PDA

View Full Version : Баскет и кошове



pitbulll
08-22-2009, 13:59
Може темата да ви се струва тъпа, но искам да попитам, когато вкарваш кошове трябва ли топката да се удря в таблото или направо в кръга да пада?

dan40123
08-22-2009, 14:50
някой може да ти се смее ама не съм аз..
ми няма никакво значение как ше вкараш едното просто му викат чист кош като докосне нищо и влезе направо без дори да докосва ринга иначе коша си е кош без значение

Complicated
08-22-2009, 15:41
някой може да ти се смее ама не съм аз..
ми няма никакво значение как ше вкараш едното просто му викат чист кош като докосне нищо и влезе направо без дори да докосва ринга иначе коша си е кош без значение
Повечето сигурно ще се изсмеят, да, ама и аз няма, защото когато започнах да играя питах подобни глупости. :-D
Няма никакво значение. Ако вкарваш чисти е много по-добре, но все пак няма значеие. :)

SoSerious
08-25-2009, 13:12
дамммммммм аз съм от тез който ще се изсмеят ахаххааххахах лелелелеле хахахххахах :lol: :lol: :lol: та стига сега да ти обесня:
1.когато правиш крачка и си под коша се изтиглаш на 45 градуса и поднасяш със тъбло като целиш горния ъгъл на съответната страна.
2.когато поднасяш централно срещу коша се стремиш да отскочиш максимално нагоре и да поднесеш чисто демек да не буташ нито ринга нито таблото(така се повдига и отскок).
3.когато стреляш 3 -ка и вкараш с тъбло си е чист касмет. Гледай да ги вкарваш чисти и да имаш хубава парабола и топката да има въртеливо движение.
има още работи за обяснение но ги оставям на твоя тренйор..... :lol: :lol:

jadess
08-26-2009, 01:07
дамммммммм аз съм от тез който ще се изсмеят ахаххааххахах лелелелеле хахахххахах Laughing Laughing Laughing та стига сега да ти обесня:
1.когато правиш крачка и си под коша се изтиглаш на 45 градуса и поднасяш със тъбло като целиш горния ъгъл на съответната страна.
2.когато поднасяш централно срещу коша се стремиш да отскочиш максимално нагоре и да поднесеш чисто демек да не буташ нито ринга нито таблото(така се повдига и отскок).
3.когато стреляш 3 -ка и вкараш с тъбло си е чист касмет. Гледай да ги вкарваш чисти и да имаш хубава парабола и топката да има въртеливо движение.
има още работи за обяснение но ги оставям на твоя тренйор.....
damn right coach :D:D:D: abe i az s1m na s16toto mnenie igraq cent1r poprincip no mi e malko t1po kato vkarvam ot fala s t1blo XD taka 4e bih kazal .... parabola 45 gradusa leko v1rtelivo dvijenie na topkata i strelba samo s1s pokazalec sreden i bez imenen :D

vikc
08-26-2009, 08:11
При обикновената игра няма никакво значение. Важна е точката (пък ако искаш и 720

sunshine1
08-26-2009, 09:10
Значението в играта е да вкараш кош, а не как ще го вкараш ...

SummerDream
08-26-2009, 17:32
Няма значение, важното е да вкараш коша ;дд

gerwq
09-02-2009, 10:11
Ам братле виж ся зависи как ти е по удобно . Аз ако сум под коша обаче без засилка просто съм стигнал до там и ако ме пази някои права резки движения и ся стремя да вкарам с табло . Ако съм засилен пожечето ми поднисания са без тъбло ама зависи от ситуацията . Просто изхождай от ситуацията ако ти е по - удобно с табло давай с табло , апък ако ше е по лесно без вкарвай чист кош . :)

boyski33
09-02-2009, 12:05
Ха, няма значение! Принципно аз съм добър от много далеч. Засилвам се от едното поле и малко след центъра скачам и с една ръка стрелям и почти винаги вкарвам(а когато вкарам е винаги без табло). Братле, таблото се ползва главно когато си под коша... :)

RajonRondo
11-19-2009, 22:38
Таблото най-добър приятел на начинаещия баскетболист.Когато тръгнеш да вкарваш така наречения "лек кош"(лек кош демек под коша както каза 1 пич под ъгъл 45 градуса.)почти винаги използвай табло.На финала на Евролигата 2007 един изпусна сам под коша, защото се направи на добър и се опита да вкара без табло.А иначе от далече, зад зоната за "3 секунди" е по-лесно и сигурно да излизаш на чисти кошове, без табло, а ко си толкова добър, че след като вкараш топката не пипа и ринга(вика му се clean/на български плюмка :D).Това говори само за класата която имаш :)