PDA

View Full Version : Помогнетееее моля ви



nekvanikva
08-21-2009, 20:49
здравейте!
1. искам да си взема лаптоп ... проблема ми е обаче че си нямам на идея какви параметри трябва да има за да е добър ... смис не държа да е нещо суперско, просто да не ми сече применро докато свалям някой филм и тем подобни защото съм попадала на такива компове ... примерно да могат да се свалят разни по нови игри и да няма проблеми при инсталацията им и т.н. моля някои да каже минимални параметри за да си имам на идея за какво става въпрос .. мерси предварително

2. една фр има лаптоп и на него има някакви цифри който постоянно гледа и се налага да го изключва 4есто за6тото се повишават .. въпросните цифри излизат там при часовника ... та искам да питам при всеки лаптоп ли го има това и да ми разясните по възможност каква е тяхната роля, от какво се повишават и т.н.

а и още нещо ... понеже имам роднини в щатите и те могат да ми пратят от там стига да си избера какъв да е та искам да питам при лаптопите нали няма такова нещо както при GSM-ите където трябва да се разкодират и незнам си още какво

6те съм ви много благодарна ако се отнесете към въпросите ми сериозно .. за6тото наистина ме интересува

благодаря! :) :) :) :) :) :) :)

Anf3tamin4o
08-21-2009, 21:54
http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1693957
Такова нещо като GSM-те няма за лаптопите

MakeMeLaugh
08-21-2009, 21:56
1. За около 1000-1200 в момента има стрхотни оферти като за теб, щом не
2. Най-вероятно е гледала колко процента заряд остава на батерията.
Лаптопите са като телефоните с батерия, която може да издържи до около 2-3 часа при постоянна употреба и повече при по-малка употреба от зареждане до зареждане.
Може също и да го държиш на контакт като настолния си компютър като си у вас :)
държиш да цъкаш игри :)
3. Няма такива разкодирания - най-много да се наложи някой да ти инсталира Windows, ако вече няма такъв и програмки като Скайп, Уинамп и така.

doippp
08-21-2009, 22:34
Зависи колко ти е тавана за лаптоп, а обмисляла ли си 1 от тези най-малките има по 500лв а за останалите примерно 800 да си вземеш настолен ?
тези цифри на 99% съм сигурен че са за ˜°
Най много да ти го докарат с някакъв линукс или друга ОС различна от уиндоус което се решава много лесно :)

приблизителко с колко голям екран да бъде ?

nekvanikva
08-22-2009, 00:51
мерси за отговорите но не ми отоговорихте на най важния въпрос - параметри!
интересува ме:
видеокарта?
рам?
хард? и т.н.

плс отговорете ми :-o :-o :-o

Anf3tamin4o
08-22-2009, 07:00
Какво представляват параметрите на един компютър
(http://www.technologybulgaria.com/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D 0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D 0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0.html)

За мене най важни са процесор видеокарта и Рам

lazareto
08-25-2009, 09:51
Eто ти параметри за долу-горе добър лаптоп : процесор:intel core 2 duo 2.0Ghz,2-3gb ram,гледай видео картата да не е вградена,защото е по-добре за игри!Хард:500гб.Хубави марки според мен са:Acer,Dell,Apple,Asus...

experimental
08-25-2009, 13:44
Eто ти параметри за долу-горе добър лаптоп : процесор:intel core 2 duo 2.0Ghz,2-3gb ram,гледай видео картата да не е вградена,защото е по-добре за игри!Хард:500гб.Хубави марки според мен са:Acer,Dell,Apple,Asus...

пич ти да не си имал срещи с изванземни на скоро, ако не е вградена в лаптоп картата каква е бе от вънка си я мушкаш в юсбито

онборд видео за лаптоп няма, всъщност всички са онборд няма оделни слотове за дъното за вградена видео карта

конфигурация за лаптоп пичове не се прави, търсиш си готов по твойте си изисквания неможеш да кажеш искам лаптоп с четриядрен 3.2 процесор и радеон 9600 хд гейм едитион щото ще трябва да играеш в фризера да се охлажда , лаптопите са сглобене и се избират по каталок тапаци, неможеш сам да си направиш конфигурация


разбирасе после можеш да си сменяш някой части но смятайте че е доста по различно от пс.

Outlaw87
08-25-2009, 14:14
"тапаци"

добре интелигентен пич;

по 2: сигурно е гледала някакви температури

между другото това с тея лаптопи си е чиста гъзария взимай десктоп