и вечер ще си труп. Без вълнения, без мъже. Без алкохол. Не се шегувам.
Ами аз горе долу съм така, само че нямам баба на село :?

Lyricon
08-24-2009, 00:06
и аз съм същия това лято...само че моето вероятно е от нерви,мен ако питаш кафето го пий само сутрин ако не можеш напълно да го спреш,по цял ден виси навън и се измаряй възможно най-много и в края на вечерта си посни Хари Потър 5 или там последния излязъл...без бзк ще ти помогне да заспиш или гледай някоя тъпа американска комедия,опитвай се да лягаш все по-рано и по-рано,по-полезно е,но няма да стане веднага.Вечер като лягаш си пускай докато заспиш малко тъжна или бавна музика(аз ползвам тази от Уан Трий Хил) препоръчвам ти "For Blue Skies - Strays Don't Sleep" и това наистина помага,поне на мен...ако това ти помага,взимай 1 душ точно преди да легнеш,но лично това мене ме ободрява.Познавам хора,които обаче много бързо заспиват след 1 душ.Вземи чети скучните книги за даскало преди да заспиш ако музиката и филмите не помагат...или ги редувай.Малко по-мако ще свикнеш с предишния режим.Друг вариянт е да постъпиш тъпо като мен преди няколко години,когато не спах 3-4 дена...ама плътно и накрая спах от 00:00 до 19.00 на следващия ден(събудиха ме).Това също помага но пък така ще се наспиваш,но режимът тотално се променя и най-вероятно ще проспиш следващите 5-6 дни,а вечерите ще си : :shock: , така че по-добре пробвай другите варианти и се надявам с нещо да съм помогнал :p

asddafsad
08-24-2009, 09:10
Не вярвам да е от цигарите, напоследък си имах проблеми с много вече стари приятелки и ми разбиха нервната система, майками ми е свидетел колко съм ревала и със и без повод. Пък и разни проблеми с майка ми по какви ли не въпроси, но наистина едва ли е на нервна основа.
А относно цигарите ..... сега вече наистина се обърках .... :( :(

Какви цигари, какво количество на ден... Кафето също влияе лошо в големи количества на млади години... След като си преживяла нервен срив, може да вземеш някакво успокоително 30-60 мин преди да си легнеш.

clever
08-25-2009, 09:50
режимът ти е развален
пробвай няколко дена без да пиеш кафе,или пий само сyтрин
лягай по едно и също време
не се стресирай
:)