PDA

View Full Version : Различни мускулни групи всяка тренировка



klamer92
08-21-2009, 12:39
Здравейте на 16 години съм и ходех сериозно на фитнес 3 месеца след което ходих на море за около 20 дни и сега сън си загубил предишната форма и искам възможно най-бързо да си я възвърна. Интересува ме вашето мнение за тренирането на отделна мускулна група всяка тренировки. Имам впредвид например 1 ден да тренирам само гурди...след тожа 1 ден почивка и на 3я ден например само бицепс и така продулжавам гръб крака,рамене и т.н. Добри ли резултати се постигат с такъв вид тренировка и горе-долу за колко време (знам че е индивидуално,но да ми кажете нещо ориентировачно). Моля да отговарят хора с опит и все пак някакви познания в тази област. Мерси предварително . Повече информация: 167 съм и тежа 60кг, в добра физическа форма

klamer92
08-21-2009, 21:34
up

tuzaro
08-21-2009, 21:37
че ти така 2 седмици ше ти трябват да си изредиш всички групи. Комбинирай ги, примерно гръб и гърди, корем бицепс и така.
Аз тренирам всичко на един път, не е много хубаво ама аз тренирам като няма кво друго да правя 8-)

MakeMeLaugh
08-21-2009, 22:05
Като за теб (начинаещ) тази програма няма да е лоша:
Понеделник - Гърди и трицепс или бицепс (зависи как ти е по-удобно за всеки е различно съм забелязъл).
Вторник - гръб и трапец
Сряда почивка
Четвъртък - рамо и бицепс или трицепс (зависи какво избра понеделник)
Петък - крака (бедра, прасец)
Петък и събота - почивка.

Прави по 4 серийки на упражнение като си нагласиш така тежеста, че да правиш по от първата серия 12-10-8-7/8 повторения.

Ядеш на всеки 3 маааксимум 4 часа. По-често ама по-по-малко да не се издуваш (ти поне не ходиш на работа и можеш да го направиш).
Гледай да се наспиваш добре, трябват ти поне 8 часа сън дневно и повече - тогава растеш най-много.

Храни се с повече протеини в тренировъчен ден и пий вода по време на тренировка да не си изграяш мускулите, но не се наливай де, че е неприятно.

Яж задължително повече месо (пилешко по възможност, че е по-чисто), по-малко мазнини, повечеко ориз, боб, леща, ядки, риба. Не се тъпчи с хляб, не става с него нищо само мазен корем.

Това се сещам сега в тоя късен час. Това са основните неща. Има вече доста тънкости и подробности и всичко е индивидуално, но основаната идея е тази :)

klamer92
08-22-2009, 09:33
Аз в момента тренирам така :
Понеделник-гърди+бицепс (имам 7 упражнения за гърди и 3 за бицепс)
Вторник-почивка
Сряда-гръг+трицепс ( 4 упражнения за гръб и 2 за трицепс)
Четвъртък-почивка
Петък-отново гърди и бицепс

От всички упражнения правя 4 серии по 10 повторения.Въпросът ми е много ли са ми упражненията за гърди и ако трябва да ги намаля то тогава кои да оставя? Мерси за програмата още другата седмица почвам да тренирам по нея, досега не съм правил крака но имам големи бутчета и искам да ги стегна :) А отностно диетата общо взето знам какво трябва и какво не трябва просто е трудно да го направя тъй като не мога да готвя а майка ми не е нон стоп в нас и трудно си намирам пуржоли за обяд.А и исках да питам за този хранителен режим:
Закуска 10:00 - 200гр овесени ядки+1 кофичка кисело мляко ( 0.1% масленост)
Обяд 13:00 - омлет от 3 яйца и малко месо + 1 кофичка кисело мляко (същата масленост)
Вечеря 17:30 - 1 порция агнешко с ориз + 1 кофичка кисело мляко

Знам че броя на яденията е малак за трениращ човек но при положение че си лягам в 3 часа вечерта и ставам около 13:00 през деня не ми остава много време за ядене :p

zero
08-22-2009, 11:05
Лелеее някои дето не са компетентни да замълчат и да не придизвикват
смях в остатъка от разбиращата аудитория ...
//Тааа по темата !
Както споменаха по-горе ако правиш различна група всеки ден
ще ти е нужно бая време "да се поразкършиш" и да си върнеш
предишната форма !
20 дена не са много време затова ще ти предложа 1/2 седмици да правиш
общи упражнения по 2 упражнения за всяка група !
Гледай обаче упражненията да не са еднакви всеки ден
правиш по 3 серии повторенията 8/12 !
Примерно правиш 2 упражнения гръб гребане с дъмбел и чукчета
гърди лег и полу лег крака: клек и напади/ бицепс да речем 1 упражнение - на скотова пейка трицепс - френско разгъване
и прасец - на калф машината 1 упражнение за рамо ...

На другия ден за гърба вместо гребане с дъмбел и чукчета ще правиш
мъртвя тяга и гребане на долен скрипец (давам само пример .. не ти знам целите и програмата)
за гърди обратен лег и пек-дек и тей и тей ...

10 упражнения на ден според мен са ти напълно достатъчни
дори може и много да ти се видят :)

Не твариш с много килограми и гледай да не се натварваш
много, че после няма да станеш от стола ... просто целта
е постепенно натварване !
Не е казано, че няма да има мускулна треска, но не и да
залиташ кат станеш :)
1/2 седмици така и си разделяш мускулните групи, за да можеш
да акцентираш достатътчно добре за всяка група а не да ги претупваш :)
От там нататък мисля, че е ясно ...