PDA

View Full Version : Най-добра приятелка :(



va0461
08-22-2009, 11:25
Така проблема ми е малко глупавичък, но се чудя какво да правя и силно се надявам някои да ми даде съвет. И така ще започна малко от по отдалеч за да раберете. Предишни години съм имала най- добри приятелки , но за зло или за добро те все ме зарязваха ( не по моя вина ) , а аз съм от хората които много се привързват към някои и после като ме наранят трудно се доверявам , но няма значение. Преди 2 години станах приятелка с едно момиче и много се привързах към нея.Тя успя да ме накара да и се доверя и ми обеща , че никога няма да ме нарани. С времето станахме много близки и приятелстовото ни беше невероятно - непрекъснато бяхме заедно , споделяхме и радости и мъки ( тя беше до мен и в най-тежките ми моменти) - обичах я безкрайно, но един ден нещо се промени . Всъщност тя се промени, започна да ме ревнува от всички , дори като говорех с някое друго момиче тя ми се сърдеше. Не приемаше моито мнение, когато не ми се излизаше някои ден тя ми се сърдеше и правеше сцени. За всичко обвиняваше мене. Започнахме да се караме за щяло и нещяло и в един момент ми доиде до гуша и започнах да не я понасям , да не ми се излиза с нея, да не искам да си говоря с нея и несъзнателно започнах да я отбягвам, но правх неимоверни усилия да не и показвам как се чувствам за да не я нараня . Много ме боли от това , защото държах на нашето приятелство повече от всичко на света. Така се случи че сега лятото тя замина и не сме се виждали от 2 месеца и не знам когато се върне какво да правя. Все още си я обичам и държа на нея , но тя вече не е същата , не е същото момиче с което можех да споделя без да ме съди :( .

PurpleDream
08-22-2009, 11:46
а на колко години сте, приятелката ти да не е лесбийка, че те ревнува от други момичета :-o :-o :-o

PlayMyMusic
08-22-2009, 11:49
познато... :(

fire_cat
08-22-2009, 12:37
И на мен ми е познато, даже доста. Просто й кажи, че поведението й те дразни, но я цениш много и искаш приятелството ви да си е както преди, защото те разбира много добре и ти е приятно с нея.

va0461
08-22-2009, 22:59
на 17 почти на 18 сме :)

mArMaLaDkA
08-22-2009, 23:20
Явно и нея я е страх да не загуби приятелството ти, привързала се е повечко, отколкото можеш да понесеш. :D Не я отбягвай с цел постепенно да я зарежеш, ами й обясни какъв е проблемът и как се чувстваш. Навярно, щом си разбере грешката, ще поиска да се поправи.
: )

Hilary_
08-23-2009, 01:33
Явно се страхува, че ще изгуби приятелството ти ... поговори с нея обясни й, че с това държание точно това прави ... :?

Sh@d0w
08-23-2009, 01:35
Явно се страхува, че ще изгуби приятелството ти ... поговори с нея обясни й, че с това държание точно това прави ... :?

+

Мързеше ме да чета темата,но подкрепям мнението ти ;д

petito93
08-23-2009, 18:08
До преди 5 месеца и аз имах "най-добрата приятелка на света",2 години и няколко месеца приятелство,всеки ден заедно.Нямаше нещо,което аз да не знам за нея и тя за мен.Всичко преживявахме заедно.Имахме си пълно доверие,помагахме си и т.н. В последните месеци тя почна да се движи в лоша компания,но аз не можех да я спра,защото тази компания беше сестра и(с която са близначки).Беше ми гадно,почнахме много да се караме за най-дребните неща.Тя почна да пуши,а няколко пъти ми обеща,че повече няма,но само празни приказки.Както и да е,аз се примирих с това,че вече пуши.С времето все повече се отдалечавахме,тя излизаше с другите хора,лъжеше ме.На рождения ми ден тя дойде,на другия ден тя ми се разсърди за много глупави неща.В училище аз се преместих на друг чин,защото до тогава бяхме заедно.След един месец без да си проговорим,тя ми се извини по skype,но аз и казах,че не мога да се държа с нея така,както беше преди,че вече всичко е мн различно.И тя и аз сме се променили,и така времето си минаваше.Имаше много вечери,в които плаках,дни,в които не знам защо съм ходила на училище,защото тя беше там,в една стая,без да смеем да се погледнем.Но с времето болката отминава,въпреки че още в мен живее спомена за най-добрата ми приятелка,за онези дни,в които бяхме толкова щастливи,само двете :) Сега,когато разбрах за нещата,които е правила не искам и да я виждам,жал ми е за нея :( за това и реших да се преместя в др. училище,но и не само заради нея,а и поради др причини...
Та исках само да ти кажа,че ако държиш на вашето приятелство и ако си готова да направиш жертви,за да го спасиш действай,защото колкото повече време отминава,шанса да се сдобрите намалява.

va0461
08-23-2009, 19:29
Аз наистина искам да спяся приятелството ни , но и сега като си говорим по телефона и аз и споделям разни неща , тя не ме разбира , веднага започва да ми се сърди или ми затваря направо. Много ми е трудно . Тя не е същото момиче което беше преди :( колкото и да се опитвам да преодолея промяната в нея не мога , много ми е трудно. А не искам да я наранявам :( не знам какво да права :-# :cry:

sexyto_947
08-23-2009, 23:02
Много гадна ситуация .. и мен са ме зарязвали приятелки и то с толкова тъпи оправдания , че нямам думи и чесно казано сега предпочитам да нямам най- близка приятелка - само да се караме и да спорим за всичо . По добре да имаш няколко на които да знаеш че можеш да разчиташ , но не и най-добра :)

petito93
08-24-2009, 12:51
Само знай,че никога няма да е както преди.Просто трябва да продължите напред една без друга,само времето ще покаже какво ще се случи.И ти губиш един човек,който обичаш,но тя според мен губи повече,защото ти се опитваш поне да направиш нещо по въпроса да се сдобрите.Така че...след време осъзнаваш,че единствения човек,на който можеш да се довериш е самия себе си :)

Converse333
08-24-2009, 19:45
И на мен ми се е случвало.Приятелката ми просто неискаше да ме изгуби и ме искаше само за себе си. :-o

Но все пак се увери,че не е лесбийка.Майка ми имаше един такъв случай и когато излизаха една нейна приятелка даже не я пускаше да си дойде вкъщи. :-o 8-) В последствие се разбра,че тая женица е обърнала резбата.

krisence
08-24-2009, 20:05
Много гадна ситуация, но както каза и по-нагоре може просто да те иска само за себе си. Което е малко егоистично от нейна страна, но не го разбера. Пък ако не е така може по някакв начин да си й омръзнала, което аз лично не мога да си обясня.
И аз имам нещо като най-добра приятелка, но понякога от страх да не я загубя не й го казвам.