PDA

View Full Version : Избелване на зъби - ZOOM



opaaaaaaaaaaaa
08-21-2009, 08:26
какво ви е мнението (особено на тези които са пробвали)
дали наистина е най-безопасната и ефективна система за бързо избелване на зъби
за тези които не са запознати :arrow: http://www.eo-dent.com/whitening.php?lang=bg
вие бихте ли се подложили на такова нещо за да имате чисто бели зъби

amk933
08-21-2009, 11:32
какво ви е мнението (особено на тези които са пробвали)
дали наистина е най-безопасната и ефективна система за бързо избелване на зъби
за тези които не са запознати :arrow: http://www.eo-dent.com/whitening.php?lang=bg
вие бихте ли се подложили на такова нещо за да имате чисто бели зъби

Естествено!
Има една тема "Паста за Зъби" в някоя от близките предишни страници е и там писах. Opalscence и ZOOM! са най-добрите избелвания. Така, тук идва въпрос за кой ZOOM говориш? Единият е с лампа за 45 минути става цялото чудо, другият е като Opalscence с шини и разни препарати, който се слагат в тях и сеносят нощем. Личното ми мнение е това, че по-добро избелване от ZOOM с лампата няма! Просто отиваш седиш в зъболекарския кабинет 1:30 и излизаш с нови зъби дет се вика. Това е и най-ефикансото избелване заедно с лазерното. Може да ти избели зъбите до 8-12 тона по скалата на Вита, което е от почти жълти зъби до фаянсови плочки. Безвредно е. Единствено се наблюдава повишена чувствителност в първите няколко часа, но ти като си направиш процедурата те давата разни пасти и гелчета, с които да се мажеш. Не вреди на емайла! С тази теза се спекулираше доста из пространството, но последните изследвания показват, че няма вреда. Абе изобщо с 5 ръце съм за Zoom избелването. Още повече, че трае между 1 и 2 години, в зависимост дали пушите, пиета кафе и вино и т.н. Може и по-дълго. Единствено цената не е ниска - между 600 и 900 лв. Аз също обмислям да си го направя в ранна пролет, просто защото искам чисто бели зъби, въпреки че моите са 3, 4 нюанса под B1 (най-белия цвят по Вита). :)

И запомнете, че НЯМА ПАСТА, която да избелва. Пастите които се водят избелващи са менте. Зъбите ви могат да станат по-бели с тях, но това е, защото са ви изчистени добре от всичката плаки и боклуци дето се лепят по тях. Толкова е силата на една паста избелваща. НО за да се избели самия цвят на зъба трябва да се проникне ПРЕЗ емайла В дентина, което с една паста по 4.50 не става. За това трябват водороден пероксид и ако искате да е по-бързо специализирана лампа (ZOOM или лазер). Това е истината по въпроса. :)

П.С. Редактирай заглавието на темата и го направи: "Избелване на зъби - ZOOM", защото не всеки знае какво е това! Описателно заглавие!

opaaaaaaaaaaaa
08-21-2009, 11:50
да amk933, става дума за този с лампата
единствено се чудя дали е болезнена процедурата (което не ми се вярва) и дали се правят няколко серии или отиваш веднъж и си готов
и прав си що се отнася до пастите за зъби ако беше така ако наистина избелват зъбите да сега никой нямаше да се оплаква и щеше всички да сме си с чисто бели зъби 8-)
по-добре е да дадеш повече пари обаче накрая да си доволен от резултата отколкото да си даваш левчетата за боклуци

amk933
08-21-2009, 12:06
да amk933, става дума за този с лампата
единствено се чудя дали е болезнена процедурата (което не ми се вярва) и дали се правят няколко серии или отиваш веднъж и си готов
и прав си що се отнася до пастите за зъби ако беше така ако наистина избелват зъбите да сега никой нямаше да се оплаква и щеше всички да сме си с чисто бели зъби 8-)
по-добре е да дадеш повече пари обаче накрая да си доволен от резултата отколкото да си даваш левчетата за боклуци

Ми няма какво да те лъжа - поне от това,което знам не е най-приятната процедура. Боли леко. Търпи се. Изобщо не е като да ти ровят из зъбите. После имаш лека чувствителност, която отшумява в близките няколко часа или най-много до 24. И да ходи се веднъж и се правят три серии по 15 минути. :) Между тия 15 минути те мажат с разни вещества. :) Абе съвсем търпимо си е. :) Ако се сещаш нещо друго - питай. Аз страшно много се интересувам от естетична дентална медицина. 8)

opaaaaaaaaaaaa
08-21-2009, 19:11
личи си че се интересуваш (може пък да си някой бъдещ стоматолог знае ли човек 8) )
мерси много

EarthShaker
08-21-2009, 19:21
абсолютно белите зъби стоят неестествено

harabelka
08-21-2009, 19:21
Аз със сигурност знам, че методът с шините е безопасен. Ако те интересува нещо питай.

amk933
08-21-2009, 19:33
абсолютно белите зъби стоят неестествено

Знаеш ли как хубаво блестят - като тоалетна санитария! 8-) Искам и аз такива и ще го направя само да събера парите, че сега дължа на наще още от последните ми покупки. 8-) Познай как ще им ги върна - като ми дадат за Коледа. 8)

Иначе за стоматология не мисля да следвам, защото товае най-мъчителната професия и, ако искам да стана инквизитор, спокойно бих завършил факултета по дентална медицина към МА. Това не пречи обаче да се интересувам от естетичната такава. :)